Jump to content


Photo

Dogovor Ili Izdaja!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 01 April 2003 - 14:34

Poslednjih dana pojavljuju se informacije da postoji mogućnost da se Legija dogovori sa Haškim tribunalom oko informacija vezanih za karadžića i mladića u zamenu za novi indetitet i izbegavanje
izlaska pred sudive u Srbiji.
Pošto je ovakvih dogovora bilo i sa nekim od zaštićenih svedoka koji su svoju krivicu oprali svedočenjem
protiv Zlobe postavlja se pitanje kako je moguće da jedan sud štiti zločince koji u nedostatku boljih
prilika posežu za zadnjom tj.zaštitom Haga u zamenu za izdaju svojih saboraca.
Očigledno da su neki toliko zaslepljeni da su u stanju napraviti dil i sa zločincima zarad svog uspeha.

#2 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 01 April 2003 - 20:27

Očigledno da su neki toliko zaslepljeni da su u stanju napraviti dil i sa zločincima zarad svog uspeha.

easyyyyyyyyyyy
prvo niko iz hashkog "o(d)bora" nije rekao da ta solucija moze da prodje jer da je reako ja ovu poruku ne bi pisao.
A drugo, Znamo ko je Mrs. Karla i kakve simpatije ima prema Dr. Zoranu Djindjicu tako da ta mogucnost o kojoj ti pricash, po mom mishljenju, ne dolazi u obzir

#3 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 02 April 2003 - 02:02

Ma mnogo ga je simpatisala, i njega i nas. Naprosto, ne zna se ko joj je bio simpaticniji. :lol:

#4 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 April 2003 - 02:20

Dali vas interesuje istina ili se plasite da vam ne splasnu iluzije.
O kakvoj izdaji vi govorite, koliko je po vasim procjenama bilo izdajnika koji su svjedocili pred haskim sudom,
i ko je izdajnik ti ljudi koji su cinili zlocine u ime svojeg naroda ili ljudi koji svjedoce o tim zlocinima, da se nekome nijesu pomijesali zivci dosta bre, pogledajte sebe u oci i nadite odgovor istinu ili mitove, dali cekat da pobijedimo turke na kosovo pa posle na sud.

#5 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 02 April 2003 - 02:43

Ma sloba je gotov, ne treba im ni jedan svedok ili dokaz vise. Mogu vec da ga osude.

#6 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 02 April 2003 - 02:53

Ma mnogo ga je simpatisala, i njega i nas. Naprosto, ne zna se ko joj je bio simpaticniji. :lol:

pa dobro sada, nas nevoli (ocigledno misli da smo divljaci) ali govorim o situaciji posle atentata i njenog dolaska u Srbiju...
Sve u svemu neverujem da ce biti te vash cuvene idaje ko god da je to napisao

#7 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 02 April 2003 - 03:04

Ja nemam sta drugo da kazem po ovom pitanju osim: da mu ga nabijem majci ko god ima nameru da trguje po pitanju ovoga. Ako postoji sansa da se Legija uhapsi, tu sansu treba iskoristiti i istog uhapsiti (ili eliminisato). Ako pak takva sansa ne postoji, a zna se gde je isti, jebes policiju. A ako se sve zna a nista se ne zna, e onda neka isti ide na Haiti. U tom slucaju, zasluzio je. I u tom slucaju, kenjam se ja na ovu drzavu. Isto kao i na proslu. A ovo je glas obicnog coveka.

Edited by Henry Chinaski, 02 April 2003 - 03:05.


#8 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 02 April 2003 - 07:02

Dali vas interesuje istina ili se plasite da vam ne splasnu iluzije.
O kakvoj izdaji vi govorite, koliko je po vasim procjenama bilo izdajnika koji su svjedocili pred haskim sudom,
i ko je izdajnik ti ljudi koji su cinili zlocine u ime svojeg naroda ili ljudi koji svjedoce o tim zlocinima, da se nekome nijesu pomijesali zivci dosta bre, pogledajte sebe u oci i nadite odgovor istinu ili mitove, dali cekat da pobijedimo turke na kosovo pa posle na sud.

Ako neko ko je činio zločine(Legija)ili je bio organizator i rukovodilac(Babić)može svojim svedoćenjem
na sudu kupiti slobodu i nastaviti slobodan život negde po belom svetu nije li to izdaja od strane Haškog
tribunala onih koji su se borili da izvedu pred sud sve one koji su učstvovali u tim zločinima.
Ako je mogao Milan Babić da postigne dogovor,takođe i pripadnik c.b.koji je učestvovao u ubistvu a sad
uživa pod zaštitom Haga,onda me više neće ništa iznenaditi(možda pojava Karadžića kao K-1747).

#9 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 02 April 2003 - 11:51

Ja mislim, da je ova vijest lansirana iz krugova bliskim haskom tribunalu da bi natjerala zlikovce Karadjica i Mladica da izadju iz jazbine. Ja ih ne bih hapsio, nego bih ostavio da se smucaju po jazbinama dok ih narod ne zaboravi. Njima ne treba gora robija.

#10 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 02 April 2003 - 15:33

Beograd -- Predsednik Demokratske alternative i potpredsednik Vlade Srbije Nebojša Čović izjavio je da je informacija o kontaktima Milorada Lukovića Legije s Haškim tribunalom unapred smišljena i pripremljena. Ne želeći da precizira ko bi mogao da bude idejni tvorac te priče, Čović je rekao da "ne veruje da to može da se dogodi". "To je smišljeno u smislu određenih akcija koje treba preduzeti, a vezane su za odsecanje i eliminisanje svih vrsta kontakata s takozvanim patriotama. Ne mislim da je njemu potreban element trgovine, on je istrgovao sve što je trebalo da istrguje", rekao je Čović. Prema nezvaničnim informacijama, Luković je posredno inicirao mogućnost da dobije status zaštićenog svedoka Haškog tribunala u zamenu za informacije o bivšim liderima bosanskih Srba Radovanu Karadžiću i Ratku Mladiću.

Nebojša Čović je dodao da postoje informacije i podaci da je vođa "Zemunskog klana" Dušan Spasojević ... davao finansijska sredstva lideru radikala Vojislavu Šešelju. "Postoje informacije, a istraga će to dati detaljnije, gde su se viđali, koja je to betonjerka na putu za Novi Sad, koliko je sastanaka bilo, bez šaha, jer su šah igrali na već znamenitom mestu u Šilerovoj, da li su postojali kontakti s nekim iz Haga, o čemu je razgovarano, koje su ideje bile na oproštajnom ručku kada je Šešelj odlazio u Hag", rekao je Čović.

Čović je najavio da će posle obračuna sa organizovanim kriminalom pažnja države biti usmerena na borbu sa ekonomsko-finansijskim kriminalom. "Ne mogu neki mediji, koji su ranije propagirali JUL, danas da učestvuju u demokratskim procesima, a mislim da je, nažalost, posle 5. oktobra s takvima došlo i do protivprirodnog bluda", rekao je Čović.



Frankfurt -- Predsednik Komiteta pravnika za ljudska prava Biljana Kovačević Vučo tvrdi da Haški tribunal trenutno ne bi mogao da zaštiti Milorada Lukovića Legiju bez obzira na značaj ponuđenih informacija. Ona je u izjavi za frankfurtske "Vesti" napomenula da zaštita svedoka i nov identitet bivaju dati u slučajevima kada svedoku ili onom ko na drugi način sarađuje s Tribunalom preti opasnost od odmazde i osvete kriminalnih krugova. "U ovom slučaju, Legiju traže zvanični državni organi zbog sumnje da je ubio premijera države, odnosno da je odgovoran za akt političkog terorizma. On je begunac od zakona u Srbiji i ne može biti zaštićen", naglasila je ona.