Jump to content

Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka

• Please log in to reply
2093 replies to this topic

#2011 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 February 2018 - 15:43

No wonder, fair bussiness.

Pokazalo se da nije prosjak kakve obicno srecemo nego je neki cudak svoje vrste. 

• 0

#2012 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 February 2018 - 15:47

...

Ja mislim da je to samo ideoloska leftisticka njanjavost - pa zar da ne pruze oporavak i lecenje sirotim 'borcima za nesto'.

:wicked:

...

Identiteska politika je cudo. A medju levicarima je u toku velika interna shorka. Postmodernisticka.   :D

• 2

#2013 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 February 2018 - 15:51

...

Izvini, a kad nije bila?

Pa citava istorija im je beskrajne shorka!

Sto rece 'drug Engels' - svuda samo sekte, sekte, sekte ...

:lol+:

...

• 2

#2014 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 18 February 2018 - 22:36

18.01.2018 sam organizirala koncert Serbedzije & Zapadni kolodvor Band u Becu, koncert je bio rasprodan, sala puna, sve super, cak me Rade na kraju koncerta kao organizatora pozvao na binu.To mi je bio prvi veliki projekat organizacije koncerta, koji nije klasicna muzika i izuzetno sam sretna, da je sve odlicno proslo i da nam je racunica pozitivna.

Sljedeci termin je 11.04.,2018, srijeda, Vlatko Stefanovski, koncert koji organiziram: https://www.akzent.a...tko-Stefanovski

• 4

#2015 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 February 2018 - 23:41

18.01.2018 sam organizirala koncert Serbedzije & Zapadni kolodvor Band u Becu, koncert je bio rasprodan, sala puna, sve super, cak me Rade na kraju koncerta kao organizatora pozvao na binu.To mi je bio prvi veliki projekat organizacije koncerta, koji nije klasicna muzika i izuzetno sam sretna, da je sve odlicno proslo i da nam je racunica pozitivna.

Sljedeci termin je 11.04.,2018, srijeda, Vlatko Stefanovski, koncert koji organiziram: https://www.akzent.a...tko-Stefanovski

Ja bih možda na Vlatka i došao...

Wos gibt's noch in Wien?

• 1

#2016 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 18 February 2018 - 23:49

Svaki dan nesto novo. ;)

Sta ima kod tebe?

• 0

#2017 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 February 2018 - 23:52

Parov Stelar za par dana. Promašio sam ih u Schladmingu, Brnu i Pilsenu, valjda će biti još karata...

• 1

#2018 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 February 2018 - 16:49

Cruise went wild!

180218174101-cruise-brawl-carnival-seven

Click on image.

• 0

#2019 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 February 2018 - 06:02

Don't Be Fooled: Russia Attacked U.S. Troops in Syria

Ko koga ovde juri oko sume.

• 0

#2020 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2018 - 01:18

I San Francisco dosao na red za skidanje rasistickih statua!

rsz_statueremoval.jpg

• 0

#2021 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 February 2018 - 04:48

...

:ajme:

Glupost je ravnomerno raspodeljena, a pamet - nije.

Pogotovo medju PC frikovima.

...

• 0

#2022 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2018 - 05:03

...

Glupost je ravnomerno raspodeljena, a pamet - nije.

Pogotovo medju PC frikovima.

...

Meni je porazavajuce, kada starac izadje pred gradsku komoru i pocne da prica kako je statua rasistica i kako se on svaki put kad vidi statuu oseca neprijatno. Krenuti tim putem, zavrsicemo skidanjem vecine spomenika is ranijih etapa, gde su Rimljani uradili ovo, ili Egipcani ono.

Bas trosimo energiju u pogresnom smeru. 

Danas pricam sa koleginicom i ona mi kaze kako je isto kao i ja u HS ucili basic, cobol, fortran, a mi ovoj nasoj deci nista ne nudimo kao regularnu nastavu, sve su neki advance placement classes.

Kako onda da objasnis coveku da ta statua bas treba da predstavlja ono sto se desilo, da se ne desi ponovo.

Brisanjem istorije PC-evci ce samo da nas vrate nazad na pocetak. Da ne pricam o sasavoj ideji koju sam negde procitao, da ulazimo ponovo u mracno doba, posto vise nemamo fizicek spise, vec je sve namagnetisano u 01. 

• 1

#2023 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 February 2018 - 08:09

...

Znas, to je problem za psihijatriju.
I sociologiju.

Neko se navuce na pricu punu obecanja - evo, 'rajsko sutra samo sto nije stiglo' bla, bla ... pa izadje na ulicu, a RL ga zvekne po glavi. Vidi da se nista nije promenilo, shvati da je to bila samoobmana, jer je gajio iluziju koju su mu drugi poturili.

U tom trenutku, sav pogubljen i podetinjio - on, kao supermen, pozeli da neko zavrti kuglu 'nekoliko krugova unazad'.
:frust:

Ovo koji su ga lagali, da izbegnu ocigledni raspad licnosti, suoce se sa posledicama svojih dela - obicno mu uvale neku tableticu, 'lakirovku' (onu pojavu iz staljinizma, kad se ruzna stvarnost vulgarnom birokratskom manipulacijom samo prefarba), gde lik poveruje da se sve odjednom promenilo / sredilo.

U sustini - laz je jos vise produbljena, jer taj spomenik jeste bio pravo sredstvo za ozdravljenje - prikazivao je pravo stanje stvari: dosljake koji su domoroce tretirali kao niza bica i domoroci koji su u dosljake gledali kao u bogove sa druge planete. Nisu onda jedni druge tretirali kao 'jednake' .. bla, bla - nego je to, za ona vremena bila stvarnost. Danas vise nije, ali je daleko od toga da je potrebno da se pravimo da je ikada bila. Tako da imas rekonfiguraciju istorije, i ponovno zaglupljivanje, u smislu - 'ajmo jos jedan krug ringispilom'.

-----------------------------
mala digresija

Ovih dana sam zavrsio neku 'Istoriju predkolumbovskih civilizacija', monografiju na vise stotina strana, sa kolorima, slikama, crtezima etc, etc (slaba je stampa, a na ruskom je - sto mi nije problem). No to sam citao mostlly u krevetu, a stil mi je da uvek pored sebe drzim beleznicu i olovku. Pa narednog dana na Net-u potrazim te podatke.

Kako da ti kazem - ma koliko to mozda cudno zvucalo, ali 'otkrivanje amerike' je zaista bio sudar dve civilizacije. Autor je krenuo da opisuje od severa amerike, pa do ognjene zemlje. Ima tu svega i svacega, da se pogubis. Posto je kubanac, jel'te - ne mre bez ideoloskih floskula i slicne propagandne drljavine. No, kad ispuni neophodnu kvotu za cenzuru i pocne da izlaze normalno - vidis da se ta dva sveta u nekom politickom, vojnom i duhovnom smislu nisu mnogo razlikovali u sredstvima za ostvarivanje sopstvenih ciljeva. Ratovi, pokoravanje susednih naroda / plemena, uzimanje ratnih zaobljenika, klanje i ritualno zrtvovanje, ljudozderstvo, ropstvo, nametanje svoje religije, naplata naturalnog poreza, teranje na prisilni rad i izgradnju tvrdjava, hramova i puteva i sl. Suparnistvo, uzajamna borba i mrznja izmedju raznih plemena / naroda je bila toliko velika, da su neka trenutno presla na stranu konkvistadora / belaca i pomogli im da uniste plemenske neprijatelje, iako su kasnije i sami stradali. (Seti se samo ratova izmedju sev. americkih nejtivnih plemena i kasnije onih 'US army indian scouts').

Ne znam gde ovi njanjvi PC likovi izvlace te budalastine o 'pitomim divljacima' - jer su u nekim stvarima zaista bili divljaci i pri tome nimalo pitomi. Nisu ni konkvistadori / belci bili pitomi, i za njih se svasta moze reci - no zacudo, medju crkvenim likovima bilo je mnogo njih koji su stali na stranu domorodaca (film 'Mission'), svoje potencijalne pastve, pa i opisivali ih, proucavali i sacuvali neke njihove 'kodekse' - uslovno govoreci pisane / crtane spomenike gde je belezen RL domorodaca, verovanja, obicaji, kalendar, kao i predmete / rukotvorine koje su skupljali i slali kraljevima u spaniju. Normalno uz zlato, a i kukuruz, krompir, paradajz, paprike, suncokret, pasulj, kako, curke ... i duvan ... etc, etc. A sa druge strane - samo se seti onog fake pisma 'indijanskog poglavice' - oko 'zemlje vode, sunca, neba' bla, bla koje se decenijama vrti po sumnjivim sajtovima raznoraznih 'travopasa'.

Tako da ovi likovi koji bedno unjkaju oko 'rasizma' - to je poplava idiJota, ignoranata i civilizacijskog jada koji u svojoj povrsnosti i intelektualnoj pogubljenosti ne zna sta bi sa sobom, vec se prihvati neke PC sarene laze i krene da drnda medjunozje.
Zalosno.

...

• 2

#2024 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 23 February 2018 - 14:36

Top news sa mog gledista - organizirala sam 18.01.2018 koncert Serbedzije i Zapadnog kolodvora u Becu, u Theater Akzentu, sala je bila puna, koncert izvrstan. Prekjucer je bio intervju na TV okto, koji sam ja vodila sa Serbedzijom u 00:30  restoranu Abbazia u Becu. Mene su izrezali, vidi mi se samo nos ;)

https://okto.tv/de/o...e/5a8c6504b92f1

Sljedeci moj projekat je koncert Vlatka Stefanovskog 11.04.2018 u Becu,: https://www.akzent.a...tko-Stefanovski

Bujrum!

• 3

#2025 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 February 2018 - 22:03

...

Ovo je vise nego zalosno.

Lik recitator koji ne ume da peva?

:-1:

Skrajnuti, propali likovi koji jadnim deviznim 'gazama' naganjaju / malterisu fasadu svoje mladost potrosene ututanj?

B-)

Kao da nista vise ne moze da se cuje u koncertnoj sezoni u vienni?

Ovi baklanski ciketani koji vecito kopaju po proslosti sto im se izmigloljila iz ruku, lice mi na likove iz 'Balkanskog spijuna' koji ciste podrum vadeci stare potrete i slicne andramolje.

Zamisli samo - ja cu u Becu da slusam balkanske kafanske svirce / pevace?

:frust: 

PS.

Jadniji su samo ispovesti propalih 'fuzbaljera'.

:puke: 

...

• 2