Jump to content

Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka

• Please log in to reply
2075 replies to this topic

#1966 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 27,950 posts

Posted 17 October 2017 - 12:46

Nisam video uživo ovu pojavu, ali često sam vidjao u Dolomitima žut/narandžast sneg, od saharskog peska koji se sa olujama zamota u snežne padavine u Alpima. Čak je i ostajao film od vrlo fine pračine na autu kad se sneg istopio. A interesantno je videti kad prodje pistom ratrac/snowcat/pistenbully (jbmliga, fergesao sam srBski) ivica piste izgleda kao da si presekao doboš tortu.  :)

• 0

#1967 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,660 posts

Posted 18 October 2017 - 16:51

Nesto potpuno drugacije, poslovni zemljotres u Hollywood-u:

Jedan od najmocnijih ljudi industrije. Interesantno je kako su mediji godinama ucestvovali u prikrivanju

Izlile se te holivudske fekalije i ovde.

Kazu jutros na radiju da je tema dana No.1 kampanja #metoo koja se rasplamsala i u Svedskoj. Jos maximum 24 sata i nece biti skoro nijedne poznate zenske licnosti koja nije vrisnula ”me too!” Sta nam to govori o muskarcima? A sta nam to govori o zenama?

Masovna psihoza i histerija, utrkivanje koja ce jace da vrisne na Twitteru, toliko je tu preterivanja. Tako se ne resavaju problemi, tako se cak ni ne ukazuje na probleme. Plasim se da ce uskoro biti socijalno neprihvatljivo biti zensko koje nije pohitalo na Twitter i vrisnulo ”i ja! i ja!”. Eto, toliko se preteruje i toliko je sve to obesmislilo cilj kampanje. 

Kako doakati zadriglim krmkovima kao sto je Weinstein kad se ove utrkuju da pokazu kolike su one krmace koje su zapravo normalizovale takve stvari? Kao da ne znamo da ti krmci koji bi da zloupotrebe svoju poziciju moci misle ”ako neces ti, ima koja hoce”. Jer - sto da se lazemo? - uvek ima koja hoce i koja zbog svojih ambicija pravi kompromis sa sobom samom. Isto kao sto se i za ovog vulgo krmka godinama znalo. Kakvo licemerje! 

• 3

#1968 angelia

angelia
  • Members
  • 15,058 posts

Posted 18 October 2017 - 20:27

Kako doakati zadriglim krmkovima kao sto je Weinstein kad se ove utrkuju da pokazu kolike su one krmace koje su zapravo normalizovale takve stvari? Kao da ne znamo da ti krmci koji bi da zloupotrebe svoju poziciju moci misle ”ako neces ti, ima koja hoce”. Jer - sto da se lazemo? - uvek ima koja hoce i koja zbog svojih ambicija pravi kompromis sa sobom samom. Isto kao sto se i za ovog vulgo krmka godinama znalo. Kakvo licemerje! 

Nisam htela da sirim pricu tamo na temi o USA, ali je extremno licemerje. Vriskanju se pridruzuju i oni koji su ubacili svoju decu u industriju - potpuno svesni kako ista funkcionise.

Da ne pominjem da je izjednaceno "ponudio mi da spavam s njim" sa silovanjem.  Svakakve banalne price su postale metoo. Potpuno si u pravu da je socijalni pritisak sad da svako ima jedno "i ja!" Zastrasujuce.

• 1

#1969 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,660 posts

Posted 18 October 2017 - 20:47

Nisam htela da sirim pricu tamo na temi o USA, ali je extremno licemerje. Vriskanju se pridruzuju i oni koji su ubacili svoju decu u industriju - potpuno svesni kako ista funkcionise.

Da ne pominjem da je izjednaceno "ponudio mi da spavam s njim" sa silovanjem.  Svakakve banalne price su postale metoo. Potpuno si u pravu da je socijalni pritisak sad da svako ima jedno "i ja!" Zastrasujuce.

Evo i nasa tetka ministarka inostranih poslova (Margot Wallström) se prijavila. 

Kaze da joj je neki EU-tip stavio ruku na butku na jednoj EU veceri. 

Mislis da je lupila sakom o sto tu na licu mesta? Pa da ga izblamira pred svima da mu vise nikada ne padne na pamet. 

Jok, zena koja nije siparica bez samopouzdanja koju je neki mocnik pipnuo nego odrasla osoba (ocigledno bez samopouzdanja) koja je i sama na poziciji moci je precutala. Ali se zato posle pojadala Barossu neformalno. Bas je hrabra i uliva poverenje! 

Sada priziva preduzimanje odlucnih politickih mera da se stane na put muskom seksualnom nasilju. Izbori se blize!

U Kini je - hvala na pitanju - danas poceo XIX partijski kongres na kome ce se usvojiti naredni petogodisnji plan i niz novih politickih mera. :D

• 1

#1970 angelia

angelia
  • Members
  • 15,058 posts

Posted 18 October 2017 - 20:56

Evo i nasa tetka ministarka inostranih poslova (Margot Wallström) se prijavila. 

Kaze da joj je neki EU-tip stavio ruku na butku na jednoj EU veceri. 

Mislis da je lupila sakom o sto tu na licu mesta? Pa da ga izblamira pred svima da mu vise nikada ne padne na pamet. 

Jok, zena koja nije siparica bez samopouzdanja koju je neki mocnik pipnuo nego odrasla osoba (ocigledno bez samopouzdanja) koja je i sama na poziciji moci je precutala. Ali se zato posle pojadala Barossu neformalno. Bas je hrabra i uliva poverenje! 

Sada priziva preduzimanje odlucnih politickih mera i koraka da se stane na put muskom seksualnom nasilju. 

Izbori se blize! 

Kakav BS, to sam i rekla - toliko mocnih zena, i jedan HW ih maltretirao decenijama, i svi onako slegali ramenima. A sad je naprasno popularno reci "a mene je nesto cudno pogledao". #metoo

U Holivud je malo bezveze sada ne biti metoo.

Ali iznenadjujuce da se kod vas izlilo u politiku - to je onako bas hit  :) Ovde je do sada stiglo samo do medija.

• 2

#1971 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,374 posts

Posted 18 October 2017 - 23:43

U Kini je - hvala na pitanju - danas poceo XIX partijski kongres na kome ce se usvojiti naredni petogodisnji plan i niz novih politickih mera. :D

Veliko je pitanje zapravo ko je tu Narodna Republika Evropa, a ko Chinese Union?  :lol+:

• 2

#1972 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,175 posts

Posted 19 October 2017 - 00:27

Nije top news ali je zanimljivo da su Kinezi postali najveći svetski putnici, turisti. Preuzeli su primat od Amerikanaca. Videće se da li će restriktivnija imigraciona politika ekstremnih desničara na Zapadu da popravi standard svojih građana i vrati im ukradene pare od raznih nepoželjnih stranaca. Nema sumnje da će negativni trend biti zaustavljen.
  • 0

#1973 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,660 posts

Posted 19 October 2017 - 14:31

Nije top news ali je zanimljivo da su Kinezi postali najveći svetski putnici, turisti. Preuzeli su primat od Amerikanaca. Videće se da li će restriktivnija imigraciona politika ekstremnih desničara na Zapadu da popravi standard svojih građana i vrati im ukradene pare od raznih nepoželjnih stranaca. Nema sumnje da će negativni trend biti zaustavljen.

U jednom od prethodnih postova pomenuta je Kina u prenosnom znacenju. Vidim da te inspirisala Kina pa me zanima kakve veze ima to sto su ”Kinezi postali najveći svetski putnici, turisti” u prvoj recenici/boldu sa ”restriktivnijom imigracionom politikom ekstremnih desnicara na Zapadu” u drugoj recenici/boldu? Sta si hteo da kazes i o cemu? Nesto o  turizmu? 

• 0

#1974 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,175 posts

Posted 19 October 2017 - 16:49

Govorim o otvorenim i zatvorenim tržištima, o Kini koja reformiše- koliko je to moguće- sistem upravljanja dok se Zapad zatvara sam u sebe, svoj “beli” etnos (porazni su podaci kako, recimo, stoje socijaldemokrate u zapadnim zemljama, u Austriji desnica čak i nema konkurenciju ni u centru, ni na levici koje i nema; pročitah u “Innsikt”- u) i intervencionizam na tržištu rada.

Edited by melankolic, 19 October 2017 - 16:49.

• 0

#1975 blond

blond
  • Members
  • 4,602 posts

Posted 20 October 2017 - 00:54

Govorim o otvorenim i zatvorenim tržištima, o Kini koja reformiše- koliko je to moguće- sistem upravljanja dok se Zapad zatvara sam u sebe, svoj “beli” etnos (porazni su podaci kako, recimo, stoje socijaldemokrate u zapadnim zemljama, u Austriji desnica čak i nema konkurenciju ni u centru, ni na levici koje i nema; pročitah u “Innsikt”- u) i intervencionizam na tržištu rada.

Sem anti-korupcijske politike u Kini, nema gotovo nicega sto treba pozdraviti i uzimati Kinu kao svetli primer promena - poslednjih godina se uspostavlja veca kontrola partije na univerzitetima, Interneta, nikad vise planiranih elektrana na ugalj, podrzavanje SK, zategnuti odnosi sa Zapadom i susedima oko kontrole Juznog Kineskog Mora, itd.

• 0

#1976 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,660 posts

Posted 20 October 2017 - 10:13

:huh:

Koji retoricki salto! I salata.

A poceo si sa Kinezi postali najveći svetski putnici, turisti” i nastavio sa restriktivnijom imigracionom politikom ekstremnih desnicara na Zapadu”. 

Pretpostavila sam da nema veze s ...

Spoiler

Necu da pitam kakve to veze ima sa ovim topikom. Jer, nema. 

• 3

#1977 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 27,950 posts

Posted 20 October 2017 - 21:25

Počeli izbori, glasa se danas i sutra. Prognoza je da uzima oligarha i agent DB Andrej Babiš, drugo - treće mesto socani ili komunjare, tek oko četvrtog mesta i prognoza oko 10% glasova za partiju desnog centra, ODS.

Šansa za promenu na ovim izborima su deca koja prvi put glasaju, eventualno široka koalicija protiv Babiša. Moguće je da neće biti u stanju da sastavi koaliciju.

• 0

#1978 angelia

angelia
  • Members
  • 15,058 posts

Posted 21 October 2017 - 02:51

:huh:

Koji retoricki salto! I salata.

A poceo si sa Kinezi postali najveći svetski putnici, turisti” i nastavio sa restriktivnijom imigracionom politikom ekstremnih desnicara na Zapadu”. 

Pretpostavila sam da nema veze s ...

Spoiler

Necu da pitam kakve to veze ima sa ovim topikom. Jer, nema. 

Nema, ovo je potpuno ubacivanje neke licne agende

• 0

#1979 mrd

mrd
  • Members
  • 17,839 posts

Posted 25 October 2017 - 01:13

Sav sam zbunjen. Jutros su ponovo poceli vetrovi  koji rasplamsavaju utulelu vatru. Severni deo istocnog zaliva pored reke Sacramento i dalje ne ide u skolu, a kod mene je od jutros skocilo zagadjenje od dima i klince drzimo unutra, do daljnjeg. Nema fizickog napolju, nema utakmica.

Vatra je nevidjena komplikacija.

santa-rosa-tubbs-fire-wildfire-2017.jpg

Interesantan problem. Posto je puno izgorelo, pojavili su se contractors koji ubijaju sa cenama i apartmanska naselja koja su duplirala i triplirala cene. Slusam danas na vestima, da je counti podagao preko 30-ak tuzbi protiv paroljubaca. ;)

• 0

#1980 mrd

mrd
  • Members
  • 17,839 posts

Posted 27 October 2017 - 01:33

Trump flubs another promise: Declaring the opioid crisis a ‘national emergency’

• 0