Jump to content


Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka


  • Please log in to reply
2093 replies to this topic

#1726 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 02 May 2017 - 05:44

Nego, vili, šta bi sa onim neonacistima u Sverige?

 

Više stotina neonacista marširalo u Falunu, za 200 više nego prošle godine. Sreli se sa antifovcima i policijom ali kažu naše vesti da je sve prošlo u miru.

 

Istine radi, treba reci da je tih 500 neonacista sve sto su uspeli da nahvataju u celoj Svedskoj. Oni dosta ulazu u to da se jednom godisnje okupe svi na jednom mestu, kako bi privukli medijsku paznju. Inace, policija je redovno tu da ih cuva od antifovaca, i ovaj put je dobro obavila posao. Ranije se uglavnom zavrsavalo s nekoliko uhapsenih antifovaca, dok ovima nikad ne zafali ni dlaka s glave.

Probala sam da nadjem nesto vise od kratke vesti na jucerasnjem javnom servisu, ali nema mnogo o tome u svedskim medijima. Google na "nynazister Falun" izbacuje samo vest NRK. Ocigledno su ostali u senci premijerovog prvomajskog govora u kojem je najavio velika ulaganja u zdravstvo, i paljevine velike shia dzamije, za koju su izgleda odgovorni islamisti bliski IS. A sve to nakon detaljnog izvestaja o Trumpovoj aktivnosti vezano za S.Koreju.

Verujem da u svemu ima i namere i svesne uredjivacke politike, jer publicitet i jeste ono sto neonacisticka djubrad hoce.


  • 0

#1727 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 May 2017 - 05:50

Istine radi, treba reci da je tih 500 neonacista sve sto su uspeli da nahvataju u celoj Svedskoj. Oni dosta ulazu u to da se jednom godisnje okupe svi na jednom mestu, kako bi privukli medijsku paznju. Inace, policija je redovno tu da ih cuva od antifovaca, i ovaj put je dobro obavila posao. Ranije se uglavnom zavrsavalo s nekoliko uhapsenih antifovaca, dok ovima nikad ne zafali ni dlaka s glave.

Probala sam da nadjem nesto vise od kratke vesti na jucerasnjem javnom servisu, ali nema mnogo o tome u svedskim medijima. Google na "nynazister Falun" izbacuje samo vest NRK. Ocigledno su ostali u senci premijerovog prvomajskog govora u kojem je najavio velika ulaganja u zdravstvo, i paljevine velike shia dzamije, za koju su izgleda odgovorni islamisti bliski IS. A sve to nakon detaljnog izvestaja o Trumpovoj aktivnosti vezano za S.Koreju.

Verujem da u svemu ima i namere i svesne uredjivacke politike, jer publicitet i jeste ono sto neonacisticka djubrad hoce.

 

Meni je reklo par bivših kolega iz SWE da su u Falunu ubedljivo najgluplji ljudi. :lol+:

 

Valjda nekakva zajebancija njihova, kao recimo Kalesija....


  • 0

#1728 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 02 May 2017 - 06:22

Meni je reklo par bivših kolega iz SWE da su u Falunu ubedljivo najgluplji ljudi. :lol+:

 

Valjda nekakva zajebancija njihova, kao recimo Kalesija....

 

Jesu oni tamo vecinski malo specijalni. Tipicna "unutrasnjost" sa svim sto to moze da znaci, malo zaostali u 50-tim i 60-tim, i rekla bih dobrovoljno izlolovani od ostatka Svedske, posebno od velikih gradova i dogadjanja u njima. To mislim i na dobro i na lose, ali daleko do toga da ih to cini vise nacistima. Ovi na jucerasnjim demonstracijama su ipak iz cele Svedske, a zasto se bas tamo okupljaju poslednjih godina, moglo bi do sutra da se analizira.


  • 0

#1729 dexxter

dexxter
  • Members
  • 91 posts

Posted 02 May 2017 - 11:00

...


Edited by dexxter, 02 May 2017 - 12:38.

  • 0

#1730 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 May 2017 - 22:07

Pala vlada.

 

Premijer socan Bohuslav Sobotka podneo ostavku 5 meseci pre redovnih izbora. Lik koji nikad u životu nije imao regularan posao, prvo zanimanje mu je bilo poslanik, pa ministar finansija, pa poslanik pa premijer. Nema mooda da smeni ministra finansija i svog koalicionog partnera Andreja Babiša, koji je egzemplarni primer oligarhe i komunističke špijunčine - vodi se u arhivima kao saradnik StB - državne bezbednosti za vreme komunjara. Umesto da smeni jednog ministra, radije oborio vladu i dao adut u ruke zlom pijancu, predsedniku Zemanu, koji sad može da mu odbije ostavku pa da ga drži za yayca, ili postavi ekspertsku vladu sa svojim ruskokineskim lutkama.

 

I mi smo ovde Bantustan u srcu Evrope....


  • 0

#1731 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 04 May 2017 - 11:27

Prince Philip ode u penziju. Vjerovatno nece dugo biti penzionisan, samo dok zamijeni kozu i dobije novu krljust ispod.

 

https://www.theguard...nts-says-palace


  • 0

#1732 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 04 May 2017 - 11:37

Prince Philip ode u penziju. Vjerovatno nece dugo biti penzionisan, samo dok zamijeni kozu i dobije novu krljust ispod.

 

https://www.theguard...nts-says-palace

 

Cemu takav urgent meeting kad kazu da ce u penziju od jeseni?


  • 0

#1733 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 04 May 2017 - 14:37

Cemu takav urgent meeting kad kazu da ce u penziju od jeseni?

 

Nemam pojma, nisam bio pozvan na taj meeting.

 

Prince Philip je stari majstor za provale i za neyebavanje zive sile. Jednom prilikom u Nigeriji, kada je tadasnjem predsjedniku, koji je bio obucen u tradicionalnu bijelu tuniku u Philipovu cast, rekao: a vidim, ti se vec spremio za spavanje. Ili kad ga je neki clan odbora za docek u Australiji pitao kakav je bio let, Philip ga je kontra pitao - jesi li kad letio u avionu? Jesam, ovaj ce. E bilo je isto tako.  :lol+:

 

Ovde vise...


  • 3

#1734 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 04 May 2017 - 15:04

:D   Skroz dobar lik!

 

Otprilike ovako sam i ja reagovala u US, kad god bih upoznala nekog iz Indije:

 

17. “There's a lot of your family in tonight.” After glancing at business chief Atul Patel's name badge during a 2009 Buckingham Palace reception for 400 influential British Indians to meet the Royal couple


  • 0

#1735 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 04 May 2017 - 15:34

:D   Skroz dobar lik!

 

Otprilike ovako sam i ja reagovala u US, kad god bih upoznala nekog iz Indije:

 

17. “There's a lot of your family in tonight.” After glancing at business chief Atul Patel's name badge during a 2009 Buckingham Palace reception for 400 influential British Indians to meet the Royal couple

 

Ovaj jos bolji:

 

Philip: “Who are you?”

Simon Kelner: “I'm the editor-in-chief of The Independent, Sir.”

Philip: “What are you doing here?”

Kelner: “You invited me.”

Philip: “Well, you didn't have to come!”

An exchange at a press reception to mark the Golden Jubilee in 2002.

 

:lol+: 


Edited by Honey Badger, 04 May 2017 - 15:35.

  • 1

#1736 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 04 May 2017 - 18:24

Cemu takav urgent meeting kad kazu da ce u penziju od jeseni?

 

Mora da je neki iscaseni engleski humor. Mi imali neki sastanak u 11 i sve vreme zvirkali u telefone da vidimo sta ce to toliko vazno da objave. Kad ono.... :lol: .


  • 0

#1737 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 May 2017 - 17:57

Vanredno stanje u mom gradu - finale Evropske lige izmedju Ajaxa i Manchestera. Policije kao pleve, ali pijanih i ludih navijaca daleko vise. Samo da sve prodje u redu, uhhh :huh: .


  • 0

#1738 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 May 2017 - 22:33

SK Slavia Praha, prvak 2016/17!!!

 

 

ATV6b9334_P201705270548401.jpg

 

 

ATV6b9337_P201705270564101.jpg

 

 

ATV6b933d_P201705270571301.jpg


  • 0

#1739 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 08 June 2017 - 14:31

Shark bites teacher in Devon surfing incident

 

Ajkula oko metar duzine (kasnije ce se ispostaviti da je svega 60ak centimetara) napala surfera u Devonu.

 

...

 

Nema apsolutno nikakvih drugih vijesti ni desavanja.


  • 0

#1740 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 08 June 2017 - 16:43

Ni izbori?
  • 0