Jump to content


Photo

Litvanski Nacionalni Sinfonijski Orkestar U Bgd


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 31 March 2003 - 11:23

Koncert odrzan na Kolarcu 29.03.2003. u okviru Evropske turneje kojom maestro PONDERCKI proslavlja 70-ti rodjendan.

Ksistof Ponderecki, rodjen u Poljskoj 1993 godine ,zavrsio je Konzervatorijum u Krakovu, studirajuci u isto vreme filozofiju, istoriju umetnosti i knjizevnost.
Pored kompozitorskog rada Ponderecki se bavi i pedagoskim radom.Na mnogim Univerzitetima je G-din Ponderecki Pocasni doktor kao i na Univerzitetu u Beogradu.U poslednjih nekoliko godina je nosilac uglednih nagrada u Svetu .

Litvanski nacionalni sinfonijski orkestar je osnovan 1940 godine Prvi dirigent i umetnicki direktor je bio B.Dvarionas, istaknuti litvanski kompozitor, pianista i dirigent.
Ostvarili su veliki broj turneja po gradovima Francuske,Nemacke,Poljske, Finske, Spanije,Svajcarske, Belgije,Ceske,Norveske,Svedske.

Violinista Julijan Rahlin je rodjen 1974 u Litvaniji, a Austriju u kojoj zivi smatra svojom novom domovinom.Od 1999 god je profesor na Konzervatorijumu u Becu.Svira na violini Guarnerius del Gesu,ex Carrodus(Cremona 1741)

Program:

Feliks Mendelson:
SINFINIJA br.3 A-mol (Skotska)

Ksistof Ponderecki:
Koncert za violinu i orkestar br.2"Metamorfoze"

solista:Julijan Rahlin,violina

Beograd je posle duzeg vremena postao Metropola sa ovako dobrim koncertom, a ja sam se Evropski osecala.

Ovo je najveci kulturni dogadjaj koji nas je mogao zadesiti, a i upozorenje nasim medijima, a pogotovu B92, da odprati adekvatno ovakav dogadjaj(sto se nije dogodilo a ja bih volela da jeste)
Koncert je otvorio Ministar za kulturu Branislav Lecic(prijatno iznenadjenje).

#2 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 31 March 2003 - 15:38

I kakva je bila svirka?

#3 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 01 April 2003 - 08:39

I kakva je bila svirka?

Svirka je bila visoko profesionalna.Julijan Rahlin me je odusevio, a on je jedan od vodecih violinista u Svetu.Ovo je drugi put da ga slusam.Slusala sam ga 1998 godine svirao je Mocarta i Bruha.On je postao pravi ljubimac beogradske publike.Moja kcerka koja je violinista je njime odusevljena, a za Sinfonijski orkekestar kaze:"Da je prvi put uzivo cula fuge cisto i besprekorno."

#4 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 11 April 2003 - 13:00

Cujem da je Kareras u junu u Beogradu. Jedva cekam da ga cujem, zaista je jedan od najboljih tenora danas.

#5 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 22 April 2003 - 08:19

Cujem da je Kareras u junu u Beogradu. Jedva cekam da ga cujem, zaista je jedan od najboljih tenora danas.

Kareras ce pevati u Beogradu u junu mesecu, a nastupice sa Beogradskom filharmonijom u Sava Centru(mada ja ne volim tu salu, a izabrali su je verovatno sto je veca od Kolarca).Karte ce biti pustene u prodaju od
10.05.2003-15.05.2003.Javljeno sinoc na dnevniku.