Jump to content


Photo
- - - - -

Mila - gde su nase pare onda?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#1 beoblondie

beoblondie
  • Members
  • 3 posts

Posted 04 June 2010 - 15:53

Imam 35 godina. Nikada u svom zivotu nisam pozvala nijednu radio-emisiju, TV emisiju tipa Utisak nedelje ili sl, pisala novinama, uopste imala zelju da se na taj nacin eksponiram i delim svoje misljenje javno sa tamo nekim nepoznatim svetom - vama:)... do prekjuce.
Otvorila sam ranom zorom 24h i naisla na clanak o kerusi Mili koji me je isprva ozario i ulepsao mi dan, jer se u prvim recenicama navodi kako je ona odlicno, nema vise nikakvih zdravstvenih problema... a onda - baaam! Onda lepo pise kako neko tamo ZOO komunalno zapravo odlucuje o tome kako se ona ipak nece operisati u Nemackoj (za sta smo svi skupljali pare, pa se i nas cenjeni gradonacelnik oglasio kako ce grad donirati operaciju), kako su dobili neke druge ponude (pisi-jeftinije! prim. aut), kako se cak razmislja i o tome da se ona operise - U SRBIJI!!!!!!! Alo! Alo! Stop!
Besna sam kao...pas:)... Ako je jedan Tomica Milosavljevic mogao da se operise u Nemackoj (ili gde vec bese) o trosko drzave, sigurno ne od svojih para!, zasto onda jedna Mila ne moze da se operise u Nemackoj od NASIH para!!!!
Zar se iko usudjuje da kaze kako su u zemlji Srbiji mozda bolji uslovi nego evropski??? Da garantuje da ce operacija ovde biti uspesna, za koju se pisalo upravo kako se ovde ne radi, kako proteze postoje samo tamo, kako ovo kako ono...
I vi dragi moji B92 osnovali ste fond MILA, i da, mi koji smo uplacivali uplacivali smo za nju i za tu namenu - a to je operacija u Nemackoj! Ja, i mnogi drugi, nismo uplatili novac za "sve slicne slucajeve", nego bas za nju!
Odakle ikome sada pravo da menja namenu iliti "svrhu uplate".... Koliko kosta operacija u Srbiji? Ako se pozivamo na humanost, zar treba ista da kosta operacija u Srbiji??? I gde su onda nase pare!?
Ono sto zaista izvodi iz takta jeste to da su pomenute novine to iznele kao jednu vrlo obicnu, podrazumevajucu informaciju i NIKO nije reagovao! Aman ljudi, dokle????
Mila MORA da se operise u Nemackoj, i tacka. Ili nek se Djilas i Tomica Milosavljevic uhvate pod misku, dodju u vas Fond i vrate narodu novac! Ili ga cuvaju za - kad Mila ugine za neko vreme nakon "srpske operacije" - neki velelepni spomenik ispred koga ce odrzati jedan od onih njihovih 'macku o rep' govora. Ne moraju da se izvine. To bi bilo vise nego pateticno. A uostalom, svi smo ovako nesto i ocekivali. I to je tragedija...

#2 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 04 June 2010 - 20:51

Ako po tebi jedan zivot ljudskog stvora, zvao se on Tomica Milosavljevic, manje vredi od zivota jedne keruse, onda bi stvarno trebala da se zamislis i nad sudbinom osakacenih Roma pokraj kojih svakog dana prolazis okrecuci glavu.

Edited by Zivotije, 04 June 2010 - 20:53.


#3 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 04 June 2010 - 21:06

Mila MORA da se operise u Nemackoj



Ne mislis da nesto nije u redu sa tvojim stavom ? A da nije nesto problematicno u tradicionalno ishitreno marketinskoj kampanji ?

Spoiler! --Click here to view--
,

Edited by kapetanm, 04 June 2010 - 21:07.


#4 beoblondie

beoblondie
  • Members
  • 3 posts

Posted 04 June 2010 - 21:58

Sve sto mogu reci je da sam svesna cinjenice da je mnogo ljudi na ovom svetu, pa i u ovoj zemlji, koji pate od nedostatka inteligencije, pa iz tog razloga cesto cine digresiju na zadatu temu... Ne vide sustinu, ne umeju da se zaustave, promisle, banalizuju stvari...ali dobro, tu smo da uputimo jedni druge:)

#5 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 06 June 2010 - 10:38

Koliko shvatam stvar je u obmani.

Pare su prikupljene sa ciljem operacije u inostranstvu a sad se neshto drugo nudi (i sa drugim parama-grad). Pitanje je sa osnovom, za shta/koga ce biti koriscene pare koje su prikupljene.

Pravi odgovor treba da da lice (organizacija) koje je bilo ovlasceno za prikupljanje para. Ako je ZOO komunalno prikupljalo pare onda ima pravo da odluchuje i snosi posledice lazne informacije koju je dalo gradjanima. Ukoliko to nije sluchaj, onda ne razumem kakve veze to "komunalno" ima sa celim sluchajem.

#6 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 06 June 2010 - 13:45

...

I vi dragi moji B92 osnovali ste fond MILA, i da, mi koji smo uplacivali uplacivali smo za nju i za tu namenu - a to je operacija u Nemackoj! Ja, i mnogi drugi, nismo uplatili novac za "sve slicne slucajeve", nego bas za nju!
Odakle ikome sada pravo da menja namenu iliti "svrhu uplate".... Koliko kosta operacija u Srbiji? Ako se pozivamo na humanost, zar treba ista da kosta operacija u Srbiji??? I gde su onda nase pare!?
...


I, šta sad? Je 'l treba Mila da se operiše 165 puta da bi se novac uplaćen u ovaj fond potrošio "baš na nju", a ne na druge koji imaju mnogo veći problem od nje? Ili ćemo insistirati da se pošalje u Nemačku, na izuzetno naporan put za njeno zdravstveno stanje, pa makar se i ne vratila živa odande? Važno da se ispuni "svha uplate". Svašta!



@Shedou

Komunalno ima veze sa slučajem zato što Veterinarska stanica Beograd spada pod nadležnost Sekretarijata za komunalno-stambene poslove Beograda. Međutim, sigurno je da neće oni, osnivači fondova ili oni koji su uplatili neku kintu, odlučivati gde će Mila da se operiše nego veterinari koji znaju šta i koliko njeno ukupno zdravstveno stanje može da podnese, s obzirom da je tokom sakaćenja preživela infarkt, da je imala upalu pluća i da je još uvek slaba.


@ ostali

Omašili ste temu, ali skroz. Neko od nas, "ljudi", osakatio je ovu kujicu na najbrutalniji mogući način, smatram da neko od nas treba i da joj pomogne. Ako postoji neko ko će od svog novca da izdvoji i u ovakve svrhe, koga briga? Pa nija vama niti bilo kom drugom iz usta izvađeno. Ljudi koji uplaćuju u ovakve fondove, obično uplaćuju u sve fondove, za razliku od mnogih koji imaju stav sličan vašem.

#7 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 06 June 2010 - 14:15

@ ostali

Omašili ste temu, ali skroz. Neko od nas, "ljudi", osakatio je ovu kujicu na najbrutalniji mogući način, smatram da neko od nas treba i da joj pomogne. Ako postoji neko ko će od svog novca da izdvoji i u ovakve svrhe, koga briga? Pa nija vama niti bilo kom drugom iz usta izvađeno. Ljudi koji uplaćuju u ovakve fondove, obično uplaćuju u sve fondove, za razliku od mnogih koji imaju stav sličan vašem.


+1

Zgrozim se na takva razmisljanja u stilu, ima mnogo vise ljudi kojima treba pomoci, a vi brinete o "jednom psu".
Naravno, ljudi koji su spremni pomoci zivotinji, to u velikoj meri cine i kada je pomoc nekom ljudskom bicu u pitanju.

p.s. ponekad imam potrebu da takvima (sto i ucinim) kazem :
"Pas me nikada ne moze toliko povrediti/ujesti kako to mogu ljudi" , pri tom se uredno ogranicim da bih isto, ako ne i vise, pomogla i ljudskom bicu kada bi bilo u istom polozaju ili gorem nego pas.

Edited by Gordana_64, 06 June 2010 - 14:22.


#8 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 06 June 2010 - 14:16

@Rahel

Ok. Razumeo.

PS Uzdam se u Tebe i tebi slichne da cete se pobrinuti da Mila bude adekvatno lechena. (ovo mislim ozbiljno, nije nikakava ironija).

Edited by Shedou, 06 June 2010 - 14:17.


#9 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 06 June 2010 - 21:24

u nekim dnevnim novinama sam procitao da ce boris tadic zatraziti da usvoji milu.
mozda je on bolje upucen sta se desilo sa parama namenjenim za operaciju, mozda bi mogao da urgira...

#10 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 June 2010 - 21:40

Poenta je da Mila dobije sto efikasniju pomoc , a ne da ista bude pruzena bas u ovoj ili onoj drzavi. I ne znam ko je prvi lansirao tezu nakon prvog shoka da je ista moguca samo u jednoj drzavi ( konkretno nemackoj ), Kome onda treba da se veruje ili ne ?

Ovakvih problema ce uvek biti dok god ne postoje pravila o uspostavljanju ad hoc fondova za pomoc. Obicno se to radi delom i iz marketinskih razloga ( Boris Tadic je primer kako se moze i takva nevolja upotrebiti), a vremenom gotovo svi zaborave na pitanje kako se uopste kontrolisu te pare i ko ih kontrolise, kome daje izvestaj, itd. Tih dana kad se kerusi desila nesreca, u stvari zlocin nad njom, isto se desilo u jos dva ili tri slucaja koji se gotovo ne pominju. Mozda je pomoc trebala i njima pa da se taj fond nekako podeli.

Inace, i sam sam vlasnik psa

#11 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 06 June 2010 - 21:56

Važno da se ispuni "svha uplate". Svašta!

Eto, a mene zezaju kad kažem da je uplata u nekakve humanitarne fondove sviranje qurcu.

#12 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 06 June 2010 - 23:19

Eto, a mene zezaju kad kažem da je uplata u nekakve humanitarne fondove sviranje qurcu.


Mislim, šta reći osim - ako ostane para tražićemo da joj izvade bubrege i tako redom, kako bi se ispunila svrha. I opet, svašta!

Uostalom, zaista ne znam šta ovde nije jasno (link):

Fond B92 osniva Fond "Mila", koji će pomagati rehabilitaciju keruše Mile, ali i sve slične slučajeve u kojima se vrši nasilje nad životinjama. Fond će, zajedno sa srodnim organizacijama i gradskim institucijama, pomagati i razvoj organizacija koje će po uzoru na Pet policiju pružati hitnu veterinarsku pomoć i zbrinjavaju životinja nad kojima je izvršeno nasilje, kao i privođenjem počinilaca nasilja pravdi.

Za potrebe osnivanja i funkcionisanja ove službe B92 će osnovati Fond "Mila" koji će prikupljati sredstva i kontrolisati rad te organizacije.


Naravno da bi bilo lepo da ova država može da obezbedi pomoć svim Aleksandrama i svim Milama, možda će jednom i moći A do tada, biće onih koji će se truditi da pomognu i jednim i drugima, i onih koji će okretati glavu, skrivajući se iza stava da su ti humanitarni fondovi sviranje ...

#13 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 June 2010 - 23:41

Koliko shvatam stvar je u obmani.

Pare su prikupljene sa ciljem operacije u inostranstvu a sad se neshto drugo nudi (i sa drugim parama-grad). Pitanje je sa osnovom, za shta/koga ce biti koriscene pare koje su prikupljene.


mislim da nije problem u obmani već u nedovoljnoj informisanosti.

#14 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 07 June 2010 - 10:20

Brzo da Mili napavimo proteze (u Nemačkoj, ako može), pa da stignemo posle na nogice u saftu. Može i ćevape ko hoće, ili krvavi biftek.

Bem ti licemerno društvo. :ph34r:

edit: Ipak bem planetu. Setih se da sam sinoć gledao kako 10 ili 15 vatrogasaca i spasilaca u nekoj Americi spašava neko zarobljeno kuče, umesto da mu u skladu sa "vrednostima" na ovoj planeti jednostavno prekrati muke... Dok nedaleko odatle jedna druga ekipa ljudi vredno radi u klanici, čerečeći svakodnevno vrlo slične životinje.

Edited by CTPAX, 07 June 2010 - 10:26.


#15 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 07 June 2010 - 10:40

Brzo da Mili napavimo proteze (u Nemačkoj, ako može), pa da stignemo posle na nogice u saftu. Može i ćevape ko hoće, ili krvavi biftek.

Bem ti licemerno društvo. :ph34r:

edit: Ipak bem planetu. Setih se da sam sinoć gledao kako 10 ili 15 vatrogasaca i spasilaca u nekoj Americi spašava neko zarobljeno kuče, umesto da mu u skladu sa "vrednostima" na ovoj planeti jednostavno prekrati muke... Dok nedaleko odatle jedna druga ekipa ljudi vredno radi u klanici, čerečeći svakodnevno vrlo slične životinje.

Šta je tu licemerno? Je li treba svi sad da pređemo u vegetarijance? Ne razumem poentu. Mešaš lanac ishrane (nazovi ga već kako hoćeš, ali nema ništa neprirodno što čovek ubija druge životinje radi ishrane) sa besmislenim ubijanjem i mučenjem životinja od strane izopačenih i bolesnih idiota.