Jump to content

Photo

Poselo kod hannsa.g

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
79 replies to this topic

#16 Псеудо

Псеудо
  • Members
  • 6,917 posts

Posted 28 May 2010 - 22:08

Онда је добро питање шта има Киник од тога што ћемо 2х пандркнути 0-6 или шта имате ви од тог политичко-друштвеног паламуђења на ''вашим'' пдф...

Добро је питање и шта има читава та ЕУропа о којој толико причамо па улажу милијарде евра у спорт годишње и ''прже'' се много више него ми. Или Америка која има најбољи систем развоја младих спортиста...

Ало да покушам да одговорим... Мислим да има довољно литературе да се покушаш да се упознаш са значајем спорта у васпитању, неговању тела и духа, витешких манира... Ако није довољно, јави се...
http://forum.b92.net...pic=57675&st=30

#17 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 28 May 2010 - 22:54

Ha, ha, koji dvoboj sujeta ovde. Kao mali gimnazijalci u mutiranju, krupne reci, zlocin, kazna, naciJon, sport, porucnici, trt mrt. Sve gledajuci da nije izrasla nova bubuljica.
Fali ovde malo vazduha, forum je postao pretezak. Nisam znao da je Hans klon Sarlov, ako je to razlog za ban tek sad, to je greska, a i ovo kasnije nije mi nesto

#18 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 May 2010 - 22:54

Meni je jasno zashto ti mladici i devojke to rade, nije im ishla shkola, a lepe su pare ........ ne kazem ni da je lako, taman posla, treba trchati danim i nocima, dizati terete, poturati glavu pod loptu, boli yebiga ...... ali kakve vi imate koristi od toga .... e to mi vec nikada nece biti jasno ..... realno je za pretpostaviti ..... neka uteha, 'bem li ga, shta drugo moze da bude :ph34r:

DWS ajde da ne preterujemo malo sa tim glupostima. Ti se ipak hvalis da zivis u zemlji koja je centar demokratije. Ok. Mozda i jeste. Ali ti i takvi sportisti tamo bez "grama mozga" ipak dobijaju diplome koledza. Makar u Srbiji to ide malo teze. Ovde treba da platis za takvo nesto ako si u tom rangu, tamo ti poklanjaju....
Zasto je to tako to bi ja trebao da pitam tebe, a ne ti mene...Ali da ne trolujemo....

#19 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 29 May 2010 - 09:57

Pravedna borba se vodi neprestano, a nedostatak neprijatelja ne sme da prekine borbu. Neprijatelje ćemo stvarati, izmišljati, nekad će nam se priviđati, ali borbu ne prekidamo. Kad završimo sa onima koji su protiv nas, idmo na neodlučne i neopredeljene, mogu i oni da se okrenu protiv nas, kad sa njma završimo onda ćemo i one koji su uz nas, njih najbolje znamo, oni nas bar ne mogu prevariti. Neprijatelji su i u nama, vukojebine su i u našoj glavi. Ali iskorenićemo našom pravednom borbom i nas.

+1
Savrseno. Pitam se koliko ce neki uopste da obrate paznju na prisutnost jedne lepe stilske figure u tvom pisanju :ph34r:
Dosadsnje zivotno iskustvo me uci da je upravo "ta" stilska figura tesko razumljiva, ili je ljudi naprosto "iRognisu" (malo potsecanje na moju ex cimerku kojoj je bio potreban Vukajlija, a ne Vujaklija).

Edited by Gordana_64, 29 May 2010 - 10:02.

#20 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 May 2010 - 10:46

...

DWS ajde da ne preterujemo malo sa tim glupostima. Ti se ipak hvalis da zivis u zemlji koja je centar demokratije. Ok. Mozda i jeste. Ali ti i takvi sportisti tamo bez "grama mozga" ipak dobijaju diplome koledza. Makar u Srbiji to ide malo teze. Ovde treba da platis za takvo nesto ako si u tom rangu, tamo ti poklanjaju....
Zasto je to tako to bi ja trebao da pitam tebe, a ne ti mene...Ali da ne trolujemo....

Poprediti sport i navijanje u Kanadi sa "sportom i navijanjem" u Srbiji je besmisleno.
Zato sto su tzv. "sport i navijanje" u Srbiji odavno pretvoreni u drzavni nacionalisticki i anticivilizacijski politicki pokret.
Gde u dodiru sa njim glatko mozes da izgubis glavu.
Sto smo vise puta imali priliku da vidimo iz novina i sa TVa.

...

#21 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 May 2010 - 13:54

Kao shto rekoh, mozda se nisam bash lepo "odrazio" shto bi rekli drugovi sportisti.

Sport je i ovde naravno omiljena zabava za puchanstvo, ali nikada nije bio ispred posla, zivota (pogotovo tudjeg zivota), porodice. Niko ne zivi od toga shto su hokejashi olimpijski shampioni.

Protivnichki navijachi iz Monterala, Otave, Nju Jorka, Chikaga dolaze u velikom broju u Toronto, ne sede odvojeno od domacih navijacha, vec zajedno, a satima pre utakmice idu u iste restorane, druze se i piju pivo. Koliko znam nikada niko nikoga nije ni pogledao popreko, kamoli oshamario ili napao. Kada bi to nekome sluchajno palo na pamet mislim da bi ga domaci, "njegovi", razbili k'o zvechku, a policija bi mu se tako keve nayebala da ne smem ni da pomislim ............ takvo divljashtvo i bezumlje bi bilo najstroze kaznjeno i na sudu, naravno.

Da napomenem da je bar pola tih navijacha u 60-tim i 70-tim godinama, dakle penzioneri :ph34r: , poshto se chesto utakmice igraju radnim danima. Ili veoma chesto tri generacije iste porodice. Sportski turizam, mogu se videti po gradu obucheni u dresove svog tima, shetaju i razgledaju.

Chesti su i primeri Kanadjana koji navijaju za americhke timove, nose zastave i nalepnice na svojim automobilima klubova iz USA.

Dakle sport je samo zabava koja ne moze zameniti promasheni ljudski zivot.

Edited by down with the sickness, 29 May 2010 - 14:13.

#22 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 May 2010 - 14:38

Zato sto su tzv. "sport i navijanje" u Srbiji odavno pretvoreni u drzavni nacionalisticki i anticivilizacijski politicki pokret.

upravo me je Predsjednik Boris Tadic, iz Sarajeva (sastanak Igmanske inicijative), putem radiovalova, pozvao da navijam za srpsku reprezentaciju na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Juznoj Africi. ostadoh bez teksta, pa evo, samo da zabiljezim taj trenutak.

#23 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 May 2010 - 14:44

Ziveti "sportsko-navijachki zivot" je lagodno i ne zahteva nikakve intelektualne napore, a posledice su .......... tuzne:

U Hrvatskoj je prosek 743 evra i skoro je duplo veći od našeg, a Slovencima, koji zarađuju u proseku 935 evra, nedostaje još “stotka” pa da su tri puta bolji od nas.

Srpske plate gube korak sa ex-YU
29. maj 2010. | 14:01 |
Beograd -- Sa nepunih 35.000 dinara na kraju meseca, kolika je prosečna aprilska plata, građani Srbije su izgubili bitku sa stanovnicima većine zemalja u okruženju.

Pa ..... sa srecom navijachi! Kako god igrali .... necete izbeci teshki poraz.

Edited by down with the sickness, 29 May 2010 - 14:45.

#24 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 29 May 2010 - 14:46

Sport je i ovde naravno omiljena zabava za puchanstvo, ali nikada nije bio ispred posla, zivota (pogotovo tudjeg zivota), porodice. Niko ne zivi od toga shto su hokejashi olimpijski shampioni.

Eh, propustio si momenat neizmernog veselja tvog sunarodnika i sugrađanina Aleka33 kada je Kanada dobila Ameriku u hokeju. Mislim da je od toga živeo bar dve nedelje.

upravo me je Predsjednik Boris Tadic, iz Sarajeva (sastanak Igmanske inicijative), putem radiovalova, pozvao da navijam za srpsku reprezentaciju na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Juznoj Africi. ostadoh bez teksta...

A što? Od ex-YU zemalja samo Slovenija i Srbija učestvuju na prvenstvu. S' obzirom da nema ni Austrije a ni Mađarske, ima rezona da navijaš za Srbiju.

#25 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 May 2010 - 15:15

A što? Od ex-YU zemalja samo Slovenija i Srbija učestvuju na prvenstvu. S' obzirom da nema ni Austrije a ni Mađarske, ima rezona da navijaš za Srbiju.

Posted Image

(duration: 19 sec)

da ne bude da mi se samo pricinilo uslijed pritiska niske naoblake u Osijeku.

...

Obi, pa imali smo raspru o navijackom potforumu, i koliko takav idolopoklonicki diskurs ima veze sa sportom i sportasima. odakle tebi ideja da ja navijam za bilo koju fuzbaljsku reprezentaciju? pa jos etnicku? mora da se salis. fuzbaljeri, a posebno fuzbaljski navijaci, meni su uvijek bili dno dna, vrijedni iskljucivo prezira i poruge. sto se tih stvari tice, Kinik ima moju 100%tnu podrsku.

#26 Kosmarac2

Kosmarac2
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 29 May 2010 - 15:51

Navijacka strast je izvaneticka (nesto ko Zaratustra :ph34r: ) i izvansvesna kategorija, jaca cak i od libida. Ona nadilazi svesnost i eticnost u smislu sto moze da se implementira kao bilo kakav reprezent ljudskosti. Navijanje je tako sublimacija culnosti, energije i drustvenih simbola. Ono je drustvo samo.

Pobeda je nesto sto se granici sa revolucionarnim fatumom.

#27 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 29 May 2010 - 16:11

E nek se vidi koga su kinjili na tjelesnom odgoju što nije mogao preskočiti kozu ni razgrčkom. I ko se povlačio u kut sa zbirkom lirike dok pravi jebači i znalci gonjaju balun. Lijeva smetala.
Posted Image

#28 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 29 May 2010 - 16:22

građani Srbije su izgubili bitku sa stanovnicima većine zemalja u okruženju.

Gradjani Srbije su izgubili davno sve bitke, ne samo sa zemljama u okruzenju, vec sa celim svetom, birajuci sebi "onog" vodju cije ime vise ni ne zelim da pominjem, tako da, nista novo nam nisi kazao. Posledice su evidentne i danas.
Sto se tice drugog bolda, da li se to u tvojim recima oseca zabrinutost ili likovanje? Rekla bih likovanje, jer nekako mi deluje da si sve navijace iz ove moje zemlje (tvoja definitivno nije, da li je ikada i bila?) strpao u isti kos sa huliganima, te da si ih etiketirao kao intelektualno neuspesne luzere koji nemaju ispunjene intelektualne, emotivne i koje sve ne aspekte zivota...

Cudno, kako to da se ne osecam huliganski, i ne smatram da mi je zivot promasen time sto sam zagrizeni navijac, doduse Novaka i Jelene, i sto sam freneticni fan tenisa kao sporta, inace. Ili se mozda tenis ne ubraja u ostale sportske zabave za "puchanstvo"?
Bas bih da znam, iako me se nece previse dotaci.

Navijanje je tako sublimacija culnosti, energije

Slazem se!

Edited by Gordana_64, 29 May 2010 - 16:34.

#29 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 29 May 2010 - 16:38

Ja nesto ne vidim da sudovi i policija naganjaju 4umase sa Politike / Drustva, no vidim da vas "navijace" i sudovi i policija, pa i zandarmerija zestoko trebe.
Tako i treba.

Nedao mi bog da zadjem u vas navijacki tor - tamo sam za sve vreme 4umskog staza bio 2 puta.

Nas, navijacki tor, je l'?!

A ko zivi u toru, inace?!

ali kakve vi imate koristi od toga .... e to mi vec nikada nece biti jasno ..... realno je za pretpostaviti ..... neka uteha, 'bem li ga, shta drugo moze da bude :ph34r:

Gde u dodiru sa njim glatko mozes da izgubis glavu.
Sto smo vise puta imali priliku da vidimo iz novina i sa TVa.

Dakle sport je samo zabava koja ne moze zameniti promasheni ljudski zivot.

Ziveti "sportsko-navijachki zivot" je lagodno i ne zahteva nikakve intelektualne napore, a posledice su .......... tuzne:

U Hrvatskoj je prosek 743 evra i skoro je duplo veći od našeg, a Slovencima, koji zarađuju u proseku 935 evra, nedostaje još “stotka” pa da su tri puta bolji od nas.

Srpske plate gube korak sa ex-YU
29. maj 2010. | 14:01 |
Beograd -- Sa nepunih 35.000 dinara na kraju meseca, kolika je prosečna aprilska plata, građani Srbije su izgubili bitku sa stanovnicima većine zemalja u okruženju.

Koliko predrasuda, generalizacije, gluposti, vredjanja...

samo zato sto neko prati i voli sport, ili se bavi amaterski ili profesionalno, i naziva sebe navijacem, vi ga etiketirate, i nastavljate po istom sablonu. Iz dosade, besa, ozlojadjenosti...

#30 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 May 2010 - 16:42

Gradjani Srbije su izgubili davno sve bitke, ne samo sa zemljama u okruzenju, vec sa celim svetom, birajuci sebi "onog" vodju cije ime vise ni ne zelim da pominjem, tako da, nista novo nam nisi kazao-la.
Sto se tice drugog bolda, da li se to u tvojim recima oseca zabrinutost ili likovanje? Rekla bih likovanje, jer nekako mi deluje da si sve navijace iz ove moje zemlje (tvoja definitivno nije, da li je ikada i bila?) strpao u isti kos sa huliganima.

Cudno, kako to da se ne osecam huliganski, i ne smatram da mi je zivot promasen time sto sam zagrizeni navijac, doduse Novaka i Jelene i sto sam freneticni fan tenisa kao sporta inace. Ili se mozda tenis ne ubraja u ostale sportske zabave za "puchanstvo"?
Bas bih da znam, iako me se nece previse dotaci.

Gradjani Srbije nisu jednom izabrali "onog" vodju, vec uvek nepogreshivo biraju pogreshnog. Nema nikakvog "likovanja" i ...... shta vam je to uopshte "likovanje" :ph34r: , vama bre svi LIKUJU chim vam kazu istinu, mene bash banovashe i to na mesec dana :) zboh nekakvog likovanja nad ubistvom neznanog irachkog foto-amatera.

Zar je dijagnozu tako teshko prihvatiti, ako ti doktor kaze da bolujesh od nechega jel' mu ti kazesh - doktore vi LIKUJETE :D ?

Naravno da je normalno baviti se sportom, pa i navijati, zashto da ne, mada mi nije jasno zashto samo za nekog izrazito antipatichnog lika i ruralnu facu kao shto je Djokovic, ali nije normalno zbog toga izgubiti razum.