Jump to content


Photo

Osnovne škole na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
85 replies to this topic

#61 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 10 June 2010 - 17:23

Vjeko,

Ja sam isao u one skole koje sam spominjao i obecao da cu postirati fotke. Ali Perkos je privremeno otsutan a on je pokrenuo "bodljikave zice i oklopne transportere". Zato, smatram, da nema smisla demantirati ga a da on ne moze odgovoriti.

Nadam se da se slazes sa iznetim?

Pozdrav


Pa gde je nash Perkos?

#62 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 10 June 2010 - 18:01

Pa gde je nash Perkos?


Privremeno otsutan. Po odluci moderacije! Uskoro se vraca.

#63 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 11 June 2010 - 06:00

Privremeno otsutan. Po odluci moderacije! Uskoro se vraca.


Toliko crvenih kartona nije dobio ni kada je aktivno(profesionalno) igrao fudbal..mislim da je doshlo vreme da mu se malo progleda kroz prste..
jel dobio dva zhuta ili odma crveni :ph34r:
ps; nadam se da se Perkos ne ljuti ..malo shale nije na odmet kod ovakvih ozbiljnih tema.
pozdrav Perkose!

#64 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 11 June 2010 - 07:07

Ja sam isao u one skole koje sam spominjao i obecao da cu postirati fotke. Ali Perkos je privremeno otsutan a on je pokrenuo "bodljikave zice i oklopne transportere". Zato, smatram, da nema smisla demantirati ga a da on ne moze odgovoriti.

Nadam se da se slazes sa iznetim?

ne slazem se. sutra ces ti biti odsutan, pa ce Perkos tebe cekati, prekosutra ce forumas Vraticuse biti odsutan, pa ce njega xxxx cekati, naksutra ce biti odsutni Tadic i Tachi... prodje zivot u cekanju, prijatelju. zasto bi istina, na ikoga, cekala?

ako imas fotografije/reportazu, ne vidim razlog da to ne postavis.

Edited by Anduril, 11 June 2010 - 13:37.


#65 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 11 June 2010 - 12:27

Nepotrebne kvalifikacije su obrisane a prepucavanje prebaceno na Fight Club. Zamolio bih vas da nastavite sa normalnim postiranjem na ovom topiku, dakle, postirajte fotografije, podatke i svedocanstva o temi. Provokacije mozete ostaviti za juzni topik.

#66 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 11 June 2010 - 12:53

Nepotrebne kvalifikacije su obrisane a prepucavanje prebaceno na Fight Club. Zamolio bih vas da nastavite sa normalnim postiranjem na ovom topiku, dakle, postirajte fotografije, podatke i svedocanstva o temi. Provokacije mozete ostaviti za juzni topik.

Andurile, kada neko pise u moje ime, ja to shvatam kao provokaciju i reagujem. Moja je reakcija prebacena juzno, a provokacija ostala. Sigurno nam kriterijumi nisu isti kada je provokacija u pitanju, ali siguran sam takodje da ne bi ni tebi bilo drago da neko pise u tvoje ime.

Sto se postiranja fotografija tice, verujem da se secas da sam ja na zahteve pojedinaca slikao sve i svasta. Te slike postoje. Ali to sigurno necu uraditi kako bi se odbranio na neku suludu optuzbu oko stanja osnovnih skola okruzenim bodljikavom zicom, oklopnim transporterima i naoruzanom vojskom. To stvarno nema nikakvog smisla. To je upravo ono sto Lorenz kaze: Kriv si, dokazi da nisi E pa nece biti gospodo. Dokazite vi (ne mislim na tebe) da postoji takva skola pa cete tek tada dobiti slike. Mada ni to ovde vise ne pije vodu kao dokaz, ako se secamo perkosovih optuzbi oko "porusene" Pravoslavne Crkve u Prishtini. Sliku je dobio 30 minuta nakon optuzbe.

Bilo kako bilo, cenim tvoj trud ka normaliziranju diskusije.

#67 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 11 June 2010 - 13:25

Andurile, kada neko pise u moje ime, ja to shvatam kao provokaciju i reagujem. Moja je reakcija prebacena juzno, a provokacija ostala. Sigurno nam kriterijumi nisu isti kada je provokacija u pitanju, ali siguran sam takodje da ne bi ni tebi bilo drago da neko pise u tvoje ime.


Zamolio bih te za link.

Sto se postiranja fotografija tice, verujem da se secas da sam ja na zahteve pojedinaca slikao sve i svasta. Te slike postoje. Ali to sigurno necu uraditi kako bi se odbranio na neku suludu optuzbu oko stanja osnovnih skola okruzenim bodljikavom zicom, oklopnim transporterima i naoruzanom vojskom. To stvarno nema nikakvog smisla. To je upravo ono sto Lorenz kaze: Kriv si, dokazi da nisi E pa nece biti gospodo. Dokazite vi (ne mislim na tebe) da postoji takva skola pa cete tek tada dobiti slike. Mada ni to ovde vise ne pije vodu kao dokaz, ako se secamo perkosovih optuzbi oko "porusene" Pravoslavne Crkve u Prishtini. Sliku je dobio 30 minuta nakon optuzbe.

Bilo kako bilo, cenim tvoj trud ka normaliziranju diskusije.


Tvoja fotografija pravoslavne crkve u Pristini je itekako ostavila utisak na mnoge kao sto bi ostavile utisak i druge fotografije. Ove diskusije nikako ne treba vrednovati kao nekakav sud gde svako mora nesto da dokaze. Posebno to nije moguce ako ljudi nemaju iste izvore informacija i stalno prebivaliste na Kosovu nego samo povremeno posecuju ili cuju iz druge ruke.
Upravo vi koji zivite tamo mozete ostalima (celom forumu a i medijskoj Srbiji, regionu) da ucinite najvecu uslugu sa postiranjem fotografija i komentiranjem stanja na Kosovu - kako dobrih tako i losih stvari. Dakle, realno bez sminkanja u sta ce normalni ljudi i deset puta vise poverovati nego u izvestaje recimo Tanjuga. Cinjenica je da ostatak regiona nema jasnu predstavu o Kosovu a ta nejasnost je najplodnije tlo za razne manipulacije. Nisu svi ljudi kojima je stanje tamo nejasno zlonamerni samo zato sto im nije jasno ono sto je ocigledno nekome koji zivi tamo.

Price o bodljikavim zicama su preterane, ali je su zato preterane i price o tome kako je sve OK. Slike/fotografije cesto govore vise od hiljadu reci jer onda svako za sebe moze da proceni kakvo je stanje tamo bez obaveznog konzumiranja iskljucivo onoga sta je zanimljivo medijima (a to su obicno negativne pojave) ili jos gore - onoga sto je zanimljivo politicarima/profiterima. Iz tog ugla je izuzetno vazno da mi ostali koji ne zivimo na Kosovu imamo i neki dodatni izvor informacija, ali ne samo u vidu besnih reakcija i zapaljivih diskusija vec u vidu primarnih (objektivnijih) no koment informacija kao sto su recimo fotografije, statisticki podaci, izjave ljudi, pollovi itd.
Mislim, ne znam tacno vise ko je postirao sliku, ali na mene licno je mnogo veci utisak od mnogih drugih diskusija ostavila serija fotografija o novom autoputu iz Albanije preko Kosova. Kad se to vidi, covek se zaista moze zapitati da li bi tako nesto bilo izgradjeno da se Srbija jos uvek pitala oko Kosova? Takve stvari su daleko jaci argumenti od bilo cega drugog. Jednostavno - jedna slika je hiljadu reci a ponekad i mnogo vise.
A ovaj forum bi trebalo da bude i upravo to - ne samo mesto gde se diskutira o opstim temama gde svako od nas ima podjednak pristup informacijama nego i o regionalnim temama gde to nije tako i gde mozemo nesto da naucimo jedni od drugih. A to ucenje je izuzetno vazno ako ce ikada ovaj ceo region opet da se unormali, uspostavi nove medjusobne veze i izbegne buduce sukobe.

P.S. Napomenuo bih da svuda postoje oni tvrdoglavi kojima nijedna fotografija ili prenosenje drugih informacija nece biti dovoljan dokaz osim u slucaju ako s radi o nekoj negativnoj pojavi. Medjutim, na ovom forumu su takvi manjina, kako medju onima koji pisu, tako i medju onima koji samo citaju. Zato nikad ne treba zaboraviti da se ne obracamo samo tvrdoglavoj manjini koja svoje misljenje nikad nece promeniti vec vecini koja ustvari i nema jasno zacrtano misljenje.

Edited by Anduril, 11 June 2010 - 13:31.


#68 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 11 June 2010 - 13:33

Zamolio bih te za link.


... pa ce njega Tony Ball cekati



Sa ostatkom tvog posta se 100% slazem. Svaka cast.

#69 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 11 June 2010 - 18:10

...


onoliko koliko sam pratio temu o 'bodljikavim zicama'...ako ne gresim vekoslav je poceo siriti tu pricu verujuci perkosu ili nekom drugom. red bi bio da on postuje sliku skole sa bodlikavim zicama i tenkovima a ne neko drugi da slika sve srpske skole na kosovu samo da bi dokazao vekoslavu da nije u pravu (ako bude uradio toni nesto slicnu onda cu ga smatrati za najobicnu budalu). na kraju i vekoslavu je bio jasno da je pogresio, ali umesto da se izvini ili bar da cuti on poce da vredja, uvreda namenjena toniju od strane vekoslava ne bi trebao nikako da prodje nekaznjeno...a prosao, nego vekoslavu ni to nije dovoljno zato i dalje kuka u onom drugom topiku


kratko, kuka vekoslav zasto toni nije kaznjen zbog toga sto ga vekoslav uvredio (po meni, na najgori moguci nacin...spominjanje roditelja je dno dna)

Edited by COMANDANTE, 11 June 2010 - 18:10.


#70 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 11 June 2010 - 19:29

Mislim, ne znam tacno vise ko je postirao sliku, ali na mene licno je mnogo veci utisak od mnogih drugih diskusija ostavila serija fotografija o novom autoputu iz Albanije preko Kosova. Kad se to vidi, covek se zaista moze zapitati da li bi tako nesto bilo izgradjeno da se Srbija jos uvek pitala oko Kosova? Takve stvari su daleko jaci argumenti od bilo cega drugog. Jednostavno - jedna slika je hiljadu reci a ponekad i mnogo vise.


mislim da sam ja te fotografije postirao.

evo neke fotografije od puta Prishtina - Lipljan, izgradjen godine 2009.


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#71 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 11 June 2010 - 22:51

ne slazem se. sutra ces ti biti odsutan, pa ce Perkos tebe cekati, prekosutra ce forumas Vraticuse biti odsutan, pa ce njega xxxx cekati, naksutra ce biti odsutni Tadic i Tachi... prodje zivot u cekanju, prijatelju. zasto bi istina, na ikoga, cekala?

ako imas fotografije/reportazu, ne vidim razlog da to ne postavis.


Cenjeni Vjeko, Postovani Anduril,

Kao pripadnik starije generacije, koja je mnogo toga prezivela,otud i dugo pamcenje, ponadao sam se da ce nakon promena koja su se desavala na ovim, zajednickim nam prostorima, biti odbacene nekada apriori prihvatane optuzbe upucene odredjenom etnikumu kome po rodjenju pripadam a koji je uvek bio tretiran kao strano telo u zdravom juznoslovenskom tkivu. Nazalost, izuzimam Vjekoslava i Andurila, moze se sasvim verodostojno konstatirati da se malo toga promenilo u odnosu na vecitu metu srpske srdzbe, Albance. Stereotip o Albancima, remetilackim faktorom koji koci napredak Srbije, ne samo da se nije napustio vec se obnavlja i obnavlja. Naci ce se 1000 i 1 razlog, da se optuzbe recikliraju. Nase dojucerasnje komsije, kojima je bilo potaman kada je Autonomija Kosova vanustavno ukinuta a apsolutno vecinsko stanovnistvo svedeno na rang drugorazrednog naroda, lisenog mnogih jednom priznatih prava. Nase komsije i sugradjani bili su ushiceni vracanjem statusa rezimskog naroda.
Zasto nikad, nijedan od ovih, koji stalno optuzuju, a cije optuzbe treba revnosno pobijati, jer su "jace" od stvarnosti, nije trazio fotografije "skola", oronulih zgrada, gde su albanski ucenici ili studenti pohadjali nastavu nakon sto su Policijom izbaceni iz gimnazija, srednjih skola i Univerziteta, odlukom drzave Srbije? To je bilo "tak' normalno" za njih da se to i ne pominje?
U Beogradu, nekad se iznosio kao jak civilizacijski argumenat, da je zivelo nekoliko 1000 Albanaca, nepomucenog mira i blagostanja. Da li su imali i skolu sa nastavom na albanskom jeziku? Gde je bila ta skola?
Potpuno te shvatam dragi Vjeko, da "zahtev" koji meni upucujes je izraz dobronamernosti. Ali molim te shvati i ti mene, ja hocu demantirati "in vivo", dok je prisutan, Perkosa, koji ima neograniceno "pravo" da optuzuje. Ako se njemu to dopusta, a opuzbe su redovito upucene Albancima,dojucerasnjim sugradjanima "nize klase" to je produzetak nekadasnjeg nametnutog prava ! Nisam pristajao na takvo "pravo" dok su "Perkosi i Vraticuse" bili nedodirljivi, pa ne bih ni sada!
Fotografije cu svakako postirati!

Edited by Lorenz, 12 June 2010 - 00:13.


#72 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 11 June 2010 - 23:25

Fotografije cu svakako postirati!




#73 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 12 June 2010 - 00:09


Vec sam napomenuo, pa da dopunim, da Vjeko to "zahteva" zbog njegovog neupitno nepristrasnog odnosa prema Albancima i Kosovu. Vjeko hoce isterati na cistac jos jednu laz koja se nepodnosljivo lako lepi Kosovu, tj. kosovskim Albancima!

Na zalost, kasno sam stigao doma i primetio "sukob" sa Vjekom! Duboko zalim sto je do toga doslo!

Edited by Lorenz, 12 June 2010 - 00:10.


#74 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 12 June 2010 - 00:19

Vec sam napomenuo, pa da dopunim, da Vjeko to "zahteva" zbog njegovog neupitno nepristrasnog odnosa prema Albancima i Kosovu. Vjeko hoce isterati na cistac jos jednu laz koja se nepodnosljivo lako lepi Kosovu, tj. kosovskim Albancima!

Izvini Lorenz ali u velikoj si zabludi. No nije ti se zameriti jer su Vjekoslavove bljuvotine izbrisane pa mozda i nisi moga procitati njegovu "nepristrasnost". Pogledaj samo inicijalni post ovog topica. Bice ti jasno sta on zeli isterati na cistac.

#75 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 12 June 2010 - 00:44

Duboko zalim sto je do toga doslo!

vec sam predlozio Comandanteu moguce rjesenje, ali nazalost, izgleda na krivu adresu. nema veze, evo ga jos edared. neka moderacija izbrise ovaj topic, i neka netko drugi otvori isti ovakav. time cemo se rjesit "Vjekine zle namjere", a tema, za koju i dalje drzim da je potrebna (i puno takvih slicnih, informativno-dokumentarnih) tema, lipo ce zivjet na ovom regionalnom forumu, neopterecena losim startom. ne znam da li si onomad razgovarao sa Kramaricem, ako jesi, jasno ti je da Hrvati o Kosovu, a kamoli o osnovnim skolama na Kosovu, nemaju informacija. to sto eventualno znaju cuju preko RTS-a, jer se HRT ne bavi kosovskim problemima. albanski jezik ne razumiju (bogami, ni engleski pretjerano), tako da internet puno ne pomaze. dakle, Afganistan, bodljikave zice i UN transporteri, droga, mafija, siromastvo, totalni uzas.

mogla bi moderacija prebaciti tvoje postove i postove Pristevca u kojima opisujete stanje u skolstvu na taj novi topic, posto ste se jedini bavili temom. eto, toliko od mene.