Jump to content


Photo

SP Juzna Afrika - prediction game


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
371 replies to this topic

#1 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 19 May 2010 - 15:41

Ima jos 20-ak dana do pocetka pa je red da napravimo neku igru predvidjanja i utvrdimo pravila

Najveci problem je kako bodovati i da li cemo da pogadjamo svaki mec ili recimo samo ko prolazi grupu i ko osvaja. Svako bi mogao da iznese neki predlog za format a parlament teme (ja :ph34r: ) ce doneti konacnu odluku

ja sam za neku jednostavniju varijantu ali ne skroz jednostavnu gde se pogadjaju samo prolazi u grupi i osvajac jer tu moze doci do dosta slicnih tipova.

za sad stavite neke predloge a otpilike 10-ak dana pre pocetka prve utakmice cu editovati ovaj post kad dogovorimo pravila, ionako se jos ne znaju sastavi timova i taman da prodju ove prijateljske

napomena: ovo bi trebalo da bude "predictor" a ne fantasy, i zanimaju nas samo ucinci timova a ne igraca

#2 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 19 May 2010 - 16:02

Ја сам за да предвиђамо и утакмцие по групама али не тачан рез већ само 1, 2 и Х. Затим ко пролази наравно, па по 1/4-финалима би могли и да прогнозирамо да ли ће бити 1, 2 продужеци или пенали и наравно ко пролази. Мислим да ово није компликована варијанта а да опет није ни сувише једноставна.

А можемо и да одвојимо па да гласамо пре краја такммичења по групама па ко сакупи колико, па онда на основу тога ко је прошао да прогнозирамо даље до краја

#3 Poaro

Poaro
  • Members
  • 2,772 posts

Posted 19 May 2010 - 16:15

Ma nema sanse da prognoziramo utakmice po grupama, to je 48 utakmica, ko ce to posle da sabira.. Moj predlog je da da uradimo nesto slicno teniskoj prognozi, dakle QF+SF+F+W, a da neke reprezentacije bodujemo sa koeficijentom 2 ili 4, u zavisnosti od Fifine liste.

#4 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 19 May 2010 - 16:19

Ma nema sanse da prognoziramo utakmice po grupama, to je 48 utakmica, ko ce to posle da sabira.. Moj predlog je da da uradimo nesto slicno teniskoj prognozi, dakle QF+SF+F+W, a da neke reprezentacije bodujemo sa koeficijentom 2 ili 4, u zavisnosti od Fifine liste.

Ма то је глупо да посебно бодујемо одређене репрезентације.
Ништа се ти не секирај ја ћу лично да сабирам резултате није то ништа страшно. И онако се игра по 2 или 3 утакмице дневно тако да на 3 дана може да се аужурира табела без икаквих проблема

Edited by Ridjis, 19 May 2010 - 16:19.


#5 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 19 May 2010 - 16:28

Moj predlog je da pogadjamo rez svih 48 meceva u grupi + 16 u eliminacijama. Na primer da pogodjen tacan rezultat vredi 5 poena a da pogodjen znak(1,X,2) vredi 2 poena. I onda mozemo da dodamo jos raznih gluposti, na primer pogodjen broj golova jedne od ekipa +1 poen...

Kad smo vec kod toga ima na kladionicarskom sajtu gamebookers igra u kojoj pogadjate rezultate na svih 64 utakmica. Ako neko pogodi tacan rezultat na svakoj utakmici dobice 10 miliona evra.

#6 Poaro

Poaro
  • Members
  • 2,772 posts

Posted 19 May 2010 - 16:29

Zasto je glupo? Ako stavis da ce recimo Meksiko da igra polufinale, treba da dobijes ekstra bodove.. Lepo sam napisao, kao nosioci i nenosioci na tenisu. A to prognoziranje meceva jedino moze ako prognoziramo prvo 1.kolo, pa da se azurira, pa drugo itd.. Da se ne prognozira svih 48 utakmica odjednom.

#7 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 19 May 2010 - 16:29

Moj predlog je da pogadjamo rez svih 48 meceva u grupi + 16 u eliminacijama. Na primer da pogodjen tacan rezultat vredi 5 poena a da pogodjen znak(1,X,2) vredi 2 poena. I onda mozemo da dodamo jos raznih gluposti, na primer pogodjen broj golova jedne od ekipa +1 poen...

То је већ превише компиковано са тачним резултатима, многи ће изгубити вољу за игром а и они који буду требали да рачунају.

#8 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 19 May 2010 - 16:33

Zasto je glupo? Ako stavis da ce recimo Meksiko da igra polufinale, treba da dobijes ekstra bodove.. Lepo sam napisao, kao nosioci i nenosioci na tenisu. A to prognoziranje meceva jedino moze ako prognoziramo prvo 1.kolo, pa da se azurira, pa drugo itd.. Da se ne prognozira svih 48 utakmica odjednom.

Па глупо је зато што ми нећемо као на тенису да прогнозирамо целе године 10 турнира па да сад неко прави разлику већ само СП. Тако да ко погоди Мексико, на пример, он га је погодио и добиће поен(е) за то а други који га нису ставили неће и он већ прави разлику. На тенису је друга прича играмо 4 ГС + Мастерси + завршни турнир и онда има смисла.

На крају изнећемо све предлоге па ћемо да ставимо гласање.

А ово може и овако како си ти рекао, после сваког кола да се прогнозирају резултати опет и нема никаквих тешкоћа и компликација. Па једно коло траје недељу дана, лако ће се наћи време за рачунање.

#9 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 19 May 2010 - 16:39

Ma nije komplikovano sa tacnim rezultatima, evo ja cu da azuriram ako treba. Mnogo je zanimljivije tako nego samo 1,X,2. Ako stavimo samo 1,X,2 onda ce biti jako puno igraca sa istim brojem poena a ovako vec moze da se pravi razlika.

#10 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 19 May 2010 - 16:42

Ma nije komplikovano sa tacnim rezultatima, evo ja cu da azuriram ako treba. Mnogo je zanimljivije tako nego samo 1,X,2. Ako stavimo samo 1,X,2 onda ce biti jako puno igraca sa istim brojem poena a ovako vec moze da se pravi razlika.

Е да га хебем ако ће од 48 утакмица + 4 + 2 + 2 да буде изједначених резултата :ph34r:

Као што рекох, биће очигледно 3, 4 предлога па ћемо да гласамо

#11 Poaro

Poaro
  • Members
  • 2,772 posts

Posted 19 May 2010 - 17:02

Па глупо је зато што ми нећемо као на тенису да прогнозирамо целе године 10 турнира па да сад неко прави разлику већ само СП. Тако да ко погоди Мексико, на пример, он га је погодио и добиће поен(е) за то а други који га нису ставили неће и он већ прави разлику. На тенису је друга прича играмо 4 ГС + Мастерси + завршни турнир и онда има смисла.

На крају изнећемо све предлоге па ћемо да ставимо гласање.

А ово може и овако како си ти рекао, после сваког кола да се прогнозирају резултати опет и нема никаквих тешкоћа и компликација. Па једно коло траје недељу дана, лако ће се наћи време за рачунање.



Pa nece bas 1 poen na Meksiku da pravi razliku, ako cemo da prognoziramo 48 meceva u grupi, to mu dodje kao 10 turnira u tenisu.. OK, mozemo da resimo da polufinale vredi 3 ili 5, ali opet ce vecina po tom sistemu da prognozira samo favorite ako ne uvedemo neki koeficijent.. No dobro, ako je to glupo, necemo tako racunati i gotovo.

#12 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 19 May 2010 - 17:03

mislim da rasprava ide u dobrom smeru i da su neka od kljucnih pitanja upravo - da li pogadjati sve odjednom ili u etapama kao i to da li cemo bodovati isto ako neko pogodi da ce novi zeland da osvoji svetsko sa onim koji gadja brazila

ovde ima jos jedan problem - ako tipujemo svaki mec kao na nekim od ovih prediction sajtova, sam gradis svoj put i odredjujes parove osmina finala i kostur do finala - prema tome ne moze biti jedinstveni kostur koji bi se odmah prognozirao i bodovao pravedno. prognoziranje svakog meca bi onda moralo ici u vise faza, znaci prenose se bodovi sakupljeni u grupnoj fazi, pa onda od osmine finala svi opet prognoziraju iste parove. medjutim, ja i nisam bas za prognozu svakog meca i njegov rezultat jer ce igra svejedno morati biti malo komplikovanija zbog proracuna a ovako bi je jos vise zakomplikovali.

medjutim, ideja o pogadjanju u vise faza mi se svidja iako sam ja mislio prvo da ide sve odjednom pre prvog meca. to moze da se izvede tako da prva faza bude pogadjanje prolaska u grupi, druga osmina finala... ipak, naravno da nije isto kad neko pre pocetka prvenstva pogodi ko ce da osvoji sa onim koji to pogodi posle grupne faze ili posle osmine finala pa treba i to razresiti

kao sto ridjis kaze, ovako mozemo da diskutujemo dok ne resimo te detalje ali bi bilo lepo da pre pocetka svako iznese svoj kompletni politicki program pa sta narod izabere

#13 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 19 May 2010 - 18:04

Е овако, Poirot и ја смо направили један заједнички програм па ћу ја сад да га изнесем :ph34r:
Он је неки компромис од свих предлога по мало.
Идеја је следећа:

Остављамо прогнозу резултата утакмица по групама, али не коначни резултати већ 1, х или 2. Такође свако одмах прогнозира која екипа пролази из које групе. Дакле кад се наведу учесници 1/8-финала одмах се оставља ко ће учествовати у 1/4-финалу па у 1/2-финалу, и на крају финалу и борби за 3. место. :)
По овом систему не би се наводили тачни парови 1/8 и 1/4-финала већ само учесници

Пре објашњења бодовања нагласио бих да би увели коефицијенат и то 1 за екипе које су у боље пласираних 16 и коефицијент 2 за екипе које су лошије пласиране на ФИФА-иној листи.

Бодовање би изгледало овако:

1. Сваки погођен исход у групи доноси 1 поен.
2. Даље свака екипа коју погодите да пролази групу тј да улази у 1/8 доноси 1 или 2 поена у зависноти од коефицијента.
3. Свака екипа коју погодите да улази у 1/4 финале доноси 3 поена*коефицијент
4. Свака екипа коју погодите да улази у 1/2 финале доноси 5 поена*коефицијент
5. Свака екипа коју погодите да улази у финале доноси 7 поена*коефицијент
6. Ако погодите екипу која ће бити трећа добијате 7 поена*коефицијент
7. Погађање шампиона доноси 10 поена*коефицијент

То би отприлике било то, ако сам нешто пропустио Poirot ће да допуни


Ако неко има идеју да се прогнозира тачан костур мора да разради систем из 2 фазе: 1. по групама + 2. елиминациони део.

#14 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 19 May 2010 - 18:32

Evo, koga ne mrzi, može da igra predviđanja rezultata na stranici naše nacionalne televizije. Sad već neko vreme imaju igru Nostradamus za gotov svako veće takmičenje. Košarka, 1. slovenačka liga...

http://www.rtvslo.si...nstvo-jar-2010/

Sve što trebate učiniti je, da se prijavite i onda jednostavno ispunjavate rezultate; možete sve odjednom ili recimo onog dana, kad je utakmica na dnevnom redu... Sve se to lepo boduje, tačan rezultat najviše poena, malo manje tačna razlika, još malo manje tačan pobednik... Naravno, nula za sasvim promašen pokušaj...

Ako je neko zainteresiran i ne razume nešto na postavljenoj stranici, neka slobodno pita, drage volje ču pomoči..

I ne, ništa ne dobijam ovim postom, nije to reklama nego više još jedan u nizu nekih igara, koje prate najveću sporednu stvar na svetu... :ph34r:

#15 Ajmo Milivoje

Ajmo Milivoje
  • Members
  • 9,612 posts

Posted 19 May 2010 - 18:54

^

Registrovao sam se i upisao rezultate :ph34r: Ako jos neko ima ovakve slicne igre, slobodno nek' okaci, obazavam ih...