Jump to content


Photo

Pada li kisa kod vas?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#1 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 19 May 2010 - 06:00

Bar nije hladno.

Posted Image


Posted Image


Politicki aktivisti se obracaju praznim ulicama:

Posted Image

#2 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 21 May 2010 - 12:26

Ili kisa nigde ne pada ili niko nema interesa da pokaze svoje okruzenje po kisi. Kod mene je danas najfiniji dan u godini, nije bas za ovaj topik.

Pade mi na pamet, jedan australijski farmer, upitan o global warming & climate change, rekao je:

"I don't believe in climate change. It has not rained for 8 years".

(To je bilo godinu dana pre masivnih kisa i poplava u Queensland & New South Wales u Australiji).

#3 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 23 May 2010 - 14:34

Ceo dan danas.

Prvo, gde uopste nije trebala, pokvarila je Walkaton u Tsurumai parku, Nagoya:

Posted Image

U Toki shopping city, Tajimi, manje strasno:

Posted Image


Najzad, negde gde treba, Fujioka:

Posted Image

#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 May 2010 - 22:11

Kod nas ne pada, pada samo u Japanu.

#5 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 25 May 2010 - 01:25

Kod nas ne pada, pada samo u Japanu.


Nema kise u zemlji knedlika, veverki i veprove kyte?

#6 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 May 2010 - 13:31

Singapore, Changi.

Izlazece sunce (JAL, danas u bankrotu ali sto radi jos uvek radi dobro) na sletanju po tropskoj oluji:


Posted Image

#7 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 27 May 2010 - 14:46

U Bgd-u ne pada... napokon suncano i toplo vec par dana unazad, da ne verujes.
Premda, moram reci da je pomalo tesko vreme, valjda isparava vlaga iz tla od onih silnih kisa.

Nemam bas slike da dokumentujem, ali mozda i bolje, bar ti necu buditi nostalgiju :ph34r:
Ako bas insistiras, skoknucu napolje da uslikam parkic u blisini moje zgrade, Ustanicku ulicu i eventualno Vojislava Ilica, ali, pozuri posto mi pocinje tenis... napokon presta kisa u Parizu.

#8 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 28 May 2010 - 11:45

U Bgd-u ne pada... napokon suncano i toplo vec par dana unazad, da ne verujes.
Premda, moram reci da je pomalo tesko vreme, valjda isparava vlaga iz tla od onih silnih kisa.

Nemam bas slike da dokumentujem, ali mozda i bolje, bar ti necu buditi nostalgiju :ph34r:
Ako bas insistiras, skoknucu napolje da uslikam parkic u blisini moje zgrade, Ustanicku ulicu i eventualno Vojislava Ilica, ali, pozuri posto mi pocinje tenis... napokon presta kisa u Parizu.


Pa da, to, slika gde se nalazimo, dok pada kisa.

Edit: bio bi kuriozitet da Blond stavi sliku kise (koja sigurno nekada, bar nekada) padne tamo gde je.

Edited by yoyogi, 28 May 2010 - 12:06.


#9 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 30 May 2010 - 17:51

Pa da, to, slika gde se nalazimo, dok pada kisa.

Edit: bio bi kuriozitet da Blond stavi sliku kise (koja sigurno nekada, bar nekada) padne tamo gde je.



Prvi put ovde, priznajem. Izvinjavam se, nemam nijednu sliku kise u Kataru. U pravu si, pada retko, ali, ipak, svake godine.

#10 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 30 May 2010 - 19:40

Prvi put ovde, priznajem. Izvinjavam se, nemam nijednu sliku kise u Kataru. U pravu si, pada retko, ali, ipak, svake godine.


Dve kod tebe, tri kod mene....ko jedno popodne u Brajtonu. :ph34r:

A onda kola izgledaju 'vako:

Posted Image

Edited by Shedou, 30 May 2010 - 19:55.


#11 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 31 May 2010 - 06:07

Umesto kise, ja mogu da se 'pohvalim' vrucinom od 40-ak stepeni ( a tek je maj! ). I pescanom olujom ( ne bas onakvom kakvom je prikazuju u holivudskim filmovima ) prosle nedelje. Vozeci na posao, koji je u industrijskoj zoni malo podalje od Dohe, uletesmo svi u oblak peska, ne vidi se dalje od 20-ak metara. Par sekundi kasnije, 'zakucao' se tip u mene. Nista ozbiljno, al' moram da se zajebavam sa osiguranjem i popravkom.

#12 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 04 June 2010 - 02:44

Po vestima, Srbija ima kisu kakva dugo nije vidjena za ovo doba godine a nema ni jedne slike.

Kada nema, jedna slika tropske kise iz Thai, bas ovo doba godine (ali ne ove).

Posted Image

#13 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 13 June 2010 - 14:06

Kod mene, kisna sezona tek pocinje. Zavrsena je na Okinawi, sada se penje na gore i druga polovina juna i jul ce je biti sve vise.

Danas, Nagashima Resort, Nagoya.. Ima i tab "English" koga zanima.

U sklopu je ogroman Premium Factory Outlet, najvece marke tu prodaju "n-1" modele i ono sto je ostalo raspareno (nema svih brojeva ili modela) u "full-price radnjama u gradu.

Danas popodne:

Posted Image

Nije bila jaka kisa, kisobrani su bili vis eu pripravnosti:

Posted Image

Pre dva sata, po noci, je izgledalo malo pusto:

Posted Image

Ima svugde po Japanu, na ulazu u radnje, ova "masina" da se kisobran umota u najlon i da ne kaplje po podu:

Posted Image

Kroz otvor se zaroni u "masinu" koja na njega navuce plasticnu kesu, bas za kisobran. Na izlazu iz radnje ima korpa gde se ta kesa baci.

Edited by yoyogi, 13 June 2010 - 14:07.


#14 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 15 June 2010 - 03:17

Mogu ti reci da ta kisa deluje kao prskaci pistolj ako uporedis sa ovom godinom kod mene.Skoro svaki dan se nakupe oni crni oblaci kao da ce govna da padaju pa kada krene za sat vremena padne 2-3 inca .Pala noc pa me mrzi da slikam ali mi je celo dvoriste puno pecuraka koje jedu kerovi pa onda dobiju proliv od istih.
Proslog vikenda pet puta zujale sirene za tornado...
Jbt bolje da sam posadio pirinac nego onaj jebeni paradajz

Edited by MAGRIPA65, 15 June 2010 - 03:19.


#15 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 15 June 2010 - 21:31

U Madridu kisa,hladno...kamo srece da potraje,jednom kad se upali pecnica je nepodnosljivo !