Jump to content

Photo

USKORO BEZ NACIONALA I IDENTITETA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 14 March 2003 - 00:48

A ja se nadam i bez slobode za Aleksandra Tijanica

#2 FIBA

FIBA
  • Members
  • 570 posts

Posted 14 March 2003 - 00:58

A sta je sa Nedeljnim Telegrafom i Svedokom?

#3 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 14 March 2003 - 01:04

Vanredno je stanje, ja sam plava i ne znam nista, samo pretpostavljam da ce tako biti. Nigde nisam procitala tu vest da nacional od sutra nece izlaziti, niti znam da li je ili ne vlasnik identiteta u bekstvu.
Ali ako budem pretpostavljala i za svedok i nedeljni telegraf, javicu ti .

[ Izmena poruke: otporasica na dan 2003-03-14 01:07 ]

#4 vbraca

vbraca
  • Members
  • 51 posts

Posted 14 March 2003 - 01:52

A da malo ne preterujes Jelence ? Ono sto se tice nACIONALA, kakva im je redakcija, takva novina samo u Srbiji i Zanzibaru moze da se stampa !

#5 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 14 March 2003 - 02:29

ju, sta ti je zanzibar skrivio?

#6 Badguy

Badguy
  • Members
  • 529 posts

Posted 14 March 2003 - 10:42

Nacional, Svedok, Nedeljni telegraf, Identitet i sl. nisu novine nego mafijasko-udbaski pamfleti upakovani u formu novina. Obicni isprdci rezima Slobodana Milosevica.

#7 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 14 March 2003 - 15:18

Za "Identitet" ste u velikoj meri u pravu. Sto se tice "Nacionala", 99 posto ljudi koji rade u tim novinama duboko je potreseno ubistvom dr. Zorana Djindjica, ucestvovalo je na gradjanskim demonstracijama i prevratu od 5. oktobra i ne bi istrpelo nikakvo povezivanje sa prethodnim rezimom. To sto "Nacional" daje prostor ljudima iz bivseg rezima, ne znaci da mu i pripada!
Ovo ne kazem da bih polemisao, jer znam da je ta novina imala svoje ozbiljne promasaje, ali znam da za njih ne treba kriviti profesionalce koji su tu, ipak, u velikoj vecini, vec jedan deo urednistva koji dozvoljava ekscese kao sto je Tijanicevo izivljavanje.
Uostalom, privremena cenzura je jako dobro resenje, ali ukidanje opozicionih novina nikom nista dobro nece doneti.