Jump to content

Photo

LEGIJA-MLADIC-ACA TOMIC: TRIJUMVIRAT PROTIV DJINDJICA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#16 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 14 March 2003 - 02:57

Pa da, George, na vojsci je da postovanje stekne sama. Zasto - gratis. A pogotovo zasto vise postovati oficirski kadar nego bilo koju drugu profesiju.

Docim, ako kadar bude kadar da nas obraduje i zadivi, aaaa to ce vec biti i slavlje i kapa dole, devojke se o vrat njima bacaju... ma to je jedna sasvim druga situacija. Pozeljna.

#17 George

George
  • Members
  • 351 posts

Posted 14 March 2003 - 03:02

elle,
ma slazemo se mi da ne moze vise.

#18 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 14 March 2003 - 03:06

Pa, upravo ta recenica u kojoj sam rekao da politicari nemaju obavezu da poloze svoj zivot obavljajuci posao kojim se bave dovoljno govori, valjda, koliku je zrtvu podneo pok. Djindjic, zarad onoga u sta je verovao.

Nemoguce je uporedjivati jednog visokog vojnog oficira i oficira neke druge drzavne sluzbe (uzgred budi receno, govorio sam i o aktivnim vojnim licima, dakle, nisam zaboravio vojnike). To je nemoguce, jer se u svakoj armiji na svetu, cinovi sticu teskom mukom, u miru ili ratu. Biti kapetan americkih marinaca i kapetan policije u nekom gradu nije isto u SAD, nije isto nigde u normalnom svetu, i ne treba da bude isto ni kod nas. Da li neko misli da u americkoj vojsci pukovnici jedu pasulj sa redovima? Nije ni tesko pogoditi zasto je to tako. U normalnim drzavama vojna lica, posebno visoki oficiri, uzivaju visok nivo postovanja u drustvu. Postovanje koje se iskazuje prema njima nije isto kao u slucaju politicara ili pripadnika neke druge profesije. Nije ista ni njihova odgovornost za krivicna dela, disciplinske prestupe ili greske koje naprave. Nisu isti ni civilni i vojni zatvori u kojima se kazne izdrzavaju. Ako neko misli da je lako izdrzavati kaznu zatvora u npr. americkom vojnom zatvoru - grdno se vara. Tu vrstu tretmana u normalnom svetu uzivaju jos samo drzavne sudije. Samo jos one imaju tako visoka drzavna primanja, ogroman ugled i ogromnu odgovornost. To je zato jer pripadnici vojske na najdirektniji nacin olicavaju samu drzavu. Postoje lokalne policije i lokalne sudije, ali nema drzave na svetu u kojoj postoji lokalna vojska. Ovde ima ljudi koji zive u inostranstvu, pa neka me isprave ako gresim.

Mi imamo jednu vojsku, a ona je slika i prilika naseg drustva i nas samih. U stvari, ona je odlicna, kakvi smo mi sami i kakve su nam prilike. Svako ima pravo na kritiku i svako moze biti predmet kritike, pa i VSCG i Aca Tomic. Jedino sto sam zeleo da kazem jeste da POSTOVANJE OBAVEZUJE. Trenutno su prilike tako tuzne i tako dramaticne da mislim da treba da pokazemo malo postovanja, malo dobre volje i moralne podrske. Doci ce bolja vremena, pa cemo moci opet i o odgovornosti.

#19 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 14 March 2003 - 03:12

Ja sve to sto si napisao lepo razumem, samo se ne slazem. To da postovanje obavezuje jeste tacno. Moze da bude tacno. Psihiloski rincip pozitivnog pritiska je meni bliska ideja. Ali postovanje se i zasluzuje. Zato prizivam dobre duhove kucajuci u drvo, da nas vojska sto pre obraduje. da svima bude bolje. Narodu i vojsci.

#20 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 14 March 2003 - 03:18

Da, na racun Elinog "zasto gratis?"

Mislim da nije gratis. Od vojske se u nasem drustvu ocekuje da bude nekakva avangarda politicke demokratije sto je totalan apsurd. Vojska nije nosilac demokratije ni u jednom normalnom drustvu na svetu. Vojska Jugoslavije (namerno govorim o VJ, a ne o JNA) se vrlo odgovorno i politicki sasvim korektno odnosila prema svojim ustavnim obavezama i ovlascenjima. Minimalan je broj pripadnika VJ koji su pocinili ratne zlocine. Za vreme agresije NATO pakta profesionalni sastavi vojske su pokazali visok stepen hrabrosti. 5. oktobra Vojska je zauzela politicki 100% ispravan stav. U kakvoj drzavi mi zivimo i, budimo iskreni, kakav je profil prosecnog srpskog gradjanina, mislim da je utisak o VJ vrlo dobar. Kada bude vise novca, vise profesinalnih vojnika, bolji sistem vojnog skolstva, vise savremenog naoruzanja bice i bolja vojska.

Do tada ce, meni, a verujem i vecini vas, i ova nasa Vojska biti sasvim dobra. Voleo bih da ne moramo da se uveravamo u to tokom dana koji dolaze.

[ Izmena poruke: Dobroduh na dan 2003-03-14 03:20 ]

#21 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 14 March 2003 - 03:29

Dobro. Evo ruka, Dobrodusni .

#22 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 14 March 2003 - 03:41

CMOK! (obican, nije francuski)

#23 Wu shu

Wu shu
  • Members
  • 355 posts

Posted 14 March 2003 - 06:55

Diskutant:
WuSxoo
Oh, kako te volim u ovom trenutku

Hvala. Ocito je medjutim da sam na totalno razlicitim talasnim duzinama od Dobroduha i nekih koji ga podrzavaju. Sto i nije neko cudo obzirom da gde ja zivim niko ne ubija premijere.

#24 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 14 March 2003 - 09:46

Verovatno Mladic jeste deo ovoga, kao i mnogi drugi slicni njemu, posredno ili neposredno. Taj mi je u SFRJ jedno vreme bio komanadant kasarne u Ohridu i jos tada je bio jedan opasan ludak i manijak (sada verovatno i pobunjenik) koga treba eliminisati svim sredstvima, a isto vazi i za Acu Tomica i to jos ono kad je odbio poslusnost. O onima koji podrzavaju takve ne bih, dovoljno su oni kaznjeni sto su zivi, a i veliki su to bednici. Otporasice, ne ocekujes valjda da sad neko iz vojske ili policije izadje na TV i da prica o svemu sto se radi i planovima za resavanje ove situacije, narocito operativnim. Necemo valjda i mi da smislimo da CNN prenosi rat uzivo.

#25 Mindless

Mindless
  • Members
  • 1 posts

Posted 14 March 2003 - 09:53

U mislima u Beogradu...Ne mogu da verujem u ovo sto se desava..
Godine polaganja nade u nesto cega vise nema...Nadam se da je necemu vredelo, zlikovci

#26 mancini

mancini
  • Members
  • 66 posts

Posted 14 March 2003 - 10:46

otporasica:
Dok ovo pisem verovatno ce mnoge stvari poceti da "isplivavaju na povrsinu", a pripadnici Ministarstva unutrasnjih poslova vec i konacno poceti da rade ono za sta su placeni i sta im je u opisu radnog mesta.
Medjutim, zelim, potpuno decje i naivno, da se jos veceras ili sutra okonca agonija i da se pomenuti trijumvirat neprirodne koalicije, koju je samo pohlepa i bahatost i nerealnost ujedinjavala, skloni. Sto dalje, u vecna lovista ako je to jedino resenje. I da od tih 1000 raznoraznih pripadnika stacioniranih na relaciji valjevo-Loznica, svaki pre nego potegne metak da bi umro za Mladica(koji uzgred nije potegao metak sebi u celo da bi umro za nas 8 miliona)shvati da ne da nije vredelo nego nije bilo u skladu sa postulatima postenja i pravde.

Nije mi jasno zašto ovde ubacuješ Mladića kao neprijatelja.Mladić sigurno ne bi nikad ubio Đinđića a i Đinđić njega ne bi sigurno uhapsio,jer bi bio politički mrtav.
Đinđića nisu ubili sigurno politički protivnici,jer bi do sad već pokušali zauzimanje institucija sistema,već kriminalci.

#27 Badguy

Badguy
  • Members
  • 529 posts

Posted 14 March 2003 - 11:00

mancini:

Nije mi jasno zašto ovde ubacuješ Mladiæa kao neprijatelja.Mladiæ sigurno ne bi nikad ubio Ðinðiæa a i Ðinðiæ njega ne bi sigurno uhapsio,jer bi bio politièki mrtav.

Ðinðiæa nisu ubili sigurno politièki protivnici,jer bi do sad veæ pokušali zauzimanje institucija sistema,veæ kriminalci.

Ne veruj bas svemu sto cujes od vlasti. Ubistvo Djindjica jeste politicko i jeste "hasko". Mada je tacno da ubice jesu kriminalci i Mladic nema previse veze sa tim, stvari su ipak malo drugacije.

Djindjic je umro onoga dana kada je smenio Andriju Savica. Sam cin ubistva je samo spektakularan nacin da se to objavi.

#28 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 March 2003 - 13:32

Najgore je što je i jedan od "saučesnika"u
ubistvu premijera najvila dolazak na sahranu.

#29 Ferkonja

Ferkonja
  • Members
  • 1,027 posts

Posted 14 March 2003 - 13:46

Dolazak te babetine na premijerovu sahranu je vrhunac licemerstva. O kad bi moglo da zamene mesta pa da joj on baci grumen zemlje od gore.

#30 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 14 March 2003 - 14:12

mancini:

Nije mi jasno zašto ovde ubacuješ Mladiæa kao neprijatelja.Mladiæ sigurno ne bi nikad ubio Ðinðiæa a i Ðinðiæ njega ne bi sigurno uhapsio,jer bi bio politièki mrtav.
Ðinðiæa nisu ubili sigurno politièki protivnici,jer bi do sad veæ pokušali zauzimanje institucija sistema,veæ kriminalci.

samo gledajte sta ce se desavati dalje

[ Izmena poruke: otporasica na dan 2003-03-14 14:38 ]