Jump to content


Photo

Srbija je izgubila VELIKOG coveka!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 13 March 2003 - 19:34

Nisam plakao jos od 11. Septembra, ali danas jesam.

Prvenstveno jer je ubijen VELIKI covek, ali i zato sto je ubijeno i ono sto je on simbolizovao, a sto nije mogao da simbolizuje ni jedan drugi politicar kod nas, a to je jedna moderna, napredna Srbija koja se nece zadovoljavati time da metastazira godinama samozadovoljna u svojoj ideji o sopstvenoj velicini.

Onda sam otisao do zgrade vlade Srbije i centrale DSa i tamo ostavio cvece i tamo je bilo jos ljudi koji su plakali i razumeo sam ih.

Mogao je covek da ne voli ono sto Djindjic radi da mu zamera na "vezama" sa sumnjivim likovima, ali ono sto svi ti "veliki mudraci" nisu videli, je da politiku u zemlji koja ima tako jako podzemlje ne moze voditi neki kvazi-politicar i knjiski moljac vec neko ko ce znati kada sa njima da napravi dil, a kada da im stane na rep. Djindjic je jedinu gresku napravio sto nije sebe dovoljno cuvao... Zapravo napravio je jos jednu sto nije batalio ovu zemlju i sve ovo sr@nje i bavio se svojom zenom, decom i naukom... Moje misli su najvise uz njih.

Jedno ostaje, ubijen je VELIKI covek i VELIKI politicar koji ce ostati ikona i simbol borbe za slobodu, demokratiju i razvoj Srbije, a ciji je jedini zivotni problem bio sto je rodjen "u jednoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu" , a tu ne vole ni ambiciozne, ni pametne ni sposobne, a posebno ne one koji ce da im kazu sve sto treba u lice.

SLAVA MU!

#2 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 13 March 2003 - 20:07

Pravo da ti kazem, ja jos ne mogu da verujem i samo cekam kada cu se probuditi iz ovog kosmara. Verovatno ne uskoro. Evo ovo mi je prijatelj poslao na mail.

Gospodo, zeleo bih da na trenutak zamislite jednu situaciju. Zamislite da je sva vasa imovina u zlatu i da ste vi to zlato dali u ruke Blondinu, slavnom hodacu po zici, sa molbom da ga prenese preko slapova Nijagare. Da li biste tresli zicu dok po njoj hoda ili uzvikivali "Blondine, sagni se malo. Hodaj malo brze". Siguran sam da ne biste . Cutali bi suzdrzanog daha i mirno cekali da srecno predje na drugu stranu. Nasa vlada sada je u istoj situaciji. Ona prenosi strahovito tezak teret preko uzburkanog oceana. Neprocenjiva su blaga u njenim rukama. Ona cini najbolje sto moze. Nemojte je kinjiti. Mirujte, i ona ce vas sretno prevesti na drugu obalu"

Linkolnov odgovor kriticarima njegove politike odrzan u najtezim danima gradjanskog rata


#3 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 13 March 2003 - 21:17

Eraserhead:
Nisam plakao jos od 11. Septembra, ali danas jesam. 

I Posle Tita - Tito!


Mogao je covek da ne voli ono sto Djindjic radi da mu zamera na "vezama" sa sumnjivim likovima, ali ono sto svi ti "veliki mudraci" nisu videli, je da politiku u zemlji koja ima tako jako podzemlje ne moze voditi neki kvazi-politicar i knjiski moljac vec neko ko ce znati kada sa njima da napravi dil, a kada da im stane na rep. 


Ima li boljeg dokaza da nije znao?

#4 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 13 March 2003 - 21:30

I posle Kenedija Djindjic!

Ako je neko operisan od emocija ja mu ne zameram.

#5 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 13 March 2003 - 22:17

Nema potrebe za izlivima emocija na javan nacin.
Najvaznije je da odgovor bude jasan i jak, da ne bi i Djikijeva zrtav prosla uzalud. NIsam ni za kakve dilove, jer je kriminalac uvek u prednosti po tom pitanju. On uvek moze vise da ponudi, vise da obeca, jer njemu nista nije sveto.
Ovo je jedinstvena prilika, nadam se da ce je iskorisiti, da ociste zemlju ne od jednog, nego od svih klanova, 'junaka' i ostalog sljama.
Nadam se da Srbija ima jos energicnijih i spremnijih za takvo nesto od Mihajlovica i sl.
Ja kao obican gradjanin Srbije dacu podrsku svakom ko u narednom periodu bez ikakvih zabrana, dilova i demagogisanja ocisti Srbiju od buljumente ubica, dilera, secikesa...
I ne interesuju me vise izjave 'gospodin Legija je posten gradjanin'..svi treba da budu smenjeni ako za par dana ne bude rezultata.

#6 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 13 March 2003 - 22:38

naravno ja nisam spadao u fanove Zorana Djindjica ali ovo ubistvo cemo skupo i dugo placati. Ovo je 21 vek a u Srbiji se i dalje sa vlasti odlazi ubistvom ili u boljem slucaju u zatvor.
Mozda nije trenutak ali ono sto smo danas culi od Koraca je bilo vrlo onespokojavajuce.

#7 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 13 March 2003 - 22:44

Slava mu.

#8 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 13 March 2003 - 22:44

nikce, na sta tacno mislis?

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2003-03-13 22:45 ]

#9 zalutala

zalutala
  • Members
  • 8 posts

Posted 13 March 2003 - 22:46

nikcevm:
naravno ja nisam spadao u fanove Zorana Djindjica ali ovo ubistvo cemo skupo i dugo placati. Ovo je 21 vek a u Srbiji se i dalje sa vlasti odlazi ubistvom ili u boljem slucaju u zatvor. 
Mozda nije trenutak ali ono sto smo danas culi od Koraca je bilo vrlo onespokojavajuce.

Nisam slusala Koraca.Sta je rekao sto te onespokojilo?

#10 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 13 March 2003 - 22:49

za mene je jos vise onespokojavajuce protivljenje uvodjenju vanrednog stanja. pretpostavljam da se neko uplasio...
mihajlovic je do veceras morao biti ne samo smenjen vec i uhapsen. i on i svi sefovi bezbednjaka. sledecih 48 sati se bije odsudna bitka. ako se ta krimi ekipa ne pohapsi ili pobije, u govnima smo do guse.
necemo smeti da izadjemo na ulicu. pretpostavljam da ce dss kenjatori i tad mudroserisati o pravnoj drzavi i ostalim bajkama...

#11 Cassius

Cassius
  • Sleepers
  • 279 posts

Posted 13 March 2003 - 22:59

Sve u svemu Srbija sada moze samo jos da ojaca. Mislim da mnogi koji su imali pogresno misljenje o Djindjicu ce shvatiti da je on bio istinski borac za slobodu i demokratiju. Jer i on je postao zrtva. Sada se moze samo desiti da zadatak koji je zapoceo pridobije jos vecu podrsku.

Tragedija je velika, jer tako veliki ljudi se rijetko radjaju, pogotovo na tim prostorima. Srbiji i njenim gradjanima zelim sve najbolje da istraju u borbi protiv nasilja, terora i straha koji im se zeli nametnuti. Sada mozete jos samo ojacati.

#12 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 13 March 2003 - 23:01

znam ono sto sam cuo od novinarke B92 koja je pravila intervju sa Covicem (priznajem, i pored svega nisam imao zivaca da slusam Koraca). Naime, novinarka je pitala Covica kako je moguce da Korac hladnokrvno navodi da su mu poznati zlocin ove ekipe (otmice Miskovica, vlasnika Delte i Babovica, Verano i jos nekih sa sve precizno datim sumama otkupa) a da nista nije preduzeto iako su to znali. Dalje Korac je tvrdio da je u bila u toku velika akcija pracenja i priprema hapsenja ove grupe. Novinarka je pitala Covica, ukoliko je istina to sto je pricao Korac, kako je moguce da su dzipovi MUP-a napadno prolazili kroz Silerovu ulicu poslednjih dana!! Covic je izbegao odgovore, samo je podsetio da je ona imao "neslaganja". Imam utisak da su i ovi sa B92 zapanjeni Koracevim odgovorima pa ga pustaju na svakih pola sata!! Ovo je moj utisak, mozda pogresan, subjektivan ali...

#13 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 13 March 2003 - 23:07

dakle, intervju sa koracem se moze pronaci na http://www.b92.net.
naravno, nikcevm je vrlo uznemiren onim sto je korac rekao, iako ga nije ni cuo.
koji seronja...

#14 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 13 March 2003 - 23:14

ikar,
mozda sam ja seronja ali si ti primitivac najgore sorte. mislim da bi trebalo da spoznas osecanja stida jer potpuno bespotrebno zapocinjes vredjanje i pljuvanje. gadis mi se.

#15 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 13 March 2003 - 23:18

pokuhsao sam da se uzdrzim od ikakvih komentara o svemu, pa i javnog saposhtenja sauceshca, jer ne vidim ikakav razlog zashto bi morao da uradim bash ovde ili bilo gde, da bi svi videli kako je Prki neshto napisao, ali ovaj NIKCEVM me je naterao da mu napishem neshto. Covece molm te cuti i nemoj da dajesh nikakve komentar jer time nervirash ljude josh vishe nego shto su vec ljuti; sa svojim praznoglavim i glupim izjavama. (hvala ti)