Jump to content


Photo
- - - - -

Za neka dobra, dobra, dobra stara vremena


  • Please log in to reply
1028 replies to this topic

#1 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 28 April 2010 - 22:32

Nadam se da ce mladima ovaj topic posluziti da saznaju o nekim lepsim vremenima kada je u sportu i medju navijacima zaista vladao fer pley,da ce iz ovih ovde postova saznati nesto vise o klubovima legendarnim sportistima kojisu u nekadasnjoj zajednickoj zemlji igrali jedan protiv drugoga bez milosti a zajedno u reprezentacijama sejali strah sirom evrope i sveta.
Da ce nama starijima pomoci da se vratimo i u mladost i prisetimo i mi nekih lepsih vremena,da saznamo nesto sto nismo znali,da i mi zajedno sa mladima prodjemo sve to ponovo,da pokusamo da makar ovde za pocetak pokrenemo jednu lepu akciju vracanja nekih visih i boljih vrednosti kao sto su fer pley i posteno navijane i uvazavanje protivnickih i navijaca i timova a d ne bude ni tuce ni vredjanja koje sada preovladava na nasim sportskim terenima.
Da naucimo mlade da vole svoje klubove onako istinski da ne vole zarad nekog interesa,da im prenesemo ljubav prema klubu onakvu kakvu mi godinama gajimo.
Da ispricamo neke lepse stranice nasih zivota i lepse stranice sporta da ispricamo kako zasto i zbog koga smo poceli da navijamo i zasto volimo svoje klubove i sta ti klubovi znace nama.
Iskreno zelim da ovaj topic zazivi da svi ucestvuju u njemu bez obira za koji klub navijaju da se osvim klubovima pise sa prostora bivse juge i svim vaznijim sportovima,o reprezentacijama ,o dogadjajima sa navijackih gostovanja da pokazemo omladini kako smo mi nekada isli na gostovanja gde je druzenje bilo na prvom mestu gde smo bili bukvalno kao ono u tri musketara svi za jednog jedan za sve.
Da ne davim vise zelim vam svima dobre i lepe komentare da se prisetimo svega sto je nekada bilo lepo na radost svi nas.

Zelim vam svako dobro i da se ta stara vremena vrate i u stvarnom zivotu.

Edited by Contractor, 30 April 2010 - 09:41.

  • 0

#2 Milutin.

Milutin.
  • Members
  • 190 posts

Posted 29 April 2010 - 13:55

Volis (navijas) za tim koji ti je blizak srcu. A taj tim si zavoleo jer si bio u nekom trenutku na istoj talasnoj duzini. Ko je uopste poceo da navija za nekog zato sto stalno pobedjuje i samo zbog toga sto stalno pobedjuje?

Edited by Contractor, 30 April 2010 - 09:45.

  • 0

#3 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 29 April 2010 - 14:04

Ili pocnes (kao vecina) zato sto ti cale / drustvo navija za isti.
Ovom prilikom se zahvaljujem mom caletu sto me je pravilno usmerio :ph34r:
  • 0

#4 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 29 April 2010 - 14:05

Ili pocnes (kao vecina) zato sto ti cale / drustvo navija za isti.
Ovom prilikom se zahvaljujem mom caletu sto me je pravilno usmerio :)

:ph34r:
  • 0

#5 CrniGuja

CrniGuja
  • Members
  • 11,290 posts

Posted 29 April 2010 - 14:16

Ili pocnes (kao vecina) zato sto ti cale / drustvo navija za isti.
Ovom prilikom se zahvaljujem mom caletu sto me je pravilno usmerio :)


:ph34r:
Mada nije mene cale uopste forsirao. Kada sam bio bas bas mali, neki matori me stalno zapitkivao za koga navijam. Ja mu kazem ni za koga. I onda pocnem da se interesujem, cale mi kaze da on navija za Partizan, i tako ja postanem Partizanovac, za sva vremena. I uopste nisam poceo da navijam za Partizan zbog rezultata jer sam cak bio i previse mali da bih znao ko je gde na tabeli itd.

Edited by CrniGuja, 29 April 2010 - 14:17.

  • 0

#6 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 29 April 2010 - 14:19

Jedan pametan chovek i veliki Grobar je jednom rekao- "Za Zvezdu navija vecina,za Partizan samo odabrani"
..ende..

Edited by ZlyBg, 29 April 2010 - 14:19.

  • 0

#7 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 29 April 2010 - 14:26

Kad se vec citiraju "pametni" ljudi, evo jednog koji mnogo toga objasnjava.

"Е сад, зашто се воли Црвена звезда. Од оног дана када ју је основала антифашистичка и студентска омладина, и кад нам је приступио огроман део народа тада називаног “реакцијом”. Волиш жену. Лепо, али шта још? Волиш девојку. Добро, али шта још? Фудбал је чудесна ствар, излаз у свет, а игра га Звезда. Е, онда има да волиш и Звезду. После, када то крене са колена на колено… Баш су лепо данашњи момци смислили, мене су погодили у жицу: Звезда је живот, остало су ситнице. " By Ljuba Tadic.
  • 1

#8 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 29 April 2010 - 16:30

Ili pocnes (kao vecina) zato sto ti cale / drustvo navija za isti.
Ovom prilikom se zahvaljujem mom caletu sto me je pravilno usmerio :)


Kako je tek nama što smo sami morali da otkrivamo neke životne istine... :ph34r:
  • 0

#9 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 29 April 2010 - 16:50

Kako je tek nama što smo sami morali da otkrivamo neke životne istine... :ph34r:


eee... pravi cale je uvek tu da pomogne kod "zivotnih istina". da l' sa savetom, da l' novcano :) :D
  • 0

#10 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 29 April 2010 - 16:53

eee... pravi cale je uvek tu da pomogne kod "zivotnih istina". da l' sa savetom, da l' novcano :) :D


Moj ćale navijao za Velež. Ja zavoleo Partizan preko žene koja me čuvala kad sam imao 2-3 godine. Kod nje bila potpuno grobarska porodica... :ph34r: .
  • 0

#11 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 29 April 2010 - 19:41

eee... pravi cale je uvek tu da pomogne kod "zivotnih istina". da l' sa savetom, da l' novcano :ph34r: :D

Prvo. pa muzej, a? :)
  • 0

#12 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 29 April 2010 - 21:23

Ili pocnes (kao vecina) zato sto ti cale / drustvo navija za isti.
Ovom prilikom se zahvaljujem mom caletu sto me je pravilno usmerio :)

+1. I dedi. :ph34r:
  • 0

#13 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 29 April 2010 - 21:25

E moj deda je navijao za Radnicki Nis :ph34r:
Medjutim zavoleo sam zvezdu jos od malih nogu na svu srecu i ta ljubav ce vecno trajati.
  • 0

#14 kikisp

kikisp
  • Members
  • 382 posts

Posted 29 April 2010 - 21:34

Deda je romanticar,tj OFK-ovac,a hvala caletu sto mi je dao crno beli umesto crveno belog sala...
  • 0

#15 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 29 April 2010 - 21:48

Deda je romanticar,tj OFK-ovac,a hvala caletu sto mi je dao crno beli umesto crveno belog sala...


Meni skroz obrnuto, naucen sam da ne volim Partizan, s' obzirom da sam bio klinac bilo je dovoljno ono ko je u kom sportu bio Evropski sampion :), danas kad uporedim Bari '91 sa Istanbulom '92 ovo prvo mi je milion puta vece :ph34r:
  • 0