Jump to content


Photo

Uroševac, zadnja pošta PZD


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#31 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 May 2010 - 22:36

Što se doktorskog dijela tiče, za određene profesije važi povišena letvica ljudskosti.


To ne važi za Uroša, velikog zaštitnika ljudskih prava na rečima, koji je ovde potvrdio da bi branio delo arhitekte genocida za određenu svotu novca jer "ipak od nečeg mora da se živi, jbg".
Stojim iza toga da je Ukijeva letvica ljudskosti niža i od visine sladoled- štapića.

Edited by melankolic, 03 May 2010 - 22:37.


#32 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 03 May 2010 - 22:41

Sigurno da pricamo o tome, a ne o istom Urosu koji prosipa najprizemnije uvrede. Sta se pravis blesav?
Jel to taj tvoj seljacko-palanacki bonton?
Sta buncas? Kakve bi ti terapije prepisao Urosu?


Ko govori o terapijama? :ph34r: Govorim o tome da pridjev "čudan" može implicirati svakakve ružne stvari, a to ne treba ni vladanu ni Urošu.

Da pročitaš čitav post na koji odgovaraš, možda bi shvatio o čemu govorim.

To ne važi za Uroša, velikog zaštitnika ljudskih prava na rečima, koji je ovde potvrdio da bi branio delo arhitekte genocida za određenu svotu novca jer "ipak od nečeg mora da se živi, jbg".


Ako se obojica slažemo da je to što je rekao krajnje nisko, možemo li se složiti i oko toga da nema potrebe spuštati se na taj nivo?

Edited by ArleKino, 03 May 2010 - 22:43.


#33 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 May 2010 - 22:54

Ako se obojica slažemo da je to što je rekao krajnje nisko, možemo li se složiti i oko toga da nema potrebe spuštati se na taj nivo?


Slažem se ali je nakon toga Uroš krenuo još više da vređa sagovornike (mene je nazvao glupakom pa mu je skrenuta pažnja).
Ne znam šta je najbolje za njega. Nisam pametan.

#34 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 03 May 2010 - 23:03

ako se zbog "čudnosti" ide na raznorazne terapije...

Ko govori o terapijama?

Mozda da vas dvojicu ostavim same da to resite.

:krsta Govorim o tome da pridjev "čudan" može implicirati svakakve ružne stvari, a to ne treba ni vladanu ni Urošu.
Da pročitaš čitav post na koji odgovaraš, možda bi shvatio o čemu govorim.

Na zalost pokusavam. Koliko shvatam Uros moze hiljadu puta da istovari hiljadu govana svakome na glavu ("ti si debil", "retardiran", etc.) i ti mu neces reci ni rec, a kada neko prenese neciji utisak da je decko cudan, ti ces prvi Urosu prepisati psihijatrijsku ustanovu? Ne samo sto si izmislio novu granu u medicini sa sve dijagnostikom, nego si krenuo i da poducavas doktore nauka. Stvarno si cudan.

Edited by st.maurice, 04 May 2010 - 11:26.


#35 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 03 May 2010 - 23:06

Slažem se ali je nakon toga Uroš krenuo još više da vređa sagovornike (mene je nazvao glupakom pa mu je skrenuta pažnja).
Ne znam šta je najbolje za njega. Nisam pametan.

Ma nista nije Arlekarle video treba mu skrinshot. Ako ne, nema veze, on ce da dopise sta mu odgovara.

Edited by st.maurice, 03 May 2010 - 23:06.


#36 Rastko Pocesta

Rastko Pocesta
  • Members
  • 171 posts

Posted 04 May 2010 - 16:07

Ushor je zbog lične mržnje prema meni, svojim postovima, postao vatreni pobornik diskriminacije, te ukidanja mog fundamentalnog i neosporivog prava slobode govora i izražavanja. Sada ti, bez i malo griže savesti, mogu nalepiti etiketu fašiste, isto kao što si ti radio sa svakim svojim neistomišljenikom godinama unazad (i što još uvek radiš)...

Edited by Rastko Pocesta, 04 May 2010 - 17:09.


#37 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 04 May 2010 - 17:04

Ko govori o terapijama?
Mozda da vas dvojicu ostavim same da to resite.
Na zalost pokusavam. Koliko shvatam Uros moze hiljadu puta da istovari hiljadu govana svakome na glavu ("ti si debil", "retardiran", etc.) i ti mu neces reci ni rec, a kada neko prenese neciji utisak da je decko cudan, ti ces prvi Urosu prepisati psihijatrijsku ustanovu? Ne samo sto si izmislio novu granu u medicini sa sve dijagnostikom, nego si krenuo i da poducavas doktore nauka. Stvarno si cudan.


Prihvatam ispravku oko ovog sa terapijama, tako mi i treba kad sam na sto strana. :ph34r:

Objašnjenje: imaš ljude koje zovu "čudnima" i takvi obično idu na terapije ili okolina misli da trebaju ići. U oba slučaja prosječan Balkanac tog čovjeka ne gleda kao nekog kome treba pomoći, kao osobu koja je punopravan član društva, nego kao nekog koga treba eliminisati. U svakodnevnom govoru, reći nekom da je "čudan" znači implicirati da mu treba psihijatrijska pomoć.

Što se tiče podučavanja doktora nauka, niko od nas vjerovatno nije obrazovan iz oblasti prava kao Uroš (tj. niko od nas, koliko mi je poznato, nema položen pravosudni ispit), ali smo svi ovdje usaglašeni da se ne uklapa sa pravnom etikom ono što je rekao o ratnim zločincima.

Slažem se ali je nakon toga Uroš krenuo još više da vređa sagovornike (mene je nazvao glupakom pa mu je skrenuta pažnja).
Ne znam šta je najbolje za njega. Nisam pametan.


Ako se ne varam, Anduril je reagovao na tu uvredu i tako bi trebalo biti u svakom slučaju. Reportuj Uroša svaki put kad takvo nešto napiše, neka ga moderacija nakrca warnom dok ne potone i riješen problem. To je puno jednostavnije i galantnije. :D

Druga je opcija da prihvatiš taj njegov diskurs i samim tim legitimiraš njegov način komunikacije po principu: "Nemo concedit venire contra factum proprium".

Ma nista nije Arlekarle video treba mu skrinshot. Ako ne, nema veze, on ce da dopise sta mu odgovara.


Nadahnuta permutacija nicka u stilu Voje Š. Svaka čast! :D



Usput, meni je teško naći išta što je čudnije od opsesije 1) forumom 2) sa kojeg si banovan prije...puno vremena. :) Evo ti zadatak da radiš ono u čemu si najbolji: traganju za besmislenom statistikom. Pretraži koliko si puta spomenuo nekog od 1) administratora i moderatora sa PPP-a i 2) sam PPP (računam tu i sve tvoje neizmjerno duhovite varijacije na ime foruma) na ovom forumu.

#38 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 04 May 2010 - 21:20

Prihvatam ispravku oko ovog sa terapijama, tako mi i treba kad sam na sto strana. :)


Da je bilo na stotoj strani pa da razumem, nego istoj. Jos si ti to napisao.

Objašnjenje: imaš ljude koje zovu "cudnima" i takvi obicno idu na terapije ili okolina misli da trebaju ici. U oba slucaja prosjecan Balkanac tog covjeka ne gleda kao nekog kome treba pomoci, kao osobu koja je punopravan clan društva, nego kao nekog koga treba eliminisati. U svakodnevnom govoru, reci nekom da je "cudan" znaci implicirati da mu treba psihijatrijska pomoc.

Evo ja mislim da si ti smesan i cudan pa to ne znaci da si zreo za ludnicu. Takva vrsta cudnosti se ne dijagnostikuje i ne leci vec predstavlja neciji utisak o licnosti, ti si od Urosa napravio slucaj za lekarsku komisiju svojim tumacenjem.
Da li si razmisljao da se oprobas u lingvistici ili samo praktikujes medicinu?

Ako se ne varam, Anduril je reagovao na tu uvredu i tako bi trebalo biti u svakom slucaju. Reportuj Uroša svaki put kad takvo nešto napiše, neka ga moderacija nakrca warnom dok ne potone i riješen problem. To je puno jednostavnije i galantnije. :D
Druga je opcija da prihvatiš taj njegov diskurs i samim tim legitimiraš njegov nacin komunikacije po principu: "Nemo concedit venire contra factum proprium".

Znaci isto je reci Urosu da je cudan, i kada Uros nekome kaze 'debilu', 'retardu', 'budalo', 'glupaku'. Sto onda nisi nikada Urosu drzao predavanje? Mozda tebi nedostaje forumske etike i morala kada ovako diskriminatorno moralises i podmeces?

Nadahnuta permutacija nicka u stilu Voje Š. Svaka cast! :D

Ove seljacke fore vezbaj na forumu svog sela, ako tamo ima jos Srba.

Usput, meni je teško naci išta što je cudnije od opsesije 1) forumom 2) sa kojeg si banovan prije...puno vremena. :D Evo ti zadatak da radiš ono u cemu si najbolji: traganju za besmislenom statistikom. Pretraži koliko si puta spomenuo nekog od 1) administratora i moderatora sa PPP-a i 2) sam PPP (racunam tu i sve tvoje neizmjerno duhovite varijacije na ime foruma) na ovom forumu.

Dodjosmo do toga da ta strasna rec nije previse strasna za upotrebu. :ph34r:
Moze neki skrinshot? Pojma nemam na sta mislis, ali imam taj obicaj da ne ostajem duzan, pa ni onima koji mene spominju na parapizdoloskom forumu.

#39 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 04 May 2010 - 22:48

Da je bilo na stotoj strani pa da razumem, nego istoj. Jos si ti to napisao.
Evo ja mislim da si ti smesan i cudan pa to ne znaci da si zreo za ludnicu. Takva vrsta cudnosti se ne dijagnostikuje i ne leci vec predstavlja neciji utisak o licnosti, ti si od Urosa napravio slucaj za lekarsku komisiju svojim tumacenjem.
Da li si razmisljao da se oprobas u lingvistici ili samo praktikujes medicinu?
Znaci isto je reci Urosu da je cudan, i kada Uros nekome kaze 'debilu', 'retardu', 'budalo', 'glupaku'. Sto onda nisi nikada Urosu drzao predavanje? Mozda tebi nedostaje forumske etike i morala kada ovako diskriminatorno moralises i podmeces?
Ove seljacke fore vezbaj na forumu svog sela, ako tamo ima jos Srba.
Dodjosmo do toga da ta strasna rec nije previse strasna za upotrebu. :ph34r:
Moze neki skrinshot? Pojma nemam na sta mislis, ali imam taj obicaj da ne ostajem duzan, pa ni onima koji mene spominju na parapizdoloskom forumu.


Sto strana ne znači sto strana topica nego sto strana kao hiperbola da pišem na više mjesta odjednom.

Što se tiče smiješnosti i čudnosti kao utisak koji ti imaš o meni na osnovu onog što pišem na forumu (moj utisak o tebi je, da budem iskren, još gori), to je jedna stvar. Glasine o RL-čudnosti prenositi na forum, dakle, u virtuelni život, ima malo drugačiju konotaciju. Ako je Andurilov stav na temu RL-forumaša iznesen na Sjeveru stav Foruma B92, očekujem da se takve stvari sankcionišu. Razlog? Ne znam koliko ti je poznato, ali realni i virtuelni život nisu isto.

Što se tiče vrijeđanja, mislim da su i melankolic i vladan shvatili na šta sam mislio.

Što se tiče "mog sela" i sličnih kvazielitističkih fora na račun mog porijekla, uz šovinističko podmetanje - meni su vojnici koje su plaćali građani Srbije slali granate, 10-tak članova moje uže i dalje rodbine su ljudi koji su plaćani iz budžeta Srbije (vjerovatno i od poreza koje su plaćali ljudi iz tvoje uže i šire rodbine) što zaklali, što ubili granatama, 4 godine me držali u skloništu, a ako ti misliš da je tvoje lupanje po šerpi dovoljno da bi osjećao moralnu nadmoć - promašio si cijeli fudbal. Ni Nijemac Poljaku ne drži lekcije.

Što se tiče statističkih podataka, ako možeš tratiti vrijeme tražeći koliko puta je CowBoy spomenuo riječ Kosovo, možeš pretresti i samog sebe. Ne pada mi na pamet prolaziti kroz noćnu moru i opet čitati tvoje postove, s izuzetkom onih na KreaTooni gdje se može vidjeti da bi ti bilo pametnije, a za forum korisnije, da što manje pišeš.

Što se Uroša tiče - njegove postove ne uzimam zaozbiljno i, kako već rekoh, kad god da prekrši pravila foruma, treba dobiti warn/ban.

#40 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 04 May 2010 - 23:41

Sto strana ne znači sto strana topica nego sto strana kao hiperbola da pišem na više mjesta odjednom.

Steta sto nisi savladao i sarkazam.

Što se tiče smiješnosti i čudnosti kao utisak koji ti imaš o meni na osnovu onog što pišem na forumu (moj utisak o tebi je, da budem iskren, još gori), to je jedna stvar.
Glasine o RL-čudnosti prenositi na forum, dakle, u virtuelni život, ima malo drugačiju konotaciju. Ako je Andurilov stav na temu RL-forumaša iznesen na Sjeveru stav Foruma B92, očekujem da se takve stvari sankcionišu. Razlog? Ne znam koliko ti je poznato, ali realni i virtuelni život nisu isto
Što se tiče vrijeđanja, mislim da su i melankolic i vladan shvatili na šta sam mislio.

Andurilu si se za forumski pravilnik i njegovu primenu mogao obratiti i bez ovih pokusaja podmetanja oko medicine i jednostranog moralisanja. Pa neka ti on pojasni.
Nije jasno sta su Vladan, Melankolic i ostali trebali da nauce iz ovog tvog podjebavanja/predavanja, da je ok vredjati druge sve dok si Arleov drugar Uros?

Što se tiče "mog sela" i sličnih kvazielitističkih fora na račun mog porijekla, uz šovinističko podmetanje - meni su vojnici koje su plaćali građani Srbije slali granate, 10-tak članova moje uže i dalje rodbine su ljudi koji su plaćani iz budžeta Srbije (vjerovatno i od poreza koje su plaćali ljudi iz tvoje uže i šire rodbine) što zaklali, što ubili granatama, 4 godine me držali u skloništu, a ako ti misliš da je tvoje lupanje po šerpi dovoljno da bi osjećao moralnu nadmoć - promašio si cijeli fudbal. Ni Nijemac Poljaku ne drži lekcije.

I posle toga ti je svaki Srbin "Seselj". Ko je ovde onda sovinista?

Kako docekujes zene i decu srpske nacionalnosti, ako ih uopste komsijski docekujes, kada se vracaju u tvoj komsiluk a svoje domove, isto sa "gde ste Seselji"?

Što se tiče statističkih podataka, ako možeš tratiti vrijeme tražeći koliko puta je CowBoy spomenuo riječ Kosovo,

Jednom 15 minuta, ides na search gumb i vidis koliko stranica postoji za odredjeni izraz.

Ne pada mi na pamet prolaziti kroz noćnu moru i opet čitati tvoje postove

Onda nista.

Što se Uroša tiče - njegove postove ne uzimam zaozbiljno

Zato sto je cudan za svoje godine? :ph34r:

#41 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 11 May 2010 - 21:39

I posle toga ti je svaki Srbin "Seselj". Ko je ovde onda sovinista?
Kako docekujes zene i decu srpske nacionalnosti, ako ih uopste komsijski docekujes, kada se vracaju u tvoj komsiluk a svoje domove, isto sa "gde ste Seselji"?
Jednom 15 minuta, ides na search gumb i vidis koliko stranica postoji za odredjeni izraz.


Ako si ti svaki Srbin, onda se izvinjavam Srbima što sam ih kolektivno nazvao Šešeljem. Odgovor na pitanje: "Ko je ovdje šovinista?" je jasan - ti. (Par pasusa ispod ćeš dobiti i objašnjenje. :ph34r: )

Žene i djeca srpske nacionalnosti iz mog grada nisu bježali, ostali su trpjeti isto što i njihove komšije - Karadžićevo i Martićevo raketiranje i granatiranje. Možda su imali više razloga za mržnju nego Srbi iz Višegrada jer su ovdje upravo komšije islamske i katoličke vjere poklale većinu pravoslavnog življa 1941. i 1942, ali, eto, nisu otišli na brda. Goste u kući dočekujem sa kolačima i sokom. I kafom, naravno. Ovdje ipak postoji nešto što se zove "fildžan viška" što je koncept koji kvazielitistički šovinizam spram svega što dolazi sa ove strane Drine ne može shvatiti. Zato je meni retardirano da prebrojavam svoje drugare po vjeri ili bilo čemu drugom, a tebi "drugačiji" prijatelj dođe kao orden, virtuelna spomenica '10. u borbi za "alternativu".

Ta vrsta šovinizma kojoj pripadaš prihvata Drugo isključivo kao virtuelni faktor na kojem se mogu zarađivati politički bodovi u dokazivanju "alternativnosti". Čim se Drugo i samo oglasi, nastaje problem i kvazielitista pokaže svoje pravo lice.



Da zaključim onaj drugi rukavac teme: besmisleno je pričati o glasinama iz RL-a kao pouzdanom argumentu. Priča se i o tebi, i o meni, i o mnogima drugima. Neka se priča. Drži se onog napisanog na forumu.

Over & Out.

#42 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 May 2010 - 00:22

Ako moze Uros tako drugima mogu i drugi njemu. Rec 'cudan' je jos odmerena sta sve Uros sere po forumu, a ko ga je upoznao moze samo da potvrdi taj (preneti) utisak.

Nas dvojica se, na srecu, nismo upoznali, i voleo bih da tako i ostane.
@ Rastko-necu te odblokirati ni na fejsu ni na privatnim porukama na forumu, mali.Nemoj da pokusavas na to da me nateras smaranjem na forumu.

Edited by uros_s78, 12 May 2010 - 00:35.


#43 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 May 2010 - 00:32

kazu oni koji te znaju, podebeo i cudan

Idem u gym pa sam smrsao.
Ocigledno me odavno nisu videli.:ph34r:
A cudnost odlazi sa salom i kilogramima...
Tako da, nek se ne brinu.:)