Jump to content

Photo

Srecan nam predsjednik !

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#1 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 08 March 2003 - 08:09

SVETOZAR MAROVIĆ IZABRAN ZA PREDSEDNIKA SRBIJE I CRNE GORE

Izvor: B92

Beograd -- Svetozar Marović izabran je u petak uveče za prvog predsednika nove državne zajednice Srbije i Crna Gora. Marovića je, pojedinačnim i javnim glasanjem, podržalo 46 poslanika iz Srbije i 19 iz Crne Gore. Protiv su bila 34 poslanika iz Srbije i 13 iz Crne Gore. Izbor Marovića podržali su poslanici DOS-a, Demokratske partije socijalista i Socijaldemokratske partije Crne Gore.

Koji sam imao predosjecaj. Marovic je jedan umjeren politicar koji ce se vjerovatno dobro snaci na toj funkciji. Pitanje je samo hoce li biti prvi i poslednji?

[ Izmena poruke: CRNOGORAC 100% na dan 2003-03-08 08:10 ]

#2 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 08 March 2003 - 20:42

Ma, on je faca. Pravi montenegrinski politicar "mletacke thradicije". Sad kada ga je Djukanovic odstranio iz Crne Gore svanuce i njima i nama. Crnogorcima, jer ce ih manje daviti svojim beskrajnim politickim monolozima, a nama, jer cemo opet biti svoji na svome - jos jedan Crnogorac ce nam biti gazda.

#3 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 08 March 2003 - 23:41

CRNOGORAC 100%:
“Koji sam imao predosjecaj...”

Ma, da nisi i ti iz one fantomske price MISLI SVOJOM GLAVOM? :wink:

#4 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 09 March 2003 - 16:30

Ne, nisam Cvorovic, na zalost :sad:

#5 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 09 March 2003 - 16:32

Nego, postovani forumasi, nije li red da se cestita na predsjedniku nove nam drzave? Gdje se djedose oni bundzije :???:

#6 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 09 March 2003 - 17:30

CRNOGORAC 100%:
Nego, postovani forumasi, nije li red da se cestita na predsjedniku nove nam drzave? Gdje se djedose oni bundzije :???:

Mislis na ovaj nas Apsurdistan*? Pre ce biti da je on stecajni upravnik.

* - Naziv drzave sam pozajmio od Teofila Pancica iz poslednjeg broja Vremena. Pravo ime za ovo sto bi i deca bolje sklepala na casu rucnog rada u osnovnoj skoli.

#7 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 09 March 2003 - 22:33

Cestitao bih svima novog predsednika, samo imam problem - fali mi tipka "sj" na tastaturi... :wink:

#8 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 09 March 2003 - 22:53

Evo, konacno na oba jezika, nađoh pravo slovo
===========================

Posted Image Srećan nam novi predsednik

Posted Image Srećan nam novi preщednik

[ Izmena poruke: Diskutant na dan 2003-03-09 23:52 ]

#9 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 10 March 2003 - 00:43

diske,

samo se ti sali... prije par godina su objavili da je to poseban glas (dakle, nikako ш ) kako ti kazes. to sh iz preshednika bi se pisalo kao latinicno s, samo sa vertikalnom crtom iznad. nema sale sa preshednikom :wink:.

[ Izmena poruke: drazen na dan 2003-03-10 00:44 ]

#10 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 10 March 2003 - 00:52

Hehe, Dražene :lol:

Obrati pažnju -- nije Ш nego Щ. To mu dođe rusko meko "Š" koje je kod nas poznato i kao "ŠĆ". A rusi to Щ danas izgovaraju kao što se na crnogorskom kaže "SJ" :grin:

Fenomenalno :lol:

#11 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 10 March 2003 - 00:55

aaaaaa, dakle, ima i cirilicna varijanta tog glasa. vidi, vidi... sta su ti transkarpatske integracije :wink:

#12 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 10 March 2003 - 01:00

Ne pitaj me koliko dugo mi je trebalo da nabodem na blentavoj ruskoj tastaturi taj ascii. Tesko se na ruskom kuca, kao da im je Staljin licno sastavljao raspored na tastaturi :grin:

#13 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 10 March 2003 - 02:50

Da, ali si se uzalud trudio. Cini mi se da ovi iz DPS /politicari "mletacke thradicije"/ne izgovaraju taj glas "shj" /ne pada mi na pamet da instaliram ruski i trazim ono sto lici na ш./ Da se Zizicu posrecilo, kao sto nije, onda bi, verovatno, onaj Koprivica, kao strucnjak za jezik, zahtevao da svi podnesci namenjeni poslanicima iz CG sadrze taj famozni glas, oko koga ovde mlatimo kao blesavi.

[ Izmena poruke: Dobroduh na dan 2003-03-10 02:54 ]

#14 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 10 March 2003 - 03:00

Da, naravno. Ovo je vise bila igrarija na temu jedinog medju B/H/S/(CG?) jezicima(?) koji bi, zapravo, mogao da se "materijalno" razlikuje uvodjenjem jednog (zlobni kazu i dva = shj i zj) slova.

Mada, meni je Kilibarda dosta ljuto zvucao kada je govorio o jeziku i neophodnosti prevodjenja. Jer, sta ako se ne razumemo!?

#15 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 10 March 2003 - 03:05

hehe, pravim cudom bulatovicevci (brkini, pedjini, koji god...) sa ovim glasom veze nemaju, mada ga sigurno uredno koriste (po njima sigurno ostatak svijeta pogresno izgovara slovo ш , ali oni trpe :wink: )ova ingeniozna ideja je bila produkt inventivnosti dukljanske provenijencije.