Jump to content

Photo

za sve vas koji podrzavate gay

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#31 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 12 March 2003 - 01:53

Boze me sakloni.

"

Prenecu vam neka svoja iskustva.Recimo Nemacka.Svi navijaci koji su uzvikivali pogrdne parole su
slikani kamerama i fotoaparatima i u pasos nam je udarena kazna od 100 dm. "

Majstore, da se ja tu, jelte, pitam, pale bi bar jos tri nule sa desne strane. Da vam ni jednom ni na pamet ne padne izvikivanje ikakvih parola. Pogrdne lepo izvikujte u sumi i slikajte se istom prigodom sopstvenim kamerama, da se pohvalite deci. SRAMOTA.

#32 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 12 March 2003 - 08:24

Ako je istina da se pravi zakon o " navijacima" onda je to najveca glupost koju sam cuo. Pa zar stavljati u isti kos one koji navijaju za neki klub normalno i civilizovano i ove divljake koji lome sve zivo i mlate slabije od sebe?
MS, ti mesas babe i zabe ocigledno.Moze li se neko ko pijan ide da divlja na stadion , a pre toga porazbija malo za zabavu homice, nazivati navijacem? za koga taj navija, i jel se igra mozda neka utakmica na terazijama ili Knez Mihajlovoj?
Neko vas u postu nize posla u shumu da divljate, ali se ja najenergicnije protivim tome jer posledice mogu da budu visestruke.
Kad takve protuve stignu u shumu rasterace sve zivo otuda , a o lomljenju stabala , granja i zbunja i da ne pricamo.Steta bi bila neprocenjiva ekoloska ravnoteza narusena... Nijedna zivotinja , cak ni od onih koje mi nazivamo "divlje" (sto li?)ne divlja po shumi, niti maltretira druge zivotinje. One samo love da bi opstale.
A "navijaci" ?
Ko je ovde humaniji?

#33 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 12 March 2003 - 08:29

I drustveno-koristan rad pride elle:smile:

TI MS naravno ne podvlacis paralelu izmedju navedenog predloga zakona i gay-community, jer i sam postujes osnovna ljudska prava, jel' tako? To za one bezobrazne, sram ih bilo....

#34 MS691

MS691
  • Members
  • 168 posts

Posted 12 March 2003 - 08:54

elle odlicno objasni nam kako se u Parizu ponasaju Boulogne Boys.Kakva je situacija kada dolaze protivnicki navijaci i kako je bilo sada u subotu kada su igrali PSG vs Marseille.
Takav grad kao sto je Pariz nema sigurno takve divljake.
I da li je film Mrznja samo film ili nesto vise?

Inace PSG navijaci su poznati po zlu u celoj Evropi.

Mason vidi ja nisam bio na doceku te parade.
Ono sto je zabrinjavajuce je da su okrivljeni navijaci.Ljudima su dolazili na gajbu da ih hapse.Neki su i bili ali mnogi ne.
Ono sto ja zelim da kazem je da je zakon veoma problematican.
Zasto?
Zato sto i ti Masone sutra mozes da se nadjes na protestu protiv neke privatizacije ili na nekoj drugoj manifestaciji ili da policajac pokusa da ti iznudi kaznu.E ako se suprotstavi nabacice ti sal i odmah ces biti navijac koji ce biti strogo kaznjen.Drzace te do utakmice u corci i samo isporuciti sudiji.
Drugo mnogi sadasnji politicari su se uvukli kao nekadasnji u mnoge klubove.Prodaju decu od 16-18 godina po Evropi i svetu.Zele da na tribinama bude elita koja ce tapsati i ucestvovati sa njima u tome.Tu se pojavi grupa ljudi koja voli na drugaciji nacin klub uspeh i sve sto ide uz to i naravno pojavi se sukob interesa.
Kako to resiti.pa ukloniti neposlusne.
To je po meni problem.

Elle da li i u Parizu deca koja dodju na ekskurziju idu u novootvoreni trzni centar,kod nas Merkator, ili obilaze znamenitosti grada?

I kada se sutra pokusa ponovo ta parada obrazovci ili bilo ko ce staviti salove i napasti ove nesrecnike a opet ce biti okrivljeni navijaci.

Ako ste vec za te parade ajde ozbiljno organizujte je u Novom Sadu ili Cacku zasto mora to da bude u Beogradu koji je poznat kao mesto gde je najvise moguce da dodje do incidenata.

#35 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 12 March 2003 - 09:22

Vidi MS ako se zaista i nadjem na nekom protestu/paradi te bez ikakvog razloga pocnem da jurisam i urlam na neduzne gradjane, ili paradiram gradom nakon utakmice ruseci sve pred sobom,gnevan sto moja licna satisfakcija nije upraznjena, nisam za nista manje do u APS. Kakva kazna, SAMO APS.

Predlog zakona o kome ti govoris se odnosi i na javni red i mir. Fizicki nasrtaji (narocito nakon utakmica) su postali svakodnevica i protiv takvih se ovaj predlog zakona i odnosi.

Vise postovanja prema drugome treba da je IMPERATIV jednog razvijenog drustva. Mi smo u embrionalnoj fazi, a zakon je samo lestvica vise ka tom cilju.

Sve iole normalne zemlje se i bore protiv huligana i prostakluka. Nasa borba tek pocinje.

Sto se parade u Cacku tice (sad' neznam da li si ovo random odabrao ili znas da sam iz Cacka), ne verujem da ce bolje proci od Beograda, usled sveopste prisutnog provincijalizma i zatupljenosti na celu sa Atipicnim Major-om disKrimiNatoRom-

Treba videti divljastvo na ulicama grada nakon osvajanja zlatne desde USA i shvatiti neophodnost ovog zakona kao alarmantno!!!!

#36 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 12 March 2003 - 09:44

MS123.. ne idem na utakmice, posebno izbegavam da se nadjem i na ulici ( a stadioni , jooooooj, reperiram ih i zaobilazim) kad su fudbalske utakmice, sto i decu svoju naucih. Oprez!!! Jerbo, dok je tako smusenih, da prostis, kao ti, sto ni sami ne mogu da objasne kako se to neko protivi huliganstvu & zasto... well, I can't help you. Jel ti to meni hoces da dojavis da ako ima huligana u Francuskoj, pa Engleskoj, pa Nemackoj... da ja tu treba da shvatim kako je to normalno i posve internacionalno te time i prihvatljivo. Pa i ubica im a u svim krajevima sveta, sta li to dokazije..
Na ovoj syber distanci ja jos i mogu da diskutujem sa tobom, a ne dao bog da te sretnem u zivo, sa drugarima prilikom izvodjenja tih obreda sa psovkama i tucama.

Ministre, ekolosko izvinjenje od mene. U pravu si. vise sam mislila na Amazoniju, ali nije u redu, razumem i povlacim se .

Free, svaka cast na potpis :smile: Tako je. nego sta cemo sa huliganima, idejno aktivnim i dobrano zbunjenim?

#37 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 12 March 2003 - 09:48

Jeste, Free, i drustveno-koristan rad.

:smile:

#38 MS691

MS691
  • Members
  • 168 posts

Posted 12 March 2003 - 10:23

elle
vidi ti mozes slobodno da nas sretnes,jedino ako neces da nas bijes, ipak neki kodeksi postoje ne diraju se slabiji i zene i deca.
Da upravo sam to hteo da ti kazem jer jos od doba Olimpijade u staroj Grckoj neredi postoje (raspitaj se).
Upravo si uradila ono sto i ovde rade.Navijace porede sa ubicama i ostalim divljacima.I kada to urade ne urade kako treba jer recimo navijaci FC Rada neonacisti su izvrsili ubistvo i niko nije odgovarao.Partizanovi su na utakmici ubili zvezdinog navijaca Acu Radovica i prosli za ubisvo iz nehata sa dve godine zatvora uz dobro vladanje.Zatim su maltretirali kineza a covek koji je stao u zucinu odbranu pretcen je do smrti.Inace covek je bio bokser a istraga je ustanovila da je imao srcani udar.

A Zvezdine navijace hapse oni prebijaju pedere,ruse grad,prevrcu autobuse biju vozace itd.Mi nikada nismo ubili protivnickog navijaca niti imamo nameru za tako nesto ali nas prve progone za neke stvari koje nismo niti cemo uraditi.

Treba doneti zakon ali treba i ustanoviti ko ga sprovodi.
Evo vam primer.Juce sam gledao kako policija zaustavlja coveka koji je navodno obisao autobus na punoj liniji u stajalistu.
Prvo nacin zaustavljanja.Sede u kolima i megafonom mu govore izadji napolje i dodji do vozila.Nije mi jasno niti znam ko tu i sta treba da radi da li oni da izadju ili gradjani.Onda cujemo lepo kako covek pita da mu pokazu znak gde je zabranjeno preticanje na koji su se pozvali.Kada su se smotali rekose tu je puna linija.Kada je pokazao na put i upitao a gde je ta linija,koje inace nema,odgovorili su mu da se ne pravi puno pametan.Covek je ucutao.Zatim je policajac u svoj rokovnik,gde pise tipa kupi 200 gr salame i sl,upisao podatke a onda rekao.Ili ode dozvola ili da platis kaznicu?! na licu mesta.Covek izvadi pare plati i nastavi put.
E elle ,inace i tebi moram da ponovim da je osnovno u konverzaciji postovanje tudjeg imena jer MS691 je naziv za multi-media sss,kada prvo to popravimo onda mozemo govoriti o svim ostalim problemima u nasem drustvu.

Primetio sam da ovde ima mnogo ljudi iz inostranstva koji bi nesto da promene ili preporuce.Hvala vam ali mi zivimo ovde a vi tamo i to su dva sveta.

Mason he he he na casove o nekim stvarima i racunarima.

E ljudi ja se iskreno nadam da se ne ljutite.
Iznosim svoje stavove za neke su pogresni ali sta da se radi.
pozdrav svima

#39 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 12 March 2003 - 10:56

Pardon za ime, ali evo ni sad ne znam broj.

Ti kazes:
"Da upravo sam to hteo da ti kazem jer jos od doba Olimpijade u staroj Grckoj neredi postoje
(raspitaj se). "

Pa sta ima da se raspitujem, kao da ne znam da je divljanje oduvek postojalo. O cemu si ti ovde pisao je divljanje danas, here and now. I zalio si se na zakon, kojim bi se regulisalo isto. A da bude konfuzno i , kao, provokativno, sve to si povezao sa homoseksualizmom.

Do sada niste nikog ubili i ne nameravate . Cestitam.

#40 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 12 March 2003 - 11:05

Elle ja mislim da ce se MS zdusno zaloziti oko njih (verovatno poslati da nauce neke stvarcice i ponesto o racunarima) kako se ne bi poistovecivali sa ostalim navijacima.

Tout le mieux:smile:

#41 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 12 March 2003 - 11:56

Ne, najbolje bi bilo da navijamo: "Jeee, jupiii, uraaa!" a treba zabraniti i "pogrdne" izraze upucene sudiji, igracima, i protivnickim navijacima, jer na taj nacin sirimo "govor mrznje".

#42 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 14 March 2003 - 02:34

Ma, znas sta. Je l' nije nasilja mozda dosta? Cemu decu ucite? Divljanje i psovke, je l' to jezik kojim zelite da vam deca govore? Da se vasoj deci govori?

Ovo zagovaranje siledzijstva i mrznje, amalgamiranje baba i zaba, tome kraja mora biti.

MS, tebi posebno ovo kazem, ovaj dan zalosti samo pojacava odvratnost prema svakom obliku opravdavanja siledzijstva. Osvestite se, aman.

#43 basq

basq
  • Members
  • 14 posts

Posted 14 March 2003 - 03:50

- Dakle kada vam neko vikne siso ili pederu ide na mardelj nema zezanja.

Odredbe navedenog zakona nemaju bas nikakve veze sa gay pravima. Ako sam dobro procitao, sve se to odnosi iskljucivo na sportske terene, ... Nisam jos cuo da je nekome palo na pamet da gay pride napravi na Marakani.

#44 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 14 March 2003 - 03:57

Pa ti si procitao pa ti je jasno. Ali kako dojaviti MS samo dve stvari. Prvo: da kad mu nije jasno, pita. Drugo, da je siledzijstvo neprihvatljiv model ponasanja. Iako, "jos nikog nisu ubili, a i ne nameravaju" !?!?

#45 MS691

MS691
  • Members
  • 168 posts

Posted 14 March 2003 - 08:35

iskreno sokiran sam onim sto se desilo pre neki dan sa premijerom Zoranom Djindjicem.
nisam u situacii niti imam volje da vam odgovaram.
mozda neki drugi put.

MS691