Jump to content

Photo
- - - - -

SPC - militantna sekta?

• Please log in to reply
2237 replies to this topic

#2221 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 January 2018 - 14:05

...

... ne mozes da slusas EKV i razaras Vukovar ... 

Moze!

Attached File  corba.jpg   26.64KB   6 downloads Attached File  stublic.jpg   17.66KB   7 downloads

Attached File  mandic.jpg   24.89KB   5 downloads Attached File  mandic i corba.jpg   30.48KB   5 downloads

Ovi likovi su nacisto nebitni, to je bio sam nusproizvod iskliznuca citavog sistema - gde su jedni uleteli u 'drzavni projekat' pa ga slatko opusili, a drugi u ono 'belo' pa ih je, kako se ono kaze - eat to the bone.

:frust:

Nista nisu uradili / nista postigli, ostali samo zapusteni 'krajputasi'.

Btw, uopste ne vidim sto bi ti Crnobrnja bio 'najomrazeniji'? Mozda zbog 'diplomatskog podrijetla', znanja jezika, skolovanja i jednog potpuno drugacijeg nacina zivota? Sta ces - to na zalost mnogih nije bilo sudjeno svima. Po onoj biblijskoj - 'kome je bog ujak, lako mu se moliti'.

A sto se tice 'spc sekte' - koga je jos briga za nekolicinu bolesnika / manijaka i njihove zaosinute ideje? To kod neke vecine, pa i skrajnute - nikad nije imalo preveliku prodju, jer ovde svaka susa sa kajlom oko vrata hoce da propoveda. Vise je 'svetaca' nego 'svetih mesta', usled cega vlada ostra konkurencija sa neminovnom patologijom kao posledicom nekontrolisanosti i licne raspustenosti i elementarnog debilizma.

Ko se jos poziva na tu sektu, ko ih citira, od koga su prihvaceni? Kod onog 'lap densera'?

Attached File  kacavenda i denser.jpg   35.63KB   4 downloads

Mislim, zabole me uvo za necije sehy preferencije, no, interesantno je u kolikoj meri se to ne uklapa u 'zvanicno ucenje / crkveni kanon'. Tu su vrlo 'napredno / nazadni'.

:lol+:

Jedne 'sankcijske godine' kad sam nekim likovima pomagao da odstampaju gomilu izbeglickih dokumenata, da mi zahvale, donesu mi na poklon Velimiroviceva 'pisma'.

:ajme:

Odmah sam im rekao da to nose, da ne bacim u djubre - steta za pare koje su dali. I odmah im citiram par budalastina iz tog bolesnog pamfleta. Kazu - pa bio je u logoru! U logoru - da, ali je imao svoju odvojenu sobu, posilnog koji mu je 3x dnevno donosio hranu, cigarete i WC papir. Ovi ostali zblanuti. Pa sam ih posavetovao - nemojte to da ste slucajno poneli tamo u tu zemlju gde se selite, da sebi ne natovarite belaj na vrat. I, uopste, trudite se par godina da budete skroz neprimetni. Iselili su se, no ne znam kakva im je bila dalja sudba, niti me interesuje. 

Kao sto me ne interesuju baljezganja par mracnjackih popina, pogubljenih u sVrBskoj vasiJoni od blata & balege.

To nadaleko smrdi!

... 

• 1

#2222 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 02 January 2018 - 16:46

Moze!

Ne moze!

Slepi i gluvi, vi sebicni ljudi. Sto pravite buku bez reda i smisla. Bez zasto i zato, za koga i kako. Bez pitanja koje bi mozda osusilo ponosni osmeh na licu bez suza, na licu sto nikada obraz okrenulo nije. Vi nemi igraci svog obrednog plesa. Vi sretni u transu, u svetu sto postoji samo u glavama ljudi bez skrupula, ljudi bez milosti, ljudi bez secanja. Vi sto neznate pljuskove zvuka, boje i mirisa... Vi ljudi bez pameti. Brazgotina, sanduk i crv. Obraz i dlaka i krv. Vi ljudi bez milosti...

To ako se vi petljate sa svakakvim karikaturama od likova iz ovih ili onih interesa, vise govori o vama a manje o tim karikaturama pa cak i o EKVu ili ostalim ljudima.

attachicon.gifcorba.jpg attachicon.gifstublic.jpg

attachicon.gifmandic.jpg attachicon.gifmandic i corba.jpg

Ovi likovi su nacisto nebitni, to je bio sam nusproizvod iskliznuca citavog sistema - gde su jedni uleteli u 'drzavni projekat' pa ga slatko opusili, a drugi u ono 'belo' pa ih je, kako se ono kaze - eat to the bone.
:frust:
Nista nisu uradili / nista postigli, ostali samo zapusteni 'krajputasi'.

Jeste, kad je za drzavu trebalo malo promovisati LGBT, opet imamo Stanka Crnobrnju sa Oliverom Mandicem:

Oliver Mandić se predstavio široj publici kroz TV emisiju "Beograd noću", koja je emitovana uporedo sa izlaskom prvog albuma "Probaj me" 1981. godine. Emisija se sastojala od video-spotova za pesme sa ploče. Režiser je bio Stanko Crnobrnja, (...) :lol:

https://sr.wikipedia...l/Оливер_Мандић

Za divno cudo, pojavljivanje Olivera Mandica na javnoj sceni je svojevremeno izveo Stanko Crnobrnja, pa ovaj prvi zavrsio kod Arkana na Vukovaru, a ovaj drugi u ZAMu,..  :ajme:  kasnije su se opet svi nasli na Pinku kod Zeljka Mitrovica, ukljucujuci i Boru Djordjevica koji se i dalje blesavi tamo sa sve Arkanovom udovom koja je u to vrijeme, na pocetku, bila klinka.

I ne znam sta ti tu radi Jura Stublic, on nije iz te price, a ni u toj pjesmi iz koje si okacio kadar nema nista uvrijedljivo. Hrvatski pandan Bori Djordjevicu, Oliveru Mandicu, Arkanovoj udovi je mozda Thompson.

Btw, uopste ne vidim sto bi ti Crnobrnja bio 'najomrazeniji'?

Zato sto je narodnjacku-turbofolk matricu kreirao Stanko Crnobrnja na drzavnoj radio televiziji kroz 3K i ZAM. Kasnije je to privatizovano, dio je preuzeo Pink, a dio Grand kojeg su uvaljali Amerikancima. Danas imamo duopol tog narodjacko-turbofolk sistema vrijednosti olicenog u Pinku i Grandu, ostali su sitna boranija, posebno od kako su se rijesili TV Palme, a RTS i RTV se povukli iz tog bizMisa..

Stanko Crnobrnja je napravio tu matricu, mozda je nije unovcio, unovcio je Zeljko Mitrovic, ali je Zeljko Mitrovic nije kreirao. Zato ce govnjivi kapitalizam slaviti Zeljka Mitrovica, a ne pravog kreatora Stanka Crnobrnju.

Edited by Atreid, 02 January 2018 - 17:03.

• 0

#2223 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 January 2018 - 18:31

...

... pljusak gluposti u kisici lazi ...

To je komicno koliko se ti trudis da se predstavis kao neki znalac 'umetnosti / muzike' a koliko si samo povrsno zaglavljen u skojevsko_samoupravnom parolastvu, na nivou sapirografiranog 'listica' neke propale fabricice.

Kads vidim te 'kere' koji su za tebe 'umetnici ' - to nije vredno ni da mu se naskraba ime na zidu javnog WCa.

Poznajes 'umetnost / muziku' koliko i ... banke!
:rotflmao:

Nisi morao kaciti narkomanska bulaznjenja, to sam gledao u nekom 'dokumentarcu' - to je totalni blam.
E, da, bas neki 'veliki ljudi', sposobni samo da potonu u narkoticke magle. 
Veliko postignuce.

Rece jedan lik (isto pokojni) koji se muzicki druzio sa njima posle nekog koncerta u saraj'vu.
'To su deca iz situiranih porodica kojima muzika sluzi kao izvor para za drogu'.
I bilo je tako.

SC nije imao potrebe da podupire neciji 'muzicki stejtment' ili licni ego. Uostalom - sta se to bilo koga tice? 
SC je to radio zbog sebe. I, bogami, dobro radio. A sto su se oni tako brzo potrosili kao leptirici oko 'rokenrol petrolejke' - pa to je njihov problem.

SC nije 'kreirao' neku matricu. Ona je postojala i pre njega i postoji i posle njega. To sto je napravio neku emisiju, ne znaci da je delio 'umetnicke poglede' sa doticnima. Ne vidim razlog zasto ne bi postojao i turbo_f, i 'pink' i sve ostalo?

Jel imas ti dugme 'mute'? 
Pa stisni ga, zar si umislio da bas ovde moras da prosipas svoje neinteligentne muzicko_antikapitalisticke drljave dramolete?
:lol+:  

...

• 0

#2224 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 02 January 2018 - 19:42

SC nije 'kreirao' neku matricu. Ona je postojala i pre njega i postoji i posle njega. To sto je napravio neku emisiju, ne znaci da je delio 'umetnicke poglede' sa doticnima.

Naravno da jeste kreirao, prije njega nije postojao turbofolk na drzavnoj televiziji, a kreirao je kad je odlucena promjena kulturne matrice, 1989. godine, koje je da podsjetim Milosevic proslavio 600 godina boja na Kosovu, obecao nove bitke, a ni one oruzane nije iskljucio, dok je u isto vrijeme odrzana premijera filma "Boj na Kosovu", odrzane antibirokratske revolucije i izglasani amandmani na ustav kojim se ukidaju autonomije Vojvodini i Kosovu. Veliki je to bio povratak i uspon "srpske kulture" iz komunistickog mraka sa sve ciljem da Srbiju ponovo ucini velikom. :ajme:

Edited by Atreid, 02 January 2018 - 19:51.

• 0

#2225 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 January 2018 - 19:49

...

... bla-bla, truc-truc ... 

Poptuno su mi neinteresantni zapisi iz tvog osnovoskolskog 'spomenara' i naknadno pametovanje napabirceno od drugih.

Ipak se ti drzi banaka - tek tu tvoje raskosno znanje dolazi do punog izrazaja.

:rotflmao:

...

• 0

#2226 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 02 January 2018 - 19:52

• 0

#2227 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 January 2018 - 20:09

...

Cemu ovo jadno trolovanje?

Nesto si hteo da kazes?

;)

...

• 0

#2228 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 02 January 2018 - 22:11

Naravno da jeste kreirao, prije njega nije postojao turbofolk na drzavnoj televiziji, a kreirao je kad je odlucena promjena kulturne matrice, 1989. godine, koje je da podsjetim Milosevic proslavio 600 godina boja na Kosovu, obecao nove bitke, a ni one oruzane nije iskljucio, dok je u isto vrijeme odrzana premijera filma "Boj na Kosovu", odrzane antibirokratske revolucije i izglasani amandmani na ustav kojim se ukidaju autonomije Vojvodini i Kosovu. Veliki je to bio povratak i uspon "srpske kulture" iz komunistickog mraka sa sve ciljem da Srbiju ponovo ucini velikom. :ajme:

"... Od dvadeset jedan milijun prodanih ploča u našoj zemlji, gotovo sedamdeset posto izbrazdano je novokomponiranim zvukovima, a Nazif Gljiva, na primjer, autor pjesme 'Neću, neću dijamante', bio je i zvijezda milijarderskog transfera među disko-kućama...(1986)"

"...At the time Bregović, with singer Zdravko Čolić, formed Slovenia-based record label Kamarad, which co-released Bijelo Dugme's new album with Diskoton. The album was released in December 1984, entitled simply 'Bijelo Dugme', but is, as the cover featured Uroš Predić's painting Kosovo Maiden, also unofficially known as Kosovka djevojka... The album was sold in more that 420,000 copies..."

"...After Vojičić's departure, Alen Islamović was once again approached to join the band. The new album, Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo, was released in 1986. Inspired by Yugoslavism, with numerous references to Yugoslav unity and the lyrics on the inner sleeve printed in both Cyrillic and Latin alphabets, the album featured the familiar folk-oriented pop rock sound... Osmi album "Bijelog dugmeta" prodao se u rekordnih 570.000 primeraka..."

"...'Soldatski bal' is the first studio album by the former Yugoslav band Plavi orkestar, released in 1985. With over 500,000 copies sold, it is the best-selling debut album in Yugoslavia and its successor states. Recorded during January 1985 and released a few months later, the album was a huge commercial success, spawning numerous hits. It catapulted a band of 21-year-olds to nationwide fame, making them into instant teenage stars..."

...itd...

• 0

#2229 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 02 January 2018 - 23:08

Ako vam je stalo to te teme, otvorite poseban topik za taj muzicki kiceraj, nemojte vise ovde da trolujete. 

• 0

#2230 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 03 January 2018 - 03:56

Ideološke osnove SPC

Od svih pravoslavnih crkava na Balkanu Srpska pravoslavna crkva važi kao najkonzervativnija, mračnjačka, neprijateljska prema nauci i progresu. Uvijek je bila produžena ruka političkih ambicija i u sprezi sa nacional – šovinizmom, idejama o stvaranju velike države i pokoravanju ostalih naroda pod firmom oslobađanja i privođenja nacionalno neosvješćenih svojim „srpskim korjenima“.

To je Crkva koja je u Drugom svjetskom ratu bila najodaniji saradnik okupatora, išla je čak ispred četnistva i Ljotićevih fašista. U svom radu "Nacionalizam Svetog Save" vladika Nikolaj Velimirović, duhovno ishodište Justina Popovića i radikalne struje u SPC, kojoj pripada i Amfilohije, tvrdi da je nacionalna crkva, tj. borba za nju, "osnov pravog, jevanđeljskog i organskog nacionalizma" i da je takvu crkvu srpskom narodu stvorio Sveti Sava.

Na predavanju održanom 1935. godine na proslavi "Nedelje pravoslavlja" u Beogradu, Velimirović upoređuje Hitlera sa Svetim Savom. "Ipak se mora odati poštovanje sadašnjem nemačkom vođi", kaže vladika Nikolaj, "koji je kao prost zanatlija i čovek iz naroda uvideo da je nacionalizam bez vere jedna anomalija, jedan hladan i nesiguran mehanizam. I evo u XX veku on je došao na ideju Svetoga Save, i kao laik poduzeo je u svom narodu onaj najvažniji posao, koji priliči jedino svetitelju, geniju i heroju. A nama je taj posao svršio Sveti Sava, prvi među svetiteljima, prvi među genijima i prvi među herojima u našoj istoriji."[2]

Da li je vladika Nikolaj promijenio poslije rata svoj stav o Adolfu Hitleru teško je reći. Međutim, jedno je sigurno: vladika je do kraja života ostao Hitlerov istomišljenik bar kada su Jevreji bili u pitanju. Upravo u knjizi "Govori srpskom narodu kroz tamnički prozor", koju je 1944. godine napisao u konc-logoru, vladika Nikolaj je poručio Srbima i cijeloj Evropi:" :"U toku vekova oni koji su raspeli mesiju Gospoda Isusa Sina božijeg stvorili su od Evrope glavno bojište protiv Boga, a za đavola... Sva moderna gesla evropska sastavili su Židi koji su Hrista raspeli: i demokratiju, i štrajkove, i socijalizam, i ateizam, i toleranciju svih vera, i pacifizam i sveopštu revoluciju, i kapitalizam i komunizam. Sve su to izumi Židova, odnosno oca njihova - đavola. I to sve u nameri da Hrista ponize, da Hrista ponište, i da na presto Hrista stave svoga jevanđeoskog mesiju , ne znajući ni danas da li je to sam Satana, koji je otac njihov i koji ih je zauzdao svojom uzdom i bičevao ih svojim bičem... Ali je za čuđenje da su se Evropejci kršteni miropomazani, potpuno predali Židovima tako da židovskom glavom misle, židovske programe primaju, židovsko hristoborstvo usvajaju, i po židovskom putu hode i židovskim ciljevima služe."[3]

Na ovakvom učenju se profilisala SPC, kanonizujući Nikolaja Velimirovića i proizvodeći ga u najveći sopstveni teološki autoritet, na kome se učilo i obrazovalo sveštenstvo Srpske crkve. Usvajajući Velimirovićev odnos prema nauci, kulturi, evropskim vrijednosti, Justin Popović, koji za vladiku Nikolaja Velimirovića kaže da je bio „najveći Srbin posle svetog Save“, u knjizi "Pravoslavna crkva i ekumenizam" piše: "Ekumenizam je zajedničko ime za pseudohrišćanstva, za pseudocrkve Zapadne Evrope. U njemu su srcem svojim sve evropski humanizmi, sa papizmom na čelu. A sva ta pseudohrišćanstva, sve te pseudocrkve, nisu drugo do jeres do jeresi. Njima je zajedničko evanđelsko ime: svejeres".

140140nikolaj%20i%20justin.jpg

Uz Dimitrija Ljotića, Justin Popović i Nikolaj Velimirović su simboli ideologije svetosavskog nacionalizma (jedan narod, jedna religija, jedna država – bog na nebu, kralj u državi, domaćin u porodici).

Nekadašnji episkop Artemije i mitropolit Amfilohije bili su najbolji učenici Justina Popovića, njegova „duhovna deca“. Njih dvojica su, uz Atanasija Jevtića i Irineja Bulovića, najzaslužniji za rehabilitaciju Nikolaja Velimirovića i njegovu kanonizaciju. „Srbi neće u monahe, Srbi krenuli za Evropom, žene trče za pariskom modom i po varoši i po selima. Ko će čuvati dušu srpskoga naroda, svima je do uživanja stalo. Srbi, na šta ste sveli svoju istoriju i sebe? Bioskopi pre svega i pozorišta iznad svega. Srbi krenuli za kulturom, za civilizacijom evropskom, za modom evropskom. O, leševi srpski!“. „Šta nam daje ta kultura i civilizacija? Šta osim laži? Šta osim lažnih uživanja? Šta nam daju palate i fabrike? Šta vam daju avioni? Pogledajte duše svoje. Gde su vam duše?“(Nikolaj Velimirović, Govori srpskom narodu kroz tamnički prozor).

http://www.anti.media

Da li je tacno da se sumnja u autorstvo pomenute knjige 'govori srpskom narodu kroz tamnički prozor'? 

Imam par knjiga od N.Velimirovica, i jedna pod naslovom 'Molitve na jezeru' mi je ostala u lijepom sjecanju (doduse, dobio sam je na poklon, pa su sjecanja obojena). Citao sam neke djelove iz tog tamnickog prozora na netu.. ugh.. ne bih mogao da citam to u cjelosti, ali  razocarao sam se saznanjem da neko posle onako nadahnutih molitavi na jezeru moze da napise i taj po svemu sudeci pamflet.

• 0

#2231 Dani 007

Dani 007
  • Members
  • 487 posts

Posted 05 January 2018 - 04:53

Da li je tacno da se sumnja u autorstvo pomenute knjige ?

Jedan od tih sumnjicavih je i Matija Beckovic,gde je pre nekoliko godina na jednom simpozijumu zajedno sa crkvenim verodostojnicima osporavao autenticnost spomenute knjige.

Cak su kritikovali srpsku dijasporu da je podlegla varkama komunista i cionista,stampajuci je prvi put u Lincu/Austrija/ 1991.godine.

Edited by Dani 007, 05 January 2018 - 04:56.

• 1

#2232 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 05 January 2018 - 15:27

Ako vam je stalo to te teme, otvorite poseban topik za taj muzicki kiceraj, nemojte vise ovde da trolujete.

Diskusija je na mestu uopšte ne vidim potrebu da se maše moderatorskom patkom.

Prirodno je da se tokom polemike ponekad izađe iz datog diskursa, ovo je internet forum a ne crkveni sabor.

Edited by Transmetropolitan, 05 January 2018 - 15:27.

• 0

#2233 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 05 January 2018 - 15:52

kakva diskusija je to ako imas samo muzicke klipove kao odgovor na temi na politici...npr. ja koja ne klikcem pojma nemam sta je zelelo da se istakne i o cemu diskutuje ako postoji samo klip...neka pesma, mozda crkvena?

...kakogod, svi su procitali tokom dana da je kocobo dar od boga...pretpostavljam da darove ako si ispravan, ne mozes darovati dalje i zato je to dar - da ga cuva onaj koji ga je dobio.

:yawn:

• 0

#2234 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 05 January 2018 - 16:42

Kad završiš sa klipovima ti kreni da čitaš polemiku.

"Na temi na politici". Ko izađe iz diskursa da mu umre majka.

Edited by Transmetropolitan, 05 January 2018 - 16:42.

• 0

#2235 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 05 January 2018 - 17:16

Kad završiš sa klipovima ti kreni da čitaš polemiku.

"Na temi na politici". Ko izađe iz diskursa da mu umre majka.

Odmori dve nedelje. 

• 5