Jump to content

Photo

Srpska desna strana

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
92 replies to this topic

#16 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 06 March 2003 - 16:45

GANDAF
CITAT

E kad ste padali sa neba,
de potrefiste da panete tako blizu nas, kod toliko teritorije, stvarno nemate srece.

#17 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 06 March 2003 - 16:57

Jr:
Ovo bih volio da mi malo obrazlozis? Mislis na one koji su dokazujuci da su jednako dobri komunisti kao i oni radnicko-seljacki ubijali svoju bracu (Tempo) ili se odricali zene-burzujke (pomenuti Koca Popovic)?

Npr. Milovan Djilas koji je, shvativši svoje greške i pokušavajući da nešto promeni, devet godina proveo u komunističkom zatvoru - mnogi današnji vatreni "antikomunisti" nisu proveli nijedan dan.

#18 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 06 March 2003 - 23:16

Eraserhead:
Biti clan SKJ ili komunista nije krivicno delo niti zlo.

Mislis?
Glupo mislis.
Imas tri vrste clanova
1. Slijepce (Nisu znali sto cine)
2. Slabice (Vidjeli su al im je bilo lakse igrati u kolu)
3. Zle (Kolovodje)

Danas dolazimo do situacije da isti oni koji su protiv lustracije su za selektivno otpisivanje ljudi koji su bili clanovi SKJ sto je besmisleno.

Da nisi obrnuo?
Danas dolazimo do situacije da isti oni koji su za lustraciju protiv su iste po pitanju neljudi koji su bili clanovi SKJ sto je besmisleno.

#19 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 07 March 2003 - 03:40

Kakva opasnost od desnog ekstremizma i sta je to uopste? Srbiji preti opasnost od argentinizacije i staljinizacije. Ja sam za to da se pare otmu od bogatasa i podele sirotinji. Nek se malo i ova druga bagra veseli. Nek vidi malo kakva je odgovornost kad imas 200 evra u dzepu, pa ne znas u sta bi ih pre ulozio.

#20 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 07 March 2003 - 08:44

Gandalf:
U ovoj zemlji niko nije bio komunista. 

I svima su dede bile cetnici - u najboljem slucaju simpatizeri i jataci.
U Drugom svetskom ratu je pobedila jedna banda i fukara za koju je pitanje da li je bila antifasisticka.
Cela istorija je fals. I trebalo bi napraviti Inicijativni odbor za izgradnju vrtica "Nikola Kalabic" ili jaslica "Dimitrije Ljotic".
Niceg nije bilo. Niko nikada nije ucestvovao na sletu (mozda poneko, na silu, pod pretnjom puskom i gulagom), radnoj akciji, partijskom sastanku (osim ponekad, da im baci knjizicu u lice i kvalifikuje se za disidenta), spevavao i pevao pesmice Titu, NOB i KPJ... Prosto, nije mi jasno gde je nestao sav onaj svet. Ili svakih 50 godina moramo menjati istoriju.

Nismo mi ti koji se stidimo zarad pripadanja/nepripadanja partiji ili pokretu vec narod nebeski kome se to sto se desilo nikada nije desilo. No smo pali s neba." 

sonjal:
Gandaf, dobro ste sve rekli o nasem "nebeskom narodu".
Uvek sam se pitala kome ja to pripadam?
Ovde sam okarakterisana kao petnaestogodisnjakinja(sto mi naravno imponuje), samo zato sto nikada nisam mogla da shvatim ove ljude i ovoliku razlicitost, pa onda sebi kazem mozda je to dobro sto smo takvi kakvi smo.Posle ovoga sto ste napisali pomislila sam, dobro je ako je neko od nas uopste ostao normalan.

#21 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 09 March 2003 - 15:19

Posle ekstremne levice dodje ekstremna desnica. Posle ekstremne desnice dodje ekstrenma levica. Posle ekstremne levice dodje ekstremna ...... I tako sve dok se ne dodje do ekstremne sredine. Dug je to proces - osciluje ko uznemirena opruga dok ne izgubi energiju ! Uvek i svugde i na svakom mestu - samo ne u kosmosu.

Strpljene, mudrost - samo opusteno !

#22 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 09 March 2003 - 23:02

Jr:

Eraserhead:
Biti clan SKJ ili komunista nije krivicno delo niti zlo.

Mislis?
Glupo mislis.
Imas tri vrste clanova
1. Slijepce (Nisu znali sto cine)
2. Slabice (Vidjeli su al im je bilo lakse igrati u kolu)
3. Zle (Kolovodje)

Danas dolazimo do situacije da isti oni koji su protiv lustracije su za selektivno otpisivanje ljudi koji su bili clanovi SKJ sto je besmisleno.

Da nisi obrnuo?
Danas dolazimo do situacije da isti oni koji su za lustraciju protiv su iste po pitanju neljudi koji su bili clanovi SKJ sto je besmisleno.

Jr, ne zao mi je. Biti clan SKJ ili biti komunista NIJE krivicno delo i nikada nece ni biti sem ako ne padnes u americku anti-komunisticku histeriju. To kod nas nije moguce jer su ekstremni desnicari SPO-SRS-DSS itd i ekstremni, anahroni levicari srodne duse.

I povodom lustracije gresis. Lustracija nije mera obracuna sa bivsim komubnistima ili "neljudima" kako ih ti nazivas a sto je krajnje smesno vec obracun sa onima koji su krsili ljudska prava od donosenja medjunarodne konvencije 1976. bili oni komunisti, fasisti(radikali) ili bilo ko drugi. Sprecavanje istih da bzasednu na javne funkcije i krenu da sire svoju umobolnu propagandu.

#23 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 09 March 2003 - 23:14

Eraserhead:
Sprecavanje istih da bzasednu na javne funkcije i krenu da sire svoju umobolnu propagandu.

Na koji nacin bi oni mogli da zasednu na te javne funkcije? Ako su to izbori, da li to znaci da ce nekim gradjanima biti zabranjeno da izaberu svoje predstavnike. Ukoliko se ne radi o izbornim funkcijama, vec imenovanjima, odakle pravo nekome da govori o lustraciji a istovremeno na vrlo odgovorne funkcije postavlja Julovce. Meni tu nesto smrdi.

#24 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 09 March 2003 - 23:23

Ne, nego ce ovima biti zabranjeno da se kandiduju na te funkcije!

Ne vidim kakve veze ima bivsi JULovac sa ovim.Iako su sve te price jos uvek vrlo ne proverene.

Osnovni nedemokratski mentalni sklop u srbalja jos uvek funkcionise. Ovde se NE RADI o obracunu sa clanovima odredjenih stranaka, znaci nije bitno koje je stranke odredjena osoba clan, vec je stvar u delima odredjenih ljudi koji su krsili ljudska prava.
Predlagac zakona je GSS, a ne DHSS uostalom.

#25 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 09 March 2003 - 23:46

Eraserhead:
Ne vidim kakve veze ima bivsi JULovac sa ovim.Iako su sve te price jos uvek vrlo ne proverene.

Predlagac zakona je GSS, a ne DHSS uostalom.

Ta prica je vise nego proverena. a poznati su mi detalji koji bi te sokirali. No, to da ostavimo Baticu i Djindjicu, neka se oni vade iz tog gliba.
Znam da je GSS predlagac tog zakona i to je ono sto me zapravo najvise i pogadja. GSS je Stamboliceva frakcija SKS, valjda se oko toga necemo sporiti. Medju njima ima i onih koji su prvo bili uz Milosevica pa kada im se nisu ispunile ambicije presli su u GSS (jedan takav je u sada u vladi Srbije). Ponizava me da ljudi koji su 50 godina najbestijalnije krsili ljudska prava, ukljucujuci i pravo na zivot, sada sebi daju za pravo da uopste govore o tome, a kamoli da presudjuju u toj stvari. Vredja me da stranka koja na visoke funkcije postavlja decu osvedocenih ratnih zlocinaca nekome drzi predavanje o ljudskim pravima. Neko ce reci deca nisu kriva. Priznajem da nisu, ali zato neka ne uzimaju pravo da sude drugome a precutkuje da je tvoj rodjeni otac odgovoran za smrt hiljada i hiljada potpuno nevinih ljudi. Jednostavno, GSS je poslednja stranka koja bi imala pravo, moralno pravo, da govori o zabranjivanju nekome da bude izabran. Zar im je bilo malo 50 godina zabranjivanja najvecem delu naroda da bude biran na bilo kakvu funkciju.

#26 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 10 March 2003 - 00:06

Lustracija ne brani ni jednom pojedincu da se kandiduje za javnu funkciju, Lustracija znaci da ce se javnost upoznati sa svim grehovima pocinjenim od pojedinca kandidata za javnu funkciju, kad biraci saznaju istinu, neka sami odluce ko ce da ih vodi u svijetlu buducnost.

#27 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 10 March 2003 - 00:16

Gandalf:
(...)
I svi idu u crkvu i slave svece i praznike upravo onako kako su to cinili njihovi ocevi i dedovi (majke i bake takodje, dakako) i ostali, generacijama unazad. I svi su odrasli u gradjanskim, demokratskim porodicama. I svima su dede bile cetnici - u najboljem slucaju simpatizeri i jataci. I u Drugom svetskom ratu je pobedila jedna banda i fukara za koju je pitanje da li je bila antifasisticka. I cela istorija je fals. I trebalo bi napraviti Inicijativni odbor za izgradnju vrtica "Nikola Kalabic" ili jaslica "Dimitrije Ljotic". Jer niceg nije bilo. Niko nikada nije ucestvovao na sletu (mozda poneko, na silu, pod pretnjom puskom i gulagom), radnoj akciji, partijskom sastanku (osim ponekad, da im
baci knjizicu u lice i kvalifikuje se za disidenta), spevavao i pevao pesmice Titu, NOB i KPJ... Prosto, nije mi jasno gde je nestao sav onaj svet. Ili svakih 50 godina moramo menjati istoriju.
(...)

Evo, ja na primer, izlazim sa konkretnim predlogom - da se kragujevacka gerijatrijska ustanova "Male pcelice" pod hitno! preimenuje u "Dom za stare Dr. Mita Ljotic i Dr Mengele", bas kao sto smo onomad imali Boru & Ramiza. I da se ona prokleta mesara u Cvijicevoj vise ne zove "Zalutalo jagnje" nego "Ćoše kod Nikole Kalabića". Ili je, možda, s obzirom na lik i delo, ipak, prikladnije tako nazvati jaslice?

Pravo u sridu Gandalfe.

A ostalima koji ne razumeju: lustracija koju treba sprovesti ne sme da sluzi tome da se ponavlja komunisticki zlocin, nego da se prekine opaka spirala nasilja. Da se desnica pita - izgleda da bi uradila bas isto ono sto su uradili komunisti_titoisti, samo u svoju korist.

Pa, da li je ovde iko sposoban da razlikuje lustraciju od cistke?

[ Izmena poruke: Diskutant na dan 2003-03-10 00:25 ]

#28 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 10 March 2003 - 00:24

Diskutant:

hajde, prosvetli nas. objasni mi(nam) sta je to cemu Svilanovic i Batic teze (naravno, sve za nasu dobrobit).

#29 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 10 March 2003 - 00:31

nikcevm:

Diskutant:

hajde, prosvetli nas. objasni mi(nam) sta je to cemu Svilanovic i Batic teze (naravno, sve za nasu dobrobit).

Nikcxa, ono "gore" se nije odnosilo na tebe; za tebe znam da nikakvu razliku ne praviš. A i ne vredi da ti objašnjavam jer si dobio partijski doping sa vrha da tu razliku ne primetiš. A partijska hipnoza je kod tebe "teža" od racionalnih argumenata pa neću da trošim energiju na tvoju malenkost.

Ako me neko drugi priupita )u dogledno vreme, dok ne zaspim) za objašnjenje, rado ću mu odgovoriti.

#30 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 10 March 2003 - 03:06

Ma, jok bre, lustracija (na balkanski nacin: uvijena u slaninu i sa puno luka) ce da posluzi da sudije shvate "da nisu iznad zakona i drzave i da shvate da reforme ne mogu da zaobidju pravosudje", a i IMA, BRE, ZA TRIES' 'ILJADA MESECNO DA SUDE KAKO IM SE KAZE, BRE! A AKO NECE, IMA KO 'OCE, BRE!

[ Izmena poruke: mod12 na dan 2003-03-10 14:31 ]