Jump to content


Photo
* * * - - 2 votes

Oni dolaze


  • Please log in to reply
828 replies to this topic

#61 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 23 April 2010 - 15:09

Ako ćemo tako, Novak je u Krajinovićevim godinama bio top 100. A u godinama u kojima je Dimitrov top 70 itd.
  • 0

#62 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 23 April 2010 - 15:16

Ako ćemo tako, Novak je u Krajinovićevim godinama bio top 100. A u godinama u kojima je Dimitrov top 70 itd.

... Što je, samo po sebi, dovoljan indikator... :ph34r:
  • 0

#63 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 23 April 2010 - 15:26

Pa ne znam da li mora da bude. Gledam Bekera kad je osvojio prvi slem i koliko ih je dugo posle osvajao, a kad recimo Federer. Ne mogu da izvedem izvestan zaključak-da li su Đokovićeva i DP-ova generacija znatno kvalitetnije, ili ove mlađe sporije sazrevaju. Može se desiti da tek za neku godinu stasa generacija iz koje će doći nove zvezde :ph34r: (?) .
  • 0

#64 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 23 April 2010 - 15:28

183. a 19 godina i 7 meseci... ? :ph34r:
Samo da podsetim, u njegovom uzrastu su Nole, Marej, Del Poni, Čilić, Monfis ... bili u najmanju ruku u top50... :)

ne kapiram poentu, baci pogled na prvu stranicu teme i renkinge onih koji su zavredili da se na njoj nadju, po cemu ovaj momak sa boljim renkingomod vecine to nije, a slicnog su ili istog godista?
dalje, u top 50 ne postoji apsolutno niko tih godina, pa i sa par vishe. Trenutno je takvo stanje stvari. Po toj logici ova tema ne bi trebalo da postoji...
Ja uopste ne vidim takvo stanje kao mnogo alarmantno. Danasnji tenis je mnogo invazivniji po telo, mnogo dinamicniji, stoga i tezi, sporije ce se sazrevati pod tim uslovima, momci u tim godinama se josh razvijaju...
Moze biti da medju sadasnjim kandidatima nema talenata tipa Djokovic i Marej, ali ovo je tema koja prati mlade, a ovi su jedini koji su tu.
  • 0

#65 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 23 April 2010 - 15:37

ma naravno, on po tom kriterijumu zaslužuje mesto u prvom postu. moja je omaška što nije ušao odmah. ali smo se već dogovorili da je vremenom dopunimo.
  • 0

#66 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 23 April 2010 - 15:43

ma moj post je odgovor lidalu, nisam skapirala cemu cudjenje kada cela ekipa juniora iz uvodnog posta moze da se pokrije ushima shto se tice plasmana, ako ih poredimo sa trenutnim mladim lavovima i njihovim rezultatima iz tog doba
  • 0

#67 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 23 April 2010 - 15:49

apsolutno razumem o čemu pričaš, ali to je bio moj izbor na prvoj strani (na osnovu samo jednog dana istraživanja :ph34r: ), moguće da lidal ove iz starijih generacija ne bi ni uzimao u obzir da je pravio svoju listu. del bonisa sam uočila dok sam sastavljala spisak, ali ne mogu da se setim da li sam ga previdela, ili sam imala neki razlog da ga ne ocenim dovoljno zanimljivim. verovatno ovo prvo.
  • 0

#68 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 23 April 2010 - 15:57

pa znam, ali onda se kasno javio da odreaguje :ph34r:
ta potencijalna lista ne bi imala svoje clanove jer se u prvih 100 nalaze samo 3 igraca '88, ni jedan '89, ni jedan'90 and so on
da se pravi lista za '87 bi bilo malo smesno obzirom da je to novakovo godiste :)
te, opet, kazem, ne vidim cemu cudjenje
da se uzimaju ovi '92 i mladji, to bi bio limes 1000

Edited by Delester, 23 April 2010 - 15:59.

  • 0

#69 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 23 April 2010 - 16:00

mislim da lidal inače zastupa tezu kako u mlađim generacijama (možda čak uključujući i Fićino godište) nema dovoljno talentovanih igrača u rangu Mareja, Noleta, DP-a (itd), znam da je jednom rekao da na tome bazira tvrđenje da će se pomenuti sigurno baškariti na top pozicijama duže vreme (parafraziram, naravno). moje je mišljenje da se to ipak ne može znati. jedan igrač može da bljesne u jednom trenutku i da ih izdominira na duži period, ujedno i osujeti u nekim većim dostignućima.
  • 0

#70 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 23 April 2010 - 16:05

tenis strasno brzo evoluira, recimo Krajinovic ce iznenaditi mnoge, ali tek za koju godinu
on sto moze u glavi, trenutno jos ne moze na javi zbog fizicke nerazvijenosti
u tom dobu decaci su prilicno spori, imaju velikih problema sa kretnjom i eksplozivnoscu, i dalje rastu, tek dobijaju misicnu masu, variraju sa kilazom, zglobovi se tek privikavaju na nove terete
tenis danas i pre 5 godina cak nije isti, a sta reci za ranije...
rafa je mnogo doprineo takvom jednom putu. Jednostavno postoje mecevi u muskoj kategoriji koje cak ni uz znanje ajnastajna ne mozes da dobijes ako nemas izdrzljivost i snagu tokom meca. Snaga postaje izuzetan faktor. neki je imaju pre dvadesete, neki se integrisu par godina kasnije...
Moze biti da nema adekvatnih talenata, ali to ce se videti dosta kasnije

Edited by Delester, 23 April 2010 - 16:06.

  • 0

#71 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 23 April 2010 - 16:43

ma moj post je odgovor lidalu, nisam skapirala cemu cudjenje kada cela ekipa juniora iz uvodnog posta moze da se pokrije ushima shto se tice plasmana, ako ih poredimo sa trenutnim mladim lavovima i njihovim rezultatima iz tog doba

Ja ni ostale iz prvog posta koji su '90. godište nisam uzeo za ozbiljno, niko od njih nema ni naročito upečatljiv rezultat ni naročito dobar renking, da je tu bilo nekog extra talenta, taj bi već igrao masterse bez kvalifikacija i wc...

Dozvoljavam i mogućnost da grešim, tako da mislim da nema razloga za ljutnju... :)

Danasnji tenis je mnogo invazivniji po telo, mnogo dinamicniji, stoga i tezi, sporije ce se sazrevati pod tim uslovima, momci u tim godinama se josh razvijaju...

Ja nisam baš tako siguran da se tenis toliko promenio za 4-5 godina... :D

mislim da lidal inače zastupa tezu kako u mlađim generacijama ... nema dovoljno talentovanih igrača u rangu Mareja, Noleta, DP-a (itd), znam da je jednom rekao da na tome bazira tvrđenje da će se pomenuti sigurno baškariti na top pozicijama duže vreme (parafraziram, naravno).

:ph34r:
  • 0

#72 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 23 April 2010 - 16:57

ma ja uopste nisam ljuta (sto bih), samo nisam imala pojma otkud iznenadjenje kad na prvoj strani imash sve to isto
poenta je da boljih nema, to hocu reci
ja sam rekla da se tenis promenio cak za 5 godina, a kamoli za vise gde su razlike bas velike.
  • 0

#73 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 23 April 2010 - 20:46

Izuzetno zanimljive statistike vezane za ovo o čemu pričamo:

http://statracket.ne...ndranking3.html

http://statracket.ne...ndranking2.html

http://statracket.ne...ndranking1.html

Najzanimljiviji delovi:

As you would expect, most of the youngest players to crack the top 10 at an early age went on to have terrific careers. Eight of the ten youngest top ten stars won Grand Slams including Michael Chang and Boris Becker who both rocketed into the top ten after winning their first majors at 17.

For example, on average, future number ones enter the top 500 before turning 17 (16.86) and reach the top 100 before adulthood (17.94). Unfortunately, this data cannot be compiled for current top 50 members as their career high is still uncertain. However we can compare the ages in which these players broke into the top 500, 200, 100 and 50 as that much is already certain:

Today's players are reaching the top 500 and top 200 at about the same age as 14 years ago, but are taking longer on average to become part of the top 100 and top 50. Perhaps this is due to the increased level of competition at the Challenger level. Overall, today's top players achieved ranking milestones at comparable ages to the top players of 1995. However, as there are no players under 21 in the top 100 (as of March 8th), and very few in the top 200 (five), the same graph in five to ten years time may look very different.

Radek Stepanek has also done amazingly well given he didn't make the top 100 until after turning 23. But the biggest late bloomer in recent times has to be Patrick Rafter. The Australian only made the top 200 after his 20th birthday but went on to become a double Grand Slam winner and world number one.


  • 0

#74 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 23 April 2010 - 21:28

Rafter je ultimativni late bloomer, do 25 je bio obican statista,a nakon toga je jednostavno ubacio u visu brzinu.Meni jedan od najomiljenijih teniskih likova.

Edited by Elias, 23 April 2010 - 21:30.

  • 0

#75 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 23 April 2010 - 22:00

Interesantne statistike.
Rafa je sve ostvario bas vrlo mlad. Nole je koliko vidim u nekom proseku po godinama za najbolje rezultate medju najboljima.
Nevazno al mi upalo u oko :
Na spisku kada su usli u top 100 :

Roger Federer 18y 1m 12d 09/20/1999

Novak Djokovic 18y 1m 12d 7/04/2005

Identicno! Koliko god mi Fed nije ljubimac toliko zelim Noletu da ima karijeru kao Fed


  • 0