Jump to content


Photo
* * * - - 2 votes

Oni dolaze


  • Please log in to reply
828 replies to this topic

#46 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 20 April 2010 - 21:20

Bhambri je...cudan. Nisam sigurna, ali mi se cini da se on u juniorima probio kad je ostatak ekipe Dimitrov, Kontinen, Krajinovic, Tomic itd. vec odustao od ozbiljnog igranja na tom nivou, pa ja to nekako nisam ozbiljno shvatala. Mislim da se vrteo izvan deset u juniorima i onda kad su ostali presli na fjucerse i celendzere u bukvalno nekoliko meseci on se popeo do broja jedan. E sad, kasnije je i uzeo GS, sta ga znam, mozda je i bilo do njegovog napredovanja, a ne do slabije konkurencije...Ono sto sam videla mi se i nije bas nesto svidelo, nekako mi se cinio pun nekih neartikulisanih pokreta (ali opet, bilo je vrlo malo to sto sam videla, a i pre "proboja").

Ne slažem se, dobar je Bhambri - ima prilično solidan servis (za svoj uzrast), dobar bekhend, i uopšte, prilično solidnu tehniku. Mene (i ne samo mene) po konstituciji, a i po igri prilično podseća na nekog... :) :ph34r:
  • 0

#47 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 20 April 2010 - 21:21

wow, i ja sam isto pomislila :ph34r: .
  • 0

#48 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 20 April 2010 - 21:23

Ne slažem se, dobar je Bhambri - ima prilično solidan servis (za svoj uzrast), dobar bekhend, i uopšte, prilično solidnu tehniku. Mene (i ne samo mene) po konstituciji, a i po igri prilično podseća na nekog... :) :ph34r:

Youtube Video ->Original Video
a-ham :D
  • 0

#49 gaga away

gaga away
  • Members
  • 276 posts

Posted 20 April 2010 - 21:27

Servis mu je bio cista komedija kad sam ga ja gledala.

Neko je...? Pretpostavljam zbog konstitucije Djokovic? Meni ne lici uopste igrom iz onoga sto sam videla al' ajde da sacekam do sledece prilike, s obzirom da je rezultatski puno napredovao verovatno je i igracki, mozda i uradio nesto sa onim servisom? To nikako nije bila solidna tehnika
  • 0

#50 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 20 April 2010 - 21:30

Servis mu je bio cista komedija kad sam ga ja gledala.

2008-e mu je servis bio komatozan
nesto slicno onome sto djokovic danas radi, samo iskarikiran
  • 0

#51 gaga away

gaga away
  • Members
  • 276 posts

Posted 20 April 2010 - 21:32

Yup, nisam ga od tad gledala.
  • 0

#52 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 20 April 2010 - 21:38

Servis mu je bio cista komedija kad sam ga ja gledala.

Neko je...? Pretpostavljam zbog konstitucije Djokovic? Meni ne lici uopste igrom iz onoga sto sam videla al' ajde da sacekam do sledece prilike, s obzirom da je rezultatski puno napredovao verovatno je i igracki, mozda i uradio nesto sa onim servisom? To nikako nije bila solidna tehnika

Da, servis je malo čudan, ali efektivan :)
Ponavljam se, znam, pa ipak:
Youtube Video ->Original Video

p.s. Bekhend na 4:11 :ph34r:

Edited by LidAl, 20 April 2010 - 21:40.

  • 0

#53 gaga away

gaga away
  • Members
  • 276 posts

Posted 20 April 2010 - 22:09

p.s. Bekhend na 4:11 thumbsup.gif

Odobravam :ph34r:

Sad guglala, servis jeste doterivan. I dalje mi ne izgleda nesto bajno, ali ogroman napredak u odnosu na ono sto je bilo. Ja bukvalno nisam mogla da verujem svojim ocima onomad

One of the most visible changes apart from the height spurt is his tweaked service motion, a change suggested by the coach at the Nick Bolletieri Tennis Academy and one that now wins him many easy points.

"I've cut down on my swing and follow through. Now I've more power and accuracy in the serve and thankfully I've been serving well," he explained.

Link

I opet Nik

"He's raw, he doesn't have the most beautiful strokes," said Nick Bollettieri, his coach and director of the IMG Tennis Academies in Bradenton, Fla. "But he has a very good head, and he knows how to play. He's smart."

Case closed :)

Zapravo mi ne izgleda toliko lose sad kad gledam te klipove, mozda i bude gledljiv, mada nisam ni ocarana. Recimo da je unapredjen u "nit' smrdi, nit' mirise" aka Kuznetsov kategoriju

Edited by gaga away, 20 April 2010 - 22:10.

  • 0

#54 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 20 April 2010 - 22:18

Zapravo mi ne izgleda toliko lose sad kad gledam te klipove, mozda i bude gledljiv, mada nisam ni ocarana. Recimo da je unapredjen u "nit' smrdi, nit' mirise" aka Kuznetsov kategoriju

Ja nisam tako skeptičan kao ti. :D
Od 'očaravanja' od pre godinu dana Dimitrovim, pre dve Nišikorijem ili koju godinu ranije Gaskeom danas nemamo ništa ni mi a ni pomenuta trojica (ali se nadam se da će se nešto promeniti na bolje, bar kad je Dimitrov u pitanju) :ph34r:
Uostalom, bu'mo videli... :)
  • 0

#55 gaga away

gaga away
  • Members
  • 276 posts

Posted 20 April 2010 - 22:32

Tu mozemo da se slozimo, ovo je sve u principu lov u mutnom :ph34r: Bu'mo videli, indeed
  • 0

#56 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 21 April 2010 - 04:22

p.s. Bekhend na 4:11 :ph34r:


A bez forGhenda na 4:08 svega toga ne bi ni bilo.
Vemic je skoro rekao: Unapredio sam servis, imam 10 razlicitih.
Juki zasad ima jedan, flat u T, sto mozda i nije lose.
Cini se da mu fali malo svega, brzine, snage tehnike.
Treba jos dosta toga da se poklopi.
Realno, Krajinovic je u prednosti u odnosu na ovog momka.
  • 0

#57 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 21 April 2010 - 07:17

A bez forGhenda na 4:08 svega toga ne bi ni bilo.

Sockov fh dijagonala na 4:08 uopšte nije bio loša, naprotiv, problem da je vrate bi imali mnogi seniori... :ph34r:

Edited by LidAl, 21 April 2010 - 07:20.

  • 0

#58 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 21 April 2010 - 13:59

Sockov fh dijagonala na 4:08 uopšte nije bio loša, naprotiv, problem da je vrate bi imali mnogi seniori... :ph34r:


Mislio sam na prethodni udarac mladog "Bhambia"
  • 0

#59 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 23 April 2010 - 11:55

mozda bi trebalo dodati i mladog Federica DelBonis-a, citam da ga hvale, trenutni renking 183, 90-to godiste
  • 0

#60 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 23 April 2010 - 12:33

mozda bi trebalo dodati i mladog Federica DelBonis-a, citam da ga hvale, trenutni renking 183, 90-to godiste

183. a 19 godina i 7 meseci... ? :ph34r:
Samo da podsetim, u njegovom uzrastu su Nole, Marej, Del Poni, Čilić, Monfis ... bili u najmanju ruku u top50... :)

Edited by LidAl, 23 April 2010 - 12:35.

  • 0