Jump to content


Photo
- - - - -

Rusija iskustva papiri drzavljanstvo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 memeto

memeto
  • Members
  • 6 posts

Posted 13 April 2010 - 15:27

Hajde da vidimo kakva su iskustva sa tom  zemljom u vezi papira posla zivota i svega ostalog

#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 April 2010 - 22:13

Dobra za šanere i krimose, pasoš može da se kupi. Idealna pravoslavna emigracija.

#3 memeto

memeto
  • Members
  • 6 posts

Posted 14 April 2010 - 08:08

nije sve tako crno 

slazem se sa ima svega toga ali okarakterisati celu zemlju i sve nase ljude tako ipak nije u redu.

#4 miloshz

miloshz
  • Members
  • 37 posts

Posted 04 July 2010 - 18:00

pretera ga ti

ima u rusiji masa ljudi koja radi legitimate poslove

papire nije preterano tesko dobiti, ali birokratija im je katastrofa

#5 slavkoni

slavkoni
  • Members
  • 745 posts

Posted 19 January 2011 - 08:55

Ja sam u rusiji 4,5 godine,utisci su podeljeni,neverovatan narod,u svakom smislu te reci!!!
Svakim danom me nesto iznenadi,ali nije ni tako lose,ja sam trenutno u velikoj dilemi,ostati ovde ili se vratiiu Srbiju!!!Vuce me srce u Srbiju,ali vidim da je tamo resko ziveti!!!

Sto se tice korupcije i birokratije Rusi su doktorirali na tome,nema dalje!!!Dokumenta sam dobio zasad na tri godine,a sad planiram da predam i za neku vrstu privremenog ruskog pasosa koja vazi pet godina i moze se produzavati nekoliko puta!!!

I da sto se tice cuvene teze "pravoslavna braca Rusi" VELIKA VECINA RUSA NE ZNA DA LI SMO MI PRAVOSLAVCI,MUSLIMANI ILI BUDISTI!!!!!!Toliko o nasoj braci!!

#6 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 20 January 2011 - 02:03

I da sto se tice cuvene teze "pravoslavna braca Rusi" VELIKA VECINA RUSA NE ZNA DA LI SMO MI PRAVOSLAVCI,MUSLIMANI ILI BUDISTI!!!!!!Toliko o nasoj braci!!


na osnovu moje jedine (al' traumaticne :blink: ) posete Rusiji, ja bih na ovo dodala jos "i nije ih briga".

#7 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 20 January 2011 - 04:49

na osnovu moje jedine (al' traumaticne :blink: ) posete Rusiji, ja bih na ovo dodala jos "i nije ih briga".

da bas cudno.umesto da uce o svetosavlju njih zabole :)
ali zato svi razumeju srpski :D

#8 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 31 January 2011 - 00:17

Vi kako hocete, ali ja se pakujem i krecem za Rusiju, nema bez pravoslavne brace nishta Posted Image .


Naši građevinci u Rusiji kao roblje
30. januar 2011. | 18:05 | Izvor: Blic
Naši građevinci u Rusiji kao roblje

Beograd -- Sklopili smo ugovor za rad na gradilištu u Rusiji, dobili avionske karte i krenuli puni optimizma, ali već po dolasku u Soči sve je krenulo po zlu.

Odmah su nam oduzeli pasoše i dali fotokopiju sa kojom smo mogli da se krećemo samo po gradu.

Smestili su nas po šestoricu u male sobe, a od obećanih televizora, frižidera nije bilo ništa. Radno vreme nam je bilo po 12 sati dnevno, osim nedeljom kada smo radili do ručka, priča Beograđanin koji je sa desetak kolega više od mesec dana bio zarobljen u ovom ruskom gradu.

Od januara 2010. firma 'Novi gorod' za koju smo radili počinje da kasni s uplatama, tako da su u decembru svakom radniku u proseku dugovali po osam plata. Uplaćivali su nam samo sitne akontacije, a nismo dobili ni zdravstveno osiguranje", priča ovaj mladić.

Međutim,
direktor nam je ponudio isplatu petine duga i karte za Srbiju. Rekao je da će nas ukoliko to ne prihvatimo isterati iz baze u kojoj smo živeli.

Podnosili smo i prijavu gradskoj inspekciji ovde u Sočiju, ali oni su potkupljeni, pa su nam zagubili dokumenta. Na kraju smo, pod pritiskom isticanja važenja dokumenata i lošeg psihičkog stanja pristali na redukovanu isplatu i vratili se u Beograd.

Izvor Blica koji posluje u Rusiji navodi da mnoge firme poslove dobijaju isključivo uz posredovanje ruske mafije koja za to uzima određeni procenat. Osim toga, u sklapanje tih dogovora neretko su uključeni i čelnici lokalne vlasti koji za mito gazdama progledaju kroz prste za sve nepravilnosti.

Ali imamo mi nashe diplomate u Rusiji:

Radojica Sretenović, zamenik direktora Komercijalno-tehničkog biroa pri Ambasadi Srbije u Rusiji, kaže da nema zvaničnih podataka koliko naših radnika radi u Rusiji. "Dešava se da te ljude ostavljaju na cedilu. Često vlasnici firmi ne mogu da im obezbede ni platu, već samo povratnu kartu i obećanje da će dobiti novac", kaže on.

:lol: U ambasadi Rusije u Beogradu kažu da nemaju informacije o prevarama srpskih državljana i navode da bi trebalo da se obratimo ambasadi Srbije u Moskvi. <BR clear=all>
Neki ljudi pokušaju da se vrate vozom. Iz Sibira taj put može da traje i 10 dana. Dešava se da te 'skinu' na ukrajinskoj granici i onda moraš da radiš kod seljaka kako bi nastavio put za Srbiju. Kada sam ja bio tamo, veća grupa Makedonaca je pobegla noću. :ph34r:

Edited by down with the sickness, 31 January 2011 - 00:18.


#9 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 31 January 2011 - 01:41

Ne rade samo Srbi u Rusiji.
Ima i radnika iz Severne Koreje: http://news.bbc.co.u...ght/8221164.stm
Neke su procene da danas 15-20 hiljada njih radi u Rusiji.
Bilo je nekih indikacija da su povuceni nakon zaostravanja sukoba sa Juznom Korejom, ali nema potpuno preciznih informacija (http://www.independe...ar-2145018.html ).

#10 Tchaikovsky

Tchaikovsky
  • Members
  • 5 posts

Posted 10 September 2012 - 14:57

Oko 10-ak mojih prijatelja radi i živi u Rusiji.
Nisu samo radnici iz Srbije ili nerazvijenih zemalja , ima tu baš raznih naroda , recimo jedan moj prijatelj radi na građevini sa ircem , mada su na toj građevini pretežno uzbeci.
Srba ima dosta trenutno u Rusiji na radu i manje više je u pitanju građevina.
Na žalost našu a to nije do Rusa i Rusije imamo dosta firmi koje prave malverzacije sa radnicima a naročito njihovim platama.
Međutim ima i korektnih firmi.
Recimo nekoliko mojih prijatelja radi za jednu našu formu gde je plata preko 1000 evra s tim da su smeštaj i hrana i sve ostalo o trošku firme ( znači lečenje, higijena, ...) .
Za Sibir se mnogi bore , jer kažu u Sibiru je zimi mamara raditi, pola sata se radi , pola sata si u baraci i piješ čaj i tako ti prođe radno vreme.Naravno i plate na Sibiru su dosta veće . Leti je na Sibiru zeznuto jer otopi sneg i Sibir se pretvara u amazon , sa milijardu insekata i močvara na svakom koraku , radnici tada nose mrežice na rukama i nogama za zaštitu od insekata ali kažu ne pomaže ništa , a temperature dostižu i do + 40 .

#11 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 September 2012 - 21:01

...

Sto dalje od Rusije!

Apsolutno.

...

#12 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 10 September 2012 - 22:29

Oko 10-ak mojih prijatelja radi i živi u Rusiji.
Nisu samo radnici iz Srbije ili nerazvijenih zemalja , ima tu baš raznih naroda , recimo jedan moj prijatelj radi na građevini sa ircem , mada su na toj građevini pretežno uzbeci.
Srba ima dosta trenutno u Rusiji na radu i manje više je u pitanju građevina.
Na žalost našu a to nije do Rusa i Rusije imamo dosta firmi koje prave malverzacije sa radnicima a naročito njihovim platama.
Međutim ima i korektnih firmi.
Recimo nekoliko mojih prijatelja radi za jednu našu formu gde je plata preko 1000 evra s tim da su smeštaj i hrana i sve ostalo o trošku firme ( znači lečenje, higijena, ...) .
Za Sibir se mnogi bore , jer kažu u Sibiru je zimi mamara raditi, pola sata se radi , pola sata si u baraci i piješ čaj i tako ti prođe radno vreme.Naravno i plate na Sibiru su dosta veće . Leti je na Sibiru zeznuto jer otopi sneg i Sibir se pretvara u amazon , sa milijardu insekata i močvara na svakom koraku , radnici tada nose mrežice na rukama i nogama za zaštitu od insekata ali kažu ne pomaže ništa , a temperature dostižu i do + 40 .


Za mnooogo, mnooogo više mi nije palo na pamet da razmišljam o ponudi/paketu ni pola sekunde.

Meni je dobro tu gde sam.

#13 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 11 September 2012 - 06:23

Za mnooogo, mnooogo više mi nije palo na pamet da razmišljam o ponudi/paketu ni pola sekunde.

Meni je dobro tu gde sam.


Dobro ti je materjalno, ali nemash veru, nedostaje ti duhovna komponenta i zato patish ...... ali to ne znash. Josh sad sa ovim pravoslavnim raketama koje ce da proburaze NATO shtit, blago se nama, ima Srbijica da procveta :rotflmao: .... vidim ja ne pratish ti vesti B92. Srbi su pravoslavne kamikaze koje bi to prvi da ispobaju. Za majku Rusiju!!!

#14 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 12 September 2012 - 01:53

Siki, bogamu se Rusija bolje kotira od Kanade od strane strucnih expata koji su krem de la krem emigracije: http://www.expatexpl...com/#/countries

#15 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 September 2012 - 02:21

Rusija je samo za one koji nigde drugde ne mogu.