Jump to content


Photo

Djidjic i Kostunica moraju biti uhapseni


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#16 slowhand

slowhand
  • Members
  • 157 posts

Posted 04 March 2003 - 21:36

CRNOGORAC 100%:
Najljubaznije Vas molim da objavite taj spisak ovdje kao i njihove funkcije.
*******************
Od svih Srba ili Srbijanaca sa spiska, mogu da se kladim da bi ubedljivo najviše bilo CRNOGORAC-a 100%. A, što si se jado, uplašio, dobićeš vizu za svaku posetu stanovnika KPD-a.

#17 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 04 March 2003 - 22:01

Ponovo se obracam postenom gradjaninu da iznese taj spisak kao i funkcije tih ljudi. Mislim da na ovom forumu treba da postoje neke granice i da se ne moze tek tako dozvoliti nekome da pise sve i svasta na racun velikog broja ljudi.

Daklem, ako osoba pod nickom "postengradjanin" ne iznese spisak ljudi, njihove funkcije i te dokaze koje posjeduje moze se slobodno prikljuciti ekipi forumskih lazova koja iz dana u dan raste.

P.S. Mogao bi i gos'n Moderator da ne dozvoljava ama bas sve i svasta!

#18 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 04 March 2003 - 22:44

Ej, posteni!
‘Ajde dogovori se sa svojom malenkoscu, pa se skrasi na jednoj “lokaciji”. Na cetiri mesta si otvori jednu istu temu, valjda mislis da smo retardirani pa moras da nam objasnis vise puta! O’ladi bre malo...:eek:

[ Izmena poruke: Dubravka na dan 2003-03-04 22:46 ]

#19 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 04 March 2003 - 23:13

Gospodine Posteni!
Ja licno ne vjerujem da se ljudi dijele na postene i nepostene.
U Dansku mjere postenje poreskom kartom, ukucavanjem maticnog broja vidite iznos poreza koji je placen u korist drustva.
Ima nekoliko hiljada mojih Crnogoraca koji na sve nacine pokusavaju izbjeci porez od 60%, ali nema vrdanja sad smo i mi posteni,jer su zakoni i institucije postene.
Zakljucak, ne rada se covjek posten, nego postaje silom zakona jednakih za sve.
Mislim da najposteniji padaju u iskusenja, cak i ljudi koji citav svoj zivot posvete Hristu i SPC.

#20 postenigradjanin

postenigradjanin
  • Banned
  • 127 posts

Posted 05 March 2003 - 01:15

CRNOGORAC 100%:
Ponovo se obracam postenom gradjaninu da iznese taj spisak kao i funkcije tih ljudi. Mislim da na ovom forumu treba da postoje neke granice i da se ne moze tek tako dozvoliti nekome da pise sve i svasta na racun velikog broja ljudi. 

Daklem, ako osoba pod nickom "postengradjanin" ne iznese spisak ljudi, njihove funkcije i te dokaze koje posjeduje moze se slobodno prikljuciti ekipi forumskih lazova koja iz dana u dan raste. 

P.S. Mogao bi i gos'n Moderator da ne dozvoljava ama bas sve i svasta!


POSTOVANI GOSPODINE
AKO TO STO JE STANJE U DRZAVI TAKVO KAKVO JESTE NIJE KRUNSKI DOKAZ JA VAM NE KANIM DETALJISATI:
ALI CIM BUDETE UOCILI BOLJITAK NE KUPUJTE NOVINE NITI PALITE TELEVIZOR BUDITE SIGURNI DA SU DJIDJIC;KOSTUNICA I OSTALI IZ DANASNJEG REZIMA SVE SA SVOJIM STICENICIMA IZ BIVSEG IZA RESETAKA ;I ZNAJTE DA NOVO POSTAVLJENI NECE LAKO KRENUTI NJIHOVIM PUTEM KADA VIDE GDE MOZE DA IH TAJ PUT ODVEDE

#21 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 05 March 2003 - 01:50

milovan:

Zakljucak, ne rada se covjek posten, nego postaje silom zakona jednakih za sve.
Mislim da najposteniji padaju u iskusenja, cak i ljudi koji citav svoj zivot posvete Hristu i SPC.


Sto nekima u ovoj zemlji nikako nije jasno, vec pustaju tzv ljude da se sami od sebe "opostene". Moja poruka svima njima je: Aferim "natzisti", aferim "tolerantni".
________________________________________
Drumovi ce pozeljet Turaka, al' Turaka vise biti nece.

#22 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 March 2003 - 02:54

2 All
.........

Alo vas!
Pa s kim se ja to ovde druzim?
Gurate drhtave ruke u dzepove da vadite maramice i useknjujete demokratske nosice koje je zagolicao "antidemokratski smrad" - a iz dzepova vam ispadaju "lisice" i "utoke", ponekom cak i spiskovi!? Pa oni Cvorovici su to barem drzali ispod uglja, pa kad zatreba - lopatu-sirotanovicku u ruke! A vi? Naturalno, wireless - tastaturisete? Kuku si ga nama!

Zasto mislite da je hapsenje od latinicnog slova "Z", pa unazad, po spisku - drugacije nego od "A" pa do .... na volju vam? Ima, bre da se predje na hapsenje po azbucnom redu! Od "Š". Radikalno, po srpski! Ko se to tamo vozi avionom bez vize?

Keve mi, vrtoglavica da te uhvati. Cuj samo ovo:
vazi i za sve koji danas kriminalno vladaju drzavom kao i za one iz bivseg rezima koji su nasli zastitu kod novog rezima od onoga sto su cinili u ranijem periodu
ili:
Ako to sto je stanje u drzavi tako kakvo jeste nije krunski dokaz ja vam ne kanim detaljisati.
Ma da se mi odnekud, slucajno, ne poznajemo?

Imam neki dojam da se u poslednje vreme na forumu exponiraju & multipliciraju neki cudni nick-ovi. Onaj bre, iz provincije, a vec ima spisak od vise stotina imena. Ej, - 756 osobe iz svih nasih krajeva (vrlo sirok pojam!), od "nejakog" predsednika republike do "mocnih lokalnih mocnika" (!?) Pise, kao da je slucajno, u Bgd-u bio samo u vojsci (jednom!) A neki se nacisto zbunili, pa ga pitaju - a da ti nemas tri motora? Pa gde ja to zivim?

I ko je bre, ta Dr.Ruby? Mozda bi i nju rado "streljao" neki forumski zgubidan?
Sto rece, nekad, onaj dragi pokojnik: "Jutro ce, t.j. - hapsenje ce promjeniti sve". Zar? Zaboravili ste hajduk-Stankovog oca? Pa taj ni posle tri dana pasulja i slane ribe nije priznao! (Al' su ga ranili - kilo pasulja 150 din) a ovima u Hagu ni pasulj ne daju?
Prizivate Revoluciju? Hocete reci - kadrovi resavaju sve? (to je vec iz Dzugasvilijevog opusa). I na njega je zbunjenom sudstvu ukazano. Kazete: kriminalci uvek i svuda? Kriminalci na vlasti, oko vlasti, pored vlasti, na ulici, po kucama!
Zar smo svi mi pomalo kriminalci?

Sta ste se uhvatili demokratije, ko' pijan plota! (ovo je iz price "Broz i pravnici").
Nema demokratije dok traje Beskrajna Obnova. Sudbinu ove drzave i parlamenta ce da resavaju strucnjaci. Strucnjaci iz Instituta za majku i dete. A da su nam odavno ...li majki i napravili malu decu, to samo ne zna nase sudstvo. Ali neka, neka. Imacemo mi Apelacioni sud. Jednoga dana. Lepo Lepa rece. Od te radosti onaj bivsi sexy-general (pomisli ti samo egalitaristu: sto je vase - to je i nase!) se htede baciti kroz prozor suda. Apeliracemo.

I jos jedna stvar. Kako "nick" p-o-s-t-e-n-i---g-r-a-d-j-a-n-i-n mucajuci pise, sve u jednom dahu, bez interpunkcije, dok mu se misli roje i jedna drugu pristizu - on, bre, ko da se javlja sa tajnog zadatka, sa tudje tastature. Koja li je njegova? Ima licencu ... za spisak?

A onoga pregazio bager, ej, - bager ga pregazio, a on u samrtnom ropcu klice slobodi. A ovi mu na vise jezika odgovaraju: "Bolje q--rac" ui ruci nego vrabac na grani!"
Bolje bi mu bilo da je strugao drva, - za to vec postoji "maual".

Mnogo ste, bre, naivni i egoisticni, i to - istovremeno. To je za "oksi-morone", ili vec kako mu dodje - i to je vise puta objasnjeno.

Pa u kojoj ja to metaforicnoj zemlji zivim?

#23 postenigradjanin

postenigradjanin
  • Banned
  • 127 posts

Posted 05 March 2003 - 13:23

slusaj rodjeni bg
zovem se vladimir petrovic
magistar ekonomije
trenutno zivim i radim u frakfurtu na majni
fakultet sam zavrsio u beogradu a magistrirao sam u italiji
ozenjen sam i imam sina bojana
itd itd
nisam te vredjao!izneo sam svoje misljenje o necemu sto mislim da poznajem,i cemu svoje slobodno vreme posvecujem,smatrajuci da sam to obavezan prema pokolenjima koja dolaze.
kao sto vidis ja se slobodno pretstavljam ako zelis mogu i telefon da ti dam ,pa ako treba nazovi me i iznesi ne slaganje sa mojim stavovima ali te molim da me ne vredjas

_________________

[ Izmena poruke: postenigradjanin na dan 2003-03-05 13:25 ]

#24 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 05 March 2003 - 13:51

CINIK
CITAT
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
A onoga pregazio bager, ej, - bager ga pregazio, a on u samrtnom ropcu klice slobodi. A ovi mu na vise jezika odgovaraju: "Bolje q--rac" ui ruci nego vrabac na grani!"
Bolje bi mu bilo da je strugao drva, - za to vec postoji "maual".
_____________________________________________

Postovani Gospodine!
Struganje drva je umjesto razmjene misljenja sa vama i vama slicnim, neka vrsta odmora od tako umnih glava kao sto je vasa.
Ja vam nudim ruku, ne onu kad je vrabac na grani jer ste je vi vec napunili pa nebi bilo pristojno, nego ruku pomirenja i razumnog razgovora, bez uvreda i podcenjivanja.

#25 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 05 March 2003 - 14:13

postenigradjanin:
POSTOVANI GOSPODINE 
AKO TO STO JE STANJE U DRZAVI TAKVO KAKVO JESTE NIJE KRUNSKI DOKAZ JA VAM NE KANIM DETALJISATI:
ALI CIM BUDETE UOCILI BOLJITAK NE KUPUJTE NOVINE NITI PALITE TELEVIZOR BUDITE SIGURNI DA SU DJIDJIC;KOSTUNICA I OSTALI IZ DANASNJEG REZIMA SVE SA SVOJIM STICENICIMA IZ BIVSEG IZA RESETAKA ;I ZNAJTE DA NOVO POSTAVLJENI NECE LAKO KRENUTI NJIHOVIM PUTEM KADA VIDE GDE MOZE DA IH TAJ PUT ODVEDE


Caps Lock je pomogao :smile:. Sad Vas bolje razumijem. Vi mislite da imate dokaze koji bi ljude sa Vaseg spiska dovelo do zatvora. Ok, al' sto cemo sa mojim spiskom? Imam li i ja pravo na svoj spisak ili imate dokaze da je Vas mozda bolji? Obilniji? Selektivniji? Istinski? Posteni? Gradjanski? Seljacki? Radnicki? Gastarbajterski? Hm... Mnogo pitanja i to sve zbog jednog Spiska?

#26 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 March 2003 - 19:17

2 postenigradjanin
2 milovan
..................

Bilo mi je jako zao kad sam video da ste se uvredili, a to mi nije bila namera.
Moje izvinjenje.

Onaj tekst "2 All" sam vise napisao kao citav niz nabacanih, kako ranije jedan ucesnik foruma rece, - "zbrdazdolisanih" asocijacija, dobro, - kinickih i sarkasticnih. Vise kao presek neke zamisljene slike nas, ucesnika ovog foruma, ... a i sire.

Zato nema potrebe da se neko pravda: poreklom, obrazovanjem, porodicom. Niti ga poznajem, niti imam neku preveliku potrebu da ga licno upoznam (bez uvrede!). Niti mislim da je iko od nas u zivotu - zaista onakav kakav je na forumu, ... i obratno.

Poruke nekih "nick"-ova su mi bile kao "slagvort", jednostavno se uklopile u asocijaciju, igru reci. Opet, kazem, nista licno. Kada sam spominjao "struganje drva" imao sam u vidu premijerovu metaforu (tzv. "manual") oko tupe testere, sto znate iz stampe, nadam se. I nista vise.

I jos jednom - niste to bas pazljivo procitali.
Ali, ako treba - jos jednom se izvinjavam.

------------------------------------------

No, postoje neke cinjenice, gde sam u pravu.

Zasto je uvredljivo biti iz provincije i lutati po Beogradu, spoplicuci se o ivicnjake, preskacuci tamvajske sine (struja) i strahujuci od semafora?
Zar treba imati naucno zvanje da bi se "pravili spiskovi" i pozivalo na hapsenje? I zar naucno zvanje ne obavezuje: nacinom razmisljanja, vrstom govora, kvalitetom ideja? Tzv. "diskurs". U tome je obaveza, (pa i prema Bojanu i njegovoj mami) a ne "prema pokolenjima koja dolaze"! Auh!
Od kad se to u "svetlu" ili "demokratsku" buducnost, - tzv. "boljitak" (nix novine, nix TV - samo "kolektivni izlivi strasti pred velikim eranima na trgovima!?") stize preko hapsenja i zatvora (ponekog "streljanja")? Prosli kroz to, i opet, nista?
I jos jedno. Zar tamo u Frankfurtu, ne postoji nesto sto se zove "Frankfurtska skola"? I nije li jedan od njenih istaknutijih pripadnika J. Habermas? Ne bi bilo lose da to malo proucis. Posebno ekonomske aspekte. Ti bar imas mogucnost.

Zar se uz struganje drva (u dve ruke) ne moze pricati o kosmickim problemima?
Zasto je tudja, pa makar i "umna glava" - atetnat na nas, potiranje nas?
Kako mogu podceniti nekoga koga ne poznajem? Koliko vredi nabacivanje izandjalim "formulama" quasi-mudrijaskog, "narodskog" ponasanja, razmisljenja, govorenja? Ja njemu "serdare", a on meni "vojvodo"?

Toliko smo uznositi u svojoj mrgudnoj cutljivosti, da ponekad delujemo oholo.
(R. Konstantinovic).

Krijemo se iza licnih (cesto umisljenih) kulisa, pa kad otvorimo usta i nesto kazemo vidi se kakvi smo zaista. Ne bih da "filozofiram" o tome kakva je uloga jezika, ili "igre" u ljudskoj komunikaciji. Niti bih da dodajem, niti branim nekome da oduzme. Kada zausti nesto da kaze - neka pazi sta govori. Pa valjda ima Notepad, ima tastere "Del" i "Backspace". Neka pise. I neka se slozi s tim da to neko drugi moze protumaciti kako mu je volja - konstruisati / dekonstruisati, pa i do "potpunog besmisla". Zasto da ne? Pa nisam ja clan nicijeg "Odbora za zastitu lika i dela". A ni svog.

Za nas je tudji smeh - kazna!?
Svasta.

P.S. A "nick"-u koji mi je poslao PP sa nizom smajlija - Hvala!

#27 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 05 March 2003 - 22:05

KINIK
CITAT
____________________________________________

Zar se uz struganje drva (u dve ruke) ne moze pricati o kosmickim problemima?
Zasto je tudja, pa makar i "umna glava" - atetnat na nas, potiranje nas?
Kako mogu podceniti nekoga koga ne poznajem? Koliko vredi nabacivanje izandjalim "formulama" quasi-mudrijaskog, "narodskog" ponasanja, razmisljenja, govorenja? Ja njemu "serdare", a on meni "vojvodo"?

Toliko smo uznositi u svojoj mrgudnoj cutljivosti, da ponekad delujemo oholo.
(R. Konstantinovic).

Krijemo se iza licnih (cesto umisljenih) kulisa, pa kad otvorimo usta i nesto kazemo vidi se kakvi smo zaista. Ne bih da "filozofiram" o tome kakva je uloga jezika, ili "igre" u ljudskoj komunikaciji. Niti bih da dodajem, niti branim nekome da oduzme. Kada zausti nesto da kaze - neka pazi sta govori. Pa valjda ima Notepad, ima tastere "Del" i "Backspace". Neka pise. I neka se slozi s tim da to neko drugi moze protumaciti kako mu je volja - konstruisati / dekonstruisati, pa i do "potpunog besmisla". Zasto da ne? Pa nisam ja clan nicijeg "Odbora za zastitu lika i dela". A ni svog.

Za nas je tudji smeh - kazna!?
Svasta.

P.S. A "nick"-u koji mi je poslao PP sa nizom smajlija - Hvala!

____________________________________________

Prihvatam vase izvinjenje, ja licno nemam ambicija da stitim svoj lik i djelo, iz svoje capre ne mogu izkocit, cijenim vase kvalitete i ucim pomalo.
Marko Miljanov je koristio narodni jezik i kasno je poceo da pise, to ne umanjuje ljudcke vrijednosti i etiku za koje se zalagao.
Zakljucak, nije lijepo da ja nekom siromahu masem ispred nosa mojim materijalnim bogastvom.
Zahvalan sam na lekciji koju ste odrzali, nemam iskustva ni sa pisanjem niti sa ovom vrstom komunikacije,sporo ucim ali nemam losih namjera.

#28 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 06 March 2003 - 14:30

sonjal:
Sve vas sam dobro razumela , a i "postenog gradjanina" koji verovatno zeli da sve pohapsi , jer u ovoj danasnjoj politickoj igri se sve, ama bas sve dovedi do apsurda bas zato sto niko nije nizasta odgovarao , a imao je da odgovara.

#29 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 06 March 2003 - 14:36

pulsar:

" Jedino Djindjicevi politicki protivnici nemaju slobodu, ali defasizacije Srbije nije zapocela niti ce se to ikad desiti." 

sonjal:
Pulsar ko ti to kaze da Djindjicevi protivnici nemaju slobodu.Ti si u zabludi pa oni je najvise imaju , ali nista ne znaju da rade.Defasizacija Srbije je proces na kome treba mnogo raditi, ali posto su svi trutovi naravno da je nece ni biti.

#30 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 06 March 2003 - 15:07

Postenigradanine,
Boravak u demokrackim zemljama udaljen od prijatelja sa kojima dolazi do razmjene misljenja stvara naboj, licno sam u startu zloupotrijebio ovaj forum, moje muke sam izlozio ljudima koji godinama razglabaju probleme u grupi sa nekom vrstom kolektivne svijesti sa svim varijantama ogledalo drustva sa kojim zive i vecina dijeli sudbinu.
Moj savjet vama bi bio , da malo vise citate dosadasnje stavove i argumentaciju pojedinaca sa ovog foruma, brza i cjelovita resenja ne postoje, to je proces koji mora da traje i da pocne od korijena trave.