Jump to content

Photo

Da li mislite da podela Kosova može biti rešenje?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

Poll: Podela Kosova (131 member(s) have cast votes)

Da li smatrate da podela Kosova može biti rešenje?

1. Apsolutno! To je jedino rešenje! (28 votes [26.92%])

Percentage of vote: 26.92%

2. Može biti rešenje. (41 votes [39.42%])

Percentage of vote: 39.42%

3. Apsolutno ne! To je nerealno! (35 votes [33.65%])

Percentage of vote: 33.65%

Vote Guests cannot vote

#16 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 01 June 2011 - 14:58

Где грешимо...

...u izboru foruma.

#17 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 01 June 2011 - 15:13

Ово су моје идеје од пре 20 година. Тад су ми говорили ( пријатељи ) да то не може, да ће цело Косово бити наше ! Изгледа да ће цело Косовоо бити њихово !

A znaš li koliko je života "potrošeno" dokazujući ovo tvoje boldovano ????Bratac pušku na rame i otimaj , deli....a možeš i umesto koridora da tražiš da se iskopa tunel koji bi se spojio sa Sozinom...

Nijedno rešenje nije pravedno......uvek se neko oseća "zakinutim"...

Ne možeš ti ovde ni 20 postova da "izdržiš" nego ajd kaži šta si konkretno hteo....

#18 NikoBelic

NikoBelic
  • Members
  • 81 posts

Posted 01 June 2011 - 20:38

http://www.blic.rs/V...zavisnog-Kosova

Злочинац Хашим Тачи прети да ће тражити и више од независног Косова ! Да неће можда да покуша да преотме још неку српску територију ? Шта ви мислите о томе ?

У једно сам сигуран а то је да није политички коректно бранити се у случају напада на сопствену државу . Такав менталитет влада на овом форуму .

#19 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 02 June 2011 - 09:15

http://www.blic.rs/V...zavisnog-Kosova

Злочинац Хашим Тачи прети да ће тражити и више од независног Косова ! Да неће можда да покуша да преотме још неку српску територију ? Шта ви мислите о томе ?

У једно сам сигуран а то је да није политички коректно бранити се у случају напада на сопствену државу . Такав менталитет влада на овом форуму .

Na stranu to što sve najgore mislim o Tačiju i mislim da mu je mesto iza rešetaka a tvrdim da će se to u bliskoj budućnosti i desiti , ne vidim ništa posebno u njegovoj izjavi osim pokušaja da malo "obuzda" ofanzivu srpskih buzdovana (pojedinih) kojim je glavni argument.."O čemu mi pričamo"
Izjava Tačija:

Predsednik kosovske vlade Hašim Tači smatra da zvaničnici u Beogradu treba da prestanu sa izjavama o podeli Kosova, jer u suprotnom, kako je rekao, zahtevi Prištine mogu biti veći nego što je nezavisnost Kosova.

Klasična i dozvoljena politička prepucavanja....Da sam na mestu nekog relevantnog političara iz Prištine s pravom bih pitao Dačića zašto podelu nije nudio 98-e?

#20 Guest_strani plaćenik_*

Guest_strani plaćenik_*
  • Guests

Posted 03 June 2011 - 21:09

Косово ће бити отето Србији и самим тим то питање неће бити решено, већ ће представљати извор даљих Балканских потреса ...
Не смемо ни ми Балканци, ни међународна заједница дозволити неправедно решење управо из тог разлога.

Шта је реално ?

1. Реално је да Косово политички припада Србији.
2. Да на Косову живе претежно Албанци, Срба има реално 20% ( пре протеривања )
3. Да Албанци не желе више да живе у склопу Србије.
4. Да Србе боли к. што они то не желе.
5. Да неко пали Косовске Албанце већ годинама на бојкот Србије.
6. Да је тај неко Албанија.
7. Да иза Албаније задњих година стоји Запад.
8. Да Србија губи снагу на изгубљену битку за Косово.

Шта треба урадити ?

1. Да председник Србије оде у Тирану и отворено поразговара са председником Албаније.
2. Да му том приликом понуди праведно решење, које ће задовољити националне интересе и једне и друге стране и ућуткати ратне хушкаче.

Шта је праведно ? Шта предложити председнику Албаније ?

1. Праведно је да се територија размени. ( између Србије и Албаније )
2. Албанце интересује плодна Косовска земља, рудна богатства и сва природна богатства Косова.
3. Србе интересује излазак на море.
4. Нека 80% територије Косова ( око 8.000 км2 ) припадне Албанији.
5. Нека 20% територије Косова ( око 2.000 км2 ) припадне Србији и то у облику коридора, ширине 50 км који се продужава кроз Албанију ( уз границу са Црном Гором )
6. Тај коридор се завршава на Јадранском мору и Србији припада 50 км обале.

Дачић је замало погодио ово о чему причам, и да Албанија стоји иза свега, и да са њима треба преговарати, и да ћемо изгубити све ако не пређемо у контраофанзиву, једино није погодио коју територију треба мењати.
Он прича о размени Косовске територије ! Па у чему је ту размена ? То је разграничење, а не размена !!!

Где грешимо већ предуго ?

У томе што се бранимо !
Сепаратисти иду по свету и траже нешто што им не припада, а ми се к'о идиоти бранимо, " ... јао, па знате, па не можемо да вам дамо ... "
На крају цео свет наравно каже, еј овим будалама можеш да узмеш шта 'оћеш, дај да и ми штрпнемо !

Како треба ?

Треба слати емисаре по свету и тражити излазак на море !
Па нек се они бране !

пс. Ово су моје идеје од пре 20 година. Тад су ми говорили ( пријатељи ) да то не може, да ће цело Косово бити наше ! Изгледа да ће цело Косовоо бити њихово !
Бићемо поносна Србија без Косова али са Косовским заветом, да ће једног дана Косово бити наше ! Тако ће Томина идеја победити моју ...
Ех, да је бар добра !
:ajme:

Bože, ovaj se trudi da piše pametno !
Pa nije naše da budemo pametni, eeej !
Šta će onda oni u Briselu da rade ?!
Nama pare, njima pamet !
Razumeš ;)

#21 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 11 June 2011 - 21:54

пс. Ово су моје идеје од пре 20 година.

Pa i jesu nekako obajatile. :rolleyes:

#22 Ratluk

Ratluk
  • Members
  • 2 posts

Posted 19 June 2011 - 22:33

Никако, не разумем зашто се ми Срби правимо да смо најпаметнији и зашто смо ми народ који тако лако заборавља и одустаје од дела територије и то сви знамо колико је Косово важно Србији... И сада се појављују људи који су као уморни од борбе за Косово, а седе кући и ништа у тој борби не раде, сем што својим изјавама отежавају управо одбрану. Ви који сте за то да се призна или подели Косово очигледно никада тамо нисте ни били. Да сте живели тамо, оставили кућу, стан, њиву све за шта сте цео живот радили тако неби причали и треба да вас буде срамота и опет ми Срби смо себи највећи непријатељ. Док отворимо очи шта ће остати од Србије, Београдски пашалук?
П.С. Ко жели нека погледа на YouTube Kosovo Pakao Kosara ...

#23 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 June 2011 - 23:03

...

Никако, не разумем зашто се ми Срби правимо да смо најпаметнији и зашто смо ми народ који тако лако заборавља и одустаје од дела територије и то сви знамо колико је Косово важно Србији... И сада се појављују људи који су као уморни од борбе за Косово, а седе кући и ништа у тој борби не раде, сем што својим изјавама отежавају управо одбрану. Ви који сте за то да се призна или подели Косово очигледно никада тамо нисте ни били. Да сте живели тамо, оставили кућу, стан, њиву све за шта сте цео живот радили тако неби причали и треба да вас буде срамота и опет ми Срби смо себи највећи непријатељ. Док отворимо очи шта ће остати од Србије, Београдски пашалук?
П.С. Ко жели нека погледа на YouTube Kosovo Pakao Kosara ...

Pre svega, malo gramatike ne bi smetalo, kao ni malo manje emocija.
Kakav, bRe, "pakao Kosara"?

Citaj malo D. Tucovica pa ce ti biti jasnije sta se dogodilo kad je srpska vojska "zaposela", tj. okupirala Kosovo i uvela "vojnu upravu".
I '18. godine, i '45. godine i devedesetih.

Sad je doslo vreme da se zablude placaju.
Kakvi "delovi teritrorije", kakva "vaznost za Srbiju"?

Ako ti je Kosovo toliko vazno - pusku u ruke pa na Kosovo, junace!

Doduse ja bih ti savetovao - motiku u ruke pa na jug Srbije dok se nije potpuno ispraznio od srBalja, kukala im majka!

...

#24 Loki Bale

Loki Bale
  • Members
  • 10 posts

Posted 20 June 2011 - 00:37

Косово ће бити отето Србији и самим тим то питање неће бити решено, већ ће представљати извор даљих Балканских потреса ...
Не смемо ни ми Балканци, ни међународна заједница дозволити неправедно решење управо из тог разлога.

Шта је реално ?

1. Реално је да Косово политички припада Србији.
2. Да на Косову живе претежно Албанци, Срба има реално 20% ( пре протеривања )
3. Да Албанци не желе више да живе у склопу Србије.
4. Да Србе боли к. што они то не желе.
5. Да неко пали Косовске Албанце већ годинама на бојкот Србије.
6. Да је тај неко Албанија.
7. Да иза Албаније задњих година стоји Запад.
8. Да Србија губи снагу на изгубљену битку за Косово.

Шта треба урадити ?

1. Да председник Србије оде у Тирану и отворено поразговара са председником Албаније.
2. Да му том приликом понуди праведно решење, које ће задовољити националне интересе и једне и друге стране и ућуткати ратне хушкаче.

Шта је праведно ? Шта предложити председнику Албаније ?

1. Праведно је да се територија размени. ( између Србије и Албаније )
2. Албанце интересује плодна Косовска земља, рудна богатства и сва природна богатства Косова.
3. Србе интересује излазак на море.
4. Нека 80% територије Косова ( око 8.000 км2 ) припадне Албанији.
5. Нека 20% територије Косова ( око 2.000 км2 ) припадне Србији и то у облику коридора, ширине 50 км који се продужава кроз Албанију ( уз границу са Црном Гором )
6. Тај коридор се завршава на Јадранском мору и Србији припада 50 км обале.

Дачић је замало погодио ово о чему причам, и да Албанија стоји иза свега, и да са њима треба преговарати, и да ћемо изгубити све ако не пређемо у контраофанзиву, једино није погодио коју територију треба мењати.
Он прича о размени Косовске територије ! Па у чему је ту размена ? То је разграничење, а не размена !!!

Где грешимо већ предуго ?

У томе што се бранимо !
Сепаратисти иду по свету и траже нешто што им не припада, а ми се к'о идиоти бранимо, " ... јао, па знате, па не можемо да вам дамо ... "
На крају цео свет наравно каже, еј овим будалама можеш да узмеш шта 'оћеш, дај да и ми штрпнемо !

Како треба ?

Треба слати емисаре по свету и тражити излазак на море !
Па нек се они бране !

пс. Ово су моје идеје од пре 20 година. Тад су ми говорили ( пријатељи ) да то не може, да ће цело Косово бити наше ! Изгледа да ће цело Косовоо бити њихово !
Бићемо поносна Србија без Косова али са Косовским заветом, да ће једног дана Косово бити наше ! Тако ће Томина идеја победити моју ...
Ех, да је бар добра !
:ajme:

Kolačiću, mojne da nerviraš Sqipie po Forumu, vidiš štagar ih je. Hahaha .. A dobro govore Srpski, majkinga <_<

#25 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 June 2011 - 01:17

...

Kolačiću, mojne da nerviraš Sqipie po Forumu, vidiš štagar ih je. Hahaha .. A dobro govore Srpski, majkinga ...

Pa bolje govore i pisu nego ti, balavac, sa samo 8 postova.
Brzo ces ti da isparis odavde i vratis se tamo gde pripadas.

...

#26 Loki Bale

Loki Bale
  • Members
  • 10 posts

Posted 20 June 2011 - 11:45

...

Pa bolje govore i pisu nego ti, balavac, sa samo 8 postova.
Brzo ces ti da isparis odavde i vratis se tamo gde pripadas.

...

Kolačiću, naročito ne obraćaj pažnju na ove Sqipie koji imaju više hiljada postova.
U tim postovima ništa ne piše !!!

Naučili su gramatiku, ali u njihovom izlaganju nema sadržaja.
Napadaju dobronamerne, onako kako mislre da bi se to dopalo ujka Džordžu.

Dakle, buahahahahaha ..

#27 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 20 June 2011 - 12:04

Kolačiću, mojne da nerviraš Sqipie po Forumu, vidiš štagar ih je. Hahaha .. A dobro govore Srpski, majkinga <_<

evo stize nam divanjol po stoti put...

#28 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 20 June 2011 - 12:56

otišao si bez pozdrava...

#29 vraticuse

vraticuse
  • Banned
  • 467 posts

Posted 20 June 2011 - 13:10

...
Citaj malo D. Tucovica ...
...

Jest pa da lupa kao i ti. Tucovic pise istinu o Kosovu ali to ne iskljucuje i druge istine. Kao sto jedni brane Kosovo Vidovdanom, ponavljaju drugi ko papagaji ..ali Tucovic.

...pa ce ti biti jasnije sta se dogodilo kad je srpska vojska "zaposela", tj. okupirala Kosovo i uvela "vojnu upravu".

...

Do '18. se nezna sta se desavalo,kao ni od '45. do devedesetih, kao ni do dan danas... Bem ti nauku...

#30 Ratluk

Ratluk
  • Members
  • 2 posts

Posted 23 June 2011 - 00:55

...

Pre svega, malo gramatike ne bi smetalo, kao ni malo manje emocija.
Kakav, bRe, "pakao Kosara"?

Citaj malo D. Tucovica pa ce ti biti jasnije sta se dogodilo kad je srpska vojska "zaposela", tj. okupirala Kosovo i uvela "vojnu upravu".

Kakvi "delovi teritrorije", kakva "vaznost za Srbiju"?

Ako ti je Kosovo toliko vazno - pusku u ruke pa na Kosovo, junace!

Doduse ja bih ti savetovao - motiku u ruke pa na jug Srbije dok se nije potpuno ispraznio od srBalja, kukala im majka!

...

Видим граматика ти је уска струка па делиш лекције по теми, а делиш и људе на форуму по броју постова, тај феномен до сада нисам видео. Победио си, за тебе, твоје размишљање и идеологију један велики бамби... :krsta:

П.С. Да се не увредиш остатак твог коментара не желим да коментаришем, само је овај први ред имао неког смисла, или није.