Jump to content


Photo
- - - - -

Promena moderatora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

Poll: Promena moderatora (141 member(s) have cast votes)

Promena svih moderatora - da ili ne?

  1. DA (43 votes [40.95%])

    Percentage of vote: 40.95%

  2. NE (56 votes [53.33%])

    Percentage of vote: 53.33%

  3. Neću da se zamerim (6 votes [5.71%])

    Percentage of vote: 5.71%

Vote Guests cannot vote

#76 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 07 April 2010 - 23:37

Predlazem novi poll. Da li vjerujete u tacnost ovoga polla o promjeni moderatora ili mislite da zli moderatori ''cifraju'' rezultate glasanja? Ja bih rado da imam neki ''svoj'' poll. :ph34r:


I ja bi bre ali rece mi covek da ce mi se sprzi mozak od razmisljanja pa nemam pitanje koje ima smisla nikako... evo pregrejavam se od razmisljanja...

edit: razmislih da me sramota ovako da odvalim pitanje.... jos cu da mislim - evo zuje vijuge...

Ja na ovo sve nemam komentar.


:) kakav plastican primer

Edited by angelia, 07 April 2010 - 23:38.


#77 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 07 April 2010 - 23:40

...



Ovo je toliko tipicno za vukojebinsku logiku. Kitinsku.

Mozes ti da pises o ratanskom namestaju koliko hoces - no nikada ne mozes sakriti da si samo poveliki "banbus".

Nekom pristojnijem bih rekao da treba da se stidi.

...


Imam mnogo razumevanja za mladelacke ejaculatio praecox probleme kao i one staracke sa prostatom. I meni su oni sa kratkim fitiljem nekako dragi, ali zaboga, zar da se izvinjavam sto je moj dugacak.

Nemoj da te zavara ova moja naizgled bezalkoholna oholost. Trenutno sam tuzan, ustvari.

#78 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 April 2010 - 23:48

...

Imam mnogo razumevanja za mladelacke ejaculatio praecox probleme kao i one staracke sa prostatom. I meni su oni sa kratkim fitiljem nekako dragi, ali zaboga, zar da se izvinjavam sto je moj dugacak.
Nemoj da te zavara ova moja naizgled bezalkoholna oholost. Trenutno sam tuzan, ustvari ...



Lepo je da si nam iskreno obznanio da sva vasa velika vukojebinska logika moze tuzno stati u jedan obican qrtz.

Imas li ti ista vise u svom mozgu?

...

#79 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 07 April 2010 - 23:53

...



Lepo je da si nam iskreno obznanio da sva vasa velika vukojebinska logika moze tuzno stati u jedan obican qrtz.

Imas li ti ista vise u svom mozgu?

...


Koliko god se mi sad naizgled razlikovali, ti desnicar, ja levicar, ti literalan, ja vizuelan, ti poetican, ja logican, vidim u tebi sebe za nekih 15 godina.

#80 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 07 April 2010 - 23:58

Ja sam glasao DA

Ne

#81 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 April 2010 - 23:58

...

Koliko god se mi sad naizgled razlikovali, ti desnicar, ja levicar, ti literalan, ja vizuelan, ti poetican, ja logican, vidim u tebi sebe za nekih 15 godina ...



Ti si jedna obicna pobegulja, i sa tobom jednostavno ne treba diskutovati.
Ovo pisem samo zato sto znam da ce biti obrisano, a i da bih ti rekao jednostavnu stvar.

Ti samo mozes biti vukojebinska Cruella, - nikada Kinik.

...

#82 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 08 April 2010 - 00:07

Razlozi su mnogostruki - moderatori koji ne zalaze na forum mesecima, suviše kruto tumačenje pravila, zloupotreba službenog položaja itd....

Dakle - da ili ne?

Uz glasanje obavezan kratak komentar opcije za koju ste glasali :) .
I nek je sa srećom ovo anonimno glasanje....

Kakav je BRE ovo bullshit od topica?jos ima i pet strana?
necu ni da glasam.
Inace ne.
Kome se ne svidjaju moderatori,[onako djuture :ph34r: ]moze da se samospali,da se samosazaljeva i gusla kao Alek,i da sebi odsece organ koji ga boli.
Ne znam samo na sta ce posle da piski.
Na cevcicu?
Toliko od mene.Laku noc.

#83 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 08 April 2010 - 00:07

U stvari u pravu si, ne mogu. Svako od nas je jedinstveni hitac. Nisam, veruj mi, ni mislio da te otmem od tebe.

edit:

Acajou, ovo nisam tebi reko.

Edited by Kit Louch, 08 April 2010 - 00:08.


#84 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 April 2010 - 04:39

Topic, pravac -> deponija.

Kome se forum ne svidja, slobodan je da surfa i nadje drugi.

Moderacija nije savrsena, ali drzi stvari pod kontrolom i ovo je forum na kojem se moze civilizirano diskutirati - za razliku od mnogih koje ponekad citam, ali nikad ne sudjelujem.

I sam sam moderator na jednom puno manjem forumu (< 5000 clanova, motociklisti) i znam koliko je to nezahvalan posao (pa jos volonterski). Nadju se 2-3 budale i pocnu prepucavati, pa to ti moze uzeti par sati dnevno... A radi se o puno uzem spektru diskusija.
Na ovakvom, generalnom forumu posao je sigurno tezi. Zahvaljujem moderaciji na dobrom radu!

Znam da je tesko, posto smo svi Balkanci, ali zamolio bih forumase da se obuzdaju i olaksaju posao moderaciji. Postoji velika razlika izmedju "ne slazem se, imam bolje informacije, vidi link" i "ti si konjina i kreten i pojma nemas." Drugim rijecima, moguce je ne sloziti se s nekim i bez potrebe za moderatorskom intervencijom.

#85 Flaubert

Flaubert
  • Members
  • 1,483 posts

Posted 08 April 2010 - 04:42

Ja bih samo da se nesto uradi povodom forumasa iz zapadnih zemalja koji nemaju ni najmanje kritike na politiku/ratove/zlocine njihovih zemalja. Prosto mi je neverovatno da ni jedan od svih onih atlantikosa ne dobije cak ni warn do sada.

Ako neki mod brani te likove, onda treba da se smeni.

Edited by Flaubert, 08 April 2010 - 04:48.


#86 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 08 April 2010 - 04:50

Glasao "Da" iz sasvim drugih razloga.

Regularna promena moderatora je u interesu samog Foruma. Jedan (od vise) Foruma gde sam bio moderator je imao "1-year policy".
Svaki moderator je angazovan na godinu dana, od-do, i onda dodje drugi. To je sprecavalo stvaranje klika i zanosenje Foruma u neku stranu gde nije imao nameru da ide.

Edit: planirana promena kao : April mesec, pdf taj i taj. Maj mesec....nikakva cistka.

Maltene kao sto taksisti imaju "smenu" da idu i dispecerski centar i primaju pozive korisnika.

Ovde ima poziv za prijavu za moderatore, odatle mogu da se uzimaju zainteresovani, razmotre i angazuju na godinu dana.

Edited by yoyogi, 08 April 2010 - 04:52.


#87 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 April 2010 - 04:54

Ja bih samo da se nesto uradi povodom forumasa iz zapadnih zemalja ...

Flaubert, ne znam da li i mene ubrajas u te tzv. "atlantikose." Molim te da pojasnis detaljnije na sto mislis, sto te smeta.

Ovaj tvoj post mi nije simpatican. Zasto? Zato sto covjek moze biti ljevicar ili desnicar bez obzira no to gdje zivi. Konkretno, na topicu o NATO intervenciji/bombardiranju Srbije ima forumasa koji tvrde da je to zlocin, kao i onih koji misle da je to bila opravdana akcija. I jednih i drugih ima i iz Srbije i emigranata u "zapadnim" zemljama.
Razumijem da zelis argumentirati svoje stavove i raspraviti sa neistomisljenicima - ali zasto izdvajati iseljenike?

#88 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 08 April 2010 - 05:07

Ja bih samo da se nesto uradi povodom forumasa iz zapadnih zemalja koji nemaju ni najmanje kritike na politiku/ratove/zlocine njihovih zemalja. Prosto mi je neverovatno da ni jedan od svih onih atlantikosa ne dobije cak ni warn do sada.


Pa zashto :ph34r: ? Neka se jave forumashi iz "istochnih zemalja", napravice balans i bice sve u redu.

Shto se tiche mog warn-a moracesh da platish 5 $ da saznash koliki mi je, jeste, jeste, a ima ga, nije da ga nema. Ybg, nema nishta dzabe na zapadu, plati pa se klati.

Ovi iz istochnih zemalja ce ti reci besplatno, shiroka dusha slavjanska.

Nego, bash ti smetamo mi iz zapadnih zemalja, jelda?

#89 Flaubert

Flaubert
  • Members
  • 1,483 posts

Posted 08 April 2010 - 05:10

Flaubert, ne znam da li i mene ubrajas u te tzv. "atlantikose." Molim te da pojasnis detaljnije na sto mislis, sto te smeta.

Ovaj tvoj post mi nije simpatican. Zasto? Zato sto covjek moze biti ljevicar ili desnicar bez obzira no to gdje zivi. Konkretno, na topicu o NATO intervenciji/bombardiranju Srbije ima forumasa koji tvrde da je to zlocin, kao i onih koji misle da je to bila opravdana akcija. I jednih i drugih ima i iz Srbije i emigranata u "zapadnim" zemljama.
Razumijem da zelis argumentirati svoje stavove i raspraviti sa neistomisljenicima - ali zasto izdvajati iseljenike?


Ma, ne boj se, nisi ti u pitanju. Argumenti oko NATO bombardovanja se mogu shvatiti, iako ih ja licno ne prihvatam u potpunosti.

Nego, vide li ti sta pisu pojedini likovi o Iraku, o Afganistanu, itd...? I nikom nista. U tome je problem.

#90 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 April 2010 - 05:33

Ma, ne boj se, nisi ti u pitanju. Argumenti oko NATO bombardovanja se mogu shvatiti, iako ih ja licno ne prihvatam u potpunosti.
Nego, vide li ti sta pisu pojedini likovi o Iraku, o Afganistanu, itd...? I nikom nista. U tome je problem.

Ja nisam u pitanju, sigurno - nisam bitan, samo sam jedan mali mrav u ogromnom forumskom mravinjaku.

A ovo drugo: pa to i jest svrha foruma. Misljenja koja smatras nakaradnima treba pobiti, i to argumentima i logikom. Napisati forumasu "budalo glupa" ne postize nista, ali objasniti stvari i podastrijeti dokaze ima smisla.

Mogu samo iz licnog iskustva reci da me forum obogatio. Razni forumasi su mi dali linkove iz kojih sam nesto naucio. Takodjer, dobio sam konkretne informacije koje inace ne bih imao.

Siguran sam da obojica nailazimo na postove koje smatramo totalno sumanutima. Nista, preskocimo ih. No ako imas stav ili informaciju za koje mislis da ih treba podijeliti, molim te uradi to ovdje. Ja sam uvijek voljan nesto nauciti ili o necemu promisliti - pa makar se na kraju i ne slozio.
Meni je naprosto ugodnije provesti sat-dva na forumu, u diskusiji koja me zanima, nego u birtiji.