Jump to content


Photo

Сличице (PANINI)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
139 replies to this topic

#1 dimitrijus

dimitrijus
  • Members
  • 11 posts

Posted 07 April 2010 - 17:05

Како сину/унуку објаснити да немате албум са "оног" СП 2010 када је Србија била првак света?

Ја сам га поприлично исфорсирао у пве две недеље. Тренутно ми фали око 200 сличица (30%).

Иначе последњи пут сам скупљао 1998 и тада није био Панини - санкције, шта ли.

Edited by dimitrijus, 07 April 2010 - 17:07.


#2 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 07 April 2010 - 19:03

Dobar je album, poceo sam da skupljam pre neki dan, Imam samo jednu zamerku, doduse veoma bitnu, ispod slike sa igracem stoje podaci o njemu (ime, prezime, klub gde igra...) a nema podatak na kojoj poziciji igra. Zestok propust

#3 KirkAja

KirkAja
  • Members
  • 495 posts

Posted 07 April 2010 - 19:21

Ја сам га поприлично исфорсирао у пве две недеље. Тренутно ми фали око 200 сличица (30%).


:)

Procitah na nekom blogu da je bloger kupio album "Panini" i pola kutije sa slicicama (popunio je pola albuma) i imao je 1 duplikat. Pise kako je od nekoga cuo da ako kupi veci broj kesica iz jedne kutije mogucnost duplikata je mala.

Mi ( bratanac & ja) smo tek na pocetku, sakupili smo oko 150 slicica. Imamo samo 3 duplikata, sto je odlicno. Kada ih bude vise mozemo da se menjamo. :ph34r:

@dulematic

... a nema podatak na kojoj poziciji igra

Mislim da pored svakog igraca ima slicica koja odredjuje na kojoj poziciji je taj igrac.

Edited by KirkAja, 07 April 2010 - 19:24.


#4 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 07 April 2010 - 19:24

Nemate pojma koliko vam zavidim. Poslednji put sam skupljao sličice za EURO92 :ph34r:. Toliko bih želeo da se prisetim te radosti, ali trenutno mi je ta misija finansijski neizvodljiva :).

#5 Mr Fetlija

Mr Fetlija
  • Members
  • 1,712 posts

Posted 07 April 2010 - 19:38

koliko kosta jedna kutija da li neko zna???

#6 Haklberi

Haklberi
  • Members
  • 503 posts

Posted 07 April 2010 - 19:50

Jedna kutija ima 100 kesica, dakle 500 slicica i kosta 4.000 dinara.

Kupiti celu kutiju je na duzi rok najjeftinije jer prakticno nema duplikata ili ih ima 2-3. Tako da popunis 500 slicica prakticno bez duplikata. Ali onda kosta vise jer na toliki broj slicica imas dosta duplikata.

Meni fale 4 slicice, ne znam na pamet koji su brojevi. 90 i 119 sigurno, ove druge dve treba da proverim.

Inace su slicice dobro "promesane" sto sam proverio preko verovatoce. Evo kako to ide.

Recimo kupis kutiju i imas odmah 500 komada. Onda kupis 20 kesica. To je 100 slicica. Koliko bi to trebalo da bude duplikata? Verovatnoca da je sledeca kupljena slicica duplikat je 500/640 a to je 78,125 posto.Dakle, ako kupujes sto komada ocekivani broj duplikata je 78. Otprilike toliko ce i da bude po mom dosadasnjem iskustvu. Tako da mozes da "programiras" troskove a to nije nevazno.

#7 Mr Fetlija

Mr Fetlija
  • Members
  • 1,712 posts

Posted 07 April 2010 - 20:10

ja sam uzeo za 1000 dinara to je 25 kesica to je 125 slicica i imao sam negde oko 20-ak duplikata,sada imam oko 220 slicica i 30-ak duplikata,ponovo skupljam hiljadarku :ph34r:

#8 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 07 April 2010 - 20:18

Mislim da pored svakog igraca ima slicica koja odredjuje na kojoj poziciji je taj igrac.


Haha, nisam to skontao uopste :ph34r: , doduse imam album tek nekoliko dana. Thanks za info :)

#9 pau87

pau87
  • Members
  • 442 posts

Posted 07 April 2010 - 21:55

E pa blago vama. Ja imam nesto malo manje od 300 popunjenih a vec 100 *ebenih duplikata. Medju njima nisu 90 i 119 koje je neko pomenuo, nek vidi za ostale 2, mozda imam.

P.s. da kojim slucajem neko nema slicice iz 2006, nesto malo mi nedostaje.

Edited by pau87, 07 April 2010 - 21:57.


#10 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 07 April 2010 - 23:48

Kupila mi žena danas album na poklon. Zanemeo sam od sreće. Od malih nogu skupljam sličice, takoreći sam fanatik. Čuvam albume ko nešto najvrednije.
Dobio sve poznate fudbalere uz album - Karagunisa, Adlera, Džeremija, Heskija, Kjuela i jednog Alžirca. A onda sam se razmišljao koga prvo da zalepim. Nisam hteo Adlera. Računam, možda izmalerišem pa bude branio ko lud protiv nas. Nisam hteo Kjuela, možda nam zabije neki u svom stilu. Heskija nisam, zbog mogućeg duela u osmini finala, tako da sam krenuo sa pravoslavnim bratom Karagunisom. Jbga, oduvek sam nešto sujeveran uz albume.

Inače, da ispričam anegdotu sa menjaže tokom SP 2006. Na Terazijskoj česmi. Neki lik popunio album, i sad listam ja da vidim kako izgleda pun album, tada mi je falilo podosta sličica, kad došao do Hrvata, a ono sve sličice naopako zalepljene. Ja ga pitam o čemu se radi, a lik odgovara, ma nije to ništa, imam ortaka koji je umesto Hrvata, zalepio sedamnaest Žigića.

#11 pau87

pau87
  • Members
  • 442 posts

Posted 08 April 2010 - 00:10

Inače, da ispričam anegdotu sa menjaže tokom SP 2006. Na Terazijskoj česmi. Neki lik popunio album, i sad listam ja da vidim kako izgleda pun album, tada mi je falilo podosta sličica, kad došao do Hrvata, a ono sve sličice naopako zalepljene. Ja ga pitam o čemu se radi, a lik odgovara, ma nije to ništa, imam ortaka koji je umesto Hrvata, zalepio sedamnaest Žigića.



:ph34r: :) :D

Trebao si na vreme da kazes, da okrenem Nemce naopako.

#12 dimitrijus

dimitrijus
  • Members
  • 11 posts

Posted 08 April 2010 - 16:40

ХА, Лудило :) ! Нисам се надао оволиком броју одговора!
Што се тиче коментара о начину куповине и ја сам приметио да људи никада не добијају дупликате кад купе 10 или 20 кесица одједном. Мислим да су сличице "поштено" искомбиноване по кесицама (немогуће извући две исте у кесици) и кутијама.
На крају све је то питање стила. Да ли неко више воли да купи одједном целу кутију, па да се после само мали мења, или да купује по пар кесица сваки дан па да се мења (ја тако волим :ph34r:).

Мени се албум свиђа. Добар је избор играча, ажурирали су све играче у смислу за које клубове играју. Ипал, било би лепо да има мало више информација испод слике играча, пре свега везано за то које све позиције могу да играју. Нема Гутиереза у Аргентини што је мали пропуст. Роналдиња у Бразилу морам да им опростим, мада тешко да ће играти (10% да хоће а 100% да неће).

Сад ћу мало да паузирам у скупљању сличица. Нећу да скупим албум на брзака и да покварим задовољство до светског првенства.

#13 dimitrijus

dimitrijus
  • Members
  • 11 posts

Posted 08 April 2010 - 16:43

E pa blago vama. Ja imam nesto malo manje od 300 popunjenih a vec 100 *ebenih duplikata. Medju njima nisu 90 i 119 koje je neko pomenuo, nek vidi za ostale 2, mozda imam.

P.s. da kojim slucajem neko nema slicice iz 2006, nesto malo mi nedostaje.


Немој да се бринеш. Одеш до теразијске чесме (ил се нађеш са пар другара који скупљају) и лагано замениш све.
Ја сам пре два дана са кумом разменио 47 сличица од по 80-так дупликата колико смо имали.

#14 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 09 April 2010 - 15:22

Ja jutros naručio kutiju po nabavnoj ceni, večeras je uzimam :ph34r:

#15 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 09 April 2010 - 17:32

E kad sam ja skupljao slicice :ph34r: