Jump to content


Photo
- - - - -

Pogodi Topik - Upoznaj Regiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
52 replies to this topic

#31 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 13 April 2010 - 07:15

Jos nesto, kako se rade ti "thumbnails" fotosi? Ja koristim photobucket - i nisam skuzio varijantu. Molim te, pomozi nama IT nepismenima.

#32 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 13 April 2010 - 07:57

pa dobro Zorane, zasto ne procitas uvodni post? klikni na plava slova.

Spoiler! --Click here to view--

imas i url verziju za upload na ImageShacku. dakle, kopiras adresu tvoje fotke s Photobucketa u polje za upload, kliknes Upload Now, i dobijes stranicu na kojoj ispod tvoje fotke (ili sa desne strane) stoje thumbnails codes (pise Forum Thumbnail ili samo Forum), koje kopiras i stavis u post.


...


i cek malo, sto je konkretno Mrkva pogodio? pa daj koji info o tom kraju, bas neko iz istocne Srbije zna o Bukovici. mis'im, trebalo bi ukljuciti u ovaj kviz sto vise forumasa i nesto novoga nauciti, kontas, nije ovo moj planinarski blog.

#33 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 13 April 2010 - 22:49

i cek malo, sto je konkretno Mrkva pogodio? pa daj koji info o tom kraju, bas neko iz istocne Srbije zna o Bukovici. mis'im, trebalo bi ukljuciti u ovaj kviz sto vise forumasa i nesto novoga nauciti, kontas, nije ovo moj planinarski blog.

Hvala ti za IT instrukcije, malo sam tup za to (i ne samo za to).

I prihvacam kritiku - da, treba vise info o subjektu (volio bih i da Vilhelmina vise napise o Livnu).

A o Zrmanji i Zegarskom polju, 'vamokarce:
http://www.komazec.com/zrmanja.htm



edit: da dodam, posto pentras, to je komad zemlje vrijedan pentranja. I Surla ti moze reci...

Edited by zoran59, 13 April 2010 - 22:51.


#34 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 14 April 2010 - 10:59

poslao sam pm mrkvi, pa cemo pricekat da dodje i postavi novi zadatak.

#35 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 15 April 2010 - 04:33

Dok se Mrkva ne javi, bit' cu slobodan i postaviti jos jedan zadatak:

Posted Image
Posted Image
Posted Image

Dakle, 'vako (hints):

- zgodno mjestance
- svakakve aktivnosti - od skoro ekstremnog alpinizma (penjanje vertikalnih stijena) preko planinarenja i setuckanja, do plaze i zajebancije
- na prvoj fotki, ono bijelo u sredini pri dnu je hotel ispod kojeg je nudisticka plaza
- tu je ujak moje zene imao kucu i mi nekad radili pizdarije... :ph34r:

Dakle, gdje je to i sto se tamo radi?

Edited by zoran59, 15 April 2010 - 04:34.


#36 mrkva_CRO

mrkva_CRO
  • Members
  • 30 posts

Posted 15 April 2010 - 09:25

Dok se Mrkva ne javi, bit' cu slobodan i postaviti jos jedan zadatak:

Posted Image
Posted Image
Posted Image

Dakle, 'vako (hints):

- zgodno mjestance
- svakakve aktivnosti - od skoro ekstremnog alpinizma (penjanje vertikalnih stijena) preko planinarenja i setuckanja, do plaze i zajebancije
- na prvoj fotki, ono bijelo u sredini pri dnu je hotel ispod kojeg je nudisticka plaza
- tu je ujak moje zene imao kucu i mi nekad radili pizdarije... :)

Dakle, gdje je to i sto se tamo radi?



-- Evo dobio sam poruku od Vjekoslava, fala. Al' obzirom da rijetko navraćam na ovaj forum, molim da me se ispriča pa samo nastavite sa pitalicama dalje..fala.

@zoran:
-- Područje Starigrad Paklenice, ako se ne varam, kanjon Velike paklenice (atraktivno free climbing penjalište),pješačka staza vodi do Marasovića doma pa dalje put Buljme, na Velebitski hrbat, Vaganski vrh. Ovaj veliki kljun sa sedne strane kanjona je Anića kuk, zajebano penjalište.
Ova treća slika mi je ..nisam siguran, više me podsjeća na kanjon Male paklenice, možda se varam. Kanjon Male paklenice je neuređen, tvrđi i nije uređena staza, ali lijepo područje za planinarenje put Velebitskih vrhova.

Ispod hotela je plaža i pripadajući camp (super pozicija za razapeti šatore, malo tvrd teren doduše) ali nisam vidio nudiste :ph34r:

#37 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 22 April 2010 - 08:36

okej, mrkva je pogodio posljednja dva zadatka, idemo dalje.


...


trazi se ime planine i ime grada koji se nalazi u podnozju te planine

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#38 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 22 April 2010 - 19:44

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#39 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 23 April 2010 - 01:17

Vjekoslave, fotke su odlicne. Medjutim, ne prepoznajem... A i lukavo si izbrisao registracije automobila i natpise na spomenicima... Ajd' daj neku sugestiju...

#40 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 23 April 2010 - 08:34

A i lukavo si izbrisao registracije automobila i natpise na spomenicima

ih... pa znam s kim imam posla! :ph34r:


...


nema ba hintova, koji ce ti klinac hintovi. secemo gradom, opusti se.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#41 ARIGATOJ

ARIGATOJ
  • Members
  • 801 posts

Posted 23 April 2010 - 18:38

ih... pa znam s kim imam posla!


Planina: Mecsek
Grad: Pécs
Županija: Baranya
Regija: Dél Dunántul (Južno Zadunavlje)
Država: Magyar ország

#42 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 24 April 2010 - 00:03

Planina: Mecsek
Grad: Pécs

Posted Image

Posted Image


...


bravo Kninjanin. city of Pécs (Pechy + ut / пут за Пећ), European Capital of Culture 2010. planina (odnosno brdo) iznad Pečuha se u biti zove Misina (535mnv), a komplet gorje je Meček (Mecsek hegység, 682mnv). regija je, naravno, Baranja. malo mi krivo što si tako brzo pogodio, puno sam fotki pripremio. ali nema veze, bit će prilike.


...


ti postavljaš novi zadatak.

#43 ARIGATOJ

ARIGATOJ
  • Members
  • 801 posts

Posted 24 April 2010 - 06:49

bravo Kninjanin.
...
ti postavljaš novi zadatak.


Nisam Kninjanin. Nisam kriv što mi je mama napravila psinu, pa me rodila u Kninu. Ja sam Bodul.

Rado bih postavio novi zadatak, ali nemam pojma što je to Thumbnails (palčevi nokti?) niti što je ImageShack. Znam samo nalijepiti obične fotografije, a to je, čini se, na ovoj temi nepoželjno.

Moram priznati da je pitanje bilo vješto kamuflirano. Izbjegnuta je slika nekadašnje džamije (danas opet crkve) u središtu grada, tako tipična, da je upravo ubikvitarna, ali je ponuđena druga preostala džamija, manje poznata (danas muzej). Nije ponuđena ni slika prekrasnoga kazališta. Katedrala je kamuflirana tako da joj se ne vide karakteristična četiri tornja na uglovima. Ipak, sinagoga na Košutovu trgu (Kossuth tér) je bila konačna potvrda da je prva pomisao bila ispravna.

Ipak: Baranja nije regija, nego županija (megye), a regija (régió) je - kao što sam napisao - Dél Dunántul, koja se sastoji od triju županija: Baranya, Tolna i Somogy. Takva je današnja administrativna podjela Mađarske.

Dodatno bih napomenuo da je u Pečuhu bilo osnovano najstarije sveučilište u Ugarskoj i da mu je prvi rektor bio Hrvat (Janus Panonnius, katkada zvan i Ivan Česmički), koje je za turske vladavine zamrlo, a nakon Trianonske pogodbe ponovno uspostavljeno preseljenjem mađarskog sveučilišta iz Bratislave (Pozsony) u Pécs. Vrlo lijep i zanimljiv grad, vrijedi ga dobro razgledati.

Edited by ARIGATOJ, 24 April 2010 - 20:32.


#44 ARIGATOJ

ARIGATOJ
  • Members
  • 801 posts

Posted 25 April 2010 - 08:32

Pokušao sam napraviti te Thumbnails, ali nemam pojma je li mi uspjelo.

Pitanja su:

1. Ime grada?
2. Ime rijeke koja teče pod njim?
3. Najpopularniji šport u tom gradu?

Bilo koji ispravan odgovor smatra se rješenjem.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Evo, čini mi se da je uspjelo. Molim kritiku, ako nije. Puno uspjeha u pronalaženju odgovora.

Edited by ARIGATOJ, 25 April 2010 - 08:33.


#45 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 25 April 2010 - 10:24

Molim kritiku

iskreno, ja mislim da si ti bolestan covjek. i da bi te trebalo trajno udaljiti s ovog potforuma. dakle, ne samo da si u proslom postu, u svojoj nacionalisticko-administrativnoj ogranicenosti, negirao da je Baranja regija, i ne samo da si, opet u svojoj nacionalistickoj osajdarenosti, isticao hrvatstvo jednog Janusa Pannoniusa (sto je apsolutna neistina i uvreda njegovom djelu), vec si kao zadatak u ovom regionalnom kvizu postavio, ni manje ni vise, grad Kaunas u Litvi. dakle, na sve moguce nacine pokusavas obesmisliti ideju ovog topica.

no problem s ovim kvizom nisi ti, ili tebi slicni iskompleksirani tudjmanovci koji se groze pomisli da zive u istoj regiji sa Srbima, problem ovog kviza je katastrofalan odaziv forumasa iz Srbije. tako da cu malkic razmisliti da li postaviti novo pitanje, ili jednostavno odustati.