Jump to content


Photo

Novo Nacertanije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#1 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 03 March 2003 - 10:06

Vec sam dva puta na ovom forumu skrenuo paznju na tekstove Cede Antica objavljene u NIN-u. Stavovi koje Ceda iznosi se gotovo potpuno poklapaju i sa mojim.
http://www.glas-javn...A03030201.shtml

#2 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 03 March 2003 - 11:02

Posle toliko dugog koriscenja sljivovice,

cuje se i poneki trezveniji ton.

#3 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 03 March 2003 - 14:38

Cudi me da izostaje reakcija "krema" forumskog drustva (ova dvojica sto su se prijavila sigurno tu ne spadaju). Zar je moguce da neki, koji zestoko histerisu na samu pomisao da moze da postoji u Srba nesto sto spada pod nacionalno (a kamoli ovako krupna stvar kao sto je nacionalni program), sada odjedanput cute? U cemu je problem? Strah vas je da li ce vas biti dovoljno na temi? Ili se mozda slazete sa Cedom? To bi bio veliki preokret.

[ Izmena poruke: Nesa na dan 2003-03-03 14:44 ]

#4 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 03 March 2003 - 14:50

Cudi me da izostaje reakcija "krema" forumskog drustva (ova dvojica sto su se prijavila sigurno tu ne spadaju).
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Neso!
Zahvalan sam vam, sto nijesam "KREMIRAN" po vasem ukusu.

#5 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 03 March 2003 - 14:56

Neso, kako ne razumijes, da ce duhovi iz leseva zakopanih albanskih zena i djece ispod nasih prozora otjerati Srbe iz svojih domova veoma daleko... veoma, veoma daleko. Znajuci to, nije tesko postaviti prioritete svakog nacionalnog programa u Srbiji. To autor novog nacertanija jos nije ukapirao, a ni Djindjic kao ni njegov takozvani umjereni konkurent Kostunica, niti ideolozi pravoslavnog talibanstva u SPC, Savezu knjizevnika Srbije i SANU.

#6 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 03 March 2003 - 15:03

pulsar:
Neso, kako ne razumijes, da ce duhovi iz leseva zakopanih albanskih zena i djece ispod nasih prozora otjerati Srbe iz svojih domova veoma daleko... veoma, veoma daleko. Znajuci to, nije tesko postaviti prioritete svakog nacionalnog programa u Srbiji. To autor novog nacertanija jos nije ukapirao, a ni Djindjic kao ni njegov takozvani umjereni konkurent Kostunica, niti ideolozi pravoslavnog talibanstva u SPC, Savezu knjizevnika Srbije i SANU.  

Duhovi leševa zakopanih srpskih žena i dece
verovatno neće uticati na one ispod čijih su
prozora oni sahranjeni.
Ali kad ukapiramo da se to nije desilo nama
nego smo mi to umislili biće na m lakše!
rm

#7 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 03 March 2003 - 15:16

Srbija vise nema snage da se oslobodi prokletstva. Djindjic i njegovi poltroni su takodje izgubili moralni kredibilitet. Laku noc Srbijo!

#8 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 03 March 2003 - 16:14

O cemu prica ovaj pulsar? O Cedinom clanku? Pa on je potpuno odlepio!

#9 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 03 March 2003 - 16:18

Čedomir Antić: Srbija XXI veka svoje uzore treba da traži u malim evropskim državama, i u tradiciji politike Srbije pre 1912, ili čak, pre 1878. godine

Ulazak u EU jeste cilj naše države, ali se mora strogo voditi računa o statusu i ravnopravnosti naše zemlje u Uniji. Za Srbiju je važnije da dostigne standarde današnje EU, nego da bezglavo jednoga dana stupi u reformisanu ili podeljenu verziju današnje EU.


Tako je! A mogla bi da se ugleda čak i pre 300 godine. Ili jos bolje 1532 PNE. A mozda ne? Ma da! Cek' da vidimo sta nam nudi ta EU. Ma 'ajde necemo! Ma ocemo! A u a u! E moji neki sugradjani gologuzani. C c c c c... Ti ga krstis ono prdi. Neki u ovoj zemlji su stvarno retki zverovi. Trebalo bi da budu zasticena vrsta. Lopate u šake bre! Nema pas za sta da vas ujede. Fabrike za safalade.
___________________
Idite bre spavajte!

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2003-03-03 16:22 ]

#10 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 03 March 2003 - 16:22

Srbija bi mogla da se ugleda na Bugarsku, ako su joj Poljska, Ceska i Madjarska vec postale misaone imenice.

#11 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 03 March 2003 - 16:32

Pre svega, reč je o borbi protiv islamskog ekstremizma i međunarodnog kriminala.

Sa svakim u većoj meri centralističkim ustrojstvom Unije BiH, politički gubitak biće ravnopravno podeljen između Srba i Hrvata.

U Crnoj Gori je, po "Nacrtu" mr Antića, neophodno ukinuti stanje nastalo posle 1945. godine. Srpski narod u ovoj zemlji mora imati adekvatnu zaštitu zvanične Srbije, a SPC podršku i pomoć EU i OUN.

:roll:

#12 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 03 March 2003 - 17:07

Henry Chinaski:
Ulazak u EU jeste cilj naše države, ali se mora strogo voditi računa o statusu i ravnopravnosti naše zemlje u Uniji. Za Srbiju je važnije da dostigne standarde današnje EU, nego da bezglavo jednoga dana stupi u reformisanu ili podeljenu verziju današnje EU.

<blabla> <blabla>

Henri, ja sam izgleda veci mazohista od tebe. Malo, malo, pa odgovorim na tvoje besmislice. Ipak, ovaj put mislim da se radi o neznanju ili nerazumevanju, a ne o tvojoj zloj nameri da terorises sve oko sebe svojim budalastinama.
Pazi ovako, Norveska i Svajcarska nisu clanice EU. One cak i ne pokazuju zanimanje za ulazak u EU, ali su po svemu dostigle standarde danasnje EU. Da li si ovo ukapirao?
E sad, u narednih nekoliko godina ocekuje se ulazak velikog broja (pre svega istocnoevropskih) zemalja u EU. Neke od njih nece u potpunosti dostici potrebne standarde, i imace drugorazrednu ulogu, ali ce naravno, po inerciji uci u uniju. EU ce u buducnosti verovatno biti podeljena na dva neravnopravna dela, i bilo bi jako lose da se mi nadjemo u ovom drugom. Kapiras?
Dakle, EU, naravno - da, ali pre svega treba biti svestan da to nije jednostavno ulazak u taj klub i sve ce odjedanput biti u redu. Treba izgraditi svest da su evropski standardi u nasem interesu i izgraditi ih pre ulaska u EU. Da li ovo kapiras? Ili mislis da ce sutra da jednostavno dodju Evropljani i da ti pomognu da ..bes sve po spisku onima koji ti zivot zagorcase.
Sa nestrpljenjem ocekujem tvoj sledeci post.

[ Izmena poruke: Mod12 na dan 2003-03-03 17:14 ]

#13 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 03 March 2003 - 17:20

Neso, cini mi se da me nisi razumio i pretpostavljam da je to zato sto ocekujes da svi mi sa kojima se ne slazes moramo u horu zapjevati odu Zoranu Djindjicu, ali ja ti kazem da u Srbiji nema vise politicke, niti moralne snage za to sto ti nazivas Nacionalnim programom, jer bi prioritetni cilj svake moralno posrnule nacije prije svega trebalo biti javno pokajanje i izvinjenje zrtvama zlocina. Ali to se nece desiti jer Djindjic, to se sada pokazuje, je gori od Seselja. Sada, kada je prodao svoje politcke protivnike takozvanoj medjunarodnoj pravdi, pravi planove ujedinjenja na genocidu stvorene republike "srpske" sa Srbijom (takodje poprilicno osrbljenoj pa se i ona moze smatrati samo srpskom).

#14 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 03 March 2003 - 17:37

Ne secam se hrvatskog i muslimanskog izvinjenja za genocid u drugom svetskom ratu (a ni u ovom poslednjem). Takodje ni albanskog izvinjenja za genocid nad Srbima na Kosovu. Ali, sta je ovo, izgleda da sam se primio na pulsarovu provokaciju?

#15 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 03 March 2003 - 17:45

Ti se ne izvinjavas zbog njih, druze i brate, nego zbog SEBE! Rekoh ti, da bi mogao mirno spavati, da ti ne ustaju lesevi izpod prozora i da se ne bi stidio sto si Srbin! Kao sto se ja stidim!