Jump to content


Sta se dogadja u SDP?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#16 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 06 March 2003 - 15:46

To Eraserhead:

Koliko po tebi uticajnih clanova, pa i % sireg clanstva zastupa tezu za zblizavajem sa DS, pa i ujedinjenjem sa njima?

#17 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 06 March 2003 - 15:51

Iskreno, ne zan Vlado i ne zelim da te lazem.
Ja nisam clan SDPa(samo prijatelj:smile: ) tako da nemam blizi uvid u raspolozenje.

Ali moj stav je da bi to bilo glupo.

Ono zbog cega cenim SDP i sto sam im i rekao je da od njihovih 5 poslanika u skupstini SCG dvoje imaju titulu prof. dr. i dvoje mr, a od svih ostyalih poslanika samo jos jedan ili dvoje imaju neku "titulu".

#18 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 06 March 2003 - 15:55

Eraserhead:
Iskreno, ne zan Vlado i ne zelim da te lazem.
Ja nisam clan SDPa(samo prijatelj:smile: ) tako da nemam blizi uvid u raspolozenje.

Ali moj stav je da bi to bilo glupo.

Ono zbog cega cenim SDP i sto sam im i rekao je da od njihovih 5 poslanika u skupstini SCG dvoje imaju titulu prof. dr. i dvoje mr, a od svih ostyalih poslanika samo jos jedan ili dvoje imaju neku "titulu".


Ja ne mislim da bi to bilo glupo, u enkoj buducnosti, jer je to izbor izmedju totalnog nestanka ( pa posle ko se kako snadje) i totalnog prelivanja (gde ce nekolicini nesto u startu biti zagarantovano)..na tom delu je velika guzva, ukljucujuci i DS, i tako malo biracko telo ne moze da hrani sve..
Sve se to uklapa u moja predvidjanja (vise zelje) da ce ostati par stranaka i da krenemo u ozbiljniju pricu..

#19 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 06 March 2003 - 16:52

ne bih se slozio da je B. Pavlovic opalio po vladi tek kada se nasao u grupi poslanika koji su trebalo da izadju iz skupstne. mislim da je to ipak bilo nesto ranije i u vezi sa onim cuvenim proslogodisnjim tenderom za naftu koji je raspisala Srbija.
osim toga, B. Pavlovic vazi za jednog od najtalentovanijih politicara danas. naime, levica je potpuno upraznjena a svakim danom je sve jasnije da Djidnjic moze da se uclani u 100 Soc.Internacionala ali u Srbiji kao takav nema sansi (zapravo Djindjic je vec ispucana puska i za levo i za centar i desno, to izgleda samo njemu nije jasno, i naravno, SonjiL). Mislim da samo pod dejstvom THC neko moze da zamisli Koraca kao autenticnog lidera levicarske stranke. G17 gleda prema ulevo ali ne znaju kako bi to uradili, a i tamo bi imali dodira sa ljudima sa kojima ne znaju kako da komuniciraju i sta bi uopste sa njima i razgovarali.
SPS se zakopao do kraja, posebno sada kad su vratili onog hohstaplera Vucelica. Od Orlica niko nista i ne ocekuje, cak su mu pre jedno dvadeset dana nalupali samare na saveznoj vladi kada je pokusao da progura privatizaciju Borbe, onako na brzinu.
Nista, da sacekamo Diskutanta, mozda ce reci jos po nesto.

#20 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 07 March 2003 - 04:03

Diskutant, pošto vidim da si dobro upućen u te stvari kojima se bavi SDP, jel znaš možda ko će da ga ispuši na kraju, Orlić ili Korać? I još jedno pitanje: kakva je tvoja uloga u svim tim dešavanjima?

#21 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 07 March 2003 - 05:42

Dushe, na prvo pitanje necu da odgovorim, neka na njega odgovore oni ciji je to posao. Moja uloga u desavanjima je apsolutno nikakva.

Pa, meni je ova stranka (bolje receno - ono sto bi "ta" stranka trebalo da zastupa i predstavlja) vrlo zanimljiva, ja te ideje veoma postujem i simpatisem, ali avaj, u brutalnoj Srbijici zivimo, nema ovde mnogo mesta za suptilnu politiku. Elem, najbolje da sacekate KZSh kopredsednika SDP, necete dugo cekati :wink:

#22 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 07 March 2003 - 20:09

Nikcxa, pre nego sto mi se izvinis za onu "boljsevizam" -- nebulozu, [vidi, vidi, kako je to nasoj moderatorki Mod11 promaklo], samo da zapazim - propade nam tema :grin: