Jump to content


Photo

CRNA GORA PREDLAŽE "UPARIVANJE" AMBASADORSKIH MESTA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
74 replies to this topic

#1 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 02 March 2003 - 08:16

CRNA GORA PREDLAŽE "UPARIVANJE" AMBASADORSKIH MESTA Izvor: B92

Podgorica, Beograd -- Crnogorski ministar inostranih poslova Dragiša Burzan rekao je u subotu za Radio B92 da će Crna Gora tražiti da njeni predstavnici dobiju ambasadorska mesta u najznačajnijim svetskim metropolama, poput Vašingtona, Londona, Brisela, Pariza i Moskve. Burzan je objasnio da se Crna Gora zalaže za jednakost država članica, kako je i propisano Ustavnom poveljom, tako da bi mesta u ambasadama u značajnim prestonicima trebalo da budu ravnopravno podeljena. "Crna Gora ima ozbiljne aspiracije da bude prisutna na svim mestima gde se donose važne političke i druge odluke, s tim što mi predlažemo model 'uparivanja' otprilike podjednako važnih mesta. U svakom paru jedno mesto bi pripalo Crnoj Gori, a drugo Srbiji, s tim da to uparivanje nije samo na nivou ambasadora, već na nivou prvih par funkcija.

Burzan se založio i za generalnu promenu u načinu vođenja spoljne politike, koja bi podrazumevala redukciju, ali i simetriju. On je rekao da bi u tom smislu izvestan problem predstavljalo to što Srbija ne bi imala ministra za inostrane poslove. "Naša namera je da jednim novim sistemom uredimo čitavu ovu oblast i da radimo saglasno sa Srbijom sa ciljem da se postignu dobri efekti u spoljnopolitičkim poslovima", rekao je Burzan. U Saveznom ministarstvu inostranih poslova za sada nisu želeli da komentarišu Burzanove tvrdnje.
____________________________________________

I sto je tu sad lose ako smijem da pitam?

#2 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 02 March 2003 - 08:52

i treba da trazi ! Samo pre toga nek uplati 50% u budzet jer ravnopravnost je i u pravima ali i obavezama.

Inace nije stos samo u ambasadoru. Nije ambasada samo jedan covek to je citav tim. Plus toga sam ambasador nema tu neke moguicnosti za vrdanje. To je veoma rutinsko zanimanje. Protokol.
---------------------
A onda je tjetnikov njeznik milokliznuo u njenu umocioncu ! - Ne vazumem pvevedite mi !!!

[ Izmena poruke: Brane na dan 2003-03-02 08:54 ]

#3 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 March 2003 - 09:10

BRANE

CITAT
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
i treba da trazi ! Samo pre toga nek uplati 50% u budzet jer ravnopravnost je i u pravima ali i obavezama.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Brane,
Pise li to u Povelji, ili vi dopisujete po slobodnom nahodenu.

E moj Crnogorac,
Ko s`davolom tikve sadi......

#4 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 March 2003 - 09:15

BRANE
CITAT
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
A onda je tjetnikov njeznik milokliznuo u njenu umocioncu ! - Ne vazumem pvevedite mi !!!
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
OVO NI SESELJ NEBI RAZUMIO,
IMATE ZAJEDNICKI PROBLEM.

#5 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 02 March 2003 - 09:28

Drzavna zajednica fakticki nije ni pocela da postoji a Burzanova izjava je izazvala pometnju? Zasto? Jel' zbog toga sto se trazi ( po meni ne moguca ) ravnopravnost? Mislim, ne vjerovatno je ( bar citajuci komentare ove vijest na B92 ) sa koliko se "simpatija" gleda na teoretsku ispravnost Burzana.

I ranije sam tvrdio kao i sada da je cak i najvecem optimisti postalo jasno da se ne moze praviti drzavna zajednica Srbija/Crna Gora jer je vec na pocetku neminovna dominacija vece clanice.

#6 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 02 March 2003 - 09:45

pa moguce je u EU postoji jedan Luxemburg i jedna Nemacka ! Ali Luxemburg se i ponasa kao Luxemburg.

#7 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 March 2003 - 10:09

Brane,
Ocigledno je ko igra ulogu Njemacke.

#8 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 02 March 2003 - 10:14

e ajde da se ne lazemo. Ako CG-cima smeta ovakav odnos ja se pitam sta oni uopste ocekuju od EU ? Tek tamo se njihov glas nece cuti niti ce im EU ni u ludilu dozvoliti da bilo sta odlucuje.

Ipak Cg pate od mitomanije. Ne ozbiljno !

#9 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 02 March 2003 - 10:35

Crnogorsko prisustvo u svetu, u vidu diplomatskih predstavnika, predstavlja prvi korak u nastupajucoj trogodisnjoj mucnini.

Cuo sam da traze London, Vasington, Pariz i tako to. Koliko je zahtev blesav i nerealan mozda se najbolje da razumeti ako probate da nadjete tri pristojna lika koja bi se udomila u ovim ambasadama.

Lekic je vec uposhljen, Blagota bi u Vegas al' tamo nemamo diplomatsko predstavnistvo...

Ali mozda gresim. Zato bih voleo da cujem na koje se tacno diplomate mislilo.

#10 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 02 March 2003 - 10:45

Brane:
e ajde da se ne lazemo. Ako CG-cima smeta ovakav odnos ja se pitam sta oni uopste ocekuju od EU ?


Poenta je Brane sto se mi stvarno ne lazemo i da se lako da predvidjeti ne izbjezna dominacija Srbije kako u drzavnom aparatu tako i na medjunarodnoj politickoj sceni. Ako se uzme ne srazmjernost dvije clanice to postaje i logicno ali mi nikako ne moze biti logicno da se svi mi ubjedjujemo u mogucnost opstanka ovakve zajednice pri cemu ce se vecinski narod morati prilagoditi ispravnoj podjeli ( u ovom slucaju ambasadosrskih mjesta ). E pa sad, ne moze i Jare i Pare.

Sto se tice EU i ocekivanja od nje pitanje nije na mjestu ne zbog toga sto je jasno da je Unija ta koja postavlja uslove za clanstvo vec sto smo mi daleko od tog kako ekonomskog tako i politickog nivoa. Mitovi sa ovim nemaju ama bas nikakve veze.

#11 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 02 March 2003 - 10:51

To Lun:

Jel' to mozda neko ne pisano pravilo iz kojeg proizilazi rezervacija pomenutih Ambasada za srbijanske politicare? Pitam se gdje su sada argumenti onih koji podrzavaju postojanje drzavne zajednice S/CG da mi ovu zavrzlamu strucno i upakovano objasne? Ne cini li se tebi ( koliko sam shvatio tvoje postove i ti si jedan od njih ) da je za postojanje ovakve zajednice realno sto izjavi Burzan? Cemu sada strah i "mucina" od crnogorskih diplomata?

#12 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 March 2003 - 10:52

Lun

Član od: Mar 28, 2001
Lokacija: Beograd
Poruka poslata: 2003-03-02 10:35
--------------------------------------------------------------------------------
Crnogorsko prisustvo u svetu, u vidu diplomatskih predstavnika, predstavlja prvi korak u nastupajucoj trogodisnjoj mucnini.

Cuo sam da traze London, Vasington, Pariz i tako to. Koliko je zahtev blesav i nerealan mozda se najbolje da razumeti ako probate da nadjete tri pristojna lika koja bi se udomila u ovim ambasadama.

Lekic je vec uposhljen, Blagota bi u Vegas al' tamo nemamo diplomatsko predstavnistvo...

Ali mozda gresim. Zato bih voleo da cujem na koje se tacno diplomate mislilo.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Nikakvih kadrovskih preblema nijeste imali sa Velikosrbima iz CG, bar ja nijesam cuo.
Zasto se naglo pojavio problem sa kadrovima pro crnogorske opcije.
Munjo, tesko je naci formulaciju pristojnu,za emocije koje drugi narodi osjecaju prema vasoj aroganciji.

#13 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 March 2003 - 10:58

CRNA GORA PREDLAŽE "UPARIVANJE" AMBASADORSKIH MESTA
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ako dode do realizacije gore navedene ideje,
treba povesti racuna o polu.

#14 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 02 March 2003 - 19:27

CRNOGORAC 100%:
To Lun:

Jel' to mozda neko ne pisano pravilo iz kojeg proizilazi rezervacija pomenutih Ambasada za srbijanske politicare? (...) Cemu sada strah i "mucina" od crnogorskih diplomata?  

Jok, bre. Determinisana su postojecom distribucijom troskova zajednicke administracije i jos nekim parametrima. Sta vise, Srbija bi morala slepo da se drzi kljuca 5/95 (ili slicno) u vanskupstinskim telima, iz nekoliko nezaobilaznih, objektivnih, realnih, jednostavnih razloga:

privredna i ekonomska snaga, brojnost gradjana, pokrivanje troskova zajednicke administracije, sve dok se ne postigne potpuno koherentna spoljna politika, i dok obe strane na delima ne dokazu lojalnost novoosnovanoj zajednickoj drzavi.

Do tada - 5/95, sve dok razlike (u spoljnoj politici) postoje. A one postoje, evo, slusamo da spoljno-politicka i druga vladajuca elita Crne Gore bez ikakvih konsultacija sa srbijanskom, se zalaze za pruzanje podrske US-ratnim naporima. Takvo unilateralno reagovanje ne treba da bude nagradjivano.

Vidi-vidi, eto svetu jos jednog predstavnika Mlade Evrope, HAHA.

#15 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 02 March 2003 - 22:54

Odnos 95:5 o kome je pisao Diskutant daje odgovore na sva pitanja koja su postavljena.

Ali na pitanje ko su ti diplomatski kadrovi i dalje nema odgovora.
Ili cete mozda milovana da proglasite ambasadorom ?