Jump to content


Photo
- - - - -

NATO Intervencija 1999.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2058 replies to this topic

Poll: Kako gledate na NATO intervenciju 1999? (373 member(s) have cast votes)

NATO intervencija 1999. za mene je

  1. Zločin zapadnjaka (123 votes [38.80%])

    Percentage of vote: 38.80%

  2. Zločin zapadnjaka ali i naše vlasti, koja ih je isprovocirala (83 votes [26.18%])

    Percentage of vote: 26.18%

  3. Nužni odgovor zlom Miloševićevom režimu (111 votes [35.02%])

    Percentage of vote: 35.02%

Vote

#2056 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 29 March 2013 - 00:30

Ti si taj koji vodi racuna da li postoji neka presuda ili ne. Kako je u ovom slucaju.Ima li presude za genocid?

 

kad ti je već dozvoljena relativizacija zločina čisto da te pitam, imaš li ti negde napismeno presudu o genocidu?

 

može link nije problem.

 

Ajde mislim to vređanje žrtava rata samo tebi može da prođe i nikom više.

 

Sad još  posthumno da predložiš Aliju i Franju za Nobelovu nagradu za mir ( kao što je bilo pacijenata koji su Slobu predlagali) i da upotpuniš opus izasiranja po žrtvama rata na prostoru exYU.

 

Bravo moderacijo, bravo čelična pesico liberalizma!!!!



#2057 bokki

bokki
  • Banned
  • 477 posts

Posted 29 March 2013 - 00:33

Ti si taj koji vodi racuna da li postoji neka presuda ili ne. Kako je u ovom slucaju.Ima li presude za genocid?

 

Nema.

Konvencija o genocidu (Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide) je doneta tek 1948. tako da nijedan zločin tokom WWII nije kvalifikovan kao genocid.

 

NDH je sprovela HOLOKAUST.



#2058 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 29 March 2013 - 00:35

Američka državna agencija radila istraživanje o toksičnosti materije kojom američka vojska puni projektile ... Ima na youtube McDonalds promotivni film, radili ljudi istraživanje u nezavisnoj laboratoriji i utvrdili da mcnuggets sadrži isključivo prvoklasno kokošije belo meso, ni trunke koštanih opiljaka, hrskavica isl. E otprilike toliko verujem da je američka državna agencija bila objektivna u analizi toksičnosti jbnog osiromašenog uranijuma koji bacaju po belom svetu ...

 

Dakle, po analogiji, ja ne verujem nijednom drzavnom ili paradrzavnom izvoru iz Srbije da je objektivan o bilo cemu sto ima veze sa istorijom Srbije, pa i desavanjima u njoj tokom 90-tih. Mislim da na taj nacin mozemo daleko dogurati sa skepticizmom...

 

Inace, ja takodje "otprilike toliko" verujem da povecanje incidence nema ama bas nikakve veze sa (1) nivoom stresa i psihosomatskih obolenja, te (2) aflatoksinom i BROJNIM DRUGIM toksinima koje u hrani konzumiramo jos poodavno...



#2059 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 29 March 2013 - 00:37

Ključ do sutra dok se tema ne raščisti.