Jump to content


Photo

PANINI album WORLD CUP SOUTH AFRICA 2010


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#1 pancev

pancev
  • Members
  • 7 posts

Posted 13 March 2010 - 20:06

Ovde cemo se skupljati svi koji imamo nameru da skupljamo oficijelni PANINI album namjenjen predstojecem Mundijalu, na kojem ce igrati i nasa Srbija. Prema zadnjim informacijama, album bi se kod nas trebao pojaviti izmedju 15. i 20. marta, cena jednog paketica sa slicicama bice 40 dinara, a sam album bi se (u periodu nekada oko 15. i 20. marta) trebao besplatno deliti uz SPORTSKI ZURNAL! Posto ce u albumu biti cak 668 slicica, mislim da ce biti mnogo lakse da ovde pisemo svoje duplikate i slicice koje nam nedostaju, pa da vrsimo razne menjaze!

#2 milosad

milosad
  • Members
  • 8 posts

Posted 17 March 2010 - 13:52

Gde bih mogao da nabavim album?

Imam i gomilu sličica iz prošlog albuma, ako nekome nedostaje neka me kontaktira.

#3 pancev

pancev
  • Members
  • 7 posts

Posted 17 March 2010 - 17:18

Album ce za koji dan biti u prodaji, tj. dobijace se kao poklon u Sportskom Zurnalu!!!

#4 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 25 March 2010 - 09:58

Ja ga, eto, juće nabavio.
I već dobio Lazovića i našeg Brečka... :)

Mada mi kvalitet nije nešto.... U odnosu na ranija izdanja, ovo mi deluje nekako..., jeftino. :ph34r:
Manje sličice, kvalitet samih sličica...

#5 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 March 2010 - 10:05

Kod nas valjda tek 10-og aprila? U svakom slucaju nema ga jos. Gogy, koliko slicica ima po reprezentaciji, i nadam se da nema gluposti kao u proslom poput 4 slicice za stadione i grupne slike, i one slicice u pokretu koje su skroz nepotrebne, IMO? Ne znam zasto ne naprave sa 22 fudbalera kao ljudi...

#6 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 25 March 2010 - 12:48

Pa evo, ima onaj standard - maskota, gradovi i stadioni (jedna sličica za grad, jedna za stadion) i kod reprezentacija vatrogasna slika reprezentacije, emblem i igrači.. Svaka reprezentacija na dve strane... I onako, odokativno, stvarno ima nekih 22 igrača, pošto ima sličica preko 600 da se sakupi... :ph34r: javiču ti kad stignem sa posla, stvarnu brojku...

Anyway, ako neki zaljubljenik treba, pronašao sam jednom fini link, gde je momak stavio skene SVIH albuma, koji su dosad izašli za svetska prvenstva. Čini mi se, od 1972, kad je prvi put pravljen album za prvenstvo... Da ne pričam, da su svi uredno popunjeni... :)

#7 pancev

pancev
  • Members
  • 7 posts

Posted 25 March 2010 - 14:06

Da nije ovaj :-) Ako si mislio na vo, to sam ja postavio :ph34r:
<h3 class="UIIntentionalStory_Message" data-ft="{"type":"msg"}">http://www.mediafire...543906a5faff527</h3>

#8 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 25 March 2010 - 14:18

Darko, nije taj.. :ph34r: Ali, bogami, i ovog ću da skinem, jer tu ima i nekih, koji su mi interesantni i nema ih na onom linku...

#9 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 March 2010 - 15:45

Imam ja na kompu to, sve albume za svetsko, svi popunjeni... dobra stvar :ph34r:

#10 pancev

pancev
  • Members
  • 7 posts

Posted 25 March 2010 - 16:21

Nego ljudi, pustimo mi skenove sa interneta! Hocemo li uzivo skupljati PANINI WORLD CUP SOUTH AFRICA 2010?! Ja sam za varijantu, da upravo ovdje medjusobno organizujemo mjenjaze!!!

#11 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 25 March 2010 - 17:23

Mcleod, evo, pogledah album pažljivo. 637 sličica da se popuni. Na svaki tim 17 igrača + zajednička slika + emblem.

Nema gradova al su duple za stadione.

EDIT: evo, baš gledam i ne mogu da verujem - ima jedan igrač Severne Koreje, da igra u Japanu... :ph34r:

Edited by Gogy, 25 March 2010 - 17:24.


#12 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 March 2010 - 18:50

Mcleod, evo, pogledah album pažljivo. 637 sličica da se popuni. Na svaki tim 17 igrača + zajednička slika + emblem.

Nema gradova al su duple za stadione.

EDIT: evo, baš gledam i ne mogu da verujem - ima jedan igrač Severne Koreje, da igra u Japanu... :ph34r:

Ovde je, cini mi se u FK Bezanija, istovremeno bio po jedan igrac iz Juzne i Severne Koreje. Naravno "severac" je imao svog licnog policajca koji ga je pratio u stopu, i posebno pazio da ne stupa u kontakt sa "sunarodnikom" iz juznog dela.

#13 mrda

mrda
  • Members
  • 224 posts

Posted 27 March 2010 - 18:11

evo danas nabavio album.. u pravu je gogy, manje slicice, slabiji kvalitet papira.. ali Paninijev album je i u ovakvom izdanju za ostale majka.. :D

kako pocnu da se skupljaju duplikati dogovaracemo se oko razmene..
mada ce ponovo biti haosa kod terazijske cesme.. :ph34r: da nije bilo 2006. skupljanja kod cesme ne bi nikad ppopunio ceo album.. :)

#14 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 March 2010 - 23:41

Hvala Gogy, danas sam pogledao, cekam da izadje sa novinama u ponedeljak, da ustedim malo kintu. 2 kesice razlike, nije za bacanje :ph34r: Inace, u Radnickom igra Mjong, Severna Koreja, i ima policajca uz sebe, koji je kao golman, a nije bio u protokolu nikad :)

#15 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 27 March 2010 - 23:57

Hvala Gogy, danas sam pogledao, cekam da izadje sa novinama u ponedeljak, da ustedim malo kintu. 2 kesice razlike, nije za bacanje :D Inace, u Radnickom igra Mjong, Severna Koreja, i ima policajca uz sebe, koji je kao golman, a nije bio u protokolu nikad :D

Pocelo je ludilo :ph34r:.....Za sada samo jedan duplikat, broj 6, koji menjam za 10 ostalih slicica. Jer ima neko zainteresovan :)