Jump to content


Photo
- - - - -

Zoran Djindjic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
624 replies to this topic

#31 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 March 2010 - 19:41

Kinik :ph34r:

Kad god me podsete ja kazem da je bilo nekih stvari u kojima se nisam slagala sa tadasnjim programom i stavovima DSa ali je Zoran bio redak covek da izvuce zemlju, sa razmisljanjem koje je zemlji trebalo i snagom. Ne volim da me podsecaju na taj dan, tad sam izgubila nadu u bolje sutra u toj zemlji, pravo bolje sutra.

#32 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 12 March 2010 - 19:50

Zoran Djindjic nije bio svetac; naprotiv.
Medjutim, Zoran Djindjic imao je ideju kako i kuda dalje, a bio je vrlo svestan u kakvoj mocvari zivi. To je, uostalom, njegov odnos prema SPC (samo kao primer) jasno pokazao.
Zoran Djindjic bio je pragmaticni evropejac, ja mogu danas da kritikujem brojne njegove postupke, koji i zasluzuju kritiku, ali je Zoran Djindjic bio jedini na politickoj sceni, ko je vukao Srbiju tesko i mukotrpno, ali napred.
Tadic je, nazalost, vuce unazad.

Edited by vladan, 12 March 2010 - 19:51.


#33 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 March 2010 - 20:00

Zoran Djindjic nije bio svetac; naprotiv.
Medjutim, Zoran Djindjic imao je ideju kako i kuda dalje, a bio je vrlo svestan u kakvoj mocvari zivi. To je, uostalom, njegov odnos prema SPC (samo kao primer) jasno pokazao.
Zoran Djindjic bio je pragmaticni evropejac, ja mogu danas da kritikujem brojne njegove postupke, koji i zasluzuju kritiku, ali je Zoran Djindjic bio jedini na politickoj sceni, ko je vukao Srbiju tesko i mukotrpno, ali napred.
Tadic je, nazalost, vuce unazad.

E tu je kljuc.Imao je neki cilj sa kojim si mogao da se slozis ili ne kao i sa njegovim postupcima.Tadicev cilj je da bude da bude predsednik
Welcome back

#34 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 12 March 2010 - 20:52

Tadic se nad Djindjicevim grobom opoganio nista manje nego Amfilohije Radovic.

#35 franc1952

franc1952
  • Members
  • 260 posts

Posted 12 March 2010 - 22:24

Tadic se nad Djindjicevim grobom opoganio nista manje nego Amfilohije Radovic.

Prvo Kuštunica, poslje Tadić, ali SPC isprjed svih! :ph34r:

#36 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 12 March 2010 - 22:26

...ne samo sada kod nas vec i oduvek i sire su reformatori neomiljena kategorija i to je poznato...
A kad si polu-reformator tada si nekako ok svima,
jer onaj ko bi te eventualno antipatisao nikad ne zna sta si tacno i za sta se zapravo zalazes

Inace na tribini LDP-a povodom sedme godisnjice od atentata, Jovanovic je izjavio da politika koja je ubila Djindjica pre sedam godina sada pripada prošlosti uprkos svojim pokušajima da se regeneriše...

... i sta je sada neutesnija pomisao
da li pokusaj regenerisanja takve politike,
ili to sto je Zoran Djindjic zrtva izumirucih cestica jedne bedno kratkorocne politike koje sada cak vise i nema...?

Ali ako je nestala politika nisu nestali promoteri takve politike...zivi su i zdravi
i dan danas slave danasnji datum (koji je cudnom okolnoscu i koincidencijom i R.Mladicev rodjendan) ...

#37 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 12 March 2010 - 23:05

Inace na tribini LDP-a povodom sedme godisnjice od atentata, Jovanovic je izjavio da politika koja je ubila Djindjica pre sedam godina sada pripada prošlosti uprkos svojim pokušajima da se regeneriše...



Jovanovic je mediokritet u svakom smislu...


Ali ako je nestala politika nisu nestali promoteri takve politike...zivi su i zdravi
i dan danas slave danasnji datum (koji je cudnom okolnoscu i koincidencijom i R.Mladicev rodjendan) ...



Paradoks. Zemlja Serbija. Promoteri pogubne politike koja je kostala narod, danas zive bolje i kvalitetnije od tog istog naroda. Ne postoji odgovornost. Niko nije odgovarao. Zasto?

#38 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 12 March 2010 - 23:20

Ubijanjem Zorana Djindjica ubijena je Srbija. :ph34r:

#39 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 12 March 2010 - 23:24

Pre bih rekao da koriste njegovo ime kada i kako im odgovara.Samo se jos nisu pojavili Tijanic i Toma kao "sledbenici" njegovih ideja

Tijanic na RTS1 govori u emisiji o Djindjicevom ubistvu! :ph34r:

#40 Joel_Przybilla

Joel_Przybilla
  • Members
  • 817 posts

Posted 12 March 2010 - 23:26

srbija nije umrla.. umiru njeni paraziti usled nedostatka hranljivih materija..

#41 Gorkomen

Gorkomen
  • Members
  • 38 posts

Posted 13 March 2010 - 00:01

Prva stvar:
Mnogi ponavljaju da Zoran nije bio svetac. Šta to tačno znači? Da je bio moralna nakaza sa ljudskim likom ili neki licemerni tehnokrata ili šta već? I ko je uopšte svetac? (Osim Koraća :ph34r: ) I zašto bi neko bio svetac na položaju premijera? Pa zar se od pekara i krojača zahteva da budu sveci?! kao, u stilu, znate on je odličan krojač, ali nije baš svetac!!?? Pa sve to kukavičko zakeranje povodom neproverljive stvari (kako utvrditi stepen svetaštva?) jednog streljanog šmekera, samo da bi se pred sobom i drugima sačuvao ljigavi surogat intelektualne razboritosti. Ništa nije crno-belo, pa tako ni Zoran nije bio samo dobar nego malo i zločest...
Druga stvar:
čudne li koincidencije da isti oni koji nisu voleli Zorana za života sada mrze aktuelnog izdajnika Čedu. Činjenica je da je njegov medijski lik dobro načet pravim ili nameštenim aferama, ali ako isti ljudi mrze njega verovatno on i nije tako loš. Ljudi koje ja ne volim nisu voleli Đinđića i isti ti ljudi sada ne vole Čedu. I ti isti ljudi cene tradicionalne vrednosti srpskog naroda: patriotski izgubljeno Kosovo, streljanje 8000 ljudi, generala organizatora streljanja, navijačke pretnje novinarkama, popovsku pedofiliju, patriotsku krađu narodne imovine, slanje u komu čoveka 2,5 lakšeg od sebe, itd do najsitnijih srbskih vrednosti kao što su pljuvanje po ulici, grand...

#42 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 13 March 2010 - 13:13

...
čudne li koincidencije da isti oni koji nisu voleli Zorana za života sada mrze aktuelnog izdajnika Čedu.


previse generalizujes... Ja sam voleo Djindjica, i dan danas kada slusam njegove izjave, nije mi svejedno, nateraju me da budem aktivniji.. verovatno je to slucaj sa svima nama..

Jovanovic mu nije ni blizu, pre svega u intelektualnom smislu... to ne vidi, samo onaj ko ne zeli da vidi...


P. S. ne zelim uopste da polemika krene u tom pravcu, zato sa ovim zavrsavam

Edited by HariHaler, 13 March 2010 - 13:14.


#43 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 13 March 2010 - 13:31

čudne li koincidencije da isti oni koji nisu voleli Zorana za života sada mrze aktuelnog izdajnika Čedu.

Jedno je konstatacija da je Cedomir najobicniji mediokritet, sto jeste, drugo je mrzeti ga i zeleti mu smrt...
Ne poistovecuj to.Kao sto ne treba da poistovecujes Cedomira sa Zoranom Djindjicem.
Prvi je neobrazovan, parazit SDU-a, ex GSS-a, NGO sektora i Liberalne Internacionale, nema radno iskustvo, nema stav, sto se najboplje vidi po njegovom javnom nastupu.
Drugi je pravio greske i radio je, bio je obrazovan, imao je stav, nije bio parazit, vec radnik.
Djindjica nisam voleo zbog kompromisa sa SPC i nacionalizmom, ali sam svoju lekciju naucio 2003.godine...
A glede ljubavi prema politicarima-oni nisu tu da bi ih se volelo, vec da bi zastupali interese onih, koji za njih glasaju/na osnovu cijih glasova su postavljeni na odredjenu poziciju i od cijeg novca od poreza zaradjuju i zive...
Edit: Btw, zaista prekinite da se proseravate kako je Srbija umrla na dan kada je Djindjic ubijen.
Umro je on, ubijen je zato sto je radio na tome da ovoj zemlji i, pre svega, njenim gradjanima i gradjankama, bude bolje, zeleo je drustvo slobodnih pojedinaca i tezio mu je, ocigledno mu se zelje nisu poklapale sa zeljama vecine, kojima je bilo dovoljno to sto je Srbija bila politicki oslobodjeno drustvo, sa parazitima, trutovima i podanicima umesto gradjana/gradjanki, vrednih radnika i pcela.Pokusao je, narodski receno, da od govana napravi pitu.Ali ne moze, neke stvari moraju da dodju iznutra, drustvo i pojedinci koji ga cine moraju imati zelju za promenom.
Moraju je zeleti i biti zreli za nju.Moraju zeleti da postanu gradjani/gradjanke, sto nikako ne dolazi od spolja, vec iznutra, jer se sloboda ne osvaja tako sto ti je obezbedjuje drugi, vec tako sto je, svojim delovanjem, osvajamo sami...Sloboda se, za razliku od politickog oslobodjenja, nece i ne moze spustiti do nas, mi se moramo uzdici do nje.Zato sto je politicko oslobodjenje (i)kolektivna kategorija, sloboda iskljucivo individualna, i podrazumeva odgovornost i svest o odgovornosti...
To ne moze da donese ni Djindjic ni Cedomir ni USA ni EU, to donosi nasa zelja za slobodom u nama samima...
I, btw, oni koji smatraju da je 12.marta 2003.godine ubijena Srbija, treba debelo da razmotre svoje politicko opredeljenje, s obzirom da time sto govore odaju sliku kolektivista i fasista, jer je, u praksi, po njima drzava iznad pojedinca...Pojedinac je iznad svake drzave i iznad njega su jedino Ustav i zakoni zemlje u kojoj zivi, njegova ljudska prava i njegov izbor su svetinja...Samo sto se gradjaninom ne postaje tako sto se podrzava politicka opcija, koja propagira gradjanina, u nasem slucaju LDP, vec tako sto taj gradjanin tera institucije sistema, koje zive od njega i njegovih poreza, da rade u njegovom interesu.

Edited by uros_s78, 13 March 2010 - 13:52.


#44 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 13 March 2010 - 14:27

Samo sto se gradjaninom ne postaje tako sto se podrzava politicka opcija, koja propagira gradjanina, u nasem slucaju LDP, vec tako sto taj gradjanin tera institucije sistema, koje zive od njega i njegovih poreza, da rade u njegovom interesu.


:ph34r:
Reče jedan Uroš. Dežurni apologeta... Pokrij se ušima.

#45 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 13 March 2010 - 14:58

Jovanovic je mediokritet u svakom smislu...


Hm. :ph34r:

Kad ovako nesebicno delis kvalifikacije na tudj racun, tada ih deli sam i nicim izazvan,
a ne preko posta u kome se uopste ne kritikuje Jovanovic parafraziranjem necega sto je izjavio,
vec se kritikuje neko i nesto sasvim drugo.
A posebno se ne kritikuje Jovanovic koji sa LDP-om svake godine organizuje setnju gradom i gore pomenutu tribinu,
kao podsetnik da je Zoran Djindjic nekad boravio na ovim prostorima!