Jump to content


Photo

Geografske karte i BBC


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 February 2003 - 08:28

Sinoc u vestima u 18 h BBC1 prikazao je kartu Evrope na kojoj je jasno vidljivo da je SR Jugoslavija (Srbija i Crna Gora) granicama odvojena od Vojvodine i Kosova, kao da su to nezavisne drzave. Zanimljivo je da na toj istoj karti Crna Gora nije izdvojena kao zasebna celina. To nije prvi put da se takva karta pojavljuje na BBC-ju.
Jos dok su vesti trajale, pozvao sam BBC i upozorio ih na netacnost i politicku nekorektnost prikazane karte.
Moja je primedba zabelezena pod mojim punim imenom i prezimenom.
Bice zanimljivo videti da li ce BBC narednih dana reagovati na nekakav nacin, i da li ce se karta, prikazivana i ranije, promeniti.


_________________
Koca Popovic: "Basibozluk, bagra i brabonjci, ustali da obnove Dusanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a odusevljeno klicu svakome ko ih jos vise zaglupljuje, unazadjuje i unesrecuje.

[ Izmena poruke: vladan na dan 2003-02-25 08:38 ]

#2 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 25 February 2003 - 09:00

[quote]
vladan:
Sinoc u vestima u 18 h BBC1 prikazao je kartu Evrope na kojoj je jasno vidljivo da je SR Jugoslavija (Srbija i Crna Gora) granicama odvojena od Vojvodine i Kosova, kao da su to nezavisne drzave. Zanimljivo je da na toj istoj karti Crna Gora nije izdvojena kao zasebna celina. To nije prvi put da se takva karta pojavljuje na BBC-ju.
Jos dok su vesti trajale, pozvao sam BBC i upozorio ih na netacnost i politicku nekorektnost prikazane karte.
Moja je primedba zabelezena pod mojim punim imenom i prezimenom.
Bice zanimljivo videti da li ce BBC narednih dana reagovati na nekakav nacin, i da li ce se karta, prikazivana i ranije, promeniti.


_________________

Sumnjam doktore da će oni nešto promeniti jer
još od proleća '98 oni graicu sa Makedonijom
nazivaju Kosovsko-Makedonska granica a i ovo
sa odvojenim pokrajinama im nije prvi put.

#3 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 25 February 2003 - 10:07

Vladan je lepo i srecno ziveo u Londonu seckajuci ljude a onda:

vladan:
Moja je primedba zabelezena pod mojim punim imenom i prezimenom.
Bice zanimljivo videti da li ce BBC narednih dana reagovati na nekakav nacin, i da li ce se karta, prikazivana i ranije, promeniti.

od tada njegov zivot postaje mora, pozivi, pracenja, car crash itd...

#4 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 25 February 2003 - 10:16

Evo ja sam prije desetak minuta gledao dnevnik i na zalost spikerka ne spomenu Vladana. Mozda u 12:00.

P.S. Da nazovem ja, mozda pomognem:???:

#5 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 25 February 2003 - 10:19

Dobro je to znati, cisto da se ima u vidu. Eto, ko tamo 1990 nije prijavio mesto boravka negde u Sloveniji, sad ima ponovo sansu.

#6 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 25 February 2003 - 12:25

Ne treba da nas cudi sto se Englezi, tradicionalni srpski neprijatelji, tako ponasaju. Uskoro ce nam zemlja zaista tako izgledati. Bojim se da cemo 200 godina Prvog srpskog ustanka obeleziti u istoj onakvoj Srbiji kakva je tada postojala, dakle, Beogradski pasaluk.

#7 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 25 February 2003 - 12:45

Pobunjenik, ja mislim da je ta greska nenamerna. Naime, da si ikada bio u zapadnoj Evropi video bi da 99% ljudi nema pojma u cemu je razlika izmedju Jugoslavije, Srbije, Kosova, Bosne. Ja sam svom sefu objasnjavao da je doskorasnja Jugoslavija ustvari Srbija (i nesto malo Crne Gore), pa je onda on meni pricao kako je krajem osamdesetih bio "u Srbiji na moru. U Puli (?!)" Nemaju oni pojma o tome koja je to zemlja, ni koje su joj granice, niti ih to interesuje.

#8 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 25 February 2003 - 12:58

Naravno da obicni ljudi nemaju pojma, ali oni koji rade u BBC-ju i te kako znaju gde je sta. "Greska" je namerna, u to budi siguran. Pitam sad ja, kako bi se oni osecali kada bi RTS na primer prikazao vremensku prognozu u Velikoj Britanjiji rasparcanoj na kantone?

#9 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 25 February 2003 - 13:06

vladan

Član od: Mar 29, 2001
Lokacija: London, UK
Poruka poslata: 2003-02-25 08:28
--------------------------------------------------------------------------------
Sinoc u vestima u 18 h BBC1 prikazao je kartu Evrope na kojoj je jasno vidljivo da je SR Jugoslavija (Srbija i Crna Gora) granicama odvojena od Vojvodine i Kosova, kao da su to nezavisne drzave. Zanimljivo je da na toj istoj karti Crna Gora nije izdvojena kao zasebna celina. To nije prvi put da se takva karta pojavljuje na BBC-ju.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Tu donju granici, zasebnu cjelinu, ostavili su nama da zacrtamo, ako Bog da za tri godine.

#10 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 25 February 2003 - 13:23

Pobunjenik:
Naravno da obicni ljudi nemaju pojma, ali oni koji rade u BBC-ju i te kako znaju gde je sta. "Greska" je namerna, u to budi siguran. Pitam sad ja, kako bi se oni osecali kada bi RTS na primer prikazao vremensku prognozu u Velikoj Britanjiji rasparcanoj na kantone?

Ma jok bre. Njima je jos u glavi bivsa "velika" Jugoslavija. E sad, oni znaju da tu sada ima mnogo novih granica. Ali ko ce ga znati koje su stalne, koje su privremene, kakav je status Kosova, sta je i gde je Republika Srpska, pa Canak lobira za nezavisnu Vojvodinu. Na stranu cinjenica da se ne zna ni koja je zastava, ni koja je himna, ni koje je pismo (ja svakome kome kazem da se u Srbiji koriste dva pisma, on se krsti i cudi). I onda onaj ko pravi mapu za vremensku prognozu kaze: "Ma turi tu neke linije, koga od gledalaca boli koje su granice prave." Naravno onda se pojavio Vladan, hitro intervenisao i nas izvestio o svom patriotskom cinu.

#11 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 25 February 2003 - 13:31

Ma yok,oni samo preuzimaju karte od CIA-e, a kako su te karte tacno se vidjelo kad su NATO avioni srusili kinesku ambasadu u Beogradu. :smile:

#12 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 25 February 2003 - 13:46

Nešo reci šefu da pazi gde priča da je Pula
u arbiji može da završi u Hagu kao zaverenik
zločinačkog projekta Velike Srbije!
Nisu džaba oni gađali mostove u Novom Sadu
ali dok mi ukapiramo o čemu je reč biće već
kasno tj.vojvoda čanak imaće svoje dvore.

#13 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 25 February 2003 - 15:35

vladan:
Sinoc u vestima u 18 h BBC1 prikazao je kartu Evrope na kojoj je jasno vidljivo da je SR Jugoslavija (Srbija i Crna Gora) granicama odvojena od Vojvodine i Kosova, kao da su to nezavisne drzave. Zanimljivo je da na toj istoj karti Crna Gora nije izdvojena kao zasebna celina. To nije prvi put da se takva karta pojavljuje na BBC-ju.
Jos dok su vesti trajale, pozvao sam BBC i upozorio ih na netacnost i politicku nekorektnost prikazane karte.
Moja je primedba zabelezena pod mojim punim imenom i prezimenom.
Bice zanimljivo videti da li ce BBC narednih dana reagovati na nekakav nacin, i da li ce se karta, prikazivana i ranije, promeniti.


_________________
Koca Popovic: "Basibozluk, bagra i brabonjci, ustali da obnove Dusanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a odusevljeno klicu svakome ko ih jos vise zaglupljuje, unazadjuje i unesrecuje.

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: vladan na dan 2003-02-25 08:38 ]</font>


Vladane,
Da li si to i ranije primetio ili je to "lansirano" zadnjih 3-4 nedelje posle nesporazuma Bushove administracije sa nekim glavnim evropskim zemljama oko situacije sa Irakom.To po meni (ako nije greska) moze da bude poruka evropljanima da imaju da ciste svoje dvorishte koje je puno smeca pre nego sto se usile da stanu na put americkim namerama da napadnu Irak.

#14 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 February 2003 - 16:43

Iskreno da kazem, cini mi se da sam to vidjao i ranije, ali ne bih smeo da se zakunem.
Ovog puta me je iziritiralo jer je ispred jedne takve mape Blair agitovao za rat.

#15 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 25 February 2003 - 16:52

Pobunjenik:
...Englezi, tradicionalni srpski neprijatelji...


zivela tradicija!
uzasno me zanima ko bi bio u grupi tradicionalnih srpskih prijatelja?