Jump to content


Photo
- - - - -

MLB


  • Please log in to reply
1673 replies to this topic

#61 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 04 August 2010 - 22:41

Konacno je uspeo.

http://mlb.mlb.com/v..._...53&c_id=mlb

:ph34r:
  • 0

#62 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 05 August 2010 - 00:34

:ph34r:
  • 0

#63 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 28 September 2010 - 02:22

Gledao sam sinoc izvestaj sa utakmice Jaysa (to su "moji" domaci) i Baltimora. Picer Baltimora je "izbombardovao" Jose Bautistu, najboljeg HR ove godine, covek jedva preziveo. Srecom kaze nije pogodjen u glavu -_- . Jedan njegov saigrac rece da su sigurno besni jer im je razbio citavu picersku linju ove sezone (oni su u istoj diviziji pa cesto igraju medjusobno), a vise nece igrati ove godine pa da se "osvete" :) .
  • 0

#64 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 28 September 2010 - 12:19

Nesreca je Blue Jays-a sto se nalaze u ovako jakoj diviziji. Da su u bilo kojoj drugoj, komotno bi se sad borili za prvo mesto.
  • 0

#65 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 29 September 2010 - 05:05

Pa Jays su dosli i do back to back titula pocetkom devedesetih, neki jos spominju veliko slavlje koje je bilo tada :) . Po meni je vrlo los sistem razigravanja, samo 4 ekipe u play off-u je premalo. Mislim igraju ligu 6 meseci dana za danom i kao ne moze jos par utakmica u play off-u. Bilo bi mnogo interesantnije. Divizija sa Jenkijima i Red Soksima je smrt, bar u ovom trenutku, za bilo kakvu mogucnost razigravnja za titulu.

Edited by Milutinov Tata, 29 September 2010 - 05:05.

  • 0

#66 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 29 September 2010 - 13:06

Divizija sa Yankees-ima i Red Sox-ima je gotovo uvek smrt, a tu su sad jos i razgoropadjeni Tampa Bay Rays-i, koji, inace, uprkos odlicnim rezultatima stvarno imaju ocajnu posetu ove sezone na svom stadionu.

Nocas su i Cincinati Reds-i osigurali titulu u svojoj diviziji, pa sad ostaje samo da se vidi rasplet u NL West-u. Bice cupavo do kraja, al' valjda ce Giants-i izdrzati. Sve u svemu, poslednja serija u sezoni protiv Padres-a resava sve.

Po meni je vrlo los sistem razigravanja, samo 4 ekipe u play off-u je premalo. Mislim igraju ligu 6 meseci dana za danom i kao ne moze jos par utakmica u play off-u.


Eh, a nekad su samo po dve ekipe iz svake lige isle u postseason. :)

Slazem se da bi mogli da povecaju malo broj mesta u play-offu

Edited by Skyglider, 29 September 2010 - 13:11.

  • 0

#67 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 29 September 2010 - 13:55

Slazem se da bi mogli da povecaju malo broj mesta u play-offu

-_-
Makar da sistem bude kao u NFL-u...

p.s. Evo obecavam da sam od 6. oktobra redovniji :) :twak:
  • 0

#68 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 29 September 2010 - 22:36

nadam se (chak je i selig pomenuo da je opcija) da ce se uvesti da pobednici divizija idu direktno, a sledeca dva najbolja igraju jednu tekmu za wild card. tako bi npr. ove godine trka yankeesa i tampe imala smisla, a i bostonova sezona ne bi bila izgubljena i pored svih povreda.
  • 0

#69 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 30 September 2010 - 02:13

Pa bolje je i tako u svakom slucaju, mada bi interesantnija opcija bila da ubace makar jos 2 play-off mesta.
  • 0

#70 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 30 September 2010 - 03:12

Oprostajno pismo legendarnog menadzera Blue Jaysa Cita Gastona (obe titule osvojene pod njegovim vodjstvom), objavljeno danas u Toronto Staru. Veceras je poslednji put predvodio tim kao menadzer pred domacim navijacima.
Spoiler! --Click here to view--
Posted Image
  • 0

#71 sebulba

sebulba
  • Members
  • 70 posts

Posted 30 September 2010 - 12:20

Hvala za tekst Dirljivo, nema sta.
Imao sam cast da gledam Jays od samog pocetka na EX stadionu, ali ne i pocetkom devedesetih. Tih ranih devedesetih, kada se u Sky Dome-u pisala istorija, mi smo ovde u srbiji na zalost imali (morali) da se bavimo sasvim drugim stvarima.
Neopisivo sam ljubomoran i zavidim svakome ko moze da gleda baseball uzivo, a pogotovo vi u Ontariu.

I stvarno mislim da treba vise mesta za play off.
  • 0

#72 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 01 October 2010 - 05:33

Na oprostaju Jenkisi su potuceni sa 8-4, postavljen i klupski rekord po broju HR u sezoni (245 i jos se broji), bilo 33,143 gledalaca. Evo par isecaka iz Toronto Stara

Heading into his final home game as Jays’ manager, Gaston continued to portray himself as too cool to car, admitting that he might cry but not dwelling on the question during the pre-game media briefing. But as he watched a video tribute to his career during a pre-game farewell ceremony, a single tear streaked his right cheek. And as Gaston finally addressed the Rogers Centre crowd another tear spilled from his right eye, even as his voice held steady.

The 66-year-old manager may not be sentimental, but he certainly is human.

“You just can’t hold that back after a while,” Gaston said after the Jays’ 8-4 win over the New York Yankees. “When you find out that you’ve touched that many people’s lives and it’s all to the good, how can you hold that back?”


After Wednesday’s game, Gaston said he hadn’t devoted much thought to his legacy, only that he hoped people would remember him as a manager who treated players fairly.

But after a season of stressing a clean break from the game, Gaston, who will remain with the Jays as a consultant, had pinpointed what he will miss about the job.

The hotels.

“As a manager,” he said. “You do get the best suites on the road.”

Posted Image
Cito Gaston, managing his final game at the Rogers Centre, acknowledges a standing ovation Wednesday night as the Jays paid tribute to the manager who led the franchise to its two World Series titles.



Veceras su rasturili Minesotu 13-2, Bautista "ubio" Grand Slam plus jos jedan HR. Ukupno veceras 6 HR i stiglo se do 253. U istoriji bolji su bili samo Oriolsi sa 257, Rendzeri sa 260 i Marinersi sa 264.

Eh, a nekad su samo po dve ekipe iz svake lige isle u postseason. :)

Auuu, zar je moguce? Ma ja do ove godine nisam ni znao da se prednost domaceg terena u finalu "dobija" na All Star mecu, mislio sam da je kao i svugde ko ima bolji bilans u ligi -_- . A pre dve godine sam saznao da se mecevi izmedju timova razlicitih konferencija igraju tek od pre desetak godina. Ma sve je tu pomalo cudno i "konzervativno" oko bejzbola.

Edited by Milutinov Tata, 01 October 2010 - 05:36.

  • 0

#73 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 01 October 2010 - 14:09

Kad vidim ovakvo demoliranje Minesote, opet ne mogu a da se ne osvrnem na to sta bi bilo da su u malo slabijoj diviziji. Gotovo sigurno bi svom legendarnom menadzeru priredili oprostaj sa play off-om.

No, da se vratimo na ekipe koje i dalje imaju sanse za posteseason. -_- Giants-i pocistise sinoc Arizonu i sad im fali jos samo jedna pobeda u seriji protiv Padres-a kako bi osvojili diviziju. Lincecum najbolji kad je najpotrebnije, 11K preksionoc. Sinoc i Bumgarner odlican sa 7K za 5 ininga. Nadam se da ce odluka protiv Padresa pasti vec nocas.
I da, ako Buster Posey ne dobije ROY nagradu, onda neka se nose svi.


Auuu, zar je moguce? Ma ja do ove godine nisam ni znao da se prednost domaceg terena u finalu "dobija" na All Star mecu, mislio sam da je kao i svugde ko ima bolji bilans u ligi :) . A pre dve godine sam saznao da se mecevi izmedju timova razlicitih konferencija igraju tek od pre desetak godina. Ma sve je tu pomalo cudno i "konzervativno" oko bejzbola.


Pa da, bile su po dve divizije u obe lige, a u play off su isli samo prvaci. Tacnije, odmah su se igrale NLCS i ALCS. To je tako bilo sve do sredine 90's kad su lige podeljene na po 3 divizije i ubacena su jos 2 mesta u postsezoni. '97. je uvedena i interliga, a do tad su dve ekipe iz razlicitih liga mogle da se sastanu ili u spring trainingu ili u WS, sto je bilo glupo.
A ovo da se na All-star mecu odredjuje domacinstvo u WS je takodje glupost teska.
  • 0

#74 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 02 October 2010 - 05:18

A ovo da se na All-star mecu odredjuje domacinstvo u WS je takodje glupost teska.

Barem je All Star mec vrlo ozbiljna utakmica :) , a ne kao u ostalim sportovima egzibicije i samo opusteno, ovde mozda ode titula ako odigras lose.

Jays veceras opet dobili Minesotu, 6-3 uz "samo" 1 HR. Minesota izgubila 7 od poslednjih 8. Vidim da SD "dere" SF 6-1, poceo 6. ining.
  • 0

#75 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 02 October 2010 - 14:33

Matt Cain usrao stvari u prva 4 ininga, napucali ga sa 3 home runa. Na zalost, SF nije mogao da se vrati do kraja.
Prva prilika propustenna, ostaju jos dve. Nocas ide Zito na Stauffera.


Barem je All Star mec vrlo ozbiljna utakmica :) , a ne kao u ostalim sportovima egzibicije i samo opusteno, ovde mozda ode titula ako odigras lose.


Ne znam bas, dobar broj igraca koji igraju na All staru vec tad ima male sanse da sa svojim timovima stigne do play offa, pa je pitanje kolika je njihova motivacija da igraju ozbiljno.
Svrha All star meca treba da bude upravo ta, da se na njemu napravi sto bolja zajebancija, a ne da se odlucuje pitanje domacinstva u finalnoj seriji.
  • 0