Jump to content


Photo

Gdje su se sakrili ratni profiteri i da li ih stiti Vlada Sr


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#31 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 24 February 2003 - 13:24

E i to je cena koja mora da se plati. Naime, ako ti pravis koaliciju od 17 stranaka (sto je opet iznudjeno jer ako nekoga izostavis taj ce onda da muti vodu, kao sto je pokusao SPO) sasvim je normalno da ce medju njima da bude i legalista-mrsomuda koji ce biti protiv "revolucionarne pravde" (i na kraju nece biti nikakve).

#32 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 24 February 2003 - 13:26

Ovaj moj prethodni post je upucen Henriju. Sto se Nikcevma tice, da li mozes da mi das neki primer za svoje (polu)tvrdnje?

#33 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 24 February 2003 - 13:34

Nesa:
Ovaj moj prethodni post je upucen Henriju. Sto se Nikcevma tice, da li mozes da mi das neki primer za svoje (polu)tvrdnje?


posto si izgleda polupametan savetujem ti da ponekad procitas novine (bar do pola), a zatim trazi od nekoga da ti daje primere.

#34 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 24 February 2003 - 13:52

pulsar:

"Srbija nije ucestvovala u "bratoubilackim" ratovima susjednih zemalja, ali su  placene ubice svoje usluge naplacivali pljackanjem bosnjackih, hrvatskih, albanskih domacinstava. Mnogi od nas su bili svjedoci kolona kamiona prepunih bijele tehnike, automobila, traktora u pravcu Srbije. A koliko je tek opljackano zlata, nakita, novca i durgih vrijednosti?  Da. Tako je bilo nekad. A sad? Gdje je taj novac? Ko su novi bogatasi? I kako su preko noci postali bogati? Koga, koga u stvari stiti Djindjic?" 
 

sonjal:
Pulsar, ko ti je to rekao da Srbija nije ucestvovala u bratoubilackom ratu?
Zar u Generalstabu nije radio Arkan ?
Najveci nasi bogatasi su u Rusiji.
Kakve veze sa tim ima Djindjic?

#35 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 24 February 2003 - 14:00

nikcevm:
posto si izgleda polupametan savetujem ti da ponekad procitas novine (bar do pola), a zatim trazi od nekoga da ti daje primere.

Moja prva reakcija, nakon sto sam procitao ovaj tvoj post, je bila siroooki osmeh na licu. Naime, setio sam se duela Labusa i Kostunice. Naime, kada je Labus pitao Kostunicu da li moze da potkrepi svoje optuzbe na racun Djindjica, Kostunica je rekao da novine pisu o tome. I to je bilo sve. Pa bre, vi ste bas svi na isti kalup.
A ono sto si me uvredio, spremi se za strasnu kaznu. :smile:

#36 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 February 2003 - 15:21

PRESHEVARI:

CRNOGORAC 100%:
Mada nisam imao namjeru da polemisem sa vama o necemu sto je bilo moram vam reci da me niste dobro shvatili. Zamjeram vam sto niste reagovali ali ne prema tim bijednicima koji su zloupotrijebili uniformu koju nose vec prema vasem zemljaku zlataru koji je i omogucio nastajanje takvih propalica. Kazete sreli ste ga na nicijoj zemlji i pravili se da ga ne vidite. Zasto ga tamo niste zapitali gdje mu je zlato koje je kupovao od srpskih policajaca svih ovih godina? Nisu oni prvi put dosli kod njega budite sigurni. Zlata je bilo vise ali i njihovih kupaca koji su uvijek radjali prodavace.

Poenta moje price gospodine PRESHEVARI se odnosi na samokriticnosti koje maltene da nema. Ne zbog toga sto su rane jos uvijek freske vec iz razloga sto se precutkivalo sve sto je prethodilo kosovskoj tragediji. Ja ne kazem da su Srbi uradili nesto vise na tom planu ali se da primijetiti neko poboljsanje. Naveo sam vam primjer nekoliko porodica koje su isplacene da se isele sa Kosova. Gdje su tada bili ljudi zdravog razuma da predvide ratni vihor i zaustave takav tok kosovske price? 

Cutalo se gospodine PRESHEVARI i to sa obije strane. 


Necu da verujem da ste toliko naivni kada mislite da bi stvari tekle drugacijim tokom da su neki hrabri reagovali a znam da je bilo i takvih slucajeva i sa albanske i sa srpske strane.Sudbina rata ili mira je najvise zavisila od glasackih kutija sirom Srbije i Crne Gore a i onih milion na Gazimestanu nisu bili dosli da nose poruke mira i suzivota.Nego pustimo to,zasto se sad ne reaguje na dramaticno stanje u Presevskoj dolini kada je svima jasno o cemu se tu radi a radi se o tome da Djindjic i kompanija hoce da izvrse zamenu teritorija, severno Kosovo za jug Srbije eto o tome se radi i o nicemu drugom....a mir koji je tamo vladao nije se nikako uklapao u scenario koji je zamisljen.

Ovog puta(verovatno prvi put)moram se složiti sa 100% jer ćutanje je bilo odlika
obe strane na KOsovu koje su videli samo svoje žrtve i samo tuđe zločince.To se inače i danas nastavlja pa tako Albanci kažu da je
proces protiv Remija u Prištini politički a
sudi se grupi koja je ubila šestoro Albanaca
u Podujevu,takođe i ove koje je uhapsio Kfor
i prosledio u Hag proglašavaju herojima ili
pokušavaju da ih predstave kao obične borce
a dobro se na Kosovu zna ko je bio Qeliku tj.
Fatmir Ljimaj i da u optužnici koju je sud
u Hagu objavio ima 23 imena ljudi koje su
oni pobili u Lapušniku i većina su Albanci
ali to ništa ne predstavlja za one koji su
naučili da ćute i vide samo drugu stranu.
Što se tiče situacije u Bujanovcu,Preševu
koliko god neki pokušavali da nam to prikažu
drugačije žrtve su većinom Srbi i Albanci
koji rade u državnim firmama.
Očekivati da neko menja teritorije je iluzorno a pogotovo kad se radi o Preševu i
okolini jer trampiti svoje za svoje nije radio ni Zlobo pa mislim da neće ni Đinđić.

#37 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 24 February 2003 - 15:22

nista te ja nisam uvredio,ti si sam izabrao da izigravas budalu (ili je to,onako, spontano).

#38 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 24 February 2003 - 15:36

Nikce, za sada si polupametan (poluglup) i budala. I sta si jos ...

#39 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 24 February 2003 - 15:46

Neso, pile mamino, idi bre spavaj. Tada si najpametniji.

#40 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 24 February 2003 - 15:56

!-- BBCode Quote Start -->
Citat:
]
CRNOGORAC 100%:

PRESHEVARI:

E vidite, ja spadam u grupu onih koji vjeruju da se sve to moglo izbjeci. Uzmimo primjer Crne Gore koju jezik ratnog plamena ipak nije zahvatio iako se to realno ocekivalo ( moze se slobodno reci i prizeljkivalo od crnogorskih prosrba ). Zasto? Nije se cutalo vec se razgovaralo i bilo samokriticno. Moze se postici dogovor ako ima volje sa obije strane, a nje je bilo. Da su se slusali predstavnici nacionalistickih stranaka, bilo srpskih ili albanskih rat bi se prosirio i kod nas. Pobijedio je razum kojeg na zalost na Kosovu tada nije bilo.

Sudbina rata ili mira je najvise zavisila od glasackih kutija sirom Srbije i Crne Gore a i onih milion na Gazimestanu nisu bili dosli da nose poruke mira i suzivota.


Tacno je da su izbori uglavnom bili ne regularni ali je isto tacno da su stalno bili bojkotovani od kosovskih Albanaca. Dakle, preskace se ta cinjenica, cime se dolazi na pitanje da li je u opste postojala volja za izlaske na iste. Ne. Zasto? Zato sto se stalno prizeljkivalo ( mozda ne svejsno ) neko zlo.

Kada je u pitanju Gazimestan mislim da grijesite sa optuzbom da je milion ljudi toga dana dosao sa namjerama da ratuje. Odlicnom mitskom manipulacijom Milosevic je uspio da probudi kod vecine pravosalvnog naroda sa tih prostora osjecanje ugrozenosti pa samim time i neku vrstu revansizma, kojom nam je, priznat cete istorija ispunjena. Nikada se nisam stidio priznati da sam i ja toga dana bio na Gazimestanu. Mada sam i ranije pisao o tome, ponovicu da se u vazduhu osjecalo titranje nacionalizma. Tada sam, po prvi put u svome zivotu osjetio taj fluid. Kako to opisati? Susret sa necim ne poznatim? Ili bolje reci saosjecanje sa ostalima.Ako pogledate Gazimestan samo kao jedan proces Milosevicevog ucvrscivanja vlasti mozda cete smoci snage i pokusati razumjeti da nisu svi ljudi toga dana bili opcinjeni mrznjom prema kosovskim albancima vec strahom da se istorija ponavlja i da ce se majka opet morati umotati u crno za izgubljenim sinovima. Veliki broj slucajeva iseljavanja srpskih i crnogorskih porodica sa Kosova je takodjer imao veliki publicitet sto je bio ekstra motiv za narodnu mobilizaciju. Slozit cemo se, manipulantsku.

Sto je prethodilo Gazimestanu? Opet cemo doci na to famozno "Cutanje" gospodine PRESHEVARI. Cak bih rekao da smo svi, onako, lagano pustili kola niz brdo pa kud stignu. Vecinski narod je branio svoje a manjinski se odbranio. Kosovo je osatlo gdje je i bilo vjekovima a njegove rane ne zalijecene. Gubitnici na svakom koraku. Ja vjerujem da je moglo duracije biti ali ne vjerujem da cete Vi ikada u to povjerovati. Ni Vi a ni onaj vas komsija sa druge strane provalije.

S'postovanjem.


A je si li bio i na onom mitingu u tadasnjem Titogradu kada se trazilo oruzje i kada se trazilo da se krene na Kosovo,kada se pevalo rusima.
Uopste ne mogu da te razumem kada optuzujes Albance da su bojkotovali tadasnje izbore,jer ucestvovanje na tim izborima je znacilo legalizovanje klasicne tenkovsko kolonijalne okupacije Kosova.Jedno mora da ti je jasno a to je da Albanci nisu zeleli rat zbog prostog razloga sto su vecina njih znala da imaju minimalne sanse da bilo sta promene ratom iako je do pocetka prvih oruzanih sukoba vec bilo 600000 albanaca ovako ili onako isterano sa Kosova.Do nagle promene raspolozenja je doslo posle masakara u Drenici kada su ljudi masovno napustali DSK Rugove i priklonili se ideji oruzanog otpora srpskoj vojno-policijskoj okupaciji.
Ti si u velikoj zabludi kada stavljas znakove jednakosti izmedju jedne sulude politike genocida i etnickog ciscenja i zrtava te politike.Izjednacavanjem kriminalaca i zrtve se ne dolazi do medjunacionalnog pomirenja.Tvoji stavovi prizivaju u meni secanje na jedan dogadjaj kosi se dogodio u Presevo pre oko 30 god. Naime covek optuzen da je ubio 2 ljudi(muza i zenu) je na sudu pokazivao oziljke na rukama koje je dobio prilikom komesanja sa zrtvama u pokusaju da im zabije noz u grlo.

#41 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 24 February 2003 - 16:11

Dosada nisam obracao paznju na ovog nikcevma zato sto mi nikada nije privukao paznju. Jednostavno, tip jeste laprdao kojesta po ovom forumu, ali se nije nikada isticao nicim pametnim. I zato me bas iznenadjuje ova vestacka silina u njegovom nastupu. Pa rekoh, OK, tip je mozda zverka, samo sam ja nesto propustio. I tako u poslednjih sat vremena prelistah malo nikcevmova sabrana dela na Forumu. NISTA! Ni pametno, ni duhovito, ni provokativno. Pravi legalista-mrsomud. Tip cak nema ni svoj stav, nego samo ponavlja fraze koje je negde cuo. Kaze: "Labus koristi jezik mrznje", a na pitanje da da primer, cuti, kaze "Premijer Srbije je povezan sa mafijom" i opet na "Daj primer" odgovara frazom koju je cuo od svog vrhovnog legaliste-mrsomuda "Pise stampa".
Pa bre covece, da li su te u toj tvojoj partiji ucili da koristis sopstveni mozak ili samo kako neko drugi kaze. Pa cak i ovaj isprazni bezobrazluk koji koristis u "raspravi" sa mnom, i to je isto kao kada su Kostunici pred ove poslednje izbore rekli da vredja svoje protivnike i koristi "jezik mrznje" da bi ispao odlucniji nego sto jadan jeste.

#42 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 24 February 2003 - 16:12

milovan

Član od: Jan 07, 2003 Poruka poslata: 2003-02-24 02:18
--------------------------------------------------------------------------------
NIKCEVM
CITAT
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Sverc cigareta je radjen i doba ljubavi sa Milosevicem i nakon raskida sa njim.Znam da je trebalo isplatiti penzijei puniti budzet ali je time Crna Gora postala 100% kriminalizovana drzava i od toga se na zalost mozda nikada nece oporaviti.
I na kraju,nisam rekao da su pomenuta dvojica ratni profiteri (to ne znam, mozda i jesu) vec - "sto se tice Djindjiceve i Djukanoviceve zastite ratnih hohstaplera pomisljam da ti nisi 100% Crnogorac vec 100% Alisa iz zemlje cuda. Nema sta Milo da ih stiti, on je jedan od najvecih ratnih hohstaplera na teritorije ex-SFRJ dok je Djindjic preuzeo tu ekipu od Milosevica".
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Gospodine Ministre!
Cijenim vase zalaganje za pravdu i vladavinu zakona.
Zamjeram vam sto pocinjete od repa, riba smrdi od glave.
Dali je po vama humanije prodavati oruzje Iraku i trpati pare u privatne depove, od svercovanja duvana i isplate penzija.
Sto je napravila komisija koju je vas, omiljeni, neobavijesteni, presjednik zajednicke nam drzave oformio?
Dali je prece hvatati svercere od ljudi odgovornih za ubijanje 12000 ljudi u Sarajevu od toga 1600 djece.
Ako su se vama pomijesali zivci, pa vam se hebu misli, na ovom Forumu , vjerujem jos uvijek ima ljudi koji misle svojom glavom .
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Da pokusam jos jednom, mozda me G.Ministar uvazi.

#43 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 24 February 2003 - 16:27

PRESHEVARI:
A je si li bio i na onom mitingu u tadasnjem Titogradu  kada se trazilo oruzje i kada se trazilo da se krene na Kosovo,kada se pevalo rusima.


Nisam iz privatnih razloga ( bio sam sa jednom malom )mada me je drustvo zvalo. Da nebi nje bio bih i tamo. A sto se tice Rusa njima se i dan danas pjeva po Crnoj Gori ( doduse samo ova manjina ).

Uopste ne mogu da te razumem kada optuzujes Albance da su bojkotovali tadasnje izbore,jer ucestvovanje na tim izborima je znacilo legalizovanje klasicne tenkovsko kolonijalne okupacije Kosova.


Vjerovatno se iz Vasih ociju tako danas vidi i zao mi je zbog toga mada me nikada necete moci ubijediti da bi se izlaskom na takve izbore deslio ono sto se i desilo na Kosovu.

Jedno mora da ti je jasno a to je da Albanci nisu zeleli rat zbog prostog razloga sto su vecina njih znala da imaju minimalne sanse da bilo sta promene ratom iako je do pocetka prvih oruzanih sukoba vec bilo 600000 albanaca ovako ili onako isterano sa Kosova.


Jednostrani rat rijetko gdje postoji i mislim da je suvise hipokritno tvrditi da nije bilo zelje za ratom. Jeste samo se to nije dalo pokazati. Jasno je bilo da svi sukobi idu u tom pravcu i da je pitanje dana kada ce srpska policija poludjeti i krenuti da sveti ubijene kolege. ( revansizam koji sam pominjao u proslom postu )

Do nagle promene raspolozenja je doslo posle masakara u Drenici kada su ljudi masovno napustali DSK Rugove i priklonili se ideji oruzanog otpora srpskoj vojno-policijskoj okupaciji.


Ovom recenicom ste potvrdili ono sto od pocetka pokusavam da vam objasnim a to je da je ta ideja snazno postojala i to sa obije strane. Htio se rat i gotovo. Ovim ne izjednacavam zrve (Bog da im dusu prosti) i pocinioce vec samo pokusavam da vam prenesem misljenje covjeka koji vejruje u mogucnost suzivota na tim prostorima. On ce se desiti tek onda kada rat i njegove idejne tvorce i Vi osudite na svojoj strani.

#44 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 24 February 2003 - 16:37

Nakon svih ovih desavanja, ratni zlocinci su na slobodi, obozavani kao narodni heroji. Pljackasi i ratni profiteri su postali bogatasi. Na ratnom plijenu su gradili svoje male privatne imperije i sada su postali cijenjeni gradajni Srbije.

Zasto onda ne bismo i mi svi tako? Zasto ne bi i moji sinovi krenuli da pljackaju susjedne zemlje ako je to jedini uslov da ovdje budu bogati, cijenjeni, priznati....

#45 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 25 February 2003 - 00:14

pulsar:
Nakon svih ovih desavanja, ratni zlocinci su na slobodi, obozavani kao narodni heroji. Pljackasi i ratni profiteri su postali bogatasi. Na ratnom plijenu su gradili svoje male privatne imperije i sada su postali cijenjeni gradajni Srbije.  

Zasto onda ne bismo i mi svi tako? Zasto ne bi i moji sinovi krenuli da pljackaju susjedne zemlje ako je to jedini uslov da ovdje budu bogati, cijenjeni, priznati....


Znam da iz tebe govori glas besa Pulsar,nisi ti od takvog materijala napravljen a znash i da je to bogatstvo prokleto sto mi kazemo "dem baba dem"-u smislu da se to prokletstvo prenosi sa kolena na koleno.Ko bi normalan pozeleo bogatstvo bazirano na prokletstvu.....Shta mislis zasto Kenedijevi ne umiru prirodnom smrcu(bog da mi oprosti),ko zna sta su njihovi preci ucinili mozda indijancima....a takvih slucajeva ima mali milion po citavom svetu.