Jump to content


Photo

Gdje su se sakrili ratni profiteri i da li ih stiti Vlada Sr


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#1 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 22 February 2003 - 18:32

Srbija nije ucestvovala u "bratoubilackim" ratovima susjednih zemalja, ali su placene ubice svoje usluge naplacivali pljackanjem bosnjackih, hrvatskih, albanskih domacinstava. Mnogi od nas su bili svjedoci kolona kamiona prepunih bijele tehnike, automobila, traktora u pravcu Srbije. A koliko je tek opljackano zlata, nakita, novca i durgih vrijednosti? Da. Tako je bilo nekad. A sad? Gdje je taj novac? Ko su novi bogatasi? I kako su preko noci postali bogati? Koga, koga u stvari stiti Djindjic?

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-25 10:45 ]

#2 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 22 February 2003 - 22:22

:lol: (izvini pulsar ali moram malo)

Kad sve to tako lijepo nabroja interesuje me sto izabra bas Djindjica? Ne cini li ti se da ih ne stite Milo i Djindjic vec ona stara ekipa?

#3 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 22 February 2003 - 22:26

CRNOGORAC 100%:
Ne cini li ti se da ih ne stite Milo i Djindjic vec ona stara ekipa?

Uz svo postovanje, ali sta podrazumevas pod starom ekipom u odnosu na Mila? Bozina Ivanovic, Momo Cemovic ili cak Blazo Jovanovic?

#4 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 23 February 2003 - 00:18

Nikcevm
CITAT
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Uz svo postovanje, ali sta podrazumevas pod starom ekipom u odnosu na Mila? Bozina Ivanovic, Momo Cemovic ili cak Blazo Jovanovic?
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ugledni Akademik preminuo prosle godine,
Bozina Ivanovic za svoj dugogodisnji rad,
od drustva je dobio stan od 36 m2.
Sramota je takve ugledne ljude spustati na nivo ovoga FORUMA, a pogotovu u vezi sa nezakonitim bogacenjem.
Gore navedenim licnostima, moral je stajao visoko iznad licnog materijalnog bogacenja.
Takvih ljudi vise nema.

#5 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 23 February 2003 - 06:12

pulsar:

Srbija nije ucestvovala u "bratoubilackim" ratovima susjednih zemalja, ali su  placene ubice svoje usluge naplacivali pljackanjem bosnjackih, hrvatskih, albanskih domacinstava. Mnogi od nas su bili svjedoci kolona kamiona prepunih bijele tehnike, automobila, traktora u pravcu Srbije. A koliko je tek opljackano zlata, nakita, novca i durgih vrijednosti?  Da. Tako je bilo nekad. A sad? Gdje je taj novac? Ko su novi bogatasi? I kako su preko noci postali bogati? Koga, koga u stvari stiti Djindjic?  
 


Placene ubice kazes?
Godina 1998,mesec novembar,sa zenom se nalazimo u zlatarnici nasuprot opstinskog suda u Pristini,svojoj unuci kupujemo poklon i odjednom ulaze 3 policajca naoruzani do zuba i potpuno ignorisuci nas nude nakit za prodaju,a gazda zbunjen cas gleda u nas cas u policajce i kaze njima kako tog dana nije imao dobar promet i da nema dovoljno para. A koliko imash, pita ga jedan od njih ocigledno malo pod dejstvom alkohola. Ustvari gotovo da nisam prodao skoro nista,odgovara on.Dobro ajmo kod onog drugog kaze jedan od policajaca,samo nemoj posle da kazes da ti nisam nudio,aj zdravo i izlaze.Nastaje tajac,gazda oseca potrebu da nam objashnjava o cemu se radi a sve je toliko jasno...izlazimo iz te zlatarnice. U aprilu 1999 susrecem tog gazdu u nicijoj zemlji u Blace,naravno pravi se da me ne vidi a isto to cinim i ja.

#6 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 23 February 2003 - 06:21

I jos zaboravih da kazem da mi je merak da znam ko li vozi "moj" opel comodore,gotovo da ga zalim koliko je trosio taj sestak,da ga nije vozio verovatno bi do sad parama koje je platio gorivo mogao komotno da kupi auto 00,he rekoh ja gotovo da ga zalim.

#7 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 23 February 2003 - 08:23

nikcevm:
Uz svo postovanje, ali sta podrazumevas pod starom ekipom u odnosu na Mila? Bozina Ivanovic, Momo Cemovic ili cak Blazo Jovanovic?


(Al' te doktor prevaspitao :lol:)

Licno mislim da ni Djindjic kao i Djukanovic danas ne stite ratne hohstaplere i profitere.Drugo je pitanje da li su oni u stanju da se obracunaju sa njima? Lobi je brojan ali i jak tako da ce se samo neki ludak moze upustiti u toliki rizik. Bolje je reci da nam je citavo drustvo bolesno kao i da je narod jedini kojem se mora probuditi svijest ali i savjest.

#8 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 23 February 2003 - 08:50

PRESHEVARI:
Godina 1998,mesec novembar,sa zenom se nalazimo u zlatarnici nasuprot opstinskog suda u Pristini,svojoj unuci kupujemo poklon i odjednom ulaze 3 policajca naoruzani do zuba i potpuno ignorisuci nas nude nakit za prodaju,a gazda zbunjen cas gleda u nas cas u policajce i kaze njima kako tog dana nije imao dobar promet i da nema dovoljno para. A koliko imash, pita ga jedan od njih ocigledno malo pod dejstvom alkohola. Ustvari gotovo da nisam prodao skoro nista,odgovara on.Dobro ajmo kod onog drugog kaze jedan od policajaca,samo nemoj posle da kazes da ti nisam nudio,aj zdravo i izlaze.Nastaje tajac,gazda oseca potrebu da nam objashnjava o cemu se radi a sve je toliko jasno...izlazimo iz te zlatarnice. U aprilu 1999 susrecem tog gazdu u nicijoj zemlji u Blace,naravno pravi se da me ne vidi a isto to cinim i ja.


Sramno i bijedno ponasanje organa bezbjednosti koje je za svaku osudu.E tu je problem, gospodine PRESHEVARI.Manje vise je bilo poznato da su tih godina sve drzavne institucije bile korumpirane na Kosovu i da je takvih slucajeva bilo mali milion.Igrom slucaja poznajem porodicu kojoj su isto tako dosli ljudi u kucu i ponudili novac da se iseli-proda kucu i imanje. Kao sto i vi ne pomenuste nacionalnost tih policajaca necu ni ja ovih kupaca mada se lako nazire o kome je rijec. Ovoj porodici je bilo obecano ako uzmu novac i polako odu da ih niko nece dirati, kamenovati nocu itd...

Ne bih sada da nabrajamo primjere jer ih ima dosta. Moje pitanje je gdje je bila savjest kosovskog naroda u periodu prije toga? Jasno je bilo da se pozamasan dio srpskih i crnogorskih porodica iselio, tj, bio "isplacen". Optuziti obicna ali sposobna domacinstva za kukavicluk mogu samo Seseljevi junacine, mada se jasno da primijetiti da ljudi nisu otisli svojom voljom. Ovo vam pisem jer znam nekoliko slucajeva u kojima se radi veoma sposobnim i imaucnim porodicama. Ni tada, kao ni u tom slucaju iz Zlatare niko nije uradio nista. Vi ste cutali dok su ti bijednici pokusali Zlataru prodati neko zlato kao i sam Zlatar koji se valjda od vas postideo i izabrao opciju da "nema" maraka.

Ja ne zelim direktno optuziti ni vas ni Zlatara ali veam zelim napomenuti da se cutalo. U vecini takvih slucajeva se cutalo. Cutalo se i svako je gledao kako da se izvuce sa manjim posledicama pri cemu se nije razmisljalo o tome sta slijedi iza svega toga. Zelim da vjerujem da se sve to moglo izbjeci razumnom politikom kako drzave Srbije tako i zitelja Kosova, mada je sada, iskreno poslije svega, apsurd o tome trositi rijeci.

#9 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 23 February 2003 - 11:27

Malo pomalo, i visokooktanski nam revidirao stavove... A ne tako davno Arkan je za njega bio junak...

Dobro je, ima nade...

#10 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 23 February 2003 - 13:26

CRNOGORAC 100%:

(Al' te doktor prevaspitao :lol:)

Licno mislim da ni Djindjic kao i Djukanovic danas ne stite ratne hohstaplere i profitere.


Sta da se radi, ne valja se kaciti sa doktorima, posebno ako su ovako "pametni" kao nas Vladan. sto se tice Djindjiceve i Djukanoviceve zastite ratnih hohstaplera pomisljam da ti nisi 100% Crnogorac vec 100% Alisa iz zemlje cuda. Nema sta Milo da ih stiti, on je jedan od najvecih ratnih hohstaplera na teritorije ex-SFRJ dok je Djindjic preuzeo tu ekipu od Milosevica. Ovde su nastali problemi kada je ta ekipa ukapirala da ih Djindjic nece i ne moze da zastiti od Haga kao sto im je obecao i kao sto su se oni prvobitno nadali. To je cela sustina sadasnjih "previranja" u Srbiji.

#11 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 23 February 2003 - 14:47

E, nikcevm, mojne sad i ti kao Tromotorac ( "Ja znam ko je koga ubio i ko je sta krao itd..." ) nego dokaze na sto pa da vidimo te tvoje tvrdnje odnosno drske uvrede. Da vidimo na osnovu cega tvrdis da su Milo i Zoran ratni profiteri. Ako ne izneses dokaze za te tvrdnje ima da pocnem i ja da te vrijedjam kao doktor i jos po neki. Dakle, karte na sto!

P.S. Ej, Braca, aj pusti mrtve tako ti Boga bar danas ( Nedjelja ). Sva moja tadasnja diskusija se moze svesti u jednu recenicu: Ako moram da biram izmedju muskih p***i i ratnih ludaka biram vece zlo. ( crnogorski hendikep koji nas je kroz istoriju uvijek skupo kostao).

#12 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 23 February 2003 - 16:39

100%,
za razliku od nekih ovde meni crnogorsko primorje nije nikada smetalo. Naprotiv, tamo sam se osecao kao kod kuce. Da li ti hoces da kazes da svi oni gliseri sto su isli kao Italiji to nisu radili sa Milovom dozvolom. Sticajem okolnosti znao sam i jednu drzavnu instituciju cije su prostorije sluzile kao magacin za cigarete. Taj posao se radio i kada je Milo bio Milosevicevac a i kada je iznenada otkrio prednosti "demokratije".

#13 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 23 February 2003 - 16:44

CRNOGORAC 100%:

Sramno i bijedno ponasanje organa bezbjednosti koje je za svaku osudu.E tu je problem, gospodine PRESHEVARI.Manje vise je bilo poznato da su tih godina sve drzavne institucije bile korumpirane na Kosovu i da je takvih slucajeva bilo mali milion.Igrom slucaja poznajem porodicu kojoj su isto tako dosli ljudi u kucu i ponudili novac da se iseli-proda kucu i imanje. Kao sto i vi ne pomenuste nacionalnost tih policajaca necu ni ja ovih kupaca mada se lako nazire o kome je rijec. Ovoj porodici je bilo obecano ako uzmu novac i polako odu da ih niko nece dirati, kamenovati nocu itd...

Ne bih sada da nabrajamo primjere jer ih ima dosta. Moje pitanje je gdje je bila savjest kosovskog naroda u periodu prije toga? Jasno je bilo da se pozamasan dio srpskih i crnogorskih porodica iselio, tj, bio "isplacen". Optuziti obicna ali sposobna domacinstva za kukavicluk mogu samo Seseljevi junacine, mada se jasno da primijetiti da ljudi nisu otisli svojom voljom. Ovo vam pisem jer znam nekoliko slucajeva u kojima se radi veoma sposobnim i imaucnim porodicama. Ni tada, kao ni u tom slucaju iz Zlatare niko nije uradio nista. Vi ste cutali dok su ti bijednici pokusali Zlataru prodati neko zlato kao i sam Zlatar koji se valjda od vas postideo i izabrao opciju da "nema" maraka.

Ja ne zelim direktno optuziti ni vas ni Zlatara ali veam zelim napomenuti da se cutalo. U vecini takvih slucajeva se cutalo. Cutalo se i svako je gledao kako da se izvuce sa manjim posledicama pri cemu se nije razmisljalo o tome sta slijedi iza svega toga. Zelim da vjerujem da se sve to moglo izbjeci razumnom politikom kako drzave Srbije tako i zitelja Kosova, mada je sada, iskreno poslije svega, apsurd o tome trositi rijeci. 


Jao,skoro da me optuzujete sto sam se u tom kriticnom trenutku nasao na pogresnom mestu,ali ocigledno veoma malo poznajete kosovsku stvarnost tih godina kada me optuzujete sto nisam reagirao.

#14 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 23 February 2003 - 17:48

CRNOGORAC 100%

Citalo se na sve strane,
cutalo se juce,
cuti se danas,
cutace se sjutra.
Na prste se mogu prebrojiti hrabri i odvazni ljudi koji su , popu rekli pop, a bobu bob.

#15 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 23 February 2003 - 22:27

Za nikcevm:

Tvrdio si da su Milo i Zoran ratni profiteri a sada navodis tranzit cigareta i ubiranje takse kao adut:? :wink: ). Zelim ti samo napomenuti da su takvi poslovi radjeni i za vrijeme Titove Jugoslavije. Ono sto stoji jeste da se u vrijeme sankcija moralo prezivljavati i da je Crnoj Gori ( posvadjanoj sa Milosevicem ) drzavni budzet bio prazan. To ne opravdava velike rupe u tom tranzitu ali opravdava cinjenica da su crnogorski penzioneri ipak primali koliku toliku penziju svih tih godina. Dakle, moralo se zivjeti. Crnogorski Srbi su se ( iako su sami ucestvovali u tim poslovima na celu sa Momirom Bulatovicem ) poceli odjednom osjecati "posteni" sto citavu pricu pravi jos jadnijom nego sto i jeste.