Jump to content


Photo

POREDJENJE: JUGOSLAVIJA 1999 - IRAK 2003


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 Cika Nikolae

Cika Nikolae
  • Members
  • 21 posts

Posted 22 February 2003 - 02:31

Sta mislite, zbog cega je tolika podela NATO zemalja u vezi bombardovanja Iraka za razliku od bombardovanja Jugoslavije i zbog cega je vise manifestacija danas u svetu, nego za vreme NATO agresije kod nas ?

Moje misljenje je da je bilo mnogo vise antisrpske propagande, tako da su nam sve svalili na ledja, a sa druge strane, manifestacije su masovnije danas jer ih je prpa od atentata, dok su za nas znali da nismo kamikaze, tako da nisu imali razloga da se plase. :lol:

#2 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 22 February 2003 - 02:50

pogledaj par topic-a dole...

#3 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 22 February 2003 - 08:44

pa bilo je i onda demonstracija jos kako ! Ipak zasto mislis da je nemoguce da nas vise mrze nego A-rek ?

#4 MANIX

MANIX
  • Members
  • 37 posts

Posted 24 February 2003 - 09:27

Prpa i samo prpa.Posebno seto odnosi na Amerikance.Kod njih je propaganda najjaca.Oni misle da su mnogo ugrozeniji od Iraka nego ovaj od njih.A i bauk komunizma je i dalje veliki.

#5 Cika Nikolae

Cika Nikolae
  • Members
  • 21 posts

Posted 24 February 2003 - 21:57

Srbi su svo vreme bili optuzivani za genocid i etnicko ciscenje, ali su na kraju ipak oni proterani sa svojih ognjista u Krajini i na Kosovu i za razliku od ########a nemogu da se vrate, a da ne pricam koji se kriminal sada vrsi nad Srbima ostalim na Kosovu i na jugu Srbije, pa zamislite da policija ili vojska odgovore na te teroristicke akcije odmah bi to ceo svet prikazivao, dok u ovom trenutku niko ne reaguje kao da se nista ne desava, jos kad se pored toga doda ovaj beskrajni pritisak za izrucivanje u Hag i izgleda da ce ultimatum trajati do poslednjeg Srbina, dok sa druge strane Taci ima pomoc NATO-a da lakse vrsi etnicko ciscenje. Imam kolegu Francuza koji je bio u KFOR-u i koji je video kamione municije koji su stizali za ########e, ali mi je rekao da su dobili naredjenje da ne reaguju i rekao mi je da KFOR nema uopste kontrolu na situaciju. Samo da podsetim da Srbija ima raznorazne nacionalnosti koje cak imaju i emisije na svom jeziku i to na glavnim TV programima, sto ni u jednoj takoreci demokratskoj zemlji ne postoji, ali danas su takva vremena, dok god stoku ne bijes ko ove kamikaze sto im ulecu u zgrade i sto ih lincuju kad ih uhvate kao taoce, oni to nece da shvate. Doduse sta mislite, zasto Amerikanci nisu bombardovali Pakistan (Talibani se tamo obucavaju), samo zato sto taj Pakistan ima nuklearnu bombu pa im se gace tresu. :lol: :cry:

#6 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 26 February 2003 - 22:10

Buke nije bilo jer su 1999. vezbali jedinstvo, i novi liberalni razlog za postojanje vojnog saveza.

Danas buke ima, jer se trenutno vezba cepanje tog saveza, eskalacija Franko-Germanskog uticaja u kreiranju EU politike, i sto za volanom onog istog vojnog saveza vise ne sedi liberal.

Onda su imali slike izbeglica na televiziji, tako da svakom bolecivom, i krvarecem srcu levicara nije savest dopustala protest protiv 'humanitarne akcije' dok sada tih sliki nema, te kratkovida masa nasla razlog za ispoljavanje svojih nostalgicnih emocija, iz mladjih dana dok su bili deca cveca...

Vrlo jednostavno ako se gleda bez emocija.

[ Izmena poruke: Tromotorac na dan 2003-02-26 22:12 ]

#7 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 27 February 2003 - 15:01

Tromotorac:
Buke nije bilo jer su 1999. vezbali jedinstvo, i novi liberalni razlog za postojanje vojnog saveza.

Danas buke ima, jer se trenutno vezba cepanje tog saveza, eskalacija Franko-Germanskog uticaja u kreiranju EU politike, i sto za volanom onog istog vojnog saveza vise ne sedi liberal.

+ Mozes li da budes malo jasniji i da objasnis ko je to "liberal" a ko nije ?

Onda su imali slike izbeglica na televiziji, tako da svakom bolecivom, i krvarecem srcu levicara nije savest dopustala protest protiv 'humanitarne akcije' dok sada tih sliki nema, te kratkovida masa nasla razlog za ispoljavanje svojih nostalgicnih emocija, iz mladjih dana dok su bili deca cveca...

+ Posto toliko razumes srce levicara, objasni mi molim te - kakvo je crce desnicara ? Ja na zapadu ne uspevam da napravim razliku izmedju desnice i levice. Mozda ta razlika postoji u knjigama ali ne u realnom zivotu. Nikad nisam uspeo da dobijem neku administrativnu privilegiju kad je vladala levica. Uvek sam to uspevao kad je na vlast desnica, a trebalo bi da bude suprotno.

Vrlo jednostavno ako se gleda bez emocija.

+ Ne bih rekao da je mogudje napraviti nekakvu pararelu izmedju onoga sto se desavalo u YU i ovoga sto se desava sa Irakom i uz to dodati uticaj emocija. To bi isto bilo kad kad bi pravili paralelu pozicije americkog predsednika Klintona i Busa. Moze se praviti paralela izmedju diktatorskih rezima. Sve su to analize bez ikakvog smisla.
Sto se tice zapadnog javnog mnjenja, jedno je sigurno. Za Milosevica je bilo dosta indirektnih dikaza za ratne zlocine, dok za sada to nije slucaj sa Sadamom. Ne moze se neko optuziti bez dokaza. Nije dovoljno reci - Sadam krsi sve rezolucije UN, oprimuje opoziciju, proizvodi oruzje za masovno unistenje, podrzava teroriste itd. Treba dokazati njegovu krivicu i onda ce celi svet biti protiv njega. Sa sada americki dokazi protiv Sadama su skandalozni.
Zivis u drzavi u kojoj se zakoni ne postuju i u kojoj je kriminal dosao do kriticne tacke. Ti uopste nemas predstavu koliko su gradjani neprestano pod uticajem administracije i zakona koji idu uz to. Dodji na zapad, pokusaj da ne postujes zakone i administraciju i videces sta znaci optuziti nekog bez malo jacih dokaza. Istorijski gledano, liberali su imali veci uticaj od levicara u kreiranju zakona i administrativnih institucija.

#8 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 28 February 2003 - 20:06

Pa dabome da nemozes da uocis razliku izmedju liberalne levice i konzervativne desnice na zapadu kad si ti u tvom cosku toliko daleko zabacen u levo da su svi oni ista djubrad, listom imperijalisticki eksploatatori radnih masa.

Da si odrastao u njihovoj sredini, bio bi itekako svestan razlika u njihovom politickom spektrumu. Ovako, sta da ti pricam, odakle da pocnemo? Mozda ti neko dobaci URL o politickom kompasu, pa da se nacrtas gde se nalazis na njihovom koordinatnom sistemu. Pa da dalje razgovaramo.

#9 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 28 February 2003 - 21:21

Da li iko zna sta simbolizuju zastave duginih boja sa natpisom "Peace" na ovim takozvanim demonstracijama po svetu? Da li su to one iste zastave koje su simbol homoseksualaca?

#10 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 28 February 2003 - 22:11

Jesu. Geneza tog simbola potice iz pokreta tokom '80tih koji se borio za podsticanje svesti i medijsku paznju AIDS problema; generalno ideja nastala u okviru levice koja je medjutim spontano/namerno utopljena u pokret za prava homoseksualaca tokom ranih/srednjih devedestih.

#11 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 03 March 2003 - 10:12

Tromotorac:
Pa dabome da nemozes da uocis razliku izmedju liberalne levice i konzervativne desnice na zapadu kad si ti u tvom cosku toliko daleko zabacen u levo da su svi oni ista djubrad, listom imperijalisticki eksploatatori radnih masa.  
Da si odrastao u njihovoj sredini, bio bi itekako svestan razlika u njihovom politickom spektrumu. Ovako, sta da ti pricam, odakle da pocnemo? Mozda ti neko dobaci URL o politickom kompasu, pa da se nacrtas gde se nalazis na njihovom koordinatnom sistemu. Pa da dalje razgovaramo.

Imas potpuno pogresne predstave o mom shvatanju levice i desnice i jedino sto si u pravu to je da ne pripadam ni jednima ni drugima. Daleko od toga da pripadam nekoj ekstremnoj levici. Za razliku od tebe, mnogi koji me poznaju veruju da sam liberal, sto takodje nije tacno. Uopsteno gledajuci, svaka politicka opcija stiti necije interese. Svako ko se bori za svoje interese takodje ima podrsku od mene i naravno eksploatisani . Po meni, svaki pojedinac ima prava da protestuje i trazi svoja prava. Za mene je ideal drsutva u kome bi svaki clan drustva (nezaposlen, radnik, zanatlija, seljak itd) politicki takodje bio aktivan kao i predstavnici liberalne levice i konzervativne desnice, o kojima pricas.
Medjutim, mogu da razumem tvoja shvatanja drustva. Otprilike znam odakle dolaze takva jer sam imao priliku, dok sam bio u YU, da citam neke novinarske clanke i pojedina razmisljanja "velikih YU strucnjaka" o zapadnoj strukturi drustva. Da bi imao kredibilitet za diskusiju preporucio bih ti da na postavljna pitanja odgovoris jer kako sam razumeo to je cilj ovog foruma, a ne da dajes nekakve komentare o tome kakav je ko i pretpostavke o njegovoj politickoj pripadnosti. To nisu odgovori, a i nacin da pokazes da nesto zaista razumes.

#12 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 03 March 2003 - 10:54

E, jadan Irak kad ga takvi brane.

#13 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 04 March 2003 - 06:08

Jos je jadniji kad ona kamarila vlada njime, prkoseci najjacoj sili na svetu preko grbace svog naroda, a sve surujuci sa komunjarama, teroristima i haskim zatocenicima.

#14 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 04 March 2003 - 08:52

Pa kad tamosnjem narodu dokurci ta kamarila on ce je smeniti, kao sto smo i mi uradili.

#15 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 04 March 2003 - 09:32

Pobunjenik:
Pa kad tamosnjem narodu dokurci ta kamarila on ce je smeniti, kao sto smo i mi uradili.

Da li to mislis na Amerikance ili Iracane ?