Jump to content


Photo

ratni profiter i zlocinac na strani tuzilastva...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 21 February 2003 - 15:27

...oops mislim odbrane.

VASILJKOVIĆ: JSO NIJE POČINILA NI JEDAN ZLOČIN | 12:00 | Izvor: FoNet, Beta

Hag -- Svedok Tužilaštva Haškog tribunala Dragan Vasiljković, poznatiji kao kapetan Dragan, rekao je u nastavku suđenja Slobodanu Miloševiću da jedinica koju je početkom devedesetih godina formirao u tadašnjoj Srpskoj Krajini, u Hrvatskoj, nije imala nikakve veze sa Službom državne bezbednosti Srbije.

Vasiljković je rekao da je jedina veza "Knindži" sa Državnom bezbednošću Srbije bila ta što su neki od pripadnika te jedinice kasnije postali članovi formacije MUP-a Srbije, Jedinice za specijalne operacije (JSO) i potvrdio da pripadnici JSO koriste "crvene beretke" upravo da bi "nastavili tradiciju 'Knindži' i afirmisali tradiciju drugih hrabrih boraca u Krajini".

On je rekao da se uloga specijalnih jedinica MUP-a Srbije u sukobima na području bivše Jugoslavije preuveličava. Vasiljković je rekao da ne veruje da je iko od pripadnika JSO počinio ratne zločine i dodao da je sam, kao komandant "Knindži", "strogo kažnjavao i pomisao na zloupotrebu civila".

Upitan da li je u Krajini primetio da se ljudi "kriju iza Miloševićevog imena", svedok je odgovorio potvrdno. "Teško će Tribunal da razume moć ličnog autoriteta. Mislim da je svaki treći čovek bio vaš kum, prijatelj i slično ili prijatelj vašeg sina. Još ako je imao i fotografiju s vama...", rekao je Vasiljković na šta je Milošević konstatovao da "je jasno koliko se time manipulisalo i u Srbiji i u Krajini". "Tako je", zaključio je svedok.

#2 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 22 February 2003 - 16:04

Pa nije ni prvi, a mozda ni poslednji, koji daje razlicite izjave u istraznom postupku i samom sudjenju. Ako tuzilastvi ovako nastavi, Zlotvor nece pozivati svoje svedoke.

#3 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 22 February 2003 - 17:06

pa meni se cini da je on na sudjenju dao razlicite price u roku od dva dana. Ili?
Mozda se varam jer mi sve i onako izgleda konfuzno...mrzi me da trazim.
Sud mislio ako ga ne optuze mogu napraviti neki deal?
Jos uvek mislim da je sud ok (boljeg nema) jer oni koji su krivi sigurno ce biti osudjeni, ali mnogi izbegnu da budu optuzeni (kap. dragan).

[ Izmena poruke: nonick na dan 2003-02-22 17:07 ]

#4 MANIX

MANIX
  • Members
  • 37 posts

Posted 24 February 2003 - 09:35

Glavni problem je u tome sto mnogi izbegnu optuzbu i sto oni u 90% slucajeva nisu Srbi.

#5 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 24 February 2003 - 11:52

www.novosti.co.yu/vest.asp?vest=11711&rubrika=Dosije

#6 bumerang

bumerang
  • Members
  • 167 posts

Posted 25 February 2003 - 00:27

Strasno je jadno izgledalo sve...Pozvali EGO da svedoci???
A tek sto je smesno sve sto se dalje desava u medijima....Jos malo pa ce me ubediti da nisam cula ono sto sam cula i nisam videla ono sto sam videla.