Jump to content


Photo

SRPSKA DIASPORA - Kome to treba ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
129 replies to this topic

#31 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 21 February 2003 - 12:33

Prvo g. Brane ako su u vasoj kuci svi lagali pa ste se Vi na to navikli to je vas problem. U normalnim kucama i u normalnom svetu laganje ne spada u vrline, pa stoga spada u losu karakternu osobinu. Prema tome reci nekome da laze predstavlja uvredu i pljuvanje sto cak ni na ovom Forumu mislim ne prilici.

Ako Vas je nesto "pogodilo " iz mog izlaganja to je drugo pitanje. Ja uopste nemam nameru da se vracam, hvala Bogu i problem nije u tome da nas neko sprecava da se vratimo. Uglavnom idem napred, a u rikverc vozim jedino na parkingu - kad moram.

Sebe niposto ne nazivam Srpskom decom, Vec one koji to zaista i jesu. Demagogija je svojstvena za Balkansko poluostrvo, odakle se vi javljate, pa je zato i pominjete. No imam dobru vest za Vas, cuo sam da vise nije u modi - slobodno je odbacite.

Kad se izvinite - mozemo nastaviti diskusiju !

#32 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 21 February 2003 - 12:40

HIGHFELDER:
Demagogija je svojstvena za Balkansko poluostrvo, odakle se vi javljate, pa je zato i pominjete. No imam dobru vest za Vas, cuo sam da vise nije u modi - slobodno je odbacite.


Nije u modi?!!! Ovo vas je neko masno slagao, sada su zvezdani trenutci demagogije u Srbiji!!!

#33 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 21 February 2003 - 12:46

HIGHFELDER:
Prvo g. Brane ako su u vasoj kuci svi lagali pa ste se Vi na to navikli to je vas problem. U normalnim kucama i u normalnom svetu laganje ne spada u vrline, pa stoga spada u losu karakternu osobinu. Prema tome reci nekome da laze predstavlja uvredu i pljuvanje sto cak ni na ovom Forumu mislim ne prilici. 

Ako Vas je nesto "pogodilo " iz mog izlaganja to je drugo pitanje. Ja uopste nemam nameru da se vracam, hvala Bogu i problem nije u tome da nas neko sprecava da se vratimo. Uglavnom idem napred, a u rikverc vozim jedino na parkingu - kad moram.

Sebe niposto ne nazivam Srpskom decom, Vec one koji to zaista i jesu. Demagogija je svojstvena za Balkansko poluostrvo, odakle se vi javljate, pa je zato i pominjete. No imam dobru vest za Vas, cuo sam da vise nije u modi - slobodno je odbacite.

Kad se izvinite - mozemo nastaviti diskusiju !


eto vidis kojim tonom ti pricas ! Spominjes mi kucu, a ja sam rekao da lazes ti, a ne tvoj Otac, setra,zena dakle razgovor je medju nama i nemoj da mesas druge.

Pogodilo me je iz tvog izlaganja sto ti uopste ne razumes sustinu pitanja, zapravo nemas odgovor na njih jer to jesu prava pitanja. I onda naravno pljujes po meni, cak ja treba da ti se izvinim. Cak i da uradim to ti mi opet ne bi odgovorio !

Znas ko zna mozda u Srbiji uskoro bude bolje...

#34 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 21 February 2003 - 13:06

Dragi moj g. Brane. Vidim da Vam je draze da izvrcete tudje reci no da vodite racuna o sopstvenim. U mojoj recenici postoji rec ako. Pogodbenog znacenja i ne predstavlja nikakvu tvrdnju o vasoj kuci i roditeljim. To je potpuno besmisleno i tipicno bacanje prasine u oci.

Vidim da ste dobro usvojili vodjinu maximu " Srbija se nikom saginjati nece ". I nece jer ne moze. Ponos i gordost ( Najveci Hriscanski gresi ) su obuzeli Srbiju, pa se tamo niki nikome ne izvinjava - narocito ne kada treba. A kada ne treba tu smo prvi.

Nemojte se izvinjavati to niposto - moze biti veoma pogubno po zdravlje ego -a.

Daj Boze da u Srbiji nikada nije ni bilo lose !

Zivela oslobodjena Srbija !

_________________

[ Izmena poruke: HIGHFELDER na dan 2003-02-21 13:07 ]

#35 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 21 February 2003 - 13:18

ok, ajdemo iz pocetka. Evo ja cu zboraviti sve i sad:

ti si konstatovao:

Iz clanaka i stavova ljudi koji zive u otadzbini stice se utisak da je Diaspora suvisna Srbiji. Cak je i predsednik Kostunica u nekim prilikama izjavio kako nije normalno da se glasa u ambasadama, sirom Sveta, jer ljudi u diaspori nema sta da se pitaju o unutrasnjim stvarima u zelji.

U stvarnom zivotu, Srbija po tome predstavlja presedan, jer veliki broj Evropskih zemalja upravo neguje tesne odnose sa svojim rasejanjem ( postoje posebna odeljenja pri Ministarstvima za spoljne poslove za odnose sa rasejanjem ).

Jesmo li mi Srbi zaista najpametniji narod na svetu, ili je u pitanju nesto drugo ?


jel tako, tako je. A ja te sad pitam (tj. ponavljam pitanje):

1) sta ti konkretno ocekujes od matice. Reci jasno. To i to hocu.
2) sta mislis da bi ti konkretno mogao da pomognes matici.

Evo samo to odgovori i nista drugo nije bitno. Vreme - sad !

#36 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 21 February 2003 - 14:46

Prvo sledi izvinjenje !

" Kad se lepo izvinis onda ce brat Djura da ti oprosti sto te je tukao "

Vreme sad .... Jel to neki kviz ?
_________________

[ Izmena poruke: HIGHFELDER na dan 2003-02-21 14:54 ]

#37 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 21 February 2003 - 17:33

ti govoris meni o gordosti i samoljublju a trazis da se ja tebi izvinim. Za sta ? Uostalom facka mi se za tvoje misljenje koje ionako nemas.

btw. evo skoro sam godinu dana na forumu, upadao sam i citao (mada nerado) mnoge polemeike, ali ovako isprazan i besmislen nastup kao sto je tvoj nisam jos video.

Zamena teza, improvizacija, izbegavanje odgovora, falsifikovanje istine, navodne optuzbe i ko zna sta sve ne. Zaista impresivno !

Die Kommunikation mit dem Chip geschieht über 3 Leitungen: RST, CLK und I/O. Die RST und CLK Leitungen werden als Steuerleitungen verwendet. Die I/O Leitung gibt ständig den Zustand der EPROM Speicherstelle aus, auf die der Adresszähler zeigt. Der Adressz

[ Izmena poruke: Brane na dan 2003-02-21 17:37 ]

#38 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 21 February 2003 - 17:50

To HIGHFELDER:
Ukoliko te ova tema zaista zanima, i imas volje i vremena, ovde i ovde mozes naci predjasnje rasprave. To su samo dva topika otkako sam ja na forumu, a ako se ne varam ima ih jos.

#39 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 21 February 2003 - 19:17

Braca:
“...Znaci ne ide to kako je mali Perica zamislio, nego ili svi mogu da glasaju u inostranstvu, ili niko...”

Naravno da bi to bilo jedino ispravno resenje...ako se omoguci takvo pravo nasem svetu u tudjini, onda nema razvrstavanja na manje ili vise masne, prljave, krezave...
Ja, ipak, moram da vam priznam da mi se nimalo ne dopada ideja da potomak nekog davno iseljenog Srbina, koji mozda nikada nije ni bio u Otadzbini, odlucuje o tome kako ce da zivi moj potomak i onih koji u Domovini zive, treba da se skoluju...rade...
Ipak... pravim razliku izmedju onih koji se pobegli od ratova...bede...i onih drugih koji su za odlazak imali neke druge razloge. Rekla bi’ da bi se ovi prvi rado vratili i nastavili da zive i da grade neku bolju i normalnu Srbiju.
Ali, kao sto rece Braca (a ja se slozih s njim)...ne moze po Perici... Zato sam blize onome da, kome je stvarno stalo, neka se potrudi malko, neka dodje i glasa...ako mu je istinski vazno.

#40 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 21 February 2003 - 20:19

"Drugog kruga predsednickih izbora ne sme da bude. Mi nemamo vremena da ga arcimo, poput oni koji imaju drugacije sudbine, koji su dosli iz raznih Bolivija, i drugih svetova da nam ovde uredjuju drzavu. Neki ljudi iz Vlade Srbije imaju gde da odu, ali mi sa njima nemamo nista zajednickog. Ovde se, brate, mnogo namnozilo onih sa duplim drzavljanstvima, a valjda ova zemlja ume da pronadje snage u sebi"


Zelevshi da pozdravim Dive ovog foruma samo :smile:,
koliko se ovaj covek trivijalizovao, to je stvarno zaprepascujuce.
Izgleda da se u Milosevicevom ofisu dele nekakvi bash mean tripovi.
Sam kraj izjave je do te mere banalan, da coveku pripadne samo muka od takvih nebuloza.

So, if the choice is to cut off your healthier part of organism, why bother then?

No, kad smo kod dijaspore, evo jedne zanimljive vesti iz danasnjeg NY Tajmsa, apropos naseg novog sunarodnika u rasejanju (hihihi), i nadam se, i trajnog uklonjenja Dijabolislava Fefelja iz nasih zivota:
"I will do everything to place my trial in The Hague in the minds of the next generation in Serbia," Diabolislav said. "Today's politicians don't know what ideology really is."

Sto se ne bi dalo reci za ovaj neo-seljackizam.

#41 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 21 February 2003 - 20:35

Brane:
ti govoris meni o gordosti i samoljublju a trazis da se ja tebi izvinim. Za sta ? Uostalom facka mi se za tvoje misljenje koje ionako nemas.


Ovo bi bio izgleda, nekakav SRPSKI pravoslavni pristup.

Highlanderu,
mada ja po zakonima neo-seljackizma nisam srbin, ipak cu Ti se izviniti.
Izvanjavam Ti se sto sam rodjen u toj zemlji, sto razumem taj jezik, i sto pored sveg crnila, ipak jos uvek mastam o nekoj normalnoj buducnosti za ljude koji tamo zive.
Postoji jedan pesnik iz posle-revolucionarne Rusije, mada ni sam Rus po zakonima populistickog pseudo-religizma, Aleksander Blok bese njegovo ime, koji rece da je "hriscansku blagu vest preostalo traziti samo po zagusljivim tamnim odajama gradjanske dekadencije."
Pa ti vidi.

By the way,
pojavilo se neko supergotivno southafrican pivo u mom gradu, Castle, i ima fenomenalno resenje za chep.
:wink:

#42 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 21 February 2003 - 22:39

O glasanju: Glasati mogu svi punoletni gradjani Srbije.
O glasanju van zemlje: Ne vidim poseban razlog za ovo, mada mu se i ne protivim. Kad mi je bilo zaista stalo da glasam, nije mi bilo tesko da iz Londona odletim u Beograd.
Ostalo: Ja nisam dobar primer...
I na kraju: Pisali ga cirilicom ili latinicom, sto je velika prednost srpskog nad mnogim drugim jezicima (mogucnost upotrebe oba pisma), nikad nije bila, nije i nece biti DIASPORA, nego DIJASPORA - izraz koji se odnosi na Jevreje i zloupotrebom je usao u svakodnevni govor.

[ Izmena poruke: vladan na dan 2003-02-21 22:47 ]

#43 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 22 February 2003 - 02:02

Elem da se vratimo na temu: Srpsko Rasejanje ili po grcki Dijaspora mora da na neki nacin artikulise svoje ciljeve. Ali polako ima vremena.
Cak i ova rasprava pokazuje da nema neke ideje ijasne vizije. Jos niko nije dao predlog ili neku ideju sta on misli sta dijaspora moze i sta ocekuje zauzvrat ? I da li uopste vredi o tome razmisljati.

Kad neko krene da mi drobi kako znas ja u Srbiji ne shvatam kako je na Zapadu, jer ja sam Balkanac a tamo vladaju neka svetska pravila - ja od toga nemam nista. Taj Djelic je npr. dosao u Srbiju da primeni iskustvo. Dakako, on je bistar covek i ima svoju racunicu. Ali ipak on nikad nije rekao vi ste jedna stoka Balkanska iako je na diskretan nacin stavio do znanja da se mora menjati.

Takav covek moze da pomogne svojoj zemlji. Zato sto hoce i zato sto je znalac. I ocuti hiljade gorih uvreda, jer veruje u visi cilj. On nije kao HIGHFELDER i njegov advokat cybersmrk pa da te uvrede i traze onda izvinjenje... jer oni zive na Zapadu. A rade ko zna sta... I da, veliki su strucnjaci pogotovo po pitanju pravoslavne duhovnosti...

#44 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 22 February 2003 - 09:12

Poruka za Brane .

U principu nemam obicaj da komuniciram s nepristojnim ljudima, narocito s onima koji nisu u stanju da bez vredjanja sagovornika artikulisu svoje stavove !

#45 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 22 February 2003 - 16:17

BRANE

CITAT
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Cak i ova rasprava pokazuje da nema neke ideje ijasne vizije. Jos niko nije dao predlog ili neku ideju sta on misli sta dijaspora moze i sta ocekuje zauzvrat ? I da li uopste vredi o tome razmisljati.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Brane evo da pokusam da formulisem zahtjeve dijaspore prema drzavi, i sto mi ocekujemo od drzave.
Da se politicari bave politikom i zakonodavstvom.
Da sve institucije sistema funkcionisu.
Da se kriminalci i zlocinci smjeste u zatvor.
Da se politicari ne mijesaju i intervenisu u ekonomiji.
Da se stvore pravila igre gdje svi ucesnici postuju ta pravila.
Da telefoni rade, da ima struje i da se transport i posta podignu na Evropskom nivou.
Da se kapital slobodno krece i roba bez birokrackih prepreka, carinskih barijera zelenaskih kamata i.t.d.
Da mozemo bez konja uci u javni klozet.
Da nam policija ne moze naplacivati kaznu, nego mora pisati prijavu, takode i carina.
Da mozemo registrovati firmu za jedan dan.
Da mozemo sklapati ugovore sa nasim firmama i zastupati iste u inostranstvu uz zakonske obaveze i proizvodaca i zastupnika.
Da mozemo osigurati imovinu, pokretnu i nepokretnu i od osiguranja dobiti novac.
Da g. Batic pazi svoj posao.
Da nas g. Kostunica ne dijeli po broju pasosa.
Da nam ne pregaze g. Dindica kamionom.
Ima toga jos...........................