Jump to content


Photo

Vec vidjeno u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 20 February 2003 - 09:16

U NJUJORKU UHAPŠENO VIŠE OD 300 ANTIRATNIH AKTIVISTA | 08:59 | Izvor: Beta

Njujork -- Direktor Njujorške unije za zaštitu građanskih sloboda Dona Liberman izjavila je u četvrtak da je tokom antiratnog protesta u Njujorku 15. februara uhapšeno preko 300 demonstranata kao i da je policija upotrebila "prekomernu silu" nad njima. Liberman, čija organizacija planira da podigne tužbu protiv njujorških vlasti, rekla je agenciji Beta da se policija "veoma grubo" ponašala prema uhapšenim demonstrantima. "Policija je demonstrane držala zatvorene u kontejnerima, bez grejanja, od dvanaest do petnaest sati, bez hrane, vode i toaleta, a jednu grupu od preko deset demonstranata policija je izvela u neko dvorište gde ih je vezane lancima držala na hladnoći", kazala je Liberman.

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-20 09:16 ]

#2 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 20 February 2003 - 09:49

Pokusacu da prevedem misljenje francuskog knjizevnika "François Nourissier" :
"Veliki religiozni, ideoloski, ekonomski blokovi su zavrsavali na fatalizmu prema smrti".

#3 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 20 February 2003 - 15:38

Znaci li to da ce uskoro nestati Imperium americanum?
Posted Image

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-20 16:16 ]

#4 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 20 February 2003 - 15:48

Pulsar, jesi li ti citav?

#5 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 20 February 2003 - 15:57

Mene je neprijatno iznenadilo samo delovanje murije..sreca u male kanale, pa sam video nekoliko snimaka, jer na 'veikim' je islo u bloku sa ostalim vestima u vezi sa demonstracijama + vesti sa demonstracija koje podrzavaju bombardovanje.
Ne znam zasto je takva sila upotrebljena, jer se zna da je ona u sustini kontraproduktivna. Demonstracija ce biti i dalje, to je sigurno.

#6 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 20 February 2003 - 16:03

Tromotorac:
Pulsar, jesi li ti citav?

Posted Image
Tromotorac, zasto se uzbudjues? Zar nije bilo samo pitanje? Posted Image

#7 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 20 February 2003 - 16:59

Vladap:
(...) Demonstracija ce biti i dalje, to je sigurno.

Posted Image

Ucenik u sveznoj drzavi Michigen istjeran iz skole zbog toga sto ja nosio majicu na kojoj je stajala slika americkog predsjednika i tekst:"International terorist".

Evo adrese skole iz koje je ucenik istjeran.

http://www.dearbornschools.org/

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-20 17:02 ]

#8 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 20 February 2003 - 17:03

pulsar:
Znaci li to da ce uskoro nestati Imperium americanum? 
Posted Image

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-20 16:16 ]</font>

Ne verujem da ce nestati, ne bas tako brzo, ali mislim da bi trebalo da evoluira. Da bi nestali trebalo bi predhodno da postoji nekakva alternativa i uz to avangarda koja bi tehnoloski, ekonomski, kulturno pokrenula svet. Za sada sam po malo skeptican u Evropu jer Evropa, za razliku od Amerike, nema neke grandioznije projekte kojim bi pokrenuli svet u neku novu reenesansu. Nestajanje demokratije u Americi me ipak po malo plasi. Ideal bi bio kad bi svet imao malo uticaja na Ameriku ali vidim da od toga nema nista.
Kad smo vec kod metafizike, izgleda da postoji izvesna slicnost izmedju Amerike i Iraka. Zbog svega onoga sto se u zadnje vreme desavalo u Americi ljudi podrzavaju Busovu politiku. U Iraku narod je u bedi, siromastvu, pod sankcijama, pod spoljnim pritiscima i u takvim uslovima ljudi su podlozni uticaju autoriteta, u ovom slucaju Sadamovog. Izgleda da ljudi u nesreci traze neki autoritet, bilo da se radi o Amerikancima ili Iracanima. Istorija je imala prilike da vidi takve situacije i rezime. Zavrsetak je uvek bio tragican.

#9 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 20 February 2003 - 17:17

Na ovom linku washingtonpost mozte naci veoma kriticno napisan tekst kolumniste Glenn Kesslera o greskama Bushove administracije i uzrocima apsolutne izolacija USA u svijetu. Veoma slicne komentare mozete pronaci i u New York Times online izdanje.



_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-20 17:18 ]

#10 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 20 February 2003 - 17:51

revolucionar: Ne verujem da ce nestati, ne bas tako brzo, ali mislim da bi trebalo da evoluira. Da bi nestali trebalo bi predhodno da postoji nekakva alternativa i uz to avangarda koja bi tehnoloski, ekonomski, kulturno pokrenula svet. Za sada sam po malo skeptican u Evropu jer Evropa, za razliku od Amerike, nema neke grandioznije projekte kojim bi pokrenuli svet u neku novu reenesansu.

Globalizacija kao evolucija u komunizam

Da li je globalizacija u stvari evolucija kapitalistickog drustvenog sistema u komunisticki, onako kako ga je zamislio Karl Marks.

Zamislite sljedecu situaciju: virtuelna banka u kojoj svi korisnici placaju mjesecnu clanarinu i svi su povezani na jedinstvenu mrezu: Novac mozes podici po potrebi tako sto ces samo zatraziti koliko ti treba, a sistem ce od drugih posudjivati samo visak koji ostali korisnici trenutno ne koriste. Time bi se optimirala upotreba novca, a banke bi zivjele od pretplate korisnika.

Karl Marx je bio veliki vizionar. Ostavimo sada po strani Engelsove egzaltirane tekstove o svjetskoj revoluciji i koncentrisimo se na Marxove vizionarske studije buduceg drusva.

Internet

Sve ukazuje na to da se kapitalisticko drustvo transforimise u jednu sasvim drugu globalnu drustvenu formu. Inernet je tek pocetak i zasnovan je na komunistickom principu. Pa cak i na pocetku mozemo vidjeti da znanje i inforimacije postaju dostupne svima koji su dio sistema, znaci mreze. Grid-Copmuting je drugi korak ka konacnoj globalizaciji ekonomije i drustva.

GRID-COMPUTING

Grid je sistem zasnovan na nevjerovatno jednostavnom rpincipu da svaki komjuter u mrezi radi viskom svoga kapaciteta za druge, znaci za cjelinu. To je upravo komunisticki princip.

Na taj nacin nastaje planetarni superkomjuter cije sposobnosti u ovom trenutku niko ne moze ni zamisliti. Cak ni oni koji stvaraju taj sistem nisu sposobni to zamisliti. Dovoljno je da u mrezi od milijardu povezanih komjutera svaki radi djelicem svoje snage za nekog drugog. Sudeci po intenzitetu radova na GRID-COMPUTING sitemu, za nekoliko godina (a mozda cak i ranije) cemo imati i drugi tehnoloski preduslov za komunizam. Ne Matrix nego GRID!

Virtuelni kapital

Posto se i sam kapital virtuelizira i koncetrise u virtuelnu planetarnu banku, realno je ocekivati da ce se cio kreditni planetarni sitem zasnivati na istom principu. Ako si tio GRID-a, interneta i ekonomskog sitema, tada ces placati mjesecno na neki nacin usluge svojoj banci (mozda preko telefonskogracuna ili kreditne kartice) i moci ces da koristis virtuelni novac po potrebi. Potrebe ce biti odredjene uslovima ili jos bolje receno raspolozivim globalnim resursima.

Zakljucak

Internet je ocigledno tak prva faza ka potpunoj tehnoloskoj virtuelizacije svijeta. Ne samo sto su informacije postale dostupne svima koji su dio sistema, to ce za godinu-dvije postati GRID, virtuelni mega komjuter koji ce biti sastavljen od mreze funkcionalno povezanih stotina miliona, pa cak i milijardi, komjutera, a cio sistem ce biti potpuno automatizovan i autonoman. Svako od prikljucenih korisnika ce pojacavati zajednicki sistem koji ce se ponasati kao centralni mega-komjuter milionima puta jaci od najbrzeg sadasnjeg super-komjutera i svako od korisnika ce po potrebi moci koristiti taj zajednicki virtuelni racunar.

Posto ce se proizvodjna i onako automatizirati i robotizirati, sta je ostalo ljudima nego da koriste sistem po potrebi. Mi sada veoma jasno mozemo vidjeti kako zaista izgleda komunizam i nacin kako se do njege dolazi. Globalizacija i virtuelizacija novca je sljedeci korak. Tako ce se informacije, komjuterska snaga, elektricna energija kao zajedniko bogatstvo koristiti po potrebi kao sto se sada umivamo i tusiramo po potrebi.

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-20 17:52 ]

#11 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 20 February 2003 - 17:56

Ovde sam video da se tipovi setaju u takvim majicama, ne znam da li je neko imao neprijatnosti.

#12 George

George
  • Members
  • 351 posts

Posted 20 February 2003 - 18:11

2 Pulsar:
Hteo sam da ti skrenem paznju da je Bush antiglobalista, u onom smislu u kom "globalizam" podrazumeva delanje u cilju stvaranja institucija globalne drzave.

Za razliku od svog caleta, ili Klintona, ime moje je antiglobalista.

#13 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 20 February 2003 - 18:31

Globalizacije je proces koji ne moze zaustaviti ni jedan predsjednik, pa cak ni americke imperije. U posljednje vrijeme se govori o interesnim zonama, evropsko-americkim podjelama, a u stvarnosti i EU kao i USA (ili jos tacnije - njihove administracije) stite interese globalnog kapitala koje je na veoma apsurdan ancin centraliziran globalnom decentralizacijom i virtuelizacijom o kojoj sam gore vec pokusao skrojiti neki sistematski uvid. Moguce je da americki predsjednik ne vidi sve posljedice globalizacije, ali je sasvim sigurno da ce u narednim decenijama raspodjela moci a vjerovatno i cio demokratki sistgem svijeta izgedati sasvim drugacije. Razgradnja ovoga demokratskog izbornog sistema jeste posljedica globalizacije, a mozda ce njen cilj biti naddrzavni i nadnacionalni komunisticki sistem globalnog sela u kom ce svako imati svoje interese i svoje nove rizike.

Karl Marx

Karl Marx je bio veliki vizionar. Ne samo da je njegova ideja snaznno uticala na zbivanja u skoro dva stoljeca, ona je jos uvijek aktuelna. U posljednje vrijeme se govori o globalizaciji, novim tehnologijama. Ljudi se pitaju kuda ide ovaj svijet. Vise niko ne vjeruje da ce se ovakav drustveni poredak moci odrzati i mnogi se pitaju da li kraj kapitalistickog poretka mnogo blizi nego sto to mozemo i ocekivati. I kakav ce biti poredak novog globalnog drustva. Da li upravo ono drustvo o kom je Karl Marx pisao jos prije skoro 200 godina?

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-20 18:39 ]

#14 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 20 February 2003 - 21:38

To je cuvena americka demokratija.

#15 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 20 February 2003 - 23:00

Pulsar,
Vi mijesate evoluciju i revoluciju.