Jump to content


Photo

Da li bismo bolje prosli da su nas '45 "oslobodili" Rusi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#16 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 19 February 2003 - 11:16

voja i:
"Milovane, mrak je nas rodjeni [autohtoni], to je ono najgore. Da je bio tudji [ruski, kako kazes], lako bi ga se resili jos devedesetih. I sto je najgore, i dalje je u [medju] nama."

sonjal:
Dobro kaze Miovan da je mrak ruski i danas je prisutan.Kako?
Lepo, sve nase kriminalce je prihvatila Rusija.Ona im daje utociste (azil).
Milanovic, Milosevic Marko,Borislav (i ko zna ko iz dinastije jos),Karici,ratni profiteri, kriminalci.......
Da li je Rusija clanica Interpola i da li je u obavezi da nam isporuci ratne profitere i zlocince?

#17 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 19 February 2003 - 11:29

[quote]
voja i:

[list]

[*]Ko je po tebi kriv za gubljenje kolektivnog identiteta srpskog [i ostalih] naroda bivse SFRJ? Mozda cetnici i ustase ili mozda Vatikan i SPC? Ili neko drugi?

[*]Iz cijih su se kadrova ispilili najveci zlocinci na ovim prostorima [i sire] od IISR do danas?

[*]Ko je kriv za stanje [ne]morala, duha i nakaradnu vrednosnu lestvicu ljudi na ovim prostorima?

[*]Da li su ljudi stekli nakaradne radne navike ulaskom kapitalizma na ove prostore ili je to mozda nesto nasledjeno iz "samoupravnog socijalizma" kao tekovine "revolucije koja tece"?[list]

A mozda je pametno - da sve porusimo, zajebemo, pokoljemo, preselimo, odagnamo u inozemstvo i potvrdimo kako smo Antikomunisti, gde pod komunistima fiksiramo dr Miru i Slobodana, zaboravljajuci sta nam se, vaistinu, desilo i cijom zaslugom. Nasom zaslugom, da potvrdim, s neizmernim (anti)komunistickim zadovoljstvom!
P.L.


P.S. Kako se meni cini, ti bi radije da su neki tamo Rusi (Masoni, Vatikani, CIA-a...) krivi a znas da je ovo gore Perino tacno i da je taj mrak kako ga nazivas nas!???

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2003-02-19 11:33 ]

#18 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 19 February 2003 - 11:32

[quote]
Henry Chinaski:
[quote]
voja i:
A mozda je pametno - da sve porusimo, zajebemo, pokoljemo, preselimo, odagnamo u inozemstvo i potvrdimo kako smo Antikomunisti, gde pod komunistima fiksiramo dr Miru i Slobodana, zaboravljajuci sta nam se, vaistinu, desilo i cijom zaslugom. Nasom zaslugom, da potvrdim, s neizmernim (anti)komunistickim zadovoljstvom!
P.L.

[/quote]
Nisam u fazonu za igranje "gluvih telefona". Pocinjes kao i Milovan da zloupotrebljavas i brkas "mi" i "nasi" sa "vi" i "vasi".
EDIT:
Uh, izvini, tek sad videh P.L..
Na tvoj Edit:
Ni jednog trenutka ga nisam sporio. Odatle je i poteklo "kamo lepe srece..."

[ Izmena poruke: voja i na dan 2003-02-19 11:41 ]

#19 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 19 February 2003 - 11:39

Aha, znaci postojali su Srbi Srbi i Srbi Komunisti. Dobro, napredujemo. Postoje znaci i Srbi Zene, Srbi Deca, Srbi Homoseksualci, Srbi Ljubitelji Smrdibuba, Srbi Psi, Srbi Macke, Srbi Vrapci... Daj da vidimo koja je tacno grupa za sta odgovorna. Naravno, podrazumeva se da Srbi Srbi ni za sta nisu krivi pa ni sto su zivi. Oni su ti nevinasca, pravi Mahatme, Luconose, Cuvari Vere i pravoga srBstva. Jos samo da se slozimo oko toga da ako se tako postave stvari, biti Srbin je u stvari ideologija. Je li tako, tako je.

#20 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 19 February 2003 - 11:47

Henry Chinaski:
Aha, znaci postojali su Srbi Srbi i Srbi Komunisti. Dobro, napredujemo. Postoje znaci i Srbi Zene, Srbi Deca, Srbi Homoseksualci, Srbi Ljubitelji Smrdibuba, Srbi Psi, Srbi Macke, Srbi Vrapci... Daj da vidimo koja je tacno grupa za sta odgovorna. Naravno, podrazumeva se da Srbi Srbi ni za sta nisu krivi pa ni sto su zivi. Oni su ti nevinasca, pravi Mahatme, Luconose, Cuvari Vere i pravoga srBstva. Jos samo da se slozimo oko toga da ako se tako postave stvari, biti Srbin je u stvari ideologija. Je li tako, tako je.

Henry, cini mi se da imas veliki problem fiksacije Srbima. Nisu za sve ovo najodgovorniji samo Srbi komunisti, vec i Hrvati komunisti, Slovenci komunisti, Bosnjaci komunisti, ... cak i Jugosloveni komunisti - ukratko svi oni koji koji su 50-o godisnji obracun sa ideoloskim neprijateljem 90-ih zamenili za obracun sa "nacionalnim neprijateljem".
Prekidam ove "gluve telefone" dok mi ne kazes sta ti [a ne Pera L.] mislis na temu.

[ Izmena poruke: voja i na dan 2003-02-19 12:06 ]

#21 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 19 February 2003 - 12:33

Vojo, ta tvoja alt-istorija mi deluje veoma neubedljivo!

Za Čehe, Poljake, Slovake i Mađare su Ruje bili okupatori, mrzeli su oni Ruse i pre 45-e. Upoređuj sa Bugarima, oni su bili tu negde u odnosu prema Rujama 41-e.

Srbi imaju neki blesav trip o "ruskoj braći". Da su Ruje 45-e okupirali Srbiju, dočekani bi bili kao oslobodioci i braća. Umesto Tite, gajili bi kult Staljina i nekog lokalnog smrada koga bi Drug Josif postavio za namesnika! Tako da bi živeli mnogo gore, a možda bi ideološki zaribali još više!

E sad, sa stanovišta "nacionalnih interesa", možda bi se isplatilo - ne bi bilo Bošnjaka i Makedonaca, možda bi Albance ispratili u Albaniju, možda bi ispratili i Hrvate. Verovatno bi Srbija danas bila veća, ali ne verujem da bi stanovništvo bilo iole "demokratskije".

A verovatno bi se i zaratilo - zaboravljenih par stotina hiljada Albanaca/Hrvata/"poturica nevraćenih u pradedovsku veru" bi odlučili da je vreme da se oslobode komunističke tiranije, a "međunarodna zajednica" bi bila na njihovoj strani!

_________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them.
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.
Posted Image

[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2003-02-19 12:35 ]

#22 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 19 February 2003 - 12:42

Nisam ni sumnjao da su po tebi odgovorni razni komunisti (i ostali) koji uopste i nisu bili Srbi (Hrvati, Slovenci..) vec Marsovci a da su Srbi Srbi, Hrvati Hrvati, Slovenci Slovenci i ini nevinasca koja cak nisu ni zivela ovde posle 1945 nego su bili negde... u Valhali, pa su onda 1987 ponovo dosli ovde. Mozda su tebi gluvi telefoni, meni nisu. Za tebe izgleda ne bi bili gluvi telefoni kad bih i ja rekao, tako je, komunisti su krivi za sve a ostali se nisu mesali u svoj posao i tako je, bolje je da smo bili pod Ruskom okupacijom. Napisao sam sta sam imao na prvoj strani a i na drugoj vala a i svuda po forumu. I da, ako je bolje da smo onda bili pod Ruskom okupacijom ne vidim zasto je onda problem da neko kaze da je onda sad bolje da smo pod Nemackom ili Britanskom ili USA ili Francuskom ili Turskom ili bilo cijom okupacijom.

Mnogo ste bre zahebani ljudi vi nacionalisti. Ja vama ne osporavam pravo da budete nacionalisti, a vi meni osporavate sve bre u ovoj zemlji od kako ste se pojavili pa cak i kad napisem nesto vi se odmah uhvatite da mi je neki Pera ili Mika idol i da ja u stvari ponavljam ono sto oni kazu. I ne samo meni nego svima koji slicno misle. Po vama ispade da samo vi nacionalisti, antiglobalisti i slicni mislite svojom glavom a svi ostali na ovome svetu su isprani mozgovi. Svi su krivi za razno, samo ste vi, Srbi Srbi nevini. Svasta.

#23 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 19 February 2003 - 13:33

Jadne li utehe. Umesto da ih likvidira ili drzi po zatvorima, "dozivotni predsednik" se preracunao da je jeftinije i "bolje za imidz" da "buntovnici" sami odu negde daleko odakle mu nece smetati. [iz privatnih razloga] Hvala mu na tome.


Ispada da je tebi svejedno da li si u Madridu ili u Zabeli?! Mozda sam ja lud ali meni je bolje da sam negde u Americi, Francuskoj ili Spaniji nego da sam likvidiran ili da sam dozivotno u zatvoru. Posebno sto ja ne mislim na Djilasa & co. nego na obicne ljude.

Zasto mislis da se sve ovo ne bi desilo da smo bili pod Rusima? Sta bi to bilo toliko drugacije?

Nisam ja nikad tvrdio da su nam drugi krivi. Oni su bacili udicu, mi smo ko somovi progutali. Komunizam ima veze sa ovim to je sigurno. Ali samo donekle. Pa mi smo se i 41 ubijali i klali, sve u sesnaest. A pre 1941?

Imam utisak da je tebi tamnosnji zivot vec udario u glavu, zato pises da smo trebali da budemo pod Rusima.

#24 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 19 February 2003 - 13:38

sonjal:
Dobro kaze Miovan da je mrak ruski i danas je prisutan.Kako?
Lepo, sve nase kriminalce je prihvatila Rusija.Ona im daje utociste (azil).
Milanovic, Milosevic Marko,Borislav (i ko zna ko iz dinastije jos),Karici,ratni profiteri, kriminalci.......
Da li je Rusija clanica Interpola i da li je u obavezi da nam isporuci ratne profitere i zlocince?
m:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Pored gore navedenih problema moram dopuniti sa Ruskom Pravoslavnom Crkvom, koja na sve moguce i nemoguce nacine, sprecava SPC, da se modernizuje i uspostavi normalne odnose sa Rimom.
Ne treba zaboraviti period posle Revolucije, kada je veliki broj uglednih i sposobnih Rusa naslo utociste u Srbiji, mnogi arhitekti,profesori univerziteta i naucnici dali su veliki doprinos da se Srbija modernizuje.

#25 Zorz

Zorz
  • Members
  • 275 posts

Posted 19 February 2003 - 20:35

Ma, najbolja je Americka cizma!

#26 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 19 February 2003 - 21:01

slazem se sa Zorz-om! (mozda prvi i poslednji put :sad: )

#27 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 19 February 2003 - 23:45

Vidim da se voja i zahuktao da nam objasni da svo zlo dolazi od komunista, a da Srbi s tim zlom nemaju nista.
Uslovno, mogu da se cak i slozim s njim da veliki deo zla dolazi od, u izvesnim aspektima, prilicno nakaradne "komunisticke" prakse. Takodje, mogu samo da pozalim da kao zemlja nismo imali razvojni put jedne Francuske ili Italije (ali ne Spanije ili Portugala), jer bi danas demokratska svest u nasoj zemlji bila objektivno nesto drugo nego sto jeste.
Medjutim, komunizam jeste bio najprogresivnija ideja koja je obelezila XX vek, a to jeste bio vek komunizma. Komunizam jeste nestao sa istorijske scene i otisao na "smetliste istorije" onda, kada mu je rok trajanja prosao. Da nije bilo komunizma, kapitalizam bi danas verovatno imao onaj svoj surovi lik koji je opisivao Engels pisuci o radnickoj klasi Engleske u XIX veku. U uzajamnoj interreakciji, ta su se dva, naizgled suprotstavljena sistema, nadopunila, dajuci humana drustva sa pocetka XXI veka. Uostalom, ne bi trebalo gubiti iz vida da ishodiste savremenih socijaldemokratija nije u liberalnom kapitalizmu XIX veka, nego u podelama unutar Internacionale.
Sve to voja i niti zna, niti je za to ikada cuo, pa zato i pise ono sto pise.
Medjutim, ono sto je u osnovi krvi i pokolja s kraja XX veka u bivsoj Jugoslaviji nije nikakva ideja komunizma nego povampireni, retrogradni i preziveli nacionalizam XIX veka, koji je napredna Evropa vec i zaboravila. Komunizam nije u svojoj istoriji poznavao zlocin genocida (sto ne znaci da nije poznavao brojne druge masovne zlocine) – to je pojam nuzno vezan za nacionalizme XIX i pocetka XX veka, a revitalizovali su ga nasi nacionalisti s kraja XX veka.
Zato jeftini antikomunizam, koji ovde zastupaju ucesnici tipa voje i i jos neki predstavlja upravo logiku kucnih pomocnica u nedeljno posle podne kad raspravljaju o politici – na nacin na koji one to umeju, mogu i znaju. To je nakaradno, pretpoliticko shvatanje i drustva, i istorije i politike.
A upravo zato i nema "malih" i "velikih" nacionalizama – nacionalizam je uvek i samo i jedino nacionalizam – retrogradna i prezivela politicka ideja davno proslog XIX veka.
A na kraju, vise kao stilska vezba, bilo bi steta ne osvrnuti se na uzgredan komentar o citiranoj recenici Koce Popovica; voja i zaboravlja (rakurs zabe koja iz bare gleda lava) da je Koca Popovic u svom vremenu bio sam vrhunac evropske misli; sto nikakvi Kostunice, Beckovici, Kapori, Kalajici, vladike SPC ili akademici SANU nisu i nece nikada biti, ono najbolje sto je u tom vremenu ta zemlja iznedrila. I Koca Popovic, kao i Breton, Pikaso, Iv Montan, Simon Sinjore, Gjerdj Lukac, Pavle Savic, Miroslav Krleza i mnogi drugi komunisti predstavljaju ono najbolje sto je svet XX veka iznedrio i bez njih danasnji svet nikada ne bi bio ovakav kakav jeste.
Za razliku od njih, nacionalisticki talog i sljam koji je devedesetih kod nas isplivao na povrsinu najbolje je opisao Andric opisujuci one ruzne periode kad se kasaba uzbuni, pa dok se ponovo ne zavede red. A onda takvi ponovo zauzimaju ono mesto koje im realno i stvarno pripada – kucnih pomocnica i slugu. (Za primer pogledati "Travnicku hroniku" "Bife 'Titanik'", "Nemirnu godinu" ali i stosta drugo.)


_________________
Koca Popovic: "Basibozluk, bagra i brabonjci, ustali da obnove Dusanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a odusevljeno klicu svakome ko ih jos vise zaglupljuje, unazadjuje i unesrecuje.

[ Izmena poruke: vladan na dan 2003-02-19 23:58 ]

#28 Australac

Australac
  • Members
  • 71 posts

Posted 20 February 2003 - 02:49

Citam komentare,u vezi Rusa,i komunizma,kako bi nam bilo bolje,i sta bi nam bilo bolje.Ja sam veliki Jugosloven,SFRJ,i zanam iz iskustva da zivot podtitovom vladavinom je bolji nego sto je danas.Danasnja mladost nezna za onaj zivot,pa je zato pun kritika.Rusi nam nisu bili potrebni,imali smo ono sto smo zeleli,slobodu,penzije na vreme,plate dobre,auto,lepe kuce,i to sve radni narod,radnicka klasa.Mogao si da ides gde god mislis da ce ti biti bolje,niko ti na put nije stao.Da ne govorim o socijalnom,bolovanju,pomoci ako si bez posla,i jos mnogo drugih privilegija,na koje danas ova mladost pljuje,ne veruje da je tako,ne veruje da je Tito bio simbol mladih u to vreme.Zato moj kometar je,ne mrzite ono sto je bilo lepo,nego mrzite ovo sto je danas.Ostacemo da kukak[mo za stara dobra vremena.Tom

#29 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 20 February 2003 - 07:11

Intersantno - kad je bilo tako dobro sto Astralac ne zivese u Srbiji ?

Posmatranje SFRJ je, kao kada se mamuran pijanac probudi posle zestoke pijanke, prethodhe noci, u bolnickom krevetu. Sazna da je vozio tudj auto, da su mu amputirali obe ruke i noge, i da je rano ujutro kolima koja je vozio ubio pola skolskog razreda. A on i posle tog saznaja ipak pomisli - " Bas je sinoc bila lepa ona pijanka ! "

#30 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 20 February 2003 - 08:59

Ja mrzeti oni koji pobili sve bizone pa sad mi nemati hrana. Jos pricali da mi mrzeti jesti meso od bizona nego voleti pasti trava jer mi ne znala kako dobro meso od bizon. Da oni ne pobili bizone nego hranili bizone i mi danas imali meso. Ali oni pobili every bizon i sad otisla tamo gde ima jos bizona a nama reci da treba voleti vreme kad imalo bizona (i evocirati uspomene na ta vremena). Ja sam govorio. Haug!