Jump to content


Photo

CUPIC PODNEO OSTAVKU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 14 February 2003 - 18:21

ČUPIĆ PODNEO OSTAVKU NA MESTO U ANTIKORUPCIJSKOM SAVETU | 12:30 -> 17:24 | Izvor: B92

Beograd -- Član Saveta za borbu protiv korupcije Čedomir Čupić u petak je podneo ostavku na tu funkciju. Kako je Čupić naveo u pismu Vladi Srbije, nijedan antikorupcijski zakon nije donet prošle godine, koja je označena kao godina borbe protiv korupcije. "To je dovoljan i velik razlog da se čovek zapita ima li smisla biti u telu čiji rad nije uvažen, ili nije prihvaćen, ili ne daje nikakve rezultate", obrazložio je Čupić. Prema njegovim rečima, uz učešće Saveta za borbu protiv korupcije, pripremljeni su Nacrt zakona o finansiranju političkih organizacija, Nacrt zakona o sprečavanju sukoba javnog i privatnog interesa u vršenju javnih funkcija i Nacrt kodeksa ponašanja državnih službenika.

Ministar finansija u Vladi Srbije Božidar Đelić tvrdi da se posao oko tih zakona privodi kraju i da će oni vrlo brzo biti prosleđeni Skupštini. Komentarišući ostavku Čupića, Đelić je rekao da je "očigledno da je on od početka imao poteškoće da shvati koja je njegova uloga". "Uloga nije da se stalno agituje, već i da se nešto radi. Imam puno poštovanje za njega, mislim da je sada shvatio kolika su ovlašćenja kada ste u Vladi, kakav su zaduženja ljudi koji rade na zakonima i zašto rokovi nisu kraći. Nema razloga za nervozu, u pitanju su resursi i vreme, imamo strašno mnogo posla, mnoge stvari radimo u isto vreme", rekao je Đelić. On je podsetio da u ovom trenutku 35 zakona čeka na usvajanje u Parlamentu.



____________________________


Pitanje koje bih ja postavila je:da li profesor Cupic zakasnio to jest da li je uzalud, svojim ostankom u ovom telu nakon svega sto se dogadjalo sa Zeljkom Mitrovicem, davao kredibilitet jednoj skupini, nazvanoj Savet, za koju se moglo pretpostaviti da nece imati rezultate. Pretpostavljam da ce, nakon njegove ostavke, uslediti lavina ostavki -svih onih koji su kao on, iz meni nepoznatih razloga, cutali do sada.
Sta mislite o tome?

#2 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 14 February 2003 - 18:31

Za ovoliko vesti koje mi znamo, po svemu sudeci bilo je uzaludno, i trebalo je jos onda da da ostavku. Mozda je nesto ipak bilo uradjeno u medjuvremenu, mada licno sumnjam, sto bi onda davao ostavku da ima neke vajde. Najpre ce biti da su ga Djelic i kompanija ubedjivali da ostane, i da ce sve ipak biti u redu, i da je prof. Cupic ocenio da je "grejs period" za ispunjavanje tih obecanja od strane vlade Srbije prosao.

Jos onda rekoh, sta mu sve to treba, nek se mane corava posla. U Srbiji se nemoze ni zaustaviti a kamoli iskoreniti korupcija polumerama. Rat sa mafijom tek predstoji, mada je pitanje ima li MUP/vlada hrabrosti za tako nesto.

Kako je Cupic bio autoritet u ovom timu, mislim da ce biti jos ostavki.

#3 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 14 February 2003 - 20:01

U Srbiji se bilo koja negativna pojava o kojoj se ovde pa i bilo gde pise moze zaustaviti onoliko koliko je to moguce samo na jedan jedini nacin a to je teskom represijom, eliminacijama, hapsenjima, otocima Golim, plenidbama imovine, telesnim kaznama... to jest drzeci tzv narod u konstantnom strahu da bi se ponasao normalno. Dokaz za ovo je pocetak bombardovanja, neko vreme posle petog oktobra i pomracenje Sunca, jedini periodi u poslednjih petnaest godina kada se pristojna, konzervativna blablabla vecina ponasala normalno. Kako se ovo nece desiti, ni Srbija jos par vekova nece biti normalna zemlja, a mozda ni tada. Resenje za normalne i mladje je bezanija odavde. Ne zele valjda da zavrse u ludnici ili da ovde zive k'o posledni bednik nad kojim ce se izivljavati svaki kreten koji bi u normalnoj zemlji bio ili u apsani ili na groblju samo zato sto su rodjeni u "narodu" u kome postoji ludilo kao endemska bolest koja se prenosi s' kolena na koleno. Cedi Cupicu moja podrska. Pusti gona neka smrde. Sto se tice toga da li MUP/Vlada imaju hrabrosti za obracun sa fekalijama, mozda bi i imali da imaju volju, a kako nemaju volju jerbo garantovano imaju licnu materijalnu korist, inace zasto bi stalno mazali oci time sto toboze ima vaznijih stvari to jest "imamo strašno mnogo posla, mnoge stvari radimo u isto vreme" , od toga nema nista. Sta je to prece od likvidiranja kriminalaca i ljudskog sljama da mi je da znam. Mozda stvaranje srpskih Rokfelera - Bogoljuba Karica, Zeljka Mitrovica i slicnih. A i kad se usvoje ti zakoni bas ce se banditi iskoreniti sami od sebe ako ih se ne proganja do poslednjeg i to non stop. Odavno je jasno ko je pobedio posle petog oktobra, a ja im zelim svima komplet sto skoriji i sto bolniji zavrsetak njihovih manicnih ostrvljenokrvozednickih (na pare) mizernih pateticnih beskorisnih zivota.
____________________________
Mnogo ih je al' su g.o.m.n.a

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2003-02-14 20:11 ]

#4 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 14 February 2003 - 23:52

Ovaj savet formiran je jos 2001. godine. Ugledniji, da tako kazem istovremeno misleci na postenije, clanovi ovog Saveta su, koliko sam ja upoznata insistirali od tada na donošenju veoma bitnih zakona kao što su Zakon o finansiranju političkih organizacija i Zakon o sprečavanju sukoba interesa. Medjutim, kao sto vidimo nakon skoro dve godine od tog njihovog zahteva pomaka na tom polju nema.
Stoga mene ne muci pitanje da li je ili ne profesor Cupic trebalo da podnese ostavku vec me muci to sto je uopste prihvatio da u njemu bude.
Iskustveno gledano, pokazalo se da ovakvi saveti ne sluze svojoj nameni, niko od kompetentnih, koji bi po opisu radnog mesta to trebalo da rade,ne slusa njihove predloge
niti uvažava njihovo mišljenje.
Pre bi se reklo da ljudi poput Cupica DOS-ovoj vlasti sluze kao paravan za kvazidemokratsko delovanje. zato zalim trud svih onih koji i dalje misle da ipak "nije sve isto, samo njega nema"

#5 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 February 2003 - 00:26

"Iskustveno gledano, pokazalo se da ovakvi saveti ne sluze svojoj nameni, niko od kompetentnih, koji bi po opisu radnog mesta to trebalo da rade,ne slusa njihove predloge
niti uvažava njihovo mišljenje."
otporasica

Bojim se da je ovo misljenje s kojim, mada vrlo nerado, moram da se slozim.

#6 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 17 February 2003 - 12:29

"Iskustveno gledano, pokazalo se da ovakvi saveti ne sluze svojoj nameni, niko od kompetentnih, koji bi po opisu radnog mesta to trebalo da rade,ne slusa njihove predloge
niti uvažava njihovo mišljenje."
otporasica

Bojim se da je ovo misljenje s kojim, mada vrlo nerado, moram da se slozim.

[/quote]
sonjal:
Da li Vlada smatra da je Savet za borbu protiv korupcije i kriminala samo zid iza koga se zaklanja ili je mozda taj Savet nekakav ukras sam po sebi i koji je dovoljno samo da postiji?
Mozda su Beljanski a sada i Cupic to uvideli?
Profesora Cupica poznajem licno i imam najlepse misljenje o njemu kao coveku.
Nasa zemlja je po korupciji drugi u Svetu posle Nigerije(ne znam da li smo jos uvek na tom mestu?)
Za sve ovo sto se desavalo i desava u nasem drustvu je potreban masovni pritisak javnosti, bez toga ce se svi cestiti ljudi povuci iz svojih nazovimo duznosti, koja su sebi postavili, a u cilju pravilnije postavljenog drustva.
Zeljko Mitrovic a i Karici ce sada moci da odahnu oko legalizacije svojih zgrada ,ili je to mozda zatisje koje ce poresko udruzenje resiti i zatvoriti mocnike.Volela bih da se Pink i BK nadju negde na dobosu pa ih kupe neki strani ulagaci.

#7 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 17 February 2003 - 13:45

SONJAL
CITAT
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Za sve ovo sto se desavalo i desava u nasem drustvu je potreban masovni pritisak javnosti, bez toga ce se svi cestiti ljudi povuci iz svojih nazovimo duznosti, koja su sebi postavili, a u cilju pravilnije postavljenog drustva.
Zeljko Mitrovic a i Karici ce sada moci da odahnu oko legalizacije svojih zgrada ,ili je to mozda zatisje koje ce poresko udruzenje resiti i zatvoriti mocnike.Volela bih da se Pink i BK nadju negde na dobosu pa ih kupe neki strani ulagaci.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Neznam dali sam ja poludio u ovoj racionalnoj Skandinaviji, ali se mene ne svida vasa agresivnost, prema Karicima.
Njihov doprinos Srbiji na svim poljima nije mali i nije za podcjenjivanje, da se od njih zahtijeva da po zakonu plate porez na dohodak to je logicno i realno, ali previse histerican odnos prema ljudima koji su imali hrabrosti i znanja da pod teskim uslovima stvore dohodak i sebi i drzavi, samo bi uplasio potencijalne investitore.
Cijenim dobre ljude i njihove ostavke na clanstvo u komisiji, smatram dokazom njihove licne visoke moralne vrijednosti, na takve ljude se cekalo dugo, i to je dobro za Srbiju i za buducnost nase mladosti, koja ce moci da bira od morala do materijala.
NEKA CVETA HILJADU CVJETOVA,
ali ostavite i neku koprivu da bi mogli vidjeti razliku.

#8 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 17 February 2003 - 14:29

milovan:

"Neznam dali sam ja poludio u ovoj racionalnoj Skandinaviji, ali se mene ne svida vasa agresivnost, prema Karicima.
NEKA CVETA HILJADU CVJETOVA,
ali ostavite i neku koprivu da bi mogli vidjeti razliku.

sonjal:
Milovane evo kako izgleda ta kopriva i moja agresivnost prema Karicima koja datira iz Milosevicevog vremena i u nasoj javnosti izgleda ovako:
Nekada davno(iz sredstava informisanja) u Peci postojali su braca Karic , muzikanti ,koji su svoj zaradjeni novac svirajuci po plavom Jadranu ,ulozili u fabriku alata(asova i slicne opreme) i bili reklamirani kao primereni ljudi-binismeni koji dobro saradjuju sa Albancima(ondasnjim ########ima) i koji su u stanju da razviju taj kraj i preduzetnistvo.Od svega toga ne znam sta je ostalo.
Zatim su se posredstvom nekakvog zajma za razvoj i preporod Srbije u Milosevicevo vreme obreli u Beograd i poput Dafine i Jezde otvorili nesto "realniju i ambicijozniju banku "Brace Karic", zatim su po Beogradu poceli ilegalno da masovno uzurpiraju bas sve i novac i prostor.
Za pocetak smestio se kao prvi komsija pored Milosevica i odatle podizao gradjevine gde mu je palo na pamet na primer Univerzitet Brace Karic, TVBK, Telekom i razvojni put i uzor mu je bio Marko Milosevic , a to je Rusija.
Tamo je vecina nasih biznismena krcila put Milosevicevoj Jugoslaviji.Nasih biznismena po Rusiji je mnogo, sve na racun ovog naseg jadnog pokradenog naroda.
Karici su sve mogli nelegalno da podizu , a zatim da legalizuju, cak je Bogoljub Karic to javno i iznosio na TV i segacio se sa legalizacijom(intevju sa Bojanom Lekic).
Sve to zna Savet za borbu protiv korupcije i kriminala bolje nego ja i verovatno ce i svi drugi njeni clanovi podneti ostavke.
Sta je DJindjic imao na umu kada je pre vise od godinu dana najavio , a zatim ubrzo u saradnji sa Ministarstvom za finansije oformio Savet?
Izgleda tresla se gora rodio se mis.Mozda je Savet trebao da bude dekor vise nego institucija.

#9 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 17 February 2003 - 15:39

sonjal:
Sta je DJindjic imao na umu kada je pre vise od godinu dana najavio , a zatim ubrzo u saradnji sa Ministarstvom za finansije oformio Savet?
Izgleda tresla se gora rodio se mis.Mozda je Savet trebao da bude dekor vise nego institucija.


Sonja?!!! Da li su ovo prve sumnje u Djikija? Ukoliko ste cak i vi poceli ponesto da naslucujete, onda nas dragi Djiki moze da pocne pakovanje za bezaniju preko granice (pretpostavljam da niko od vas ne ocekuje da on ostane u zemlji nakon pada).

#10 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 17 February 2003 - 15:51

nikcevm:
"Sonja?!!! Da li su ovo prve sumnje u Djikija? Ukoliko ste cak i vi poceli ponesto da naslucujete, onda nas dragi Djiki moze da pocne pakovanje za bezaniju preko granice (pretpostavljam da niko od vas ne ocekuje da on ostane u zemlji nakon pada)."

sonjal:
Nikcevm, ne mislim ja da ce Djiki njih tako lako da se otarasi.Kada je Ministarstvo finansija uzelo tu stvar u ruke ,mislim da ce obracun kako sam ja svojevremeno predlagala biti finansijski .
Sve to moze da se resi kroz poresku politiku i to vrlo brzo.

#11 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 17 February 2003 - 16:01

Mislite da je Djelic nesto bolji od Djinjdica? ista je to sorta, samo sto ima daleko bolji nastup u javnosti (sto bi danas rekli PR). Ne zaboravite da je Djelic ipak prodao svoju ekipu, koja ga je i dovela tu gde je sada.

#12 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 17 February 2003 - 18:56

sonjal:
Nikcevm, ne mislim ja da ce Djiki njih tako lako da se otarasi.Kada je Ministarstvo finansija uzelo tu stvar u ruke ,mislim da ce obracun kako sam ja svojevremeno predlagala biti finansijski .
Sve to moze da se resi kroz poresku politiku i to vrlo brzo.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

SONJAL,
Vas gore navedeni predlog je po mom dubokom uvjerenju najpametniji i najbolji i za Srbiju i za Karice.
Moram priznat da se moje misljenje o Bogoljubu Karicu posle intervjua datog S. Evropi jako promijenio.
Tezak posao ceka i Dindica i Delica, nije lako balansirati izmedu osiromasenog naroda i bogatih pojedinaca.
Toliku odgovornost je tesko podnositi,
takav teret nebih, ni neprijatelju natovario na plecima.

#13 Tihofil

Tihofil
  • Banned
  • 619 posts

Posted 18 February 2003 - 01:11

Djindjic vlada uz pomoc sveopste korupcije.Ljudi kao Cupic su poslednje sto mu treba.

[ Izmena poruke: Tihofil na dan 2003-02-18 01:20 ]

#14 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 18 February 2003 - 08:53

Tihofil:
"Djindjic vlada uz pomoc sveopste korupcije.Ljudi kao Cupic su poslednje sto mu treba."

sonjal:
Profesor Cupic je uvek potreban ovoj zemlji, kao svaki ucen i cestit covek , koji se borio da ovu zemlju spasi od diktatorskok, korupcionog i kriminalnog rezima.

#15 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 18 February 2003 - 12:52

sonjal:
Profesor Cupic je uvek potreban ovoj zemlji, kao svaki ucen i cestit covek , koji se borio da ovu zemlju spasi od diktatorskok, korupcionog i kriminalnog rezima.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Slazem se sa vama i nadam se, da ce Vlada svojom poreskom politikom uzeti svoj dio novca od pojedinaca, a da nece narusiti ambijent za dotok kapitala.