Jump to content


Photo
- - - - -

Ryanair ponovo uvodi let iz Osijeka za Frankfurt/Hahn


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 Medeni Mesec

Medeni Mesec
  • Members
  • 53 posts

Posted 09 February 2010 - 21:09

Taman sam bio na sajtu Ryanair'a pa sam se cudio zasto imaju ponovo Osijek na mapi, jer su taj let pre par meseci ukinuli.

Na strani Aerodroma Osijek ima potrebne informacije:

http://www.osijek-ai...ezone-2010.html




RYANAIR ANNOUNCES THAT THE ROUTE FROM OSIJEK TO FRANKFURT (HANN) WILL OPERATE FOR SUMMER 2010
[Tuesday, 09 February 2010]

RYANAIR ANNOUNCES THAT THE ROUTE FROM OSIJEKTO FRANKFURT (HANN) WILL OPERATE FOR SUMMER 2010

1Million €5 Flights*

Ryanair, the world’s favourite airline, today (9th February) announcedthat it will operate its twice weekly service (Wednesdays and Sundays) from Osijekto Frankfurt (Hahn) also during Summer 10.

This service will commence on 5thMay 2010 for summer 2010 connecting the CroatianAirport to Germany.

Ryanair’sMelisa Corrigan said:

“Ryanair isdelighted to announce that the route from Osijekto Frankfurt (Hahn) will operate for summer 2010,and will be available for booking from tomorrow on www.ryanair.com.”

“Ryanaircontinues to grow as other airlines pull routes and reduce capacity whilstincurring significant losses. With passengers becoming increasingly pricesensitive, Ryanair will continue to expand so that even more passengers cantake advantage of Ryanair’s guaranteed lowest fares and no fuel surcharges.”

“Tocelebrate this summer route from Osijek,Ryanair is offering 1 million €5* seats for travel across its European network in March, whichare only available for booking on www.ryanair.comuntil midnight Thursday (11th February).We are sure these seats will be snapped up fast, so we urge all passengersto book them now!!

*Blackoutperiods apply, Terms and Conditions apply.

Schedule:

Starting date: 05thMay 2010

Osijek-Frankfurt(Hahn): 12:50-14:50 Wednesday

16:20-18:20 Sunday

Frankfurt(Hahn)-Osijek:10:25-12:25 Wednesday

13:55-15:55 Sunday



Ryanair objavljuje početak ljetne sezone 2010
[09.02.2010]

OBJAVLJUJE PO?ETAK LJETNE SEZONE 2010 - NASTAVAK LETOVA IZ OSIJEKA ZA FRANKFURT/HAHN
1 milijun sjedala za ?5*

Ryanair, najomiljenija svjetskaaviokompanija, danas, 09. velja?e 2010. godine objavljuje nastavak letenja ipo?etak ljetne sezone 2010 sa Zra?ne luke Osijek. Letovi na relaciji Osijek ?Frankfurt/Hahn zapo?eti ?e 05. svibnja, dva puta tjedno - srijedom i nedjeljom, i do kraja ljetnesezone ?e povezivati Osijek sa Njema?kom ali i ostatkom Europe.

Predstavnica Ryanair-a Melisa Corrigan izjavljuje:

?Ryanair je ushi?en objavom rute iz Osijekaza Frankfurt/Hahn, tijekom ljeten sezone 2010., koja ?e biti raspoloživa zabooking ve? od sutra na stranicama www.ryanair.com.?

?Ryanair nastavlja sa rastom dokdruge aviokompanije ukidaju letove i smanjuju kapacitete uslijed zna?ajnihgubitaka. Putnici postaju sve više cijenovno osjetljivi, a kako Ryanairnastavlja širenje svojih letova tako sve više putnika može iskoristiti prednostRyanairovih garantirano niskih tarifa i ne pla?anja naknada za gorivo.?

?Kako bi proslavili ovu ljetnu liniju izOsijeka, Ryanair nudi 1 milijun sjedala po cijeni od ?5* za putovanja unutarsvoje europske mreže, dostupno u ožujk na www.ryanair.comdo pono?i 11. velja?e (?etvrtak). Nesumnjivo ?e ova sjedala planuti, stoga Vaspozivamo da ih odmah rezervirate!!?



*Period letova je ograni?en, posebneodredbe i uvjeti.



Red letenja:

Po?etak letova: 05. svibnja 2010.

Osijek-Frankfurt (Hahn): 12:50-14:50 Srijeda

16:20-18:20 Nedjelja

Frankfurt (Hahn)-Osijek: 10:25-12:25 Srijeda

13:55-15:55Nedjelja



Znaci od sutra mozete rezervisati letove do Frankfurt/Hahna. Kad je let postojao jos u Septembru 2009, leteo sam povratnom kartom za 38 evra i prtljagom za Osijek. U Frankfurt/Hahnu imate direktno autobus ispred aerodroma, koji vas sa jedno 2 sata i 12 evra direktno vozi za Frankfurt/Main Aerodrom i na glavnu stanicu Frankfurt/Main.

Te informacije sam vam hteo samo proslediti, mozda neko zeli leteti dalje po Evropi, pa mu je to odlicna prilika. Mozete iz Frankfurt/Main leteti po celom svetu i Evropi, pa se autobusom opet vratite direktno do Frankfurt/Hahn pa onda za Osijek.

Pozdrav :ph34r:

Edited by Medeni Mesec, 09 February 2010 - 21:12.


#2 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 20 March 2010 - 16:50

ovo je super! posle iz frankfurta mozes svuda po svetu, a osijek je blizu, posebno vojvodjanima.
bravo za rajaner, nek dodju i kod nas :ph34r:

#3 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 March 2010 - 12:03

Dobro ja ako Ryanair leti za Osijek jos iz jednog razloga; Osijek je inace vrlo nedostupan avionom iz Evrope.

#4 cokancic

cokancic
  • Members
  • 5 posts

Posted 05 July 2010 - 01:51

Ryanair je zasigurno najgora aviokompanija koja postoji. Zivim u Spaniji, i ne milion puta sam cula kako se ljudi masovno zale na njih, primer, moga poznanika koji je Iranac, iako putuje stalno sa licnom kartom Spanije, nisu hteli da puste u avion bez pasosa, sumnjali su da je terorista, i nije ni otputovao. Ne mozes stavit ni koferce a da ti ne naplate, karte su im jeftine, i uvek se nesto zagubi zbog toga, najveci ----tori...Volela bih da neko zatvori tu kompaniju jednom zauvek..
But..koliko para, toliko muzike

#5 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 05 July 2010 - 10:12

pa radi se prosto o low cost kompaniji koja se i bazira na principu minimiziranja troshkova, tako da su to sasvim normalne stvari koje navodish. Postoji razlika u usluzi, zato su cene dostupne svima. To je bila ideja. Inache se radi o vrlo dobroj kompaniji tog tipa.
shto se tiche nepushtanja u avion, ne znam kakve veze ima rajan sa tim, za to je zaduzena policijska kontrola na datom aerodromu, kompanije mogu da stave neke restrikcije, ali su one retko navedenog tipa jer je za taj filter zaduzen neko drugi.

#6 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 05 July 2010 - 10:38

Ryanair je zasigurno najgora aviokompanija koja postoji. Zivim u Spaniji, i ne milion puta sam cula kako se ljudi masovno zale na njih, primer, moga poznanika koji je Iranac, iako putuje stalno sa licnom kartom Spanije, nisu hteli da puste u avion bez pasosa, sumnjali su da je terorista, i nije ni otputovao. Ne mozes stavit ni koferce a da ti ne naplate, karte su im jeftine, i uvek se nesto zagubi zbog toga, najveci ----tori...Volela bih da neko zatvori tu kompaniju jednom zauvek..
But..koliko para, toliko muzike

But then, treća su evropska aviokompanija po broju prevezenih putnika. Izgleda da ipak nisu toliko loši. Sa svakom aviokompanijom neko nekad (ili svako nekad) ima problema. Što se tiče gubljenja prtljaga, probaću da nađem link za tekst u kojem sam to pročitao, procenat izgubljenih prtljaga im je manji od BA i LH.

U svakom slučaju, svaka roba ima svog kupca.

shto se tiche nepushtanja u avion, ne znam kakve veze ima rajan sa tim, za to je zaduzena policijska kontrola na datom aerodromu

Tačno, to rade službenici aerodroma, Ryan (niti bilo koja aviokompanija) nema veze sa tim. Jedino ako ga nije kabinsko osoblje pustilo na samom ulazu u avion, u šta sumnjam.

Edited by nvukelic, 05 July 2010 - 10:41.


#7 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 05 July 2010 - 10:48

pa da, kabinsko osoblje uglavnom primi direktivu malo drugachijeg dejstva ili deluje po vec ustaljenim instrukcijama, a u skladu sa praktichnim iskustvima firme, eventualno ako se radilo o nekoj naknadnoj laznoj dojavi (ima shaljivdzija u tom reonu za nepoverovati :ph34r: ) ili je putnik od ranije poznat kao konfliktan, ali to se deshava bukvalno svuda

#8 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 05 July 2010 - 12:30

Na svu srecu, nisam prisiljen da previse cesto letim Ryanair, o kome mislim sve najgore. To jeste jeftina kompanija (na prvom nivou), ali cesto polece/slece na aerodrome jako udaljene od polaznog/odredisnog grada, pa se troskovi gomilaju. Tome jos treba dodati i naplatu svakog komada prtljaga, koji nije rucni, pa je vec to dovoljno razloga da se konacna cena dobro preracuna.
Samo kao primer: ja cesto letim iz Londona za Italiju (Milano). Ryanair leti sa Stansteda, sto je meni u odlasku dodatnih £20. Potom, pod nazivom Milano slece zapravo na aerodrom u Bergamu. Sestra, kod koje idem, mora da me doceka na aerodromu, a to je vise od sat voznje.. Potom isto u povratku. Ja sam uzeo olovku i papir i sracunao da mi je jeftinije da skuplju kartu platim BA, koji leti sa Heathrowa, sto je meni oko £3 od kuce, a slece na Linate, sto je mojoj sestri 15 minuta od kuce. Da i ne govorim o tome koliko je brze.
Krajem ovog meseca letim Ryanairom iz Londona za Pulu na vikend, jer je direktno, ali se putovanju tom kompanijom uopste ne radujem.
S druge strane, tacno je da je to jedna od najuspesnijih evropskih kompanija, sto pokazuje da uvek svaka roba ima svog kupca.
U svakom slucaju, pre nego sto kupite kartu dobro preracunajte ukupnu cenu i vreme provedeno u putovanju.

#9 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 05 July 2010 - 12:46

Na svu srecu, nisam prisiljen da previse cesto letim Ryanair, o kome mislim sve najgore. To jeste jeftina kompanija (na prvom nivou), ali cesto polece/slece na aerodrome jako udaljene od polaznog/odredisnog grada, pa se troskovi gomilaju. T

u opisu low fare kompanija je upravo sletanje na jeftinije i ne toliko popularne aerodrome, kako drugachije ponuditi takve cene leta izmedju ostalog
mislim, ono shto meni nije jasno je ishcudjavanje putnika oko tih stvari, to je prosto obelezje tih firmi, dakle nema pica, hrane, vipa, popusta i slichno...zato i koshta koliko koshta.

#10 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 05 July 2010 - 14:10

Naravno: ali onda se treba pre kupovine karte dobro preracunati.

Edited by vladan, 05 July 2010 - 14:11.


#11 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 05 July 2010 - 16:26

u opisu low fare kompanija je upravo sletanje na jeftinije i ne toliko popularne aerodrome, kako drugachije ponuditi takve cene leta izmedju ostalog


ovo i nije uvek tako.
u madridu npr slecu na barajas, jedini madridski aerodrom, kao i sve druge kompanije. i pored toga, meni su od porta do madrida gotovo celo leto letovi 7 evra (takse uracunate), a proslog leta sa letela i za jedan evro, i sletela na glavni i jedini madridski aerodrom. od skoro su, osim girone uveli jos jedan aerodrom za barselonu, ne secam se da li el prat ili reus. itd, da ne nabrajam, detalji su ovde http://www.ryanair.c...ht-destinations

#12 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 05 July 2010 - 17:08

pa naravno da ce leteti na taj ako drugog nema
takodje uvek ce postojati izuzeci koji imaju veze sa ugovorima, ali je cinjenichno da ih determinishe minimiziranje troshkova po svim raspolozivim osnovama, a tu narochito spadaju alternativni aerodromi

#13 cokancic

cokancic
  • Members
  • 5 posts

Posted 07 July 2010 - 16:24

ovo i nije uvek tako.
u madridu npr slecu na barajas, jedini madridski aerodrom, kao i sve druge kompanije. i pored toga, meni su od porta do madrida gotovo celo leto letovi 7 evra (takse uracunate), a proslog leta sa letela i za jedan evro, i sletela na glavni i jedini madridski aerodrom. od skoro su, osim girone uveli jos jedan aerodrom za barselonu, ne secam se da li el prat ili reus. itd, da ne nabrajam, detalji su ovde http://www.ryanair.c...ht-destinations

Pa gde ce drugde i sletati, Madrid ima samo jedan aerodrom,..:ph34r:)Corunja mozda? :)
Da odgovorim za mog poznanika, upravo Ryanair kompanija ima u svom pravilniku taj deo u kome se navodi da stranci iskljucivo moraju imati pasos, iako poseduje licnu Spanije, i to stranci iz zemalja bliskog istoka, sto je glupo, nijedna druga ompanija to ne trazi. I naravno da se policija pridrzava toga kad je u pitanju Ryanair.
I ne samo ja, mnogi ljudi odavde iz Spanije, se zale na njih, prosti su i ne znaju da rade svoj posao.
Moja drugarica je pratila majku na aerodrom, i kad je upitala devojku zaposlenu u Ryanairu, da li ona moze da je odvede negde do aviona, posto joj majka ne zna ni spanski niti drugi strani jezik, devojka je odgovorila, naravno da ne mozete, to je izuzetno zabranjeno, morace sama.
Da bi se kasnije ispostavilo da u Ryanairu imate pravo na besplatnu pratnju do aerodroma, al je guska naravno trebalo pomaci dupe sa saltera, al bolje da precuti, :D

#14 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 July 2010 - 17:36

Moja majka (82 g.), ne zna engleski, najcesce dolazi u London iz Beograda koristeci BA. Kad joj kupujem kartu samo napomenem da joj je potrebna asistencija, a da moze sama da se popne uz stepenice u avion. U Beogradu je stave u kolica, ukrcaju u avion, u Londonu je po izlasku iz aviona sacekaju kolica, pratilac je vozi kroz labirinte Heathrowa, kroz pasosku kontrolu, uzme joj prtljag i van zone sa ogranicenim pristupom preda je meni. Isto vazi i za SWISS i JAT, a mislim da je to generalna norma u celom putnickom vazduhoplovstvu.
Medjutim, tu vrstu usluge, koja je besplatna, treba zatraziti unapred, pri kupovanju karte.

#15 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 07 July 2010 - 17:58

Pa gde ce drugde i sletati, Madrid ima samo jedan aerodrom,..:ph34r:)Corunja mozda? :)


pa u tome je stvar.. neko rece da je kod low cost kompanija glavno obelezje da slecu na manje i udaljenije aerodrome... nije uvek tako, zato sto nekad jednostavno mora na glavni. i to nisu tako retke situacije da negde postoji samo jedan aerodrom...

pisem sve ovo da ljudi ne bi mislili "necu da letim u xxx ryanairom, jer slecu na aerodrom bogu iza nogu". treba proveriti.