Jump to content

Photo
- - - - -

Blog o Mileni Pavlović Barilli

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Mccormac

Mccormac
  • Members
  • 30 posts

Posted 09 February 2010 - 20:12

Za sve koje fascinira ova velika umetnica, a i za one koje je tek samo zagolicala neka njena slika ili neki detalj iz njenog života, preporuka je da posete ovaj blog http://milena-pavlov...i.blogspot.com/ i saznaju nešto novo i zanimljivo i upoznaju se sa Milenom Pavlović Barilli iz jedne nove perspektive :ph34r:

#2 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 10 February 2010 - 02:50

Za sve koje fascinira ova velika umetnica, a i za one koje je tek samo zagolicala neka njena slika ili neki detalj iz njenog života, preporuka je da posete ovaj blog http://milena-pavlov...i.blogspot.com/ i saznaju nešto novo i zanimljivo i upoznaju se sa Milenom Pavlović Barilli iz jedne nove perspektive :ph34r:

Jako lepo uredjena prezentacija, preporucicu je drugaricama koje su istoricarke umetnosti, kustosi, vole umetnost... Zao mi je sto nisam bila na izlozbi, a stanujem na Savskom vencu, do zgrade u kojoj je izlozba ne treba mi vise od 15 min, samo stcim niz Vojvode Milenka. Eto, neka to bude mala sugestija, svima, da sledeci put napisu o izlozbi nesto za vreme njenog trajanja, da bi i drugi mogli da odu.
A tebi hvala na trudu :) .

#3 Mccormac

Mccormac
  • Members
  • 30 posts

Posted 16 February 2010 - 14:24

Hvala na lepim rečima i preporukama :ph34r: Obećavam da ću postovati sva obaveštenja u vezi sa budućim dešavanjima, međutim, kako je prošla godina bila godina jubileja, imam utisak da se neće ništa skoro uraditi po pitanju dalje promocije ove velike ličnosti i njene umetnosti u skorije vreme. Zasad, možeš da pogledaš predstavu "Mesec u plamenu" u BDP-u, posvećenu Mileni, i ja je preporučujem, s malim upozorenjem da se nikako ne sme uzeti kao relevantno predstavljanje i čitanje Milene od strane reditelja, koji je ipak prilično promašio, ali je koncepcija predstave sjajna, vrlo funkcionalna i zanimljiva scenografija i bravurozna Đurđija Cvetić u ulozi Milenine majke. Pozdrav

#4 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 17 February 2010 - 08:51

Hvala na preporuci :ph34r: .

#5 Mccormac

Mccormac
  • Members
  • 30 posts

Posted 02 March 2010 - 10:04

Izložba “Odraz- Nova značenja Milene Pavlović Barili“ svečano je otvorena 25. februara u Muzeju primenjene umetnosti u Beogradu, Vuka Karadžića 18a.
Na izložbi će su predstavljene instalacije, kostimi, fotografije i grafički dizajn odabranih studenata svih odseka FPU, inspirisani ovom velikom umetnicom. Atmosferi izložbe doprineće i radovi Dragane Vučetić, kostimografa iz Njujorka, prisutni mirisi, kao i audio snimci Milenine poezije.
U okviru izložbe, biće održan i međunarodni naučni skup "Milena Pavlović Barili u fokusu različitih umetnosti - Novi pluralizam značenja", koji će biti održan 9. i 10. marta. Biće predstavljene i autorske monografije "Ex Post" i "Pro Futuro".
Izložba će biti otvorena do 15. marta.