Jump to content

Photo
* * * * * 2 votes

Sportski komentatori

• Please log in to reply
5206 replies to this topic

#5176 JuzniPol

JuzniPol
  • Members
  • 4,591 posts

Posted 07 March 2018 - 19:47

Fazon - eto kao enciklopedija je Edin, ali mislim on je BiH, naši nikad ne bi radili van Srb, tj. "oni" im ne bi dali..
  • 0

#5177 Saxon

Saxon
  • Members
  • 3 posts

Posted 07 March 2018 - 19:59

Čuju se srpski komentatori u Crnoj Gori svekoliko, što kroz Arenu, što kroz SK, što kroz Eurosport, što kroz RTS, eto bar tu Šarenčevu nedoumicu da razjasnimo

• 0

#5178 pantelia24

pantelia24
  • Members
  • 943 posts

Posted 07 March 2018 - 21:06

tm ovog govneta Stojanovica je da, u sumnjivoj situaciji nakon ponovljenog snimka, konstatuje da iz ovog ugla izgleda da su stvari prilicno jasne, posto ne sme da kaze sta svoje misljenje, kako se, oh, ne bi zamerio bilo kome.

• 0

#5179 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,457 posts

Posted 07 March 2018 - 21:13

Fazon - eto kao enciklopedija je Edin, ali mislim on je BiH, naši nikad ne bi radili van Srb, tj. "oni" im ne bi dali..

Ja kad rekoh da je seljak teški meni rekose da je legenda. A cuju se svi oni sa Arene l i u BiH i R.Srpskoj tako da su mnogo prisutniji i na većem tržištu no komentatori iz bilo koje druge države u regionu. Ko da vec nijesu neobjektivni dovoljno pa mora on da ih podsjeća koji su "naši" a koji "njihovi".
  • 1

#5180 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 5,927 posts

Posted 07 March 2018 - 21:39

Mislim da nisi najbolje razumeo. Ne branim Šarenca, da se odmah razumemo jer smatram da je odvalio glupost što je Južni i apostrofirao, ali ti verovatno nisi pogledao njegovu izjavu pa si se prebacio. Edin na RTS je bila tema priče. Rekao je da je arena regionalna televizija i da zato ima drugačiji status a da bi neki "naš" na nekoj "njihovoj" tv stanici teško dobio priliku. Tipa da Denda dobije ponudu da radi za Federalnu TV :D
  • 0

#5181 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,457 posts

Posted 08 March 2018 - 00:49

Skontao sam ja sto je on htio da rece, nije meni trebao ovaj intervju da potvrdi moje misljenje o njemu, ne vidim nesto ni da pljuste ponude za neke ljude iz regiona da rade kao komentatori po Srbiji (a nije da fali "talenta") i Edinov slucaj je vise izuzetak nego sto je pravilo, i neki marketinski potez Arene da se nadje neki regionalni komentator da prenosi regionalno kosarkasko takmicenje na regionalnoj televiziji sa sjedistem u Srbiji, kako bi se dao legitimitet i stvorila neka iluzija objektivnosti (koje nema u prenosima). Jedan od razloga je i to sto srpska Arena ide u minimum 3 drzave a recimo hrvatska se i ne moze smatrati regionalnom jer ide samo u Hrvatskoj, pa je zato nekako logicno da se prilagode trzistu i publici, a ne da mjere patku ovaj "njihov" moze da radi kod "nas, a "nasi" ne mogu kod "njih".

Pogledao sam i citav video dje ima jos bisera i dje nesto mlati o (ne)objektivnosti komentatora i kako moras da pazis ko te slusa dje je bacio neki diss za Srdjana za pominjanje naprednih statsa i izraza pa da se moras prilagoditi auditorijumu. Zato je njegovo kukanje na sudije i sirenje paranoje da su svi protiv njih, preispitivanje svake odluke na stetu Srbije primjer dobrog komentarisanja. U pravu je ovo za auditorijum, kad te ljudi slusaju pogotovo ako je to veliki broj, imas neku vrstu odgovornosti da poznajes pravila i pruzis neku vrstu edukacije i inputa gledaocima koji ne prate toliko cesto kosarku, najlakse je navijacki prenositi sve to, to se moze i nas par sa foruma okupiti da na taj nacin prenosimo utakmice.

Edited by MrTwister, 08 March 2018 - 00:50.

• 0

#5182 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 9,258 posts

Posted 08 March 2018 - 07:23

- bas je veliki promasaj napravio sa izjavom nasi komentatori preko i tu se slazem u svemu sa Twisterom.
- Arena je u tom smislu napravila pun pogodak i ne bi joj bilo lose da nadje jos nekog komentatora sa takvim vladanjem materijom/stavom/izgradjenim imenom u nekom drugom sportu.
- naravno da neki random farumas ne moze raditi prenose ni na nivou Dende, a ne Sarenca.
  • 0

#5183 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 28,745 posts

Posted 08 March 2018 - 09:05

Mislim da nisi najbolje razumeo. Ne branim Šarenca, da se odmah razumemo jer smatram da je odvalio glupost što je Južni i apostrofirao, ali ti verovatno nisi pogledao njegovu izjavu pa si se prebacio. Edin na RTS je bila tema priče. Rekao je da je arena regionalna televizija i da zato ima drugačiji status a da bi neki "naš" na nekoj "njihovoj" tv stanici teško dobio priliku. Tipa da Denda dobije ponudu da radi za Federalnu TV :D

Pa bio je onaj frik Marijan(valjda se tako zove) na FTV
  • 0

#5184 quentin

quentin
  • Members
  • 992 posts

Posted 08 March 2018 - 09:09

Pa bio je onaj frik Marijan(valjda se tako zove) na FTV

Joj, sad sam se njega sjetio, Marijan Mijailović. Nije smetalo što govori teškom ekavicom, samo neka se dere da voli Bosnu i da je Džeko dijamant.

Inače, lik prešao na islam kasnije.

A Šarenac jeste izvalio glupost za Edina. Arena se sa istim komentarom emituje u Srbiji, Crnoj Gori, BiH (za Makedoniju nisam siguran) i normalno je da ne budu svi komentatori iz Srbije.

Nisam shvatio da ga je iko pitao da li bi Edin trebalo da radi na RTS.

Edited by quentin, 08 March 2018 - 09:16.

• 0

#5185 MTD

MTD
  • Members
  • 109 posts

Posted 08 March 2018 - 19:11

Hrvatski komentatori sa Sport kluba Ericka Mccolluma zovu Mekala. :)

• 0

#5186 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 3,275 posts

Posted 08 March 2018 - 19:20

Hrvatski komentatori koji prenose kosarku su bas legende, i sa Sport kluba i sa Arena.
  • 0

#5187 losmi17

losmi17
  • Members
  • 12,928 posts

Posted 12 March 2018 - 20:15

Kaze Vlade Djurovic da se Zdovc malo pogubio  :lol:

• 0

#5188 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 9,258 posts

Posted 12 March 2018 - 20:33

Kakav zanesenjak. Nervira se zbog Vase. Kralj :D
  • 0

#5189 ZuAscheZuStaub

ZuAscheZuStaub
  • Members
  • 11,619 posts

Posted 16 March 2018 - 20:19

Jao Ilija jebote: Mellli
  • 0

#5190 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,457 posts

Posted 16 March 2018 - 23:19

Kako ga je podero Ilajdza kao da je rodjen u srcu Toskane pa ono Nikolo Meli razvuce sa sve akcentom :lol+:

• 4