Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Sportski komentatori


  • Please log in to reply
5412 replies to this topic

#31 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 29 January 2010 - 07:45

Iskreno! I oni koje šah zanima i koji se bave njime smatraju da Bonjine emisije nisu niti zanimljive niti kvalitetne.

Kad smo kod Djurkovića njegova patološka opsednutost Savićevićem je nešto najgore što se može naći u širokoj lepezi "bisera" kojih smo imali priliku da se naslušamo od strane sportskih komentatora na ovim prostorima u proteklih par decenija.
Šta mislite otkud Deji nadimak Genije!? :ph34r:

Najveći biser je kad je Dejo igrao u Milanu i pošalje neku loptu naslepo sa svoje polovine, u prazno, nigde nikog lopta ide protivničkom golmanu a Đurković viče "PA GDEEEE JE TAAAJ MAAAASAROOO!!??"
  • 0

#32 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 29 January 2010 - 08:07

sofranac.
za ovo drugo...hmm...on ima neki svoj telefonski servis sa tzv tipovima...pa ga cesce bukvalno ispljuju kakve barabe na ulici jer su "popadale" za lovu slijedeci njegove prognoze, nego sto "zavija kladionice u crno"...lol



Kad smo već kod crnogorskih komentatora, Nebojša Šofranac je čovjek koji drži u glavi najviše podataka o sportu i koji istovremeno najmanje razumije sport na svijetu. Ekstremno iritantan naglasak, iritantna pojava i iritantan običaj da miješa sportove, npr. dok prenosi košarku, on usput ispriča i o fudbalu i o biciklizmu i rukometu i atletici.



heh
biser je njegovo siroko pomankanje elementarnog obrazovanja.
za njega je hamburg iz nedjelje u nedjelju "grad na obali baltika"...i gotovo!
jedan njegov monolog: "hmm za njega kazu da je vuderkind. kako to vunderkind? pa vunder je na engleskom cudo, a kind hmmm...mora da su pobrkali. treba reci kid sto znaci klinac, dijete. znaci ispravno je vunderkid"
od tada do dana danasnjeg on regularno koristi vunderkid umjesto vunderkind.
i niko ga ne ispravlja...


Pa jbg...Vojska...
Valjda kao što je svaka riba koju vidiš dobra, tako je i svaki komentator koga čuješ najbolji. :ph34r:

Inače, ja stvarno ne znam na koju foru neki ljudi postaju sportski komentatori. Je l' polažu isti "prijemni" kao Dobrosav, ili šta?
  • 0

#33 Bratanac

Bratanac
  • Members
  • 1,134 posts

Posted 29 January 2010 - 08:38

Sećam se Vladimira Anzulovića (oca bivšeg igrača i trenera Cibone Dražena Anzulovića) i njegovog prenosa čuvene utakmice na Eurobasketu u Francuskoj (30 May 1983) sa Italijom kada je Bonamiko iščašio rame Kićanoviću, a na kraju došlo do strašne tuče u kojoj je Grbović makazama jurio Menegina...
U toku tuče odjednom je prestao komentar... Kamera je posle toga uhvatila deo hale u kome su komentatori... Vladimir Anzulović je sa svojih 130 kila ladno ustao sa komentatorskog mesta i počeo da mlati komentatora RAI-a. To je bilo poslednje veliko takmičenje na kojem je igrala Zlatna generacija Kićanovića, Dalipagića, Slavnića,Ćosića i na kojem su nas sudije totalno urnisale protiv Španije i Italije...
Inače zanimljivi komentatori su mi bili pored već navedenih u ranijim postovima i Zoran Popovski (TV Sa), Luka Ježina (stručnjak za vaterpolo sa Banjice), Slavko Cvitković (sumoran kao da je svakog dana Garmiš)...
  • 1

#34 Псеудо

Псеудо
  • Members
  • 6,917 posts

Posted 29 January 2010 - 09:11

Inače, ja stvarno ne znam na koju foru neki ljudi postaju sportski komentatori. Je l' polažu isti "prijemni" kao Dobrosav, ili šta?


Teoretski, to su dobro ''potkovani'' spikeri + dobri poznavaoci sporta. A sad, u praksi ima svega.
  • 0

#35 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 29 January 2010 - 10:07

Iskreno! I oni koje šah zanima i koji se bave njime smatraju da Bonjine emisije nisu niti zanimljive niti kvalitetne.

Kad smo kod Djurkovića njegova patološka opsednutost Savićevićem je nešto najgore što se može naći u širokoj lepezi "bisera" kojih smo imali priliku da se naslušamo od strane sportskih komentatora na ovim prostorima u proteklih par decenija.
Šta mislite otkud Deji nadimak Genije!? :ph34r:

Najveći biser je kad je Dejo igrao u Milanu i pošalje neku loptu naslepo sa svoje polovine, u prazno, nigde nikog lopta ide protivničkom golmanu a Đurković viče "PA GDEEEE JE TAAAJ MAAAASAROOO!!??"

iskreno, nisam ih gledao...
kao ni ove djurkoviceve hvalospjeve savicevicu.
iz nesto mog iskustva sa pracenjem sportskih prenosa stekao sam utisak da su takve pristrasnosti i pomankanje duha neki univerzalni zastitni znak gotovo svih ex yu sportskih komentatora. tako da se ni pomenuti cg komentatori mnogo ne razlikuju od svojih kolega i ucinilomi se da je nepravedno da ih se posebno istice...lolol
btw koliko znam dejo je dobio nadimak il genio od nekog talijanskog reportera...
  • 0

#36 Bratanac

Bratanac
  • Members
  • 1,134 posts

Posted 29 January 2010 - 10:24

Iskreno! I oni koje šah zanima i koji se bave njime smatraju da Bonjine emisije nisu niti zanimljive niti kvalitetne.


Slažem se da Boža Ivanović ne zna da sve lepote šaha prenese gledaocima... Ipak su svi ljubitelji šaha navikli na Dimitrija Bjelicu, koji je to radio maestralno.
  • 0

#37 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 29 January 2010 - 10:25

Slažem se da Boža Ivanović ne zna da sve lepote šaha prenese gledaocima... Ipak su svi ljubitelji šaha navikli na Dimitrija Bjelicu, koji je to radio maestralno.

nadam se da se zajebavas...
  • 0

#38 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 29 January 2010 - 10:31

nadam se da se zajebavas...


:ph34r: , takodje! Najkvalitetnije emisije tog tipa radio je, ne mogu se setiti kako se zvao, onaj pokojni filmski kritičar. To su bile emisije koje su išle za vreme turnira InvestBanke...
  • 0

#39 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 29 January 2010 - 10:35

Nebojša Đukelić?
  • 0

#40 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 29 January 2010 - 10:36

Nebojša Đukelić?


:ph34r:
  • 0

#41 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 29 January 2010 - 10:38

Taj čovek je sve radio sa stilom.
Osim onog poslednjeg.
  • 0

#42 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 29 January 2010 - 10:56

Ali kako je Šarenac poludeo protiv Slovenije na poslednjem EP... Ja mislim da je to jedan od legendarnijih prenosa :ph34r:
  • 0

#43 X factor

X factor
  • Members
  • 405 posts

Posted 29 January 2010 - 11:07

Ma crnogorski spikeri su uvek bili specijalni... Secam se Branka Vujisica, inace je po nacionalnom kljucu prenosio utakmice sa Olimpijade u Barseloni... Tada je citao po vuku imena americkih igraca, tako da smo mogli da saznamo da za amere igraju Barleu i Eving...


Haha, jeste tako je bilo. Igrao je i Malone, inace, to si propustio. :ph34r:

Djurkovic je ,sa druge strane imao legendarne prenose italijaskog fudbala: "Sacekacemo da Fonseka zaveze cipale", hahaha i slično...

Moram da se vratim na Dobrosava jos jednom. Svako ko se iole razume u kosarku, nije mogao a da se ne nervira njegovim nepoznavanjem pravila. To je bilo strasno. Situacije tipa: neko napravi korake, a on kaze "faul". Onda vidi da lopta pripada suprotnoj ekipi i nista mu nije jasno. Tada cuti neko vreme i tek na otprilike pola narednog napada, nastavi da komentarise kao da se nista nije desilo...
Ja ne mogu da zaboravim ni njegovo konstatno mesanje Lukovskog i Cubrila :) ...
  • 0

#44 Bratanac

Bratanac
  • Members
  • 1,134 posts

Posted 29 January 2010 - 11:19

Moram da se vratim na Dobrosava jos jednom. Svako ko se iole razume u kosarku, nije mogao a da se ne nervira njegovim nepoznavanjem pravila. To je bilo strasno. Situacije tipa: neko napravi korake, a on kaze "faul". Onda vidi da lopta pripada suprotnoj ekipi i nista mu nije jasno. Tada cuti neko vreme i tek na otprilike pola narednog napada, nastavi da komentarise kao da se nista nije desilo...
Ja ne mogu da zaboravim ni njegovo konstatno mesanje Lukovskog i Cubrila


A tek 100 puta izgovoreno Nikola Rebrača...
  • 0

#45 CRNO BELI SVET

CRNO BELI SVET
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 29 January 2010 - 12:07

Dobrosav je imao milion bisera, pa je tako na onoj prvoj utakmici srpsko-hrvatskih ekipa nakon ratnih devedesetih Partizan - Split (ne sećam se tačno koje su ime tad nosili), jedan igrač Splita je napravio korake, a dobri nam Dobrosav izvaljuje: " I lopta za crno bele, igrač Splita je napravio ličnu grešku u koracima. " :ph34r: E sad, da nije smešno bilo bi tužno, ili obrnuto?
Međutim, od svih njegovih prenosa na kojima si se mogao ponekad nasmejati, meni su mnogo iritantniji bili intervjui s poznatim košarkašima i trenerima, tj. uzimanje izjava pre ili neposredno nakon meča, gde je postavljao veoma loša pitanja, zbunjivajući i sebe i svog sagovornika, ali to je valjda što mastro kaže posledica njegove nikad prevaziđene treme.
Ono što najviše upada u oči je uvek bio početak razgovora, tj. njegovo prvo obraćanje sagovorniku, koje je uvek počinjalo izgovaranjem prezimena dotičnog u vokativu. Gledao sam pre nekoliko godina mislim baš na sos-u nakon Partizanovog osvajanja titule klupskog prvaka Evrope, kad su momci stigli u Bg, bio je neki prijem valjda u skupštini grada. Dobrosav ide od igrača do igrača i uzima im izjave na otprilike ovaj način: " Djordjeviću, postigli ste tri poena... ili Daniloviću, pružili ste izvrsnu partiju... ili Nakiću, šta imate da izjavite posle ovog velikog uspeha? "
Tad sam pomislio, hajde možda im se tad tako obraćao bez gospodine, jer su bili momci od dvadesetak godina, međutim to sam isto primetio i kasnije gde se on jednom Dudi obraća sa Ivkoviću :) , a tu čast da im se ortački obrati imali su i Dule i Vlade Đurović između ostalih. Ko da su dotični s njim celo detinjstvo delili pašnjak prepun ovaca...
  • 0