Jump to content


Photo
- - - - -

Vest dana u techu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#46 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 26 May 2010 - 16:35

Ja kupio 32gb, da mogu da deci spakujem dovoljno knjiga za leto.
prvi utisak je da tastatura Niue za moje velike ruke, ali lepo Malo zeza autocorrection, no verovatno cu jos provaiti kako da ga setujem.
Bluetooth lepo radi i lepo se povezuje na net preko- cell ph. Wifi isto tako funkcionise.
Lepa igracke, naravno limitirana sa prostorom, Ali ako imas laptop onda mozes da snimis sve sto ti
treba.

P.S.
prvalio, ali i dalje zeza capitalization :ph34r: .


Ni mi je jasno...kupio si iPad?

#47 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 May 2010 - 19:50

Ni mi je jasno...kupio si iPad?


Da iPad.

#48 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 08 June 2010 - 03:44

Ja kupio 32gb, da mogu da deci spakujem dovoljno knjiga za leto.
prvi utisak je da tastatura Niue za moje velike ruke, ali lepo Malo zeza autocorrection, no verovatno cu jos provaiti kako da ga setujem.
Bluetooth lepo radi i lepo se povezuje na net preko- cell ph. Wifi isto tako funkcionise.
Lepa igracke, naravno limitirana sa prostorom, Ali ako imas laptop onda mozes da snimis sve sto ti
treba.

P.S.
prvalio, ali i dalje zeza capitalization :) .


Hahaha vidim lepo se kuca na iPadu.


Izgleda da se treba zadrzati na optepoznatim - LOL, ROFL, WTF, IMHO, sve ostalo nosi rizik da se dobije tekst koji lici na ovo gore :ph34r:

#49 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 08 June 2010 - 03:49

Hahaha vidim lepo se kuca na iPadu.


Izgleda da se treba zadrzati na optepoznatim - LOL, ROFL, WTF, IMHO, sve ostalo nosi rizik da se dobije tekst koji lici na ovo gore :)


Ma nije za moje lopate, klinci mnogo bolje kucaju. Medjutim mnogo je dobra stvar za citanje, mozes da ubacis tonu knjiga, sto mi je i bila ideja vodilja. Izmedju ostalog mozes da znas na cemu sam pisao post. Kad vidis onako kucanje, znas sigurno. :ph34r:

#50 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 June 2010 - 05:49

Dobro, i jel' neko na kraju kupio ovu stvarcicu?

Bas sam se malocas usaglasio sa kolegom (inace Apple fanatikom) da cemo da cekamo da ovo dodje u radnje. Meni je licno svako cudo tehnike tim cudesnije ako moze lako da stane u'djep. (Ja lepo citam knjige i na 3G-u, a 4-orka po svemu sudeci ima jos farbulozniji ekrancic).

Edited by Indy, 08 June 2010 - 05:49.


#51 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 08 June 2010 - 10:17

Cetvorka ce biti skuplja u retailu od ipoda, interesantno :ph34r:

Ovo je prvi apple fon koji mi se zaista svidja, lici na dizajn minija, raniji modeli su mi delovali nekako....ne znam....gay?

A vidim da je i apple popustio pod beskonacnom kuknjavom korisnika, konacno multitasking, video telefoniranje (mada ograniceno na wifi, i kao sto Steva Posao rece - namerno uradjeno da se ne 'ostecuju' mobilni operateri). Ekran velike rezolucije, mocan CPU, dovoljan za 720p HD, impresivno.

Sledece na redu je - USB. Bice i to jednog lepog dana.

Edited by aleksandars, 08 June 2010 - 10:19.


#52 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 June 2010 - 10:33

Sledece na redu je - USB. Bice i to jednog lepog dana.

Ja sam USB prezalio. Npr. koristim GoodReader, aplikaciju za citanje pdf-ova (i svaceg drugog, tj. dokumenata uopste, pa i slika); on ima plugin za Google Docs. Znaci, sve sto imam na Google Docs imam i na iPhoneu (i to sve za cenu manju od jedne kafe, koliko kosta GoodReader + plugin).

PS. Na pocetku si verovatno mislio na iPad. Da dodam (mada sam vec rekao), cetvorka je meni jaca od iPada, ne samo sto staje u'djep, nego npr. ima 2 kamere (a iPad prilicno razocaravajucih 0 komada). I tako...

Edited by Indy, 08 June 2010 - 10:40.


#53 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 08 June 2010 - 15:10

 

PS. Na pocetku si verovatno mislio na iPad. Da dodam (mada sam vec rekao), cetvorka je meni jaca od iPada, ne samo sto staje u'djep, nego npr. ima 2 kamere (a iPad prilicno razocaravajucih 0 komada). I tako...


Tako je, lapsus.


Bice i USB u nekoj od sledecih verzija, a i ipad ce dobiti kameru i ostale stvari koje ga sad veoma ogranicavaju.

Jbg, takva je politika apple-a - malo po malo, na kasicicu, nikad sve od jednom. Recimo iphone 3gs je mogao da ima sve sto ima cetvorka, ali su neke stvari ostavljene za naredna izdanja.

Edited by aleksandars, 08 June 2010 - 15:13.


#54 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 June 2010 - 04:44

Vec ima i kineski ajped, bagatela!!

http://cnn.com/video...ipad.clones.cnn