Jump to content


Photo
- - - - -

Vest dana u techu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#1 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 27 January 2010 - 20:51

Posted Image

#2 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 28 January 2010 - 04:43

Razmišljao, ali posle predstavljanja sam skapirao da iPad nije uopšte namenjen za bilo kakvu ozbiljnu upotrebu, tako da ću malo sačekati da vidim šta ostali proizvođači imaju da kažu na ovu temu.

Edited by tomkeus, 28 January 2010 - 04:44.


#3 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 28 January 2010 - 10:44

Razmišljao, ali posle predstavljanja sam skapirao da iPad nije uopšte namenjen za bilo kakvu ozbiljnu upotrebu, tako da ću malo sačekati da vidim šta ostali proizvođači imaju da kažu na ovu temu.

ja bih jedino sacekala kada bi znala da ce neko uskoro da izbaci device sa E-Ink tehnologijom u boji.

ali zamisli primenu ovakvog uredjaja recimo u skoli, gde svako dete ima svoj, i svako moze da prizove cinjenice koje mu trebaju u svakom trenutku, na ispitu / kontrolnom, a ispit je takav da deca ne bubaju cinjenice, nego koriste iPad da nadju podatke koji ce im pomoci da rese zadatke.

sada zamisli skolu u koju si ti isao, i reci da nema revolucionaran potencijal.

#4 yooyo

yooyo
  • Members
  • 56 posts

Posted 28 January 2010 - 12:16

Nazalost, software previse ogranicava iPad hardware.
- Najavljen kao idealno resenje za web browsing a ne podrzava Flash.
- Omogucava da radite razne stvari na njemu, a nema multitasking. Kako ce te da slusate lastFM/shoutcast dok citate e-knjigu?
- Nema nikakav storage u kome bih smestio svoje fajlove koje sam skinuo sa interneta.
- Onoliki ekran prosto vapi za boljim korisnickim interfejsom. Iphone OS 3.2 jednostavno nije dovoljan za ovakav uredjaj.

Imam utisak da su samo malo doradili iPhone OS 3.1.2, a ostatak vremena potrosili na modifikaciju i nove iPad aplikacije.

#5 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 28 January 2010 - 12:27

Lici malo na ovaj:

Posted Image

Medjutim, skupo je za sad, ali je hvale vrijedno zapocinjanje trenda, bice to OK. Meni malo cudno da ranije nisu krenuli sa ovim.

#6 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 28 January 2010 - 12:52

Nazalost, software previse ogranicava iPad hardware.
- Najavljen kao idealno resenje za web browsing a ne podrzava Flash.
- Omogucava da radite razne stvari na njemu, a nema multitasking. Kako ce te da slusate lastFM/shoutcast dok citate e-knjigu?
- Nema nikakav storage u kome bih smestio svoje fajlove koje sam skinuo sa interneta.
- Onoliki ekran prosto vapi za boljim korisnickim interfejsom. Iphone OS 3.2 jednostavno nije dovoljan za ovakav uredjaj.

Imam utisak da su samo malo doradili iPhone OS 3.1.2, a ostatak vremena potrosili na modifikaciju i nove iPad aplikacije.

ja pre svega tragam za e-book reader-om u boji, koji ima dovoljno velik ekran da je ugodno citati, a lak je da mogu da citam kada stojim u metrou i nije mi tesko da ga nosim. za ljude kao ja, ovaj apple skoro savrsen (jedina mana je sto nije E ink tehnologija ekrana).

za one koji zapravo hoce kompjuter, za sada je bolji neki laptop. ali definitivno se cini da cemo koristiti touchscreen tehnologiju sve vise u svakodnevnom zivotu.

#7 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 28 January 2010 - 13:12

Volim apple bas bas, ali ovo je jedna prilicno nepotrebna spravica.

Imam iPod touch, imam lap top (pretpostvaljam i vecina apple ljubitelja) ali ne zulja me bas nesto 500 eur u dzepu.
A toliko upravo kosta ova dosta ogranicena spravica, cija jedina prednost je surfovanje dok ste zavaljeni u sofu.
Dok se ne pojavi neka varijatna sa osx i kamerom, ovo je cisto Look at me izdrk....nje

#8 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 28 January 2010 - 13:56

A toliko upravo kosta ova dosta ogranicena spravica, cija jedina prednost je surfovanje dok ste zavaljeni u sofu.

i citanje elektronskih knjiga u boji, koje se isporucuju odmah. za one koji dosta citaju..zato se raspravlja da li je kindle killer, a niko ne postavlja pitanje da li je pc killer...

Edited by Lift Going Up.., 28 January 2010 - 13:57.


#9 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 28 January 2010 - 15:21

Ovakve stvarčice, uz postolje i bežičnu tastaturu i miša, mogle bi biti "kućni računar za obične korisnike"... Kada se surfuje, čita, gledaju video klipovi, igraju igrice, šalju porukice i sl. sediš u fotelji ili ležiš u krevetu, a kada treba nešto malo opširnije otkucati staviš u postolje i kucaš na tastaturi... za 90% ljudi sasvim dovoljno... Naravno, ekran od bar 14-15"... i skinuti Apple logo kako bi bio 30% jeftiniji :ph34r:

#10 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 28 January 2010 - 15:39

Ako ti treba takva spravica, Sony Vaio serija P. Mislim da ne postoji nikakva dilema...
.... jedino ako ti je touch screen nesto bez cega ne mozes, onda nista.

#11 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 28 January 2010 - 16:37

Ceo taj nettop i subnotebook koncept mi je po malo bez veze (ko voli, nemam ništa protiv). Tablet varijanta mi je bolja i ima tu i mnogo boljih stvari od Ipad-a, na primer ovo: Posted Image
ali ja bih to baš bez ikakve tastature, samo ekran, kao Ipad. Touch screen je dobra opcija za sve sem ukucavanja dužih tekstova, pa se štedi na veličini i masi uređaja, a kada baš zatreba staviš na postolje kao pravi monitor i kuckaš preko bežične tastature...

Edited by namcor, 28 January 2010 - 16:38.


#12 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 28 January 2010 - 19:14

Posted Image

:ph34r:

#13 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 28 January 2010 - 19:31



#14 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 30 January 2010 - 12:39

Mada nisam kandidat za kupovinu tog gadgeta, pogledao sam malo sta "Industry press" kaze i skoro nisam video toliko losih misljenja, jos od (ako se iko seca) Apple-ovog "Pippin"-a.

#15 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 30 January 2010 - 12:54

Mada nisam kandidat za kupovinu tog gadgeta, pogledao sam malo sta "Industry press" kaze i skoro nisam video toliko losih misljenja, jos od (ako se iko seca) Apple-ovog "Pippin"-a.

a znas sta je najsmesnije? taj 'industry press' je imao isto toliko lose misljenje o iPodu kada je prvi put predstavljen :ph34r:

ako su bili dosledni, onda su sigurno bili odusevljeni tim pippinom (za koji ja prvi put cujem)