Jump to content


Photo

Glede dedinjskog stakora...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
142 replies to this topic

#31 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 31 March 2001 - 00:30

Zbogom Srbijo. Vidimo se u nekom paralelnom zivotu. Upravo je dao izjavu na B92 da pije kafu.

#32 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 31 March 2001 - 00:35

Ovo pise na Yahoo! Top Stories u ovom trenutku

Friday March 30 6:11 PM ET
Milosevic Greets Supporters Outside
Home -Witness

BELGRADE (Reuters) - Slobodan Milosevic greeted supporters outside his home early on Saturday morning, apparently showing he had been released after being arrested and taken to a courthhouse, a witness said.

``Ten meters (yards) away from me, Slobodan Milosevic showed up and waved twice. This all lasted about 10 seconds,'' Brnislav Jelic, an activist from the reformist Civic Alliance party, told Reuters. ``He went inside the house and the gates closed.''

Jelic said the former Yugoslav president had appeared around 12:20
a.m. local time after a convoy of jeeps left the courthouse building.

The convoy had arrived at the courthouse earlier in the evening after a
source close to the Serbian government told Reuters Milosevic had
been arrested and would be taken there.

#33 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 31 March 2001 - 00:38

Mislim da ovo stvarno nema smisla. Na sta ovo lici? Uopste me zanima kakav je scenario bio veceras, jer krajnji rezultat je svakako porazan za novu vlast, za sve nas. Pa ljudi moji dokle vise baronisanja, izmisljanja i pravljenja od ljudi budale! Pa dokle !!!
Ne mogu da verujem da neko moze da pomisli da ako je postao ministar u propaloj Srbiji,
da ima vise pameti od svih nas i da moze sa seljackim, verbalnim akrobacijama da na nam prica bajke i kojekakve prazne price. Mnogo sam besan. Kada sam cuo onog skota malo pre na uzivo na radiju totalno sam popizdeo. Ma jebi se Srbijo.

#34 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 31 March 2001 - 00:41

Sto mi neko ne rece da ovde ide po stranama, a ne da saljem po tri puta isto???

2 Vlada92: bila je greska:

cannot set cookie itd. error in line (ne znam kojoj) i to vise puta izmedju 7 i 8 i izmedju 9 i 10. Sto ne stavite da se izlistaju sve poruke, nego ovo po stranama? Ja saljem li saljem a vidim sve isto.Dobro, moja greska, odsad znam.

#35 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 31 March 2001 - 00:58

2 Vlada92: bila je greska:

cannot set cookie itd. error in line (ne znam kojoj) i to vise puta izmedju 7 i 8 i izmedju 9 i 10. Sto ne stavite da se izlistaju sve poruke, nego ovo po stranama? Ja saljem li saljem a vidim sve isto.Dobro, moja greska, odsad znam.


Namerno smo stavili ograničenje na 16 poruka po strani, u suprotnom bi učitavanje strana predugo trajalo.

Što se tiče greške "cannot set cookie" obavešten sam od strane naših system administratora da su tokom večeri morali da izvrše neplaniranu intervenciju na serveru, što je malo zbunilo naš softver. Ne bi trebalo više da se dešava, ali ostajemo u pripravnosti :wink:

Inače, jedan "visoki funkcioner" DOS-a je izjavio novinarki TV B92 da je sve ovo večeras bilo "generalna proba" i da "prava stvar" tek predstoji. Šta god to značilo.

#36 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 31 March 2001 - 01:03

Televizija B92 je upravo emitovala vest da se dzipu nalazio Senta.

#37 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 31 March 2001 - 01:10

Upravo sam se vratio sa ulice, ljut, rezigniran a i deprimiran.

Negde oko 23:15 video sam ona cetiri dzipa kako ulaze u Palatu pravde. Bilo je milion novinara i oko 500 radoznalih posmatraca.
Negde posle 15 minuta dzipovi su izasli iz zgrade.
Tu smo stajali, zevzecili se i slicno.
Elem, nisam bio lenj i sa ortakom odem do Uzicke da vidim sta rade oni bednici ispred ulaza. Vise sa namerom da vidim taj beslovesni skart.
Stignemo tamo pesaka jer murija ne da da se prodje kolima. Neprijatno okruzenje.
Samo sto smo dosli (00:15 sharp)krene neko komesanje i galama i sta imam da vidim - psina se pojavljuje na kapiji i mase svojim "cuvarima".
Ne mogu da vam javim koliko sam popizdeo(a tek koliko ce Henry da otkine).

U 00:30 se vratimo ispred Palate pravde a dole jos stoji gomila novinara i naroda. Naravno svi u dobrom raspolozenju i niko nema pojma sta se desava.
Vidim Timofejeva i kazem mu sta se gore desava. Posle sam morao da dajem izjave koje kome.

Bilo kako bilo, eto prostora za spekulacije. Da li su ga stvarno dovodili kod istraznog ?
Da li je mozda u pitanju neki tal da bude u kucnom pritvoru ?
Da li je cela ujdurma samo jos jedna stavka na listi debilnih poteza DOS-a ?

S druge strane i logicno pitanje - cemu tolika frka, zbrka, murija, DB na svakom koraku, marice ?
Pa nije moguce da je sve ovo od veceras bilo onako bez veze.

Navodno, po nekim informacijama, uhapsice ga nocas u tri sata. Medjutim, posle svega sto sam video, ovaj put strepnja mi je veca od nade.

Bilo kako bilo, u noci kada sam pomislio da stavljam tacku na "istoriju uzivo" imao sam priliku da prvi put vidim djubre na 10 metara od sebe. Paradoksalno sa primesama ironije sudbine.

PS
Jedino zabavno veceras je to sto je Timofejev, mog prijatelja i mene, u svom izvestaju nazvao mladicima (Sasa, imas pice od mene).

PS1
92-ka upravo javlja da murija (njih 50-60) pokusava da udje u dvoriste.(Henry, jos ima nade).
Strani mediji pominju i teoriju o kucnom pritvoru. Obaska sto mi nije jasno zasto bi udovoljavali bilo kojoj njegovoj molbi.

PS2
Psina je dala telefonsku izjavu 92-ci. Neko baljezganje. Ono sto me raduje - deluje prilicno uzrujano.

PS3
Henry, iskreno receno, uvek sam one tvoje pozive shvatao kao krik histericnog coveka. Ovom prilikom ti se pridruzujem:

UHAPSITE GA ! UHAPSITE GA ! UHAPSITE GA !

Lun

#38 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 31 March 2001 - 01:20

Narode, ovo je ispala prilicna bruka. Lun, sad ti meni dodjes pivo...

On the other hand, ne bih imao nista protiv da ga ovako 'apse sledecih mesec-dva dana, svako vece. Cuj ti njega, "vrlo sam dobro" a pije kafu u pola dva ujutro. Laku noc, cika-Slobo, bas da te vidim kako ces da zaspis posle toga...

'Ajde da cujem teorije: sta bi ovo veceras? Jesu li stvarno hteli da ga hapse pa se uplasili, da li je oprobavanje snaga, ili pozoriste za MZ, ili navikavanje naroda na ideju... ili klasicni javasluk i totalna nesposobnost?

CNN citira Zarka Koraca (istina, zovu ga "Carko":wink: po kome je Milosevic UHAPSEN!!! Bojim se da su nocas pojedini celnici DOS-a, a nazalost i B-92 - rasfuckali dobar komad kredibiliteta.

[ Izmena poruke: condor na dan 2001-03-31 02:24 ]

#39 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 31 March 2001 - 01:27

Bojim se da su nocas pojedini celnici DOS-a, a nazalost i B-92 - rasfuckali dobar komad kredibiliteta.


Ne bih bas da cepidlacim, ali kako je B92 "rasfuckao dobar komad kredibiliteta"?

#40 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 31 March 2001 - 01:27

Policija zbija svoje redove i vraca se u Uzicku!
ostanite na talasima radio b92 do jutra, bice tu jos svasta.

#41 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 31 March 2001 - 01:29

Ne samo sto su zbili redove, nego su i razbucali redove "tzv. narodne straze". Bivšem nam predsedniku su pogašena svetla u kući...

#42 Ben Akiba

Ben Akiba
  • Members
  • 4,506 posts

Posted 31 March 2001 - 01:40

Ako je TV B92 u pravu kad kaze da je Senta odveden u palatu pravde, onda je obezbedjenje koje cuva SM obezglavljeno. Ako se sve sto se dogadja ne bi desavalo na "Poluostrvu cuda", onda bi sledeci logiku trebalo da ocekujemo ulazak policije u dvoriste Uzicke 11 i hapsenje. Prema tome, ritualno pijenje kafe bi mu doslo kao "avant de murir". Buduci da se dogadjai odvijaju na Poluostrvu cuda, onda rukovodjenje logikom i zdravim razumom obicno vodi ka pogresnom zakljucku.

Trenutni podaci sa terena (B92) kazu da se policijski dzipovi spremaju da udju u avliju Uzicke 11 i da su u kuci pogasena svetla. "Kordon" od 100-tinak ljudi iz Narodne straze se gura sa 30-ak policajaca i to tako traje vec neko vreme. U jednoj sobi je ponovo upaljeno svetlo. Nadam se da Mira nije ustala da pristavi kafu novu kafu.

#43 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 31 March 2001 - 01:41

A evo doslo je i do pucnjave.

#44 Ben Akiba

Ben Akiba
  • Members
  • 4,506 posts

Posted 31 March 2001 - 01:41

Pocelo je da se puca.

#45 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 31 March 2001 - 01:41

Pucnjava ispred ulaza.

Lun